Image and video hosting by TinyPic

Wolski drożeje w tempie astronomicznym. Chyba nikogo nie będzie stać...

16 marca 2012 - 13:13


Jeszcze nie tak dawno Maciej Skorża apelował, by dać spokój z przesadnym podniecaniem się Rafałem Wolskim i Michałem Żyrą, bo na dobrą sprawę to jeszcze nie wywalczyli sobie miejsca w podstawowej jedenastce (teraz Wolski już tak). Szkoleniowiec wyraźnie chciał tonować nastroje, żeby chłopakom nie poprzestawiało się w głowach - w końcu jeszcze zupełnie nic w futbolu nie osiągnęli.

Za nami ledwie cztery wiosenne kolejki, a już świat oszalał. Wiadomość o tym, że Wolski miałby kosztować dziesięć milionów euro błyskawicznie została zdementowana - teraz na rynku (czyli w mediach) chodzi cena 15 milionów, a to jeszcze nie koniec, bo skoro Rafał w pięć dni medialnie zdrożał o pięć baniek, to strach pomyśleć, ile będzie warty za rok. Jedna bramka z Podbeskidziem Bielsko-Biała miała wywindować cenę legionisty ponad poziomy, na których do tej pory obracał się np. Bojan (przeszedł do Romy za 12 milionów euro).

Sam chłopak na łamach "Piłki Nożnej" oświadczył, że chciałby grać w Barcelonie i wydaje mu się, że by tam sobie poradził. Wypada zapytać, kogo miałby wygryźć ze składu? Na szczęście gwiazdorzy z Katalonii raczej nie muszą się obawiać konkurencji młodego Polaka, ponieważ wszystko wskazuje na to, że "Barcy" nie będzie stać na pozyskanie tego gracza. Może Andżi Machaczkała?













Tagi: ,

Komentarze

  • ~azx (17.03.2012 13:17:56)
    @brawozeszlo trafił w sedno. Dokladnie, sami nie wiecie o co wam chodzi. To chyba dobrze że Legia juz nie chce sprzedać kolejnego talentu a małą kasę co nie?

  • ~Brawo zeszlo (16.03.2012 23:34:17)
    Najpierw teksty, że oddajemy graczy za bezcen, a jak już potrafimy wycenić wysoko to pojazd. Chorwaci i Serbowie to swoje talenty lekko ponad 10 baniek chodzą.

  • ~WOLSKI (16.03.2012 23:23:18)
    Dzisiaj po pseudo meczu jestm z warty i gotowy

  • ~do admina językoznawcy (16.03.2012 22:48:26)
    Niestosowanie deklinacji w przypadku nazwiska Żyro nie jest łamaniem zasad jęz. polskiego, podobnie jak brak deklinacji np. przy słowie "radio". Jeszcze kilkanaście lat temu deklinacja "radio" była w ogóle niedopuszczalna. Teraz odmiana jest również poprawna, ale nie znaczy to, że JEDYNIE poprawna. Obie formy są przez językoznawców dopuszczone. Z nazwiskiem Żyro i podobnymi jest identycznie a więc, jeszcze raz powtórzę, brak deklinacji nie jest łamaniem zasad językowych. I jeśli noszący nazwisko nie życzy sobie by je odmieniano to należy to uszanować bo inaczej wychodzi się na chama. Podobny przypadek był z nazwiskiem byłego skoczka nazwiskiem Skupień. Można było odmieniać to odmieniać i jako "skok Skupienia" i jako "skok Skupnia" jednak skoczek prosił by robić to tylko w jendej z tych form, chyba tej drugiej.

  • ~Alex Ferguson (16.03.2012 22:46:48)
    Dam 10zł i płace gotówką.

  • ~Chuj nie derby (16.03.2012 22:25:03)
    Chyba 15 piłek a nie baniek...

  • ~J.M. (16.03.2012 22:08:39)
    to ten Wolski od "pana Tadeusza" i rogu...

  • ~slabo mi !! (16.03.2012 22:03:12)
    ale qurwa poziom derbow . 15 baniek to chyba sa

  • ~Gość (16.03.2012 21:07:04)
    i co wolski widac klase najlepszy zawodnik po pierwszej połowie a do zmiany kucharczyk i ljuboja

  • ~Żyro jedzie na plecach Wolskiego (16.03.2012 19:46:55)
    Ten Żyro to mega drewniak, podniecają się nim na siłę przy okazji!

