Szpakowski: człowiek, który nie interesuje się piłką i z piłki żyje

1 marca 2012 - 13:50


Mieliśmy wczoraj nie tylko sportowy i organizacyjny przedsmak Euro 2012, ale także przedsmak telewizyjny. Efekt był zgodny z przewidywaniami – za mikrofonem usiadł kompletnie nieprzygotowany Dariusz Szpakowski. Niektórzy twierdzą, że to taki jego urok – mylić wszystko i być merytorycznie zielonym, ale naszym zdaniem urok jest to wątpliwy. Facet ma głos i umie oddać emocje, niestety nie przykłada się do pracy i ktoś go w końcu powinien postawić do pionu. Z elementarnego szacunku dla widzów Szpakowski mógłby spędzić jeden dzień nad prześledzeniem, kto gdzie gra, gdzie już nie gra i kto jak w rzeczywistości się nazywa. Jeśli komentator informuje 9 milionów słuchających go ludzi, że Moussa Sow blokuje miejsce w Lille Ireneuszowi Jeleniowi, podczas gdy ten właśnie Sow 26 stycznia odszedł do Fenerbahce, to jest to zawodowa kompromitacja.

TVP zagłaskuje Szpakowskiego i w efekcie facet bazuje tylko i wyłącznie na rutynie, podczas gdy praca komentatora to nie tylko 90 minut na stanowisku, ale często też 900 minut poświęcone na przygotowanie się. Żeby potem nie mówić, że zawodnik, który nie gra w FC Porto tak naprawdę w nim gra i żeby nie czytać nazwiska bramkarza na cztery różne sposoby. Już kiedyś chcieliśmy ze Szpakowskim porozmawiać, ale poinformował nas, że rozmawiać nie ma zamiaru – ponieważ go szkalujemy.

Szkalujemy? Po prostu dość mamy fuszerki. Szpakowski ma wspaniałą bazę – głos, zdolność budowania nastroju – ale niestety nie robi nic, by do tej bazy dodać coś od siebie, coś stricte fachowego. Już kiedyś dał się poznać jako stuprocentowy laik – kiedy w czasie meczu Wisły cały czas widział na boisku „Boguckiego”, a innym razem „Straka” (Strąk miał na koszulce napis Strak). Wtedy się wyłożył i udowodnił, że nie interesuje go futbol, za wyjątkiem meczów, które komentuje. Prawdopodobnie tylko jedna osoba oglądająca mecz Wisły nie wiedziała, że Strak to Strąk – i niestety była to osoba gadająca do mikrofonu.

Różni są sprawozdawcy. Borek to fanatyk, ogląda wszystko. Wolski jak ma skomentować mecz Osasuny Pampeluna, to od rana ogląda poprzednie mecze tego zespołu. Inni przychodzą z marszu, ale zazwyczaj żyją futbolem w ten czy inny sposób przez siedem dni w tygodniu. Ale Szpakowski – co słychać – interesuje się piłką w stopniu bardzo umiarkowanym. Jest dobry jako ktoś, kto ma wywołać ciarki na plecach, ale do jasnej cholery – niech szanuje ludzi, którzy go słuchają!

Raz w historii ktoś za Szpakowskiego się zabrał i chciał go zdyscyplinować – Janusz Basałaj, gdy został dyrektorem TVP. Powstał wtedy cały ruch obrony „Szpaka”, żądano powrotu słynnego komentatora, ale jak się okazało – to był błąd. Ten człowiek – Dariusz Szpakowski – na własne życzenie jest futbolowym ignorantem i czuje się z tym bardzo komfortowo.








Graj bez ryzyka w Betclic - 200 zł CASHBACK




Tagi: ,

Komentarze

  • ~oli (16.05.2013 08:31:37)
    by lem swego czasu wielkim fanemdarka szpakowskiego mś me liga mistrzów, ale te jego jak to napisaliscie przygotowanie jest niestety rzucajace sie w oczy!!, błedy jezykowe, przekrecanie słow , nazwisk, emocje, charakter zgoda, głos najlepszy!! bez dwoch zdan , ale merytorycznie...lezy, moze rzeczywiscie czas na zmiane w tvp ....ale to nie takie proszte oj nie wiem cos o tym...

  • ~ble (04.03.2012 10:19:55)
    To pamiętam na meczu Legia - Jagiellonia (bodajże dwa sezony temu) na TVP. Zamiast Skerla, Szpaku mówił "Skrela"...

  • ~polska-serbia (02.03.2012 23:05:17)
    kto nie zna: http://www.youtube.com/watch?v=K-5zGc65khQ

  • ~polska-serbia (02.03.2012 23:02:41)
    jakubowski, jakubowski --- jakub blaszczykowski

  • ~John terry (02.03.2012 20:54:25)
    Ale czyta tygodnik kibica!

  • ~do "~2 sprawy" (02.03.2012 18:11:47)
    Wrzucaj wrzucaj te meczyki. ;)

  • ~pyrka (02.03.2012 14:41:27)
    i jeszcze lepsze jest podsumowywanie meczu po 5 min i zaglądanie w metryki kiedy kto ma urodziny w okolicach danego meczu i że sprawia sobie prezent...i wątki polskie typu ze Ronaldo grał kiedyś z piłakarzami z którymi grał też. np. Miecarski

  • ~william@Darek Szpak (02.03.2012 14:25:35)
    To było troszkę inaczej: Frank de BUr i Ronald de BEr, bliźniacy, z których większość gra w Barcelonie.

  • ~Dror (02.03.2012 13:30:34)
    Koles jest z innej epoki- czego mozna od niego wymagac?!Oni ciagle zyja w komunie...

  • ~jaca (02.03.2012 12:26:00)
    Też jeszcze poezją było, jak po pierwszej połowie Szpak powiedział, że jest równy mecz i w sytuacjach bramkowych 1:1...a drugie to przy wejściu Boenisha po 5 sekundach powiedział, że jest dobrze przygotowyany i dobrze wykorzystał rehabilitację :D prze huj

  • ~jaca (02.03.2012 12:23:38)
    mnie też irytuje styl komentarza i np. "w swojej karierze strzelałeś wiele karnych, jak to jest?" albo "w swojej karierze grałeś wiele meczów z obecznością kilkudziesięciu tysięcy kibiców" albo "opowiedz jak to było w XXX". Denerwujące ale fakt, nikt nie przebije tego jak on się nie zna na futbolu...

  • ~szpaku (02.03.2012 12:11:39)
    O Anglii: Szira, podanie do Sziry O USA: przez 45 min czerulondo kolejne 45 min czerundolo O Portugalii: Figo podanie do Figi O Chelsea: Dośrodkowuje Terry i uderzenie głową Terry Inny nie pamiętam a tego tony ;)

  • ~Tenhauser (02.03.2012 11:30:57)
    przestałem Szpaka szanować i lubić po transmisji meczu Liverpoolu - "MARSZCZERANO" - po co to wszystkim opowiadał? Ja o takich rzeczach nie mówię publicznie :-)

  • ~smalls (02.03.2012 10:06:25)
    wolę szpakaowskiego niż Jońcę!!!!