  • ~A czy musi kogos wygryzac? LOL DEBILE KURWA (16.03.2012 19:18:12)
    KURWA

  • ~vosky (16.03.2012 19:04:00)
    pojdzie za 100 milionow do realu za ronaldo

  • J.P66 (16.03.2012 18:17:31)
    Nawet przy oddaniu strzalu czy podaniu pilki, Rafal zwraca uwage na prawidlowe ulozenie ciala i nogi, dobrze kontroluje pilke wzrokiem przed jej uderzeniem. Bardzo ladnie przyjmuje podana futbolowke zewnetrznym i prostym podbiciem bedac w pelnym biegu zmieniajac jego kierunek i jednoczesnie nie zwalniajac szybkosci akcji. W ten sposob, plynnie prowadzi gre. Zwody, czyli manewry jakie wykonuje z pilka i bez pilki, jej prowadzenie, - jak dla mnie-, to juz klasa. Nieco gorzej, wykonuje zwody w momencie uderzenia pilki ale w jego wieku, moze to nadrobic w ciagu kilku miesiecy... Oprocz tego wszystkiego, technika to rowniez : bieg, przyspieszenie, start do pilki, wyskok czy wlasciwe odbicie sie. Rafal, elementy te opanowal naprawde dobrze, do tego, jest dosyc zdyscyplinowany taktycznie , wspomaga partnerow z defensywy oraz- tej wiosny - jest dobrze przygotowany motorycznie. Mysle,ze wlasnie z tego powodu wspomnial o Barcelonie, ktora dzieki wysokim umiejetnoscia technicznym swoich zawodnikow, czesto, narzuca druzynom przeciwnym swoj styl gry i gra atakiem pozycyjnym, a jak wiadomo, Maciej Skorza , wlasnie tego uczy swoich podopiecznych. Sama Barcelona to jednak sfera marzeñ ale juz np. taka Valencia, za rok czy dwa jezeli jego rozwoj bedzie przebiegal tak szybko i tak prawidlowo jak do tej pory, kto wie ?.....Jednak, reasumujac, on ma naprawde jeszcze czas i niech nie zakrzata sobie glowy transferem do ligi zachodniej. Po sezonie 2012/2013, gdy bardziej ogra sie w naszej Ekstraklasie, moze zaczac myslec o wyjezdzie. Teraz, jeszcze , NIE ! A kierunek,- wlasnie dzieki jego mocnej technice-, raczej doradzalbym Hiszpanie czy Wlochy , tam zaadoptowalby sie dosyc szybko ! Niemniej powtorze, nasz pilkarz ma sporo czasu i dla niego i dla klubu, najkorzystniejszym rozwiazaniem bedzie , jesli zostanie w Warszawie w kolejnym sezonie !

  • J.P66 (16.03.2012 18:11:36)
    1. Kazdy kto interesuje sie pilka, z pewnoscia zauwazyl, ze Rafal Wolski jest zawodnikiem o wielkim potencjale. Szczegolnie chodzi mi o jego wyszkolenie techniczne. Pisalem juz wczesniej, ze od czasow Darka Dziekanowskiego a pozniej Marka Citki - w mojej opini - nie pojawil sie na polskich boiskach , tak dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, jak mlody napastnik-pomocnik, Legii. Sa rowniez inni, mlodzi, bardzo zdolni, np. Wszolek i Teodorczyk z Polonii W-wa czy nasz Zyro ale technicznie, Wolski, na dzieñ dzisiejszy ich przewyzsza. Widac wiec,ze Rafal nie proznowal w wieku trampkarskim i juniorskim, bo opanowanie techniki wymaga wielkiego wkladu pracy na treningach w przedziale wiekowym 10-16 lat. Oczywiscie w pozniejszym czasie rowniez ale im wczesniej nauczymy sie techniki, tym lepiej, pozniej mozemy ja tylko doskonalic ! Czym wogole jest technika ? Ogolnie mowiac, technika - to wszystkie czynnosci ruchowe danego zawodnika , czyli uderzenie pilki ( podania i strzaly prostym podbiciem, wewnetrzna czescia stopy np: z powietrza lub polwoleja czy glowa w biegu i wyskoku itp ), przyjecie pilki, jej odbior,sposoby prowadzenia futbolowki, zwody , drybling i gra cialem. Te podstawowe elementy, nalezy opanowac juz w wieku trampkarskim aby w rozwoj dalszej kariery przebiegal w trybie zwyszkujacym... Rafal Wolski wiekszosc tych rzeczy, wykonuje , celujaco !

  • ~Artur (16.03.2012 18:02:42)
    Drogie weszlaki.Odnosnie tych 15 mln powiedzial to M.Jozwiak w programie GW o tej kolejce ekstraklsy.Jezeli ktos nie zauwazyl kontekstu wypowiedzi i sarkazmu to jest wtornym analfabeta i powienien dac sobie spokoj z komentowaniem rzeczywistosci!

  • ~brawo admin! (16.03.2012 17:52:34)
    Brawo kurwa! Za spuszczenie po linie tych kurwa nieuków jebanych co to twierdzą że "Żyro" się nie odmienia. Wypierdalać stąd, widać jesteście za głupi na tę stronę. "Niewiele nas interesują prośby o łamanie zasad języka polskiego" - super admin, super, rewelacja! Jazda z tymi kurwami niedouczonymi!

  • ~ teraz na rynku (czyli w mediach) chodzi cena 15 milionów (16.03.2012 17:46:32)
    no weszlo sie ladnie wpasowuje w to gowno, brawo kurwa.

  • ~eliasz (16.03.2012 17:42:44)
    a najlepiej to mogliscie tp przemilczec ...gównirze rosną po takich artykułach

  • ~Rafał Wolski (16.03.2012 17:21:24)
    Poradził bym sobie w Barcelonie.

  • ~nabrzmiały penis (16.03.2012 16:52:14)
    a ten Andżi Machaczkała to jakiś nowy szejku w okolicy eeee?

  • Wojt (16.03.2012 16:50:59)
    Podaliście przykład Bojana, który został sprzedany do Romy za 12 mln euro. Bojan jest beznadziejny, a jego cena jest tak wysoka tylko dlatego, że był w Barcelonie. Eric Lamela, który także przeszedł przed tym sezonem do Romy, po kilku dobrych występach w River Plate, które przecież spadło z 1. ligi argentyńskiej, został sprzedany do tej samej Romy za blisko 20 mln euro. Oczywiście, że należy patrzeć na te ceny podawane za Wolskiego z przymrużeniem oka, ale niestety obecnie takie są realia. Jeśli zawodnik jest młody i zagra raz na jakiś czas dobrze to od razu dają za niego niewiadomo ile.

  • ~Darek Szpakowski (16.03.2012 16:44:47)
    Wlodku czy pamietasz czasy , kiedy przyjzniles sie ze swoim serdecznym przyjacielem Mortenem Olsenem tez kiedys kosztowales 15mln Marek .. opowiesz nam o tym ?

  • ~Jakub Rzezniczak (16.03.2012 16:40:48)
    brawo kurwa !

  • ~oskarzony (16.03.2012 16:39:22)
    no tylko idiota nie potrafi odczytac tych 15 baniek prawidlowo. Admin, wytlumaczyc?

  • ~obserwator (16.03.2012 16:27:27)
    @PW Wolski w wywiadzie udzielonemu PS wyraźnie powiedział, że chciałby przejść do Barcelony, ponieważ uważa że by sobie tam poradził. Jesteś jebanym ignorantem, skoro pomimo oczywistego FAKTU (Wolski faktycznie tak powiedział) zarzucasz autorowi tekstu nierzetelność i amatorkę. A jebanych ignorantów nie trawię najbardziej. CHUJ CI W DUPĘ.

  • ~Smuda (16.03.2012 16:18:29)
    uderz rogalem na główkę Żyru, Żyra, Żyre... no tego za 15 melonów

  • ~PW 44 (16.03.2012 16:17:58)
    Dajcie spokój chłopakowi, niech sobie gra w piłkę i się rozwija z pożytkiem w przyszłości dla reprezentacji... To właśnie wina takich kurwa frajerów pismaków jak autor tego tekstu i ogólnie kmiotowego sportowego dziennikarstwa w Polsce. Skąd ty kurwa pajacu wziąłeś ze mówił ze poradziłby sobie w barcelonie?? Normalne ze chłopak może mieć marzenie ze zagra w jakimś wielkim klubie ale twoja jebana polaczkowata zawistna natura tego nie pojmie ze ktoś chciałby wybijac się ponad przeciętność. Wypacasz takie teksty na weszło a zapewne skończysz w trubunie ludu...

  • ~claudio (16.03.2012 16:08:28)
    Wolski to kandydat i to coraz mocniejszy do wyjazdu na euro ,chłopaczek pięknie się rozwija ,ma magię w nogach ten polski aimar,zaś żyro -dobry na polską ligę nic więcej,jeszcze sporo nauki przed nim,ale talentem nie grzeszy i wybitny na pewno nie będzie.

  • ~forfiter (16.03.2012 16:04:56)
    Dobre,czekałem na tekst o tym.