  • ~rjrr (02.03.2012 09:51:45)
    najlepszy był nieobecny zawodnik grenady

  • ~manix (02.03.2012 09:42:56)
    i pomyśleć że ta łysa pała będzie komentować euro to normalnie strach się bać

  • ~yogi (02.03.2012 09:40:59)
    ja ściszam głos bo szpaka nie mogę już słuchać kompletne dno i wodorosty

  • ~Pix (02.03.2012 09:14:56)
    Ja się nie mogłem doczekać aż Szpaku Juskowiaka poprosi, żeby opowiedział jak w Sportingu męczy się konia pod prysznicem. Na szczęście znalazłem transmisję w jakimś dziwnym języku. Wyciszenie to też nie metoda, bo chcę słyszeć co się dzieje na stadionie, i mniej przeszkadza mi pitolenie jakiegoś hiszpana czy ruska niż szpaku. A najlepszych komentatorów mają anglicy :)

  • ~allen76 (02.03.2012 08:49:36)
    a minuta ciszy? zamiast siedziec cicho to nawijal jaka to wspaniala tradycja gdy podczas tej chwili bije sie brawa i ze mialo to swoj poczatek w Anglii...itd

  • ~Dariusz Szpakoski (02.03.2012 08:32:27)
    MARSZCZERANO!!!

  • ~LISTA BŁĘDÓW (02.03.2012 07:00:30)
    Jeden mecz - od zajebania błedów, oto lista: 1. Meireles wg szpaka gra w Porto - wg wszystkich w Chelsea 2.Pomylił Mierzeja z Grosikiem 3.4 razy zmienił nazwisko Rui Patricio 4.Pomylił Almeide z c.Ronaldo 5.Wszystkich pomocników nazywał Meireles 6."Rozrzucanie piłki" to nowa definicja dla taktyków p.nożnej 7. Pomylił Rybusa z Kubą Nie wpisuję ogólnego pierdolenia Szpaka o niczym - bez jego czucia gry i oczywiście standardowe: "Andrzeju - opowiedz, przecież grałeś w Sportingu (tu raz się nie pomylił) - opowiedz jak to było...." TVP - dołączcie do Szpaka - Zydorowicza - będzie komplet dyletantów!

  • ~DUET MARZEŃ (02.03.2012 06:26:18)
    Świetna para komentatorów-znawców futbolu: Szpakowski i Mucha

  • ~antyszpak (02.03.2012 06:23:48)
    MOŻE WARTO WYSŁAĆ TEN ARTYKUŁ do TVP! MUSI BYĆ JAKIŚ SPOSÓB, ŻEBY NIE TRAKTOWALI NAS JAK KRETYNÓW.....

  • ~Łysy (02.03.2012 02:28:56)
    dajcie spokój Szpakowskiemu, nie widzicie ze nad grobem stoi ?. Serca nie macie? Ciszej nad tą trumną

  • ~uzi (02.03.2012 01:45:40)
    już raz tego cymbała odsunęli bodaj w 2003 roku od komentowania bo pamiętam że mecze Wisły z Valerengą komentował Basałaj.Basałaja tez nie trawie ale ma jeden bardzo poważny atut- nie jest Szkapowskim(Szapkowskim,Szpokawskim,Szapobawskim).Ale wrócił niestety jak każdy postkomunista i jeszcze kurwa jaki megaloman pamiętam jak w czasie transmisji z meczu Monaco porównywał swoje odsunięcie od koryta i powrót do przypadku Morientesa który niedoceniony w Realu przeszedł do Monaco i akurat zaczął szaleć.Potem było wiadomo że już nikt tego durnia z telewizji nie wykopie bo znowu się zacznie skarzyć że jest szykanowany jak nie wiem kurwa,Eric Cantona albo i sam Maradona.

  • ~be22ny (01.03.2012 23:51:55)
    Mogiłe sobie kupił na powązkach ?

  • ~Zenek (01.03.2012 23:47:59)
    Jeszcze przy okazji pomylił Mierzejewskiego z Grosicim, a w tym Lille to miejsce blokuje Sow (czytane sow, tak jak się piszę), więc może to nie ten sam gracz, który odszedł do Fener, czyli Moussa Sow (czytane Soł)

  • ~Darek Szpaku (01.03.2012 23:36:28)
    Braci Frank i Ronald DeBoerowie z ktorych wiekszosc gra w Barcelonie!!

  • ~Dec (01.03.2012 23:21:52)
    Szpaku pomylił wczoraj Naniego z Meirellesem... Kiedyś, jak komentował Real, to zawsze mylił Karambeu z Seedorfem... no ale Ci są przynajmniej jednakowego koloru... Jego objaśnienia taktyk i zagrań powodują odruch wymiotny ( "prawda Andrzeju/Jurku/Włodku?" ) Darku wypierdalaj...

  • ~kicukicu (01.03.2012 22:31:57)
    w fifie? Tam tez Boguski jest Boguckim wiec o czym mowimy?

  • ~EA SPORTS (01.03.2012 22:21:32)
    Pan Dariusz Szpakowski jest idealnym komentatorem w grze FIFA. Tylko i wyłącznie w GRZE !

  • ~Umukoro (01.03.2012 22:19:36)
    Szpakowski w każdym meczu myli się kilkukrotnie, nie zna nazwisk piłkarzy, ani klubów w jakich grają. Ludzi to wkurwia.

  • Mrówa (01.03.2012 22:11:54)
    Dokładnie. Wczoraj komentarz był równie spektakularny jak doping tysięcy posiadaczy karty wielbiciela ciepłego grzegorza. ps. jebać euro

  • ~Ryszard Radzionków (01.03.2012 22:10:46)
    Prawda, sama prawda. Facet ma głos, umie robić atmosferę, ale popełnia takie gafy, że głowa boli. Już od dawna wiem żeby mieć dystans do jego wypowiedzi, ale są ludzie, którzy powołują się na jego teorie i to jest dramat. Szpakowski spoczął na laurach, myśli, że jak jest komentatorem tak długo, to obowiązują go specjalne prawa. Najgorsze, że TVP utwierdza go w tym przekonaniu.

  • ~szpakowski wypierdalaj na emeryturę (01.03.2012 22:09:11)
    Mecz można oglądać po wyciszeniu głosu, chujowy komentarz i chujowy doping, tylko że przy takiej grze w ciszy ja zasypiam. Dobranoc.

  • ~Przemek (01.03.2012 22:04:55)
    Wydaje mi się że na początku spotkania Szpakowski powiedział że Młynarczyk zdobył PZP z Porto- a przecież to był Puchar Mistrzów.

  • ~TZW (01.03.2012 22:01:58)
    ZAPOMNIAŁEM JESZCZE O "NASZCZE RANO" ŚWIETNYM POMOCNIKU LIVERPOOLU, KTÓREGO PEP GUARDIOLA PRZEROBIŁ NA RÓWNIE ŚWIETNEGO STOPERA. ORAZ HOZE/DŻOZE MURINIO/MŁURINIO, KTÓRY NIE PODLAŁ MURAWY PRZED GRAN DERBI. SZKODA, ŻE HENRY ODSZEDŁ Z EUROPEJSKIEJ PIŁKI, BO WTEDY PODCZAS JEDNEGO MECZU NAZYWAŁ SIĘ: HANRI, ANRI, HENRY, ONRI, ENRI, ĄĄRI.