  • ~SOPRANO (16.03.2012 16:03:27)
    Beret sobie zażartował a na zachodzie wszyscy już szukają kasy :):):) Józek też kiedyś tak sobie walnął że Mierzeja nie sprzeda niżej 5 mln ojro i co...????? :):):)

  • ~Virus (16.03.2012 15:52:52)
    Nie stawiałbym Żyro i Wolskiego w jednym rzędzie. W Wolskim faktycznie widać przebłyski talentu, chociaż oczywiście zachwyty nad nim są moim zdaniem na razie przesadzone. Ale o wiele bardziej nie rozumiem podniety Michałem Żyro. Jak na razie to chłopak jest drewniany i tyle.

  • ~red. Raczek - krytyk (16.03.2012 15:41:15)
    Ja też jestem pedałem i tego się nie wstydzę.

  • ~trener (16.03.2012 15:38:26)
    Wy macie takie to swoje Weszło, ale niczym nie róznicie sie od reszty pismaków. Dla tych którzy nie widzieli materiału w TV - BERET ŻARTOWAł!!! Swoją drogą... Daj Boże Wolskiemu spełnienia marzeń... zobaczyć wtedy minę mord z Weszlo... bezcenne!!!!

  • ~Damian (16.03.2012 15:36:39)
    Nie rozumiem skad taki news, przeciez wiecie ze Jozwiak krzyknal taka cene, po to zeby nikt nie chcial Wolskiego kupic

  • ~mhsc (16.03.2012 15:34:44)
    15 baniek to moze kosztowac Belhanda z Montpellier - nie mowiac o Giroud

  • ~SOPRANO (16.03.2012 15:27:10)
    ~Banita...No właśnie dałem przykład że na pewno nie powinno być Żyrą...Odwrotnie zrozumiałeś...:) A jeśli mógłbym od siebie to uważam że nie powinno się odmieniać i zostawiłbym Żyro.

  • ~do weszlo (16.03.2012 15:25:16)
    rany, wyluzujcie. Przecież "Beret" mówiąc te słowa wyraźnie żartował. Każdy to może stwierdzić jak OBEJRZAŁ rzeczoną rozmowę. W przeciwnym wypadku to li tylko tanie czepialstwo. Pozdrawiam

  • ~do weszlo (16.03.2012 15:25:15)
    rany, wyluzujcie. Przecież "Beret" mówiąc te słowa wyraźnie żartował. Każdy to może stwierdzić jak OBEJRZAŁ rzeczoną rozmowę. W przeciwnym wypadku to li tylko tanie czepialstwo. Pozdrawiam

  • ~karrramba (16.03.2012 15:17:00)
    15 milionów ale czego? Peso kolumbijskich? Chłopak strzelił 1 ładną bramke i pare razy prosto kopnął piłke w ogórkowej lidze. Później siedzi taki pismak i myśli co by napisać żeby wzbudzić sensacje. A huj napisze że Wolski jest wart 15 baniek robią krzywde chłopakowi bo już mu sodówka wali w dekiel.

  • ~Dam 20 milionów! (16.03.2012 15:15:13)
    A co!

  • ~Biedroń (16.03.2012 15:11:34)
    jestem pedalem i sie tego nie wstydze!

  • ~Banita (16.03.2012 15:08:46)
    @soprano, a Ty jak mowisz," dzisiaj sie spizgałem z wiadrą?" ^^

  • ~Banita (16.03.2012 15:05:34)
    także mówicie o Michale Żyrze i ciach temat, bo nikt nie ma prawa zmieniac jezyka, jakby to powiedziała mistrz lingwistyki Patryk M. bo kim Ty kurwa jestes .....??

  • ~Banita (16.03.2012 14:56:38)
    michal nie pierdol i obczaj link ponizej, Legia kuerwa :D

  • ~O ODMIANIE NAZWISK (16.03.2012 14:55:42)
    http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,11120501,Z_Czuba_pl_bawiac__uczy__o_Goetzem__Zyrze__Ronaldzie___.html

  • micha(L) (16.03.2012 14:52:35)
    admin - Są nazwiska, których się nie odmienia np. Żyro.

  • ~sparojto (16.03.2012 14:52:32)
    Cristian Tello do piet nie dorasta Wolskiemu wiec co za głupie pytanie kogo by mógł by tam wygryźć

  • ~Gość (16.03.2012 14:50:41)
    Jaki jest twój ulubiony komiks? "One Piece"? "Naruto"? - Moim ulubionym komiksem jest zarówno "One Piece" jak i "Naruto". Odkąd skończyłem 12 lat stale je czytam.

  • ~kolt45 (16.03.2012 14:46:41)
    jestescie czasami kurewsko irytujacy. jakbyscie ogladali ten program z Jozwiakiem, w ktorym powiedzial o tych pietnastu bańkach, to byscie wiedzieli, ze zartowal. ale nie, po chuj zadac sobie trud, lepiej napisac artykulik w przesmiewczym tonie, bez zapoznania sie z materialem, o ktorym sie pisze

  • ~pcc (16.03.2012 14:46:29)
    do admina, zgodnie z zasadami języka polskiego nazwiska powinny być odmieniane. Wyjątkiem są nazwiska pochodzenia obcego (oczywiście nie wszystkie). Jeśli przyjmiemy, że nazwisko kończące się na samogłoskę "o" jest pochodzenia białoruskiego to odmiana takiego przez przypadki nie jest oczywista. W przypadku gdy noszący takie nazwisko nie życzy sobie odmiany, powinno się uszanować jego decyzję. W tej sytuacji "poprawność" gramatyczna może spowodować obrażenie osoby i z tego powodu nie może być nadrzędna.

  • ~Menago (16.03.2012 14:43:25)
    Jakby teraz miał iść na handel to pewnie więcej jak 1,5/2 mln euro nikt by nie dał ew. jakieś dodatkowe klauzule ;)

  • ~CWKS (16.03.2012 14:41:20)
    Nie ma Poloni w Warszawie!!!

  • ~... (16.03.2012 14:39:51)
    ANŻY, a nie Andżi

  • ~dafuq (16.03.2012 14:39:02)
    Co wy za glupoty piszecie? Przeciez Jozwiak powiedzial to w ramach zartu, odnaszac sie do glugiego gadania Kucharskiego. Niestety z weszlo jest z kazdym wpisem coraz gorzej.

  • Dżej Dżej Okocza (16.03.2012 14:35:43)
    Może w piątym zespole Barcelony by sobie poradził

  • ~Brzęczyszczykiewicz (16.03.2012 14:35:24)
    hahahah! proszę nie odmieniać mojego nazwiska w drodze wyjątku!! dobre! A tak poważnie to zasada jest taka, że w słowach zakończonych na 'o' pochodzenia obcego (np kakao, Toronto) nie stosuje się polskiej deklinacji. Niektórzy przez to nie odmieniają innych rzeczowników zakończonych na 'o' (np. proso) co jest błędem (ale niezbyt dużym)

  • ~Zdzisiu (16.03.2012 14:35:07)
    Dziś Wolski walnie groclinowi hat-tricka i bedzie juz 25 milionów wart.

  • ~am (16.03.2012 14:33:30)
    Chuj, ja bym nie pisał/mówił Żyrą, Żyrem, ale po prostu Żyro. Nie jest to nazwisko zagramaniczne, ale odmieniam jak zagraniczne. Panie Bralczyk z Miodkiem, może tak być czy jestem pierwszym pokoleniem w rodzinie ze słomą w majtach?

  • ~?! (16.03.2012 14:31:54)
    Panowie zmieńcie bo błąd jest oczywisty

  • ~Kluivert (16.03.2012 14:31:16)
    hahah Wolski do Barcy? nawet do srealu sie nie nadaje:P

  • ~ja (16.03.2012 14:31:05)
    myślę że Wolskiemu chodziło o to, że poradzi sobie w zwiedzaniu Barcelony

  • ~?! (16.03.2012 14:30:35)
    Żyro - rodzaj nijaki dziecko -rodzaj nijaki Narzędnik: dziecka, czy dzieckiem? Odpowiedź chyba prosta

  • ~SOPRANO (16.03.2012 14:30:14)
    A jakby miał Wiadro...To byłoby Wiadrą czy Wiadrem...?

  • ~Zygmunt (16.03.2012 14:28:40)
    Jeszcze jedno. W czasach, kiedy w szkole nie kradli proporczyków, tylko uczyli polskiego, była zasada, że jeśli nie wiesz jak odmienić dany wyraz posiłkujesz się odmianą wyrazu, którą znasz. Jeśli zamiast nazwiska Lato, które pewnie posłużyło za wzorzec, weźmiecie wyraz caro (kolor karciany) to końcówki -ą nie uświadczycie Imć Adminie ;-)

  • ~b (16.03.2012 14:26:01)
    No sorry, ale mogą powiedzieć nawet 100 milionów, jeśli nie chcą go sprzedać.

  • ~?! (16.03.2012 14:24:58)
    Żyrem jest właściwie jak napisał Zygmunt

  • Christofor (16.03.2012 14:23:57)
    Oczywiście, że się nie odmienia. Z waszego odmieniania wynika, że on ma na nazwisko ŻYRA, a nie ŻYRO.