  • ~Darek Szpakowski (01.03.2012 21:58:44)
    Takie tam przy mojej kostce na AWFie

  • ~danek (01.03.2012 21:56:54)
    może powinnismy sie zebrać i zrobic wszystko co mozliwe aby ten pan nie komentował euro inaczej trzeba będzie wyłączyć głos

  • ~nieprzytomny (01.03.2012 21:42:44)
    zbieram datki na wlosy dla szpaka sms.997

  • ~antonio (01.03.2012 21:39:58)
    hej weszlo zdrajcy a moze lis wasz idol bedzie komentowal mecze na euro

  • ~Legion (01.03.2012 21:37:04)
    Smutna prawda jest taka że tvp nam wszystkim znowu spierdoli mistrzostwa. Tak jak zjebali ostatnie MŚ w RPA. Teraz będzie podobnie albo jeszcze gorzej. Wielka szkoda że Polsat nie kupił praw do tego całego Euro. Byłyby przynajmniej studia przed i pomeczowe na poziomie a nie takie kilkuminutowe słodkie pierdzenie ze specem Engelem i innym Kurowskim/Patyrą/Iwańskim.

  • J.P66 (01.03.2012 21:31:10)
    Szanuje Szpakowskiego ale faktem jest,ze moglby przylozyc sie bardziej do swojej pracy. Ten nie popelnia bledow co nic nie robi, mozna powiedziec ale rzeczywiscie, panu Dariuszowi zdarza sie ich duzo. Boenischa nazwal kiedys Baniszem o Dembinskim mowil,ze najlepszy okres jego kariery to gra w Legii ( nigdy przeciez w Legii Jacek nie gral ), o Reissie,ze niezbyt poradzil sobie w Werderze Brema ( tez tam nie gral ten zawodnik), czy o Andrzeju Juskowiaku,ze w 1992 roku trafil do Benfiki Lizbona ( gral w Sportingu ) i wiele, wiele innych i nieco drazniacych bledow !

  • ~Do Puziol (01.03.2012 21:27:04)
    Dobre z tą zaczeską! :) Tam tkwiła siła Szpaka. Długo o nią walczył, ale z naturą nie wygrasz.

  • ~Gorath (01.03.2012 21:26:41)
    Dla mnie w ogole polscy dziennikarze i komentatorzy sportowi w 98% sa b. slabi, ludzie wezcie przyklad z TV angielskiej, niemieckiej, wloskiej jak robic relacje i komentowac mecze. Z polskich dobrzy komentatorzy to min. Borek, rozni z Sportklub, Eurosport, Orange Sport, natomiast najgorsi pracuja w N choc i tak zrobili wielkie postepy w porownaniu do tego co bylo na poczatku.

  • ~seba (01.03.2012 21:25:39)
    moussa sow

  • ~gosciu (01.03.2012 21:23:49)
    nie wiem czy ktoś w ogóle kojarzy, ale w meczu Tottenham - Wisła, Szpaku nagle w 23 minucie wyjebał z hitem "Kokoszka przy piłce" mimo, że Kokoszka już wtedy odszedł do Empoli.

  • ~Żoze Mórinio (01.03.2012 21:23:44)
    A czy TYP nie może wynająć tych genialnych gości z Canal ? Tylko na EURO, bo Twarowski, Nahorny, Rosłoń, Durda i Wolski to są geniusze :) Albo nawet Bartek Rabij :d

  • ~Traper (01.03.2012 21:23:08)
    POWIEDZMY TAK DLA DUETU KOMENTATATORÓW STANISŁAW SNOPEK ( TEN CO DAJĄ MU RAZ W ROKU KOMENTOWAĆ SKOKI W JAPONI O 3 W NOCY) JAK ZAWSZE CIEKAWY GLOS JACEK JOŃCA.

  • ~seba (01.03.2012 21:22:37)
    w tvp sport jest teraz program na zywo szpak l engel sa znowu pape sow znowu byl engel rysowal ale moze przyzad do rysowania noslc za szczeka tylko

  • ~Thor Steinar do admina (01.03.2012 21:15:02)
    Basałaj !?!?!? Weż KURWA nie pierdol !!! To przecież on kazał WRZESZCZEĆ komentatorom po golu,jak w Am-Płd !!! Taka żenada była, że się kurwa w TV nie dało patrzeć !!!

  • ~Dariusz Esz Łożeszty (01.03.2012 21:01:28)
    ˛˛Pięknie go minął ze wzwodem˛˛,ponieważ˛˛Roberto Carlos ma ogromną potencję w lewej nodze˛˛

  • Szajba (01.03.2012 20:56:48)
    to taki sam ignorant i jak smuda i reszta dziadków z pzpn co juz dawno powinni siedziec w bujanym fotelu bo wogule nie ogarniaja rzeczywistości. Dlatego tak sie wszyczy dobrze dogaduja, nie zadaja trudnych pytań, rączka rączke myje

  • Krupcik (01.03.2012 20:53:34)
    Może przyjdzie Laskowski do TVP przed Euro, były takie plotki. To byłby hit, bo to najlepszy polski komentator, ale wątpię by taki inteligentny gość chciał wejść w to bagienko publicznej propagandy.

  • ~pompa (01.03.2012 20:52:26)
    Mały - 3maj klasyk! --> http://www.weszlo.com/fotonews/1277827016_szpakowski-kask.jpg

  • ~hayemaker (01.03.2012 20:48:40)
    klasyka gatunku to - Czendurolo! Za kazdym razem jest Stiw Czendurolo. Darek - CZERUNDOLO! Stev Cherundolo! Gamoniu!

  • ~Jasiu (01.03.2012 20:47:47)
    Szpak nadużywa też określenia "światło bramki". Wiem, że to już utarty slogan, ale w telewizji publicznej nie powinno się używać tego określenia, z jednego prostego powodu. Bramka nie ma światła. Ma poprzeczkę, słupki, siatkę ale nie ma światła. Pozdrawiam!

  • ~Puziol (01.03.2012 20:42:56)
    Jak dla mnie Szpakowski ma po prostu typowe objawy demencji, koleś nie nadąża za biegającymi po boisku piłkarzami, nie rozróżnia nazwisk, nie poznaje piłkarzy... a wszystko zaczęło się kiedy Szpakowski zlikwidował swoją zaczeskę PRZYPADEK ?!

  • ~Darek Szpakowski (01.03.2012 20:36:55)
    Włodku, każdy pragnie mieć serdecznego przyjaciela!

  • ~jebać TVP (01.03.2012 20:28:37)
    NIE DLA SZPAKOWSKIEGO! CHCEMY PROFESJONALNYCH KOMENTATORÓW, A NIE PROFESJONALNYCH KUNKTATORÓW!

  • ~Dariusz Szpakowski (01.03.2012 20:22:24)
    Mochamadon Diarra , nie mylić z Lassaną Diarra

  • Małecki Patryk (01.03.2012 20:14:58)
    dajcie zdjecie gdy darek ten chuj, ma na glowie kapelusz z nazwa hortex, pizda z tego jak z paziów z kałuży

  • ~seba (01.03.2012 20:14:44)
    w tym nagrobku bedzie zlozona waza z prochami darka i tygodnik kibica

  • ~kibic (01.03.2012 20:11:57)
    trafiliscie w samo sedno ! nie da sie sluchac tego belkotu ! ja moze nie interesuje sie 24h/ dobe futbolem ale wiem wiecej niz ten zalosny radiowiec !!! Mati Borek na EURO !!!