  • ~?! (16.03.2012 14:22:12)
    Żyrą byłoby właściwie gdyby nazywał się Michał Żyra

  • ~Zygmunt (16.03.2012 14:14:41)
    Według mnie narzędnik to Żyrem, ale na pewno się mylę ;-)

  • ~Kajtek (L)666 (16.03.2012 14:13:04)
    @~Roar jak to po co- liczą się kliknięcia na stronie i kaska od reklamodawców leci.

  • ~popo (16.03.2012 14:11:06)
    skoro Bebe kosztował 7 milionów to czemu nie Wolski 15 milionów :) Już nie raz udowadnialiście ze na piłce się nie znacie i nie umiecie ocenić czy ktoś ma talent ponadprzeciętny.

  • Van Basten (16.03.2012 14:10:43)
    jesli mozna dac artykul z innego serwisu na temat odmiany nazwisk i zakonczyc debilny temat o prosbie Zyrów. http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,11120501,Z_Czuba_pl_bawiac__uczy__o_Goetzem__Zyrze__Ronaldzie___.html

  • ~ponury (16.03.2012 14:10:20)
    Tekst tak naciągany że aż przykro to czytać. 15 milionów euro to był żart Jóźwiaka. Mam wrażenie że to pisał jakiś gimnazjalista i liczy, że pociśnie nam kit.

  • ~Roar (16.03.2012 14:08:24)
    Skoro wiecie, że żartował, to po co ten artykuł? :) Też żartujecie, czy koniecznie chcecie być na przekór tym innym dziennikarzom? Pozdrawiam ;)

  • Van Basten (16.03.2012 14:07:04)
    dajcie zapowiedz meczu, bo zaraz na mecz trzeba wyjsc a wy o jakis pierdolonych glupotach piszecie. Komu wy chcecie wytlumaczyc ze jak odejdzie to za 3 mln a nie za 15 mln. chyba macie rozsadniejszych czytelnikow ...

  • ~Ameba (16.03.2012 14:05:11)
    A ja bym napisał o tym, jakich mamy głupich dziennikarzy sportowych i że wszystkim należy się karny kutas za manipulowanie wypowiedziami innych.

  • ~sikor (16.03.2012 14:04:05)
    Jak takiego Wolskiego można pytać gdzie chciałby grać, jak chlopak w życiu widział Kozienice Radom i Warszawę. Nigdy nie był w Barcelonie Madrycie Rzymie czy Londynie ( jak był to na Costa Brava z kumplami z liceum) i powiedział Barcelona bo mu się koszulki podobają i wielka AFERA

  • ~?! (16.03.2012 14:01:27)
    Ja też mogę cie poprosić żebyś zaprzestał się kompromitować, ale i tak mnie nie posłuchasz, bo masz do tego prawo i tyle w temacie

  • ~do admin (16.03.2012 14:01:19)
    osobiście wolę w dopełniaczu Żyrjego (Zyro apostrof ego)

  • ~do admin (16.03.2012 14:00:16)
    aha, spoko. jego nazwisko, więc nie ma nic do gadania.

  • ~do admin (16.03.2012 13:59:11)
    Michał prosił żeby nie odmieniać jego nazwiska.

  • ~Debil jak się patrzy (16.03.2012 13:56:24)
    może Michałem Żyrem? albo Michałem Żyrożyrem?

  • Admin (16.03.2012 13:53:38)
    Tak, wiem, że Jóźwiak żartował. Niestety, widzę też, że nie żartują dziennikarze i widzę tytuły "Wolski z Legii za 15 milionów euro".

  • ~L (16.03.2012 13:53:32)
    Bojan to drewno

  • ~m (16.03.2012 13:52:25)
    Przecież Jóźwiak uśmiechał się jak mówił 15mln euro, to było dla żartu. Ale wy tępi jesteście:)

  • SnikerS (16.03.2012 13:52:12)
    Pojebało. Jóźwiak na odczepnego rzucił z przymrożeniem oka te 15 milionów, bo nie chciał ciągnąć dalej tematu ceny Wolskiego. Z tą Barceloną też wyrwane z kontekstu. W całym wywiadzie Rafał mówi bardzo rozsądnie, sam tonując nastroje. A oczywiście napalone dzienikarzole robią aferę z niczego, by nabić sobie słupki...

  • ~Do Admina (16.03.2012 13:51:16)
    Naprawdę nie zauważyłeś, nutki ironii w wypowiedzi Bereta..?

  • ~przelas (16.03.2012 13:51:14)
    Wszyscy pseudo znawcy języka wypierdalać z forum albo poczytać: http://www.proto.pl/PR/Pdf/porady_jezykowe/teoria_10_odcinek.pdf

  • ~WIERTNICZA (16.03.2012 13:51:07)
    PO MECZU ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW NA WIERTNICZĄ! DLA ZDOBYWCÓ BRAMEK - MURZYNKI GRATIS! EWENTUALNIE KTOŚ Z NASZYCH CHŁOPCÓW PRZEBERZE SIĘ ZA MURZYNA!

  • ~Szpakowski (16.03.2012 13:49:09)
    Jak wyliczył tygodnik kibica - WOLSKI JEST WARTY W CHUJ SIANA!

  • ~Profesor Miodek (16.03.2012 13:48:39)
    Są nazwiska których się nie odmienia.

  • ~?! (16.03.2012 13:47:48)
    Kończąc temat odmiany: http://www.poradniajezykowa.pl/artykuly/IB_wstyd.pdf

  • ~Ładnie (16.03.2012 13:47:27)
    chłopaczkowi sodówa uderzyła do tej makóweczki, za rok dwa do Termaliki.

  • ~Józef Wocjiechowski (16.03.2012 13:46:37)
    A chuj, kupię.

  • ~Mati (16.03.2012 13:46:01)
    O la la Benzema!

  • ~Metta World Peace (16.03.2012 13:45:03)
    Skąd Żyro wie że się nie odmienia? Oczywiście że się odmienia.

  • ~Ruch (16.03.2012 13:44:57)
    Zdzieszowice za rok lub dwa przyjmie go z otwartymi ramionami, do towarzystwa dla Bukowca w sam raz.

  • ~taka prawda (16.03.2012 13:44:32)
    Drewenem Żyro to się podnieca chyba tylko Skorża.

  • Admin (16.03.2012 13:44:11)
    do Admina: niewiele nas interesują prośby o łamanie zasad języka polskiego.

  • ~Popierdolone (16.03.2012 13:43:39)
    media z kopacza który strzelił jedną pramkę zrobili Messiego, ale bliżej mu do Smolińskiego lub Janczyka. Ale czemu 15, może kurwa 30 albo 45. Paranoja.

  • ~Siara Siarzewski (16.03.2012 13:42:14)
    Ja kurwa przelicytuję wszystkich.Płacę jak za prezydenta !

  • ~Kajtek (L)666 (16.03.2012 13:40:34)
    Jóźwiak rzucił na odczepnego (i dla jaj) cenę 15 baniek w wywiadzie, a Wy razem z resztą pismaków grzejecie się tym jakby już był Wolski sprzedawany. Żal dupę ściska...

  • ~mati borek (16.03.2012 13:39:46)
    podobno de sepeszyl łan jest gotów zapłacić za wolskiego 15 coma 4 miliona euro,widzi go jako zastępcę ce er siedem.

  • ~do Admina (16.03.2012 13:39:28)
    Oczywiście, że nazwiska się odmienia, ale widać, że nie oglądacie zbyt regularnie np. Ligi Extra. Tam Smokowski mówił kiedyś, że któryś z rodziców Michała ŻYRO zwrócił się do nich, żeby NIE ODMIENIAĆ ich nazwiska. Jest to w zgodzie z zasadami języka polskiego. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju wyjątek (nieodmienianie, jeśli ktoś sobie nie życzy).

  • ~bonso (16.03.2012 13:38:30)
    Jóźwiak powiedział o tych 15 milionach zupełnie żartobliwie, a wszyscy to podłapali i teraz pierdolą trzy po trzy. Za duży szum zrobił się tylko i wyłącznie przez dziennikarzy, więc gdybyście dali chłopakowi spokój, to naprawdę mógł by się rozwinąć na gracza wybitnego. Ale przecież w Polsce to nie jest możliwe, szkoda że zazwyczaj odbija się to na młodych talentach. Już widziałem artykuł o Wolskim całkowicie sponsorowany przez Adidasa, obawiam się, że sodóweczka w końcu może mu uderzyć. Artykuły takie jak ten, na pewno mu nie pomogą, trzeba wierzyć, że chłopak ma trochę rozumu w głowie, bo bez tego sam talent na nic sie nie zda. A nikt mu nie zarzuci, że tego talentu nie ma. O 10mln powiedział Kucharski, jeżeli wszyscy wzięli to na poważnie, to sorry, ale w jakim wy świecie zyjecie.

  • ~?! (16.03.2012 13:38:17)
    Że ktoś sobie życzy, to nie znaczy,że jest to zgodne z zasadami języka polskiego

  • Ned (16.03.2012 13:37:59)
    Aha w takim razie tematu nie było :)

  • Daniel (16.03.2012 13:36:57)
    Nazwisko Żyro odmienia się zgodnie z zasadami języka polskiego, ale rodzina piłkarza prosiła o nieodmienianie, więc można sobie wybierać.