  • ~ml (01.03.2012 20:08:26)
    On jest nie do naprawienia. Nawet jesli sie przygotuje z nazwisk...ten czlowiek nie ma pojecia o pilce noznej, nie czyta gry.

  • ~Mateusz (01.03.2012 20:00:19)
    Nareszcie pocisk w jego kierunku. Od kilku lat nie ma pojęcia co mówi, wkurwia tak, że wyłączam głos w tv. TVP, jebicie się.

  • ~Tusk (01.03.2012 19:57:48)
    Facebook staje się powoli bazą wyopadową dla wywrotowców. CBŚ już się organizuje, spodziewamy się zamknięcia

  • ~bydg (01.03.2012 19:51:15)
    powinien już na emeryturę iść ,bo marudzi już ,stała gadka jak nie wiele brakowało.....

  • ~piranha (01.03.2012 19:49:33)
    TVP to firma państwowa, tam roboty nie dostaniesz dzięki kwalifikacjom, tylko znajomościom. Dwa lata temu jakiś gościu został tam zatrudniony, bo powoływał się na znajomości z kancelarią prezydencką. Była to nieprawda, ale tam nawet tego nie sprawdzili i młodemu "dziennikarzowi" dawali nawet czasami samochód z kierowcą. Po drugie, jak ma komentować Jońca albo Banasikowski, to już wolę Szpaka.

  • ~TZW (01.03.2012 19:42:29)
    Z TYM SOW TO GÓWNO PRAWDA CO PISZECIE, BO MÓWIŁ, ŻE SYTUACJA JELENIA NIE ZMIENIAŁA SIĘ NAWET PO JEGO ODEJŚCIU Z LILLE, I JELEŃ PRZEGRYWA TERAZ RYWALIZACJĘ Z ROUX, KTÓRY PRZYSZEDŁ Z BRESTU (SERIO TAK MÓWIŁ, JAK MACIE MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA JESZCZE RAZ TO ZRÓBCIE TO I PRZEPROŚCIE). INNA SPRAWA, ŻE MYLIŁ GROSICKIEGO Z MIERZEJEWSKIM, ALMEIDE Z CR7, A KAŻDY ZAWODNIK W ŚRODKU POLA TO BYŁ MEIRELES. KIEPSKI STARY DZIAD, NIECH WYPIERDALA

  • ~Dariusz Szpakowski (01.03.2012 19:41:28)
    :(

  • ~CCCP (01.03.2012 19:18:21)
    Ten stary komunista, podczas stanu wojennego pokazywał się w reżimowym dzienniku i robił "karierę"

  • ~Patrolo (01.03.2012 19:15:12)
    Niech szpaku zaprosi muche jako experta do komentowania :D

  • lobo621 (01.03.2012 19:13:05)
    Dwie podstawowe sprawy; komentator ma pomagać widzowi w odbiorze meczu - Szpakowski przeszkadza, bardziej zainteresowanych niż gospodyni domowa ma informować o czymś czego zaintereosowany może nie wiedzieć - Szpakowski dezinformuje (w większości przypadków). Tylko te dwie rzeczy dyskwalifikują go by siadał za mikrofonem.

  • ~buzz (01.03.2012 19:08:38)
    @~Dzawsztajn Dokładnie, Basałaj też gęgał bez sensu. pamiętacie to jego "Oto Kosowski" albo "oto Szymkowiak" ?

  • ~bob (01.03.2012 18:41:28)
    Beznadziejny jest szpak i zapomniał dodać że stadion wcześniej miał być testowany tylko sprawy polityczne spowodowały że mecz się nie odbył więc ja się pytam jak oni zorganizują finał pucharu Polski który również może być mecze podwyższonego ryzyka??A mucha wczoraj tak szczęśliwa była bo przyszła z jakimś dziadkiem który jest jej ukochanym ah jaka zadowolona .

  • ~tefaupe (01.03.2012 18:40:43)
    a ten jego program 4-4-2 to jest dopiero lizanko po jajach polskiej mysli szkoleniowej. enegelątko nit myślowy zawsze wspomina radka kalużnego. stefan tylko cos skrytykuje a szpak wpierdala sie w slowo i ucina: "dobrze panowie konczymy ten wątek"

  • ~autor (01.03.2012 18:38:44)
    a ja to pierdole! Do euro i przez cale euro bede wmawial sobie ze wszystko jest ok. Komentatorzy swietni, pilkarze Polacy i w ogole wszystko cacy. Nie dam se spierdolic tym kurwom takiej impry w moim kraju!

  • ~Dzawsztajn (01.03.2012 18:37:33)
    Basałaj może i fajnie, że odsunął Szpaka, ale potem sam ładował się przy każdej okazji na antenę. A mistrzem komentarza nigdy nie był. I to jego "złapał piłkę" przy każdym przyjęciu piłki _nogą_ doprowadzało do kurwicy.

  • ~boreo od dekodero (01.03.2012 18:35:11)
    ale zydor byl jeszcze gorszy, tamten to byl "artysta" wystawial prawdziwe "sztuki" ha ha ha

  • ~Janek B (01.03.2012 18:29:47)
    Szpakowski rzeczywiście czasami bałwani trzy po trzy

  • ~akcja na fb (01.03.2012 18:26:42)
    https://www.facebook.com/pages/Szpakowski-powinnien-odejść/285472574856999 polubcie. pokażmy ilu nas jest.

  • ~power (01.03.2012 18:25:44)
    Raz jeszcze podkreślę.nic mnie w szpaku tak nie wkurwia jak jego"rozrzucanie" piłki. Rozrzucic to można gnój po polu.

  • ~Obrońca legendy (01.03.2012 18:23:34)
    Może się myli, ale wybaczę wszystko za atmosferę, za emocje, za kultowe zdania, za "a jezus maria", za to był z nami przez te wszystkie lata klęsk i będzie podczas klęki na Euro. Janusz Basałaj? Nie żartujcie. Nie pamiętacie finału Euro 2004 gdzie ten kastrat zmieniał się ze Szpakowskim co 10 minut? A jak komentował Wisłę z Schalke czy Parmą? Jak piszczał jak kastrat przy bramkach? Gdyby komentował te mecze Szpakowski powstałaby legendarne filmiki - a tak zniszczono mi najpiękniejsze chwile życia

  • ~rasowy napastnik (01.03.2012 18:22:53)
    Nie mogę słuchać tego imbecyla! Nawija od rzeczy jak nakręcony automat! Za każdym razem od wieków klepie te same formułki niczym z reklamy farmaceutycznej! MASAKRA!!! Ludzie! Zróbcie coś bo nie wytrzymam! Trzymajcie mi ręce i nogi...

  • ~Skala (01.03.2012 18:20:19)
    Wyłapał ktoś wczoraj, że: "Mierzejewski był bohaterem najwyższego transferu w historii"? Cristiano musiał poczuć się zawstydzony...

  • ~Rupert (01.03.2012 18:15:36)
    Dokladnie. Jeden wielki beton. Mentalnie całe to towarzystwo zatrzymało sie na latach 80- tych

  • ~Szpakowski powinnien odejść. (01.03.2012 18:15:07)
    https://www.facebook.com/pages/Szpakowski-powinnien-odejść/285472574856999

  • ~jaku (01.03.2012 18:10:44)
    No i co z tego, że jest ignorantem, przede wszystkim jest częścią salonu i ugrzecznionego mainstreamu, więc i tak nikt mu nic nie zrobi. Jest częścią propagandy sukcesu, takich "dziennikarzy" w stanie wojennym ubierano w mundury...

  • ~af (01.03.2012 18:06:37)
    ignorancja to po pierwsze, po drugie koleś jest obrzydliwą tubą propagandy sukcesu pzpn.

  • ~Kron (01.03.2012 18:03:33)
    Ale ma małą kwaterę, no cóż ale urna się zmieści

  • ~xxx (01.03.2012 18:02:55)
    A frajerzy płacą abonament żeby Szpakowski mógł jezdzić po świecie i śmiać się w żywe oczy ww. frajerom. To cała nasza publiczna telewizja, z jednej strony szpakowski który wszystkich, łącznie ze swoimi szefami ma w dupie, a z drugiej strony Goebbels i propagandzista sukcesu pseudorządu tuska, niejaki Lis Tomasz. Nic tylko płacić lisowi 80 tysięcy a póżniej kurwy z telewizji płaczą że nie ma pieniędzy z abonamentów. KURWA ZGROZA!!!

  • ~jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj (01.03.2012 17:58:28)
    I NIE MUSI MILION RAZY INFORMOWAĆ O TYM, ŻE JUSKOWIAK GRAŁ W SPORTINGU. ALBO PYTAĆ WŁODKA LUBAŃSKIEGO O JEGO WYSTĘPY W LIDZE BELGIJSKIEJ. (na szczęście wczoraj Włodka nie było)

  • ~NIE DLA SZPAKA!!! (01.03.2012 17:53:03)
    Zróbmy akcje Laskowski komentatorem meczów Polski na euro!!!

  • ~seba (01.03.2012 17:52:43)
    w fifie 12 zamiast kontrao to mowi koncentrao to jest zajebiste ale robi to specjalnie ,i tak jest lepszy od zydorowicz i szelaga ,pamietam taki mecz anglia -finlandia w eliminacjach ms 2002 jak sie nie myle i wyslall szelaga pierwsze co powiedzial to ze druzyna radziecka atakuje myslalem ze ze smiechu umre zeby to jeszcze rosja grala

  • ~hahahaha (01.03.2012 17:48:39)
    pamiętam jak szpaku wczoraj po interwencji szczęsnego powiedział: ooo teraz wojtek musiał krzyknąć moja bo już do asekuracji biegł wasilewski i z plecami nabiegał ktos tam" -jakoś tak. a się uśmiałem bo bramkarz w każdej sytuacji i zawsze musi krzyczeć moja a nie tylko jak go kopią i "nabiegają" ehh... ;/

  • ~justynkatg (01.03.2012 17:44:17)
    Może to niesmaczne ale dlaczgo szpaku stoi nad swoim nagrobkiem ?

  • ~turkish (01.03.2012 17:43:16)
    ja naprawdę nie wiem dlaczego Was to dziwi ... przepraszam bardzo, ale nikt poważny z poważą wiedzą i umiejętnościami nie zdarza się w kraju, w którym piłka nożna to kompletne dno ... to tak jakby szukać ekspertów od skoków narciarskich w Portugalii. Jaka piłka taki komentarz. To był piknik pod każdym względem

  • ~bip (01.03.2012 17:40:16)
    ktoś tu pisał, że Kontrau jest dobrze ... no fakt, jest, tylko jeśli czyta się nazwiska po portugalsku to wypada wszystkie tj. również Ronałdu ... kiedy przyjdą czasy, że Canal wykupi wszystkie wielkie imprezy? przynajmniej będzie można obejrzeć mecz z głosem ...

  • ~Joanna M. (01.03.2012 17:34:18)
    Laskowski przychodzi bo Szpaku przeciez sam nie obsłuży całego Euro, to jest fizycznie nie mozliwe. A szansa że ktos inny niz sam Szpaku dostanie do komentowania mecze Polakó sa mniej więcej takie same jak te że zostanę gwiazdą NBA

  • ~anda (01.03.2012 17:33:31)
    najgorsze jest to, że siedział chłop na stadionie i nierozpoznawał zawodników, bo błędnie mówił kto przy piłce...Cieć i tyle

  • ~Kamil_R (01.03.2012 17:31:04)
    Weszło! Nie wiem jakie macie stosunki z Jackiem Laskowskim, ale obiektywnie rzecz biorąc to komentator 10 razy lepszy od Szpaka. Przechodzi on do TVP komentować Euro2012. Może przydałaby się jakaś akcja, która dała Panu Jackowi skomentować jakieś ważniejsze mecze na imprezie zamiast Szpakowskiego.

  • ~ja (01.03.2012 17:23:32)
    powinni wyjebać tych wszystkich pseudoekspertów z publicznej TVP w wieku mojego dziadka. Dla nich czas zatrzymał sie dobre 30 lat temu, co rusz pierdolą jakieś banialuki nie wiadomo o czym i dla kogo

  • ~pablo (01.03.2012 17:14:52)
    Szpakowski kiedyś powiedział, że przygotowuje się do transmisji czytając "Tygodnik Kibica".

  • Kenny Dalglish (01.03.2012 17:12:37)
    Myślałem, że mnie chuj strzeli jak on z Wołkiem komentowali finał Copa America w zeszłym roku. Wołek pieprzył jakby się naćpał czegoś a Darek dawał cały mecz do pieca, bo mu się Maxi Pereira z Maxi Rodriguezem pojebał. Mimo iż Pereira wielokrotnie stawał plecami do kamery, gdzie można było sobie przeczytać jego nazwisko to ten mistrz mowy polskiej dalej mówił Rodriguez. No debil, po prostu debil.

  • ~Kacper (01.03.2012 17:12:18)
    TAK.

  • ~D, Szpakowski (01.03.2012 17:08:14)
    Z poświeceniem do obrońców...

  • ~Szpaq (01.03.2012 16:54:16)
    Co to kurwa, nagrobek???

  • ~Dario SZpakowski (01.03.2012 16:54:14)
    Pierwszy gwizdek na Santiago Bernabeu, zaczynają KUREWSCY hahahha najlepsza wpadka szpaka.

  • ~2 sprawy (01.03.2012 16:39:57)
    1. Szpakowski w Fifie 2009, w którą gram do teraz zamiast Korzym mówi KorzyN i jeszcze podkreśla to eN 2. Swego czasu Andrzej Zydorowicz nazwisko piłkarz Śląska: Twardygrosz odmieniał w sposób: podanie do Twardegrosza. Szkoda, że nie mam na stanie takiego meczu to bym wrzucił filmik. A może mam (Ruch - Śląsk 5:0 z 92 roku, 2 połowa, jak grał wtedy Twardygrosz to mam, w wolnej chwili poszukam i podeślę linka jak są chętni) :)

  • ~Wyznawca Słońca (01.03.2012 16:38:55)
    Modlę się do Dariusza "Słońce" Szpakowskiego. Szkalując go obrażacie moje uczucia religijne czym wyczerpujecie postanowienia art. 196 KK. Jestem zmuszony donieść o tym prokuraturze...

  • ~Protz (01.03.2012 16:26:50)
    A moze już czas na jakąś dobrze przygotowaną komentatorę?

  • ~Laskowski na Euro w TVP (01.03.2012 16:22:06)
    Na szczęscie na Euro 2012 zatrudnili tez Laskowskiego to przynajmniej czesc meczy bedzie normalnie komentowane a nie przez tych debili Szpakowskiego,Jasine,Iwanskiego czy Patyre. TVP-najgorsza banda komentatorow pojebancow.

  • ~Smuda (01.03.2012 16:12:02)
    Szpakowski jakimś kitem pojechał

  • ~D.Szpakowski (01.03.2012 15:59:34)
    do Pan Szpakowski:akurat taki zawodnik jak Rolando grał wczoraj w ekipie portugalczyków.

  • ~gawej (01.03.2012 15:58:48)
    http://youtu.be/73zadPGqojY moje do majewskiego podanie ; )

  • Osiem (01.03.2012 15:57:08)
    @Adrian Błąd Tu akurat nie ma się co czepiać.Dobrze wymawiał nazwisko(dokładnie tak jak robią to Portugalczycy).

  • ~D.Szpakowski (01.03.2012 15:53:35)
    raul meireles to jedyny zawodnik fc porto na boisku

  • ~Pan Szpakowski.. (01.03.2012 15:52:24)
    Też wczoraj dojebał do kafloka...Rolando przy piłce...

  • ~xman (01.03.2012 15:52:18)
    a wiecie że JACEK LASKOWSKI wraca do TVP i bedzie komentował tam Euro 2012 oraz Igrzyska w Londynie :)

  • Krzysiek Kowalski (01.03.2012 15:50:11)
    Kurwa w końcu ktoś o tym pisze. Tego faceta nie da się słuchać z jednego powodu - nie ma za grosz szacunku do kibica przed telewizorem

  • ~Dariusz Szpakowski (01.03.2012 15:48:31)
    W reprezentacji 4 Rzeszy gra czarnoskóry murzyn- napastnik Kakao.

  • ~Do Adrian Błąd (01.03.2012 15:46:03)
    Można przeczytać "kłętrau"

  • ~ADRIAN BŁĄD (01.03.2012 15:41:13)
    jeszcze było KOENTRAU, przecież on ma O na końcu :(

  • ~lo lą blą (01.03.2012 15:32:33)
    ŁADNY NAGROBEK

  • ~misieks (01.03.2012 15:27:12)
    to takie typowo szpakowskie

  • ~Piotrek (01.03.2012 15:22:38)
    Szpakowskiego to sie słuchac nie da od około 3-4 lat. Zresztą, to jest gość, który nie zna nawet przepisów (nigdy nie zapomnę jak w meczu otwarcia na Mundialu w RPA przez 15 minut domagał sie uznania bramki ze spalonego).

  • ~Roman Kołtoń (01.03.2012 15:22:26)
    Najmniej winiłbym za to Kotorowskiego.

  • ~krajdebili (01.03.2012 15:21:14)
    Wszyscy są jednakowi. Uważają, że telewidzowie to durnie (zresztą słusznie). Z drugiej strony nie zdają sobie sprawy, że sami są idiotami (smutne).

  • ~clt (01.03.2012 15:20:45)
    A co z wyświechtanym "myślę,że coś na ten temat mógłby powiedzieć Jurek Engel. On miał problemy z (chuj wie czym-dowolność) już przed mistrzostwami w Korei.Chyba zgodzisz się ze mną,Włodku ? " ? :D

  • ~Pioter (01.03.2012 15:20:20)
    Podobno Laskowski ma komentować euro? Macie może jakieś potwierdzenie?

  • ~Furiowy (01.03.2012 15:19:29)
    Szpaku stwierdził również, że Meireles nie znalazł uznania w oczasch trenera Liverpoolu i zmuszony był szukać innego klubu. Niestety Szpaku nie załapał, że internet spowodował powszechne dojście do informacji (z czego on nie korzysta) i nie da się już sprzedawać farmazonów wyssanych z palca. Pierdolił w latach 80 i 90-tych głupoty i nikt tego nie weryfikował, myśli, że może to robić dalej. Szpaku mankamentów ma wiele ale i tak wybieram jego z całej hałastry pseuto-komentatorów TVP, to jest najbardziej smutne.

  • ~Andrasz Kirm (01.03.2012 15:14:22)
    Weszło, proponuję również odnieść się krótko do jego oderwania od rzeczywistości. 57 tysięcy ludzi, a na ŁKS-ie przy 2 tysiach potrafi być głośniej. Ten za to szpak coś paple o genialnym dopingu, o beniszu wchodzącym w nagrodę i "perfekcyjnie" grającym/biegającym. Zal.

  • ~arturo (01.03.2012 15:12:36)
    szpakowski bazuje na pamięci i to go gubi, jak na prawej stronie ktoś miał piłkę to krzyczał: błaszczykowski! tyle, że on wcześniej zamienił się pozycjami z Rybusem i to Rybus był przy piłce. Takich pomyłek było więcej.

  • ~Andrew (01.03.2012 15:11:07)
    Miałem takie same odczucia po meczu. Szpak się wypalił!

  • ~Alan (01.03.2012 15:10:15)
    Hat trik Sziry, naszego kata

  • ~FI(L)IP (01.03.2012 15:05:08)
    Dariusz Szpakowski nie tylko nie zna się na piłce, ale i nie słucha tego, co sam mówi. W czasie Euro 1996, podczas meczu Anglia - Niemcy powiedział mniej więcej coś takiego: "David Beckham, całe jego życie jest związane z futbolem. Nawet maturę z polskiego pisał o piłce nożnej." Obśmiałem się jak norka. To było w pierwszej połowie, drugą zaczął z jeszcze większym przytupem: "Proszę Państwa David Beckham oczywiście zdawał maturę z polskiego, a nie angielskiego." Wtedy wszystko mię opadło. Dopiero po jakimś czasie, tłumacząc się emocjami, przyznał, że matura Beckhama była jednak z angielskiego.

  • ~slackbutcute (01.03.2012 15:00:00)
    Jak już wspominacie o komentatorach to może zrobilibyście ranking komenatatorów ? Mogłoby być ciekawie.

  • ~pep (01.03.2012 14:59:32)
    Na MS m.in Barrios dla niego nazywał się Barriosa (ta Barriosa, Barriosy, Barriosę mimo ze to był już zawodnik światowej klasy), a jednego z/Koreańczyków nazwał Kim Kul Drugi (zamiast Il). W meczu inaugurujacym przypomnijmy że bramkarz poszedł do przodu i przed linią spalonego został jeden pilkarz drużyny broniącej którym akurat nie był bramkarz. Jako wielka śmieszna legenda to przeszlo przedstawienie się w 89 r jako Dariusz Ciszewski

  • ~Erbest (01.03.2012 14:57:49)
    Znalazłem, to jest właśnie ta sytuacja: http://www.youtube.com/watch?v=mK9OvAlAUVE Szpak z Lubańskim przez cały mecz twierdzili, że sędzia popełnił olbrzymi błąd, bo strzelec bramki był PRZED OSTATNIM OBROŃCĄ...

  • ~January (01.03.2012 14:55:40)
    a przypierdalanie się o każdy szczegół, i czekanie na błędy to jest kurwa wybitnie typowo polskie ! i nie dziwię się, że Szpaku się buntuje jak tak się do niego podchodzi, bo na szacunek sobie zasłużył. niestety starość nie radość, asystent rozwiązałby sprawę, jestem pewien, że na zachodzie też wielu znanych komentatorów ma takich

  • ~Koval (01.03.2012 14:55:08)
    Najlepsze było jak Perquis nie atakowany przełożył sobie piłkę z prawej na lewą nogę, a Szpakowski " Perquis - seria zwodów" hehe.

  • ~kris (01.03.2012 14:54:59)
    mozecie uzyc mojego filmiku, idealnie pasuje do artykulu -> http://www.youtube.com/watch?v=K-5zGc65khQ :D

  • Bonkol (01.03.2012 14:51:53)
    Szczyt to Szpakowski osiągnął komentując mecz Holendrów już kilkanaście lat temu. "Dwaj bracia Frank De Bór i Ronald De Ber".

  • ~January (01.03.2012 14:51:41)
    Szpaku nie ma głosu i umiejętności budowania emocji. ON MA WSPANIAŁY GŁOS I UMIEJĘTNOŚĆ BUDOWANIA EMOCJI. rzeczywiście ktoś powinien z nim pogadać i powinni mu zatrudnić asystenta, tak jak Bożydar Iwanow był kiedyś czyimś asystentem, już nie pamiętam kogo. powinien mieć asystenta, choćby jakiegoś początkującego studenta na stażu, który przygotowałby mu dane i statystyki. bo Szpaku to legenda kadry i na Euro musi być !

  • ~rafi (01.03.2012 14:51:32)
    niestety wy mozecie duzo pisac ale ludzie z TVP zyja w innym swiecie- dla nich wczorajszy mecz stal na wysokim poziomie , byl kapitalny doping i eksperci komentujacy mecz ! Dziwie sie Jusko ze przytakuje Szpakowi robiac z siebie idiote!

  • ~Erbest (01.03.2012 14:50:16)
    Największa wtopa Szpaka jaką pamiętam miała miejsce na MŚ2010, w chyba meczu otwarcia RPA z Meksykiem. Padła bramka po rzucie rożnym, sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał. Szpakowski razem z LUBAŃSKIM do końca meczu pierdolili o katastrofalnym błędzie sędziego który całkowicie wypaczył wynik meczu. Sporna sytuacja była powtarzana kilka razy z analizą, rysowaniem linii itp. i nikt kto ma jakiekolwiek pojęcie o ofsajdzie nie miał najmniejszych wątpliwości, że to BYŁ ofsajd. Ale nie Szpak z ekspertem Lubańskim. Obaj są do dyscyplinarnego wyjebania w trybie natychmiastowym. Tylko psują radochę z oglądania meczu, nawet tak beznadziejnej kopaniny jak wczoraj.

  • ~krajarek (01.03.2012 14:48:52)
    Szpaka nie znoszę - choć to nic nadzwyczajnego - ale są jeszcze gorsi, tzw. eksperci. Chyba na osttanim mundialu w tej roli występował Boniek, i to był ból i zgrzytanie zębów. Kiedyś w mediach (głównie radio, ale i tv) zatrudniano ludzi z piękną polszczyzną, teraz już chyba nie ma tego wymogu. A Boniek strasznie kaleczył język polski. Wyobrażacie sobie np. Frania, kiedyś w przyszłości jako byłego selekcjonera, jako takiego eksperta?

  • ~ARECZKA (01.03.2012 14:48:36)
    Kibice Arki od dawna wiedzieli, że Szpaku to liść i nie chcieliśmy go na otwarcie stadionu..

  • ~pep (01.03.2012 14:48:00)
    @Sławek- jak Szaranowicz ma go zdyscypliniwać jak sam jest od niego gorszy i myli się trzy razy częsciej ?

  • ~w (01.03.2012 14:47:39)
    Laskowski ! wybór numer 1 jest obecnie bez pracy !

  • ~zzz (01.03.2012 14:47:23)
    Mnie w Szpaku wkurwia wiele rzeczy, ale najbardziej to jego kończenie meczu, podsumowania, rozwodzenie się chuj wie o czym i robienie z siebie jakiegoś Mentora Polskiej Piłki. To jest niedbalstwo, ale też brak praktyki. Jak ktoś od wielkiego dzwonu komentuje piłkę, to nie ma rytmu... Dobrze radziliście, niech TVP wypożyczy z Canal i Polsatu jakiś komenttorów do swojego zespołu. Komentatorów, którzy ciągle relacjąnują jakieś ligi. Po co, lepiej "lokalne" gwiazdy dawać...

  • ~rr (01.03.2012 14:46:08)
    ameba a czy Ty nie widzisz ze Szpak mydli obraz świadomie !? mówi dobry doping dobra gra ! haha przeciez kumata osoba ktora zna sie na pilce i na realiach wie ze sa to brednie ! ale wie o tym Adamiak ? Adamiakowa ? nieeeeeeeeee! :D

  • ~Dariusz Szpakowski (01.03.2012 14:40:27)
    Piekna oborona macika szczesnego cos okolo 75 minuty

  • ~Sławek (01.03.2012 14:40:13)
    Przyłączam się do przedmówców. Czas się tym zająć na poważnie. Red. Szaranowicz powinien zdyscyplinować Szpakowskiego,żeby ten się podciągnął bo rzeczywiście wczorajsze komentowanie było dramatyczne. Już wolałbym Laskowskiego, albo Iwańskiego. I jeszcze słowo o atmosferze i dopingu. Ja przed telewizorem miałem wrażenie, że na meczu są mnisi i zakonnicy. Momentami było przerażająco cicho!!

  • ~Andrzej Janisz (01.03.2012 14:39:56)
    Dariusz Szpakowski jest w sobie zakochany z wzajemnością

  • ~mmm (01.03.2012 14:39:41)
    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417442_280335328706504_110189779054394_687718_295517881_n.jpg ledwo im kopary nie opadły :p

  • ~mmm (01.03.2012 14:39:41)
    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417442_280335328706504_110189779054394_687718_295517881_n.jpg ledwo im kopary nie opadły :p

  • ~Ameba (01.03.2012 14:39:19)
    A mnie wkurwia kiedy Szpak mówi, ze ciśniemy Portugalczyków, a De facto oni przez dobrych kilka minut spokojnie rozgrywają piłkę na naszej połowie, a po drugie nie oni kurwa przestną wszystkich chwalić z decyzję! Podjął dobrą decyzję tu, dobrą decycję tam. Jak ktoś zjebał strzał czy podanie to nie ma co go chwalić z decyzję!

  • ~mucha (01.03.2012 14:36:47)
    teraz juz nie pytałam kto wybrał druzyny do tego meczu bo wiem ze same na siebie trafily i tak musialo byc.

  • ~Szpakowski zagrywa do Majewskiego (01.03.2012 14:36:46)
    http://www.youtube.com/watch?v=73zadPGqojY

  • ~ia (01.03.2012 14:35:20)
    najlepsze jest to ze kiedys bylem fanatykiem repr. a teraz gdy zbliza sie euro jest mi tak samo obojetna jak ruch chorzow

  • Lampa (01.03.2012 14:34:47)
    szpakowski idz komentowac 3 lige hokej :D

  • ~Ciszewski (01.03.2012 14:34:43)
    Ludzie, przeciez jego dalo sie sluchac tylko w radiu. Dodam, ze jesli nigdzie nie bylo wizji, czyli ze 20-25 lat temu. Po tym, jak zadomowil sie w tvp, wylaczalem fonie w telewizorze i wlaczalem radio. Tego czleka nie dalo sie sluchac. Mnostwo irytujacych, kompromitujacych bledow w kazdej relacji. Co wy w nim widzicie ? Jaka atmosfera ? Bez jaj. Od lat, jesli gra kadra i pracuje ten ignorant z peerelowskiego nadania, szukam meczu na kanalach obcojezycznych. W radiu transmisji juz niestety nie ma, wiec moja stara metoda na tego gostka, nie skutkuje. Jesli, na satelicie meczu nie ma, a jednak chce mecz obejrzec, wyciszam fonie na maksa. Ten czlowiek swoimi glupimi komentarzami, zwyczajnie mnie wkurwia. Tym, ktorych szpak nie irytuje, wspolczuje. On ma w peerelowskiej telewizorni zapewnione dozywocie. Bardziej wkurwial mnie tylko Zydorowicz. TYLE.

  • ~maciej szczesny (01.03.2012 14:34:28)
    a wczoraj grał Maciej Szczęsny ! ;D

  • ~leoś (01.03.2012 14:34:04)
    A Juskowiak nie ma nawet jednego jądra żeby Dariusza upomnieć ...

  • ~Grzyb (01.03.2012 14:33:18)
    Ale za to mieliśmy świetny doping i to machanie szalikami- fenomen. Szpakowski chyba nie wie co to jest doping...

  • ~d (01.03.2012 14:32:08)
    Szpakowski komentuje mecz dla kompletnych laików słucha go pani Adamiakowa Adamiak Blażykowscy ludzie co ogladaja M jak milosc Klan myślicie ze oni wiedzą gdzie gra Souw ? oni wiedzą kto to jest Donald Tusk czy Adam Małysz :)

  • ~ja (01.03.2012 14:32:04)
    kiedys go lubiłem ale wtedy i nie znalem sie tak na pilce i on chyba sie bardziej przykladal.

  • ~też Darek (01.03.2012 14:31:50)
    Niestety Szpakowski sra wyżej niż dupę ma . Mógłby odejść ale nie , on jest najlepszy , niezastąpiony . Prawda jest taka że się zestarzał , nie ogarnia nowinek ze świata futbolu i świata mass mediów ( info o zawodniku można znaleźć na necie w ciągu 30 sek i to całą karierę ) . Jego przyswajalność informacji zatrzymała się dobre parę lat temu . A najgorsze jest gdy myli zawodników różnych ras . Ma plecy w tvp i chyba będzie komentował aż nie umrze przy mikrofonie . Nie życzę mu źle bo jest legendą ale chyba czas ze sceny zejść ...... niestety już pokonanym ...

  • ~szpaku (01.03.2012 14:30:51)
    jest 70 min wiec jest czas na pierwsze podsumowania.

  • ~Dariusz Szpakowski (01.03.2012 14:29:47)
    świetny mecz Cristiano Ronaldo zawodnika Manchesteru United . . .

  • Lowcostnyga (01.03.2012 14:28:41)
    Pewnie za dużo czereśni z wody z Iwańskim zjedli...

  • ~ (01.03.2012 14:27:33)
    oj tam oj tam

  • ~Dariusz Szpakowski (01.03.2012 14:26:42)
    wiecej na www.castrol.pl

  • ~JepaćTVP (01.03.2012 14:26:09)
    Bardzo dobrze wszystko ujęte w powyższym tekście. Ja oglądając wczoraj mecz, te pitolenie traktowałem jako "tło", niby coś gadają, jest dźwięk, ale średnio mnie to interesuje, jeśli wgl interesuje. Poziom transmisji wgl na niskim poziomie, rozmieszczenie kamer(y) tragiczne, ale czego tu sie spodziewać. Załamka...

  • OsVI (01.03.2012 14:25:43)
    Spodziewałem się, że przypomnicie o tym jak na jednym z meczów reprezentacji usilnie nazywał Cezarego Wilka Jakubem.

  • ~Koyot (01.03.2012 14:25:36)
    kiedyś wszyscy się podniecali św. pamięci Ciszewskim. Ja jak słucham gościa w archiwum TVP Sport to wiem kto namaścił Szpaka. Red. Ciszewski w swym komentarzu był żenujący (niestety) na szczęście dla niego reprezentacja grała wyśmienicie więc mu wybaczano a nawet robiono z niego 13 zawodnika 12 był K. Górski. Szpak kiedyś pracował w radio i tam powinien chyba zostać. Nikt nie weryfikował co w danym momencie dzieje się na boisku. Mógł pierdolić jakieś famazony sypać nazwiskami. Jak niegdyś red. Żemantowicz.... Człowiek oglądał mecz na "ruskim" komentarz z radia program 1 i chuj co się zgadzało z tym co w TV. Taki urok Radia.

  • ~rysiu (01.03.2012 14:23:27)
    100% poparcia.

  • ~rk (01.03.2012 14:23:08)
    Szpakowski to człowiek który przynosi pecha reprezentacji. Odkąd zaczął komentować jej mecze skończyły się jej sukcesy

  • ~jaromin (01.03.2012 14:23:00)
    Zatrudnili Laskowskiego w TVP i dalej tego emeryta dają do meczów kadry....

  • ~Maarten (01.03.2012 14:22:41)
    Super napisane, jakbym czytał swoje słowa. Interesuję się nie tylko futbolem, ale i mediami sportowymi samymi w sobie i ostatnie 20 minut meczu oglądałem bez fonii. To jest niepojęte, że komentatorem piłki nożnej nr 1 w Polsce (tzn trafiającym do najwiekszej widowni - komentuje najczęściej na TVP które mają wszyscy), w kraju którym miliony interesują się futbolem, jest taki dyletant. Piszecie o wspaniałej, magicznej atmosferze. Ja jej nigdy nie odczuwałem. Przez co ją tworzy? Przez nieśmiertelne statystki "Tygodnika Kibica" czy może wspominanie o "pamiętnym golu Włodka Smolarka" po raz 2845834792834? Cała ekipa C , może poza Durdą, jest lepsza od Szpakowskiego o dwie klasy. To jak porównanie malucha z Ferrari - do malucha zawsze bedzie sentyment, ale żadnych racjonalnych argumentów po jego stronie nie ma. Tylko jak długo można żyć sentymentem i wspomnieniami?

  • ~Roman Kołtoń (01.03.2012 14:22:25)
    Mati, co o tym myślisz?

  • ~Kuki (01.03.2012 14:22:18)
    Za to właśnie lubię ten portal. 100% poparcia. O błędach tego człowieka mówi się od lat, a nikt nie potrafi wyciągnąć tego na światło dzienne. Brawo weszło! Wypadałoby jeszcze dodać stronniczość w komentowaniu. Mam tu na myśli mecze Barcy i MU. Kibicom przeciwników tych drużyn zaleca wyłącznie głosu w tv.

  • ~garsija (01.03.2012 14:21:51)
    Do Borka to on nie ma startu. Nikt w tym kraju do Matiego nie ma startu, może z wyjątkiem