  • ~QQ (16.03.2012 13:36:31)
    Żyro powinno się odmieniać (bo niby czemu nie), ale rodzice kiedyś zwrócili uwagę dziennikarzom, żeby nie odmieniali (nie wiem jakie było tego uzasadnienie)

  • Ned (16.03.2012 13:36:19)
    Admin: Gdzieś czytałem, nie wiem czy nie u mogiela na 90minut że w tym przypadku nie powinno się odmieniać. Taka odmiana byłaby prawidłowa do nazwiska Żyra. Ale mniejsza z tym :)

  • ~nazwisk (16.03.2012 13:36:08)
    się w ogóle nieodmienia

  • ~?! (16.03.2012 13:35:39)
    Każde polskie nazwisko się odmienia

  • ~Żyro (16.03.2012 13:35:15)
    sam mówiłem, że się nie odmienia, canal nie oglądata?

  • ~Kid do autora (16.03.2012 13:33:50)
    Z tym Bojanem to nie jest tak jak piszecie. Jeśli dobrze pamiętam to Roma zapłaciła Barcelonie 12 melonów za Bojana, ale po dwóch sezonach Barca MUSI odkupić gościa za bodajże 11. Jeśli Roma będzie chciała do zatrzymać (szczerze wątpię) to będzie mogła zablokować ten odkup wykładając na stól 20-parę milionów.

  • Admin (16.03.2012 13:32:56)
    Ned: oczywiście, że się odmienia.

  • Ned (16.03.2012 13:32:15)
    Do redaktora: Żyro się nie odmienia

  • ~Logika (16.03.2012 13:32:13)
    Wyceny Wolskiego: Przegląd Sportowy 15 mln Euro, Transfermarkt 1,1 mln Euro. Dziennikarze PS przestaliby ćpać bo im sie rzeczywistości popierdoliły.

  • ~JW (16.03.2012 13:31:33)
    Ostatni raz za Wolskiego 15 mln euro zapłaciłem w 1979

  • ~hehe (16.03.2012 13:31:29)
    za rok w odrze wodzisław :) a tak serio to wart jest z 5mln euro, ale śzkoda ze palma mu odjebała

  • ~ktos (16.03.2012 13:29:50)
    kurwa jakby Wolski z Legii trafil do Barcelony to cale weszlo i przyjaciele zaonanizowali by sie na smierc.

  • Mihau (16.03.2012 13:29:46)
    robi się chłopakowi krzywdę. tej jesieni osobiście robił na mnie wrażenie, ale na wiosnę niczym się wg mnie specjalnie nie wyróżnia. ma jeszcze na to czas.

  • mAk (16.03.2012 13:29:42)
    te 10/15 baniek to raczej takie: Odwalcie się od Rafała!

  • ~Genowefa Pigwa (16.03.2012 13:29:42)
    Bez kozery powiem Pińcset!

  • ~badyl (16.03.2012 13:28:54)
    Citko był lepszy i kariery wielkiej nie zrobił, to dla ostudzenia głów.

  • ~Maro (16.03.2012 13:28:52)
    To są durne wymysły ,,Was,, dziennikarzy. Sami zawracacie w głowie Wolaka. On jest nie na sprzedaż. Zaporowa cena = wynocha od niego!!! Nie sprzedamy!!! Weszło?? Co?? Wy wiecie co!!!

  • K. (16.03.2012 13:28:49)
    Dobra szydera, bardzo dobra :D

  • ~January (16.03.2012 13:28:36)
    no wiadomo, takie są pismaki, ale przynajmniej 5 mln jest wart, pewnie padnie rekord ekstraklasy

  • ~ddd (16.03.2012 13:28:27)
    Haha ładnie chłopakowi sodówa uderza. Barcelona. Haha.

  • ~MJ (16.03.2012 13:28:23)
    Przecież Józwiak ewidentnie się brechtał z tego. Po co takie głupoty piszecie po ktorych nierozeznani userzy będą przyjmować jako prawdę. Naprawdę poziom się stacza.

  • ~bzdura (16.03.2012 13:28:07)
    Jóźwiak powiedział w magazynie ekstraklasa.tv o 15 milionach DLA JAJ. Pierdolnął głupią minę i zaczął się śmiać. Jak można było tego nie skumać?! I jeszcze tekst pisać o tym

  • ~andżej (16.03.2012 13:25:46)
    skączy pewnie w Orle Wierzbica

  • ~daasd (16.03.2012 13:25:30)
    zal legia hahahahah tylko fc oborniki !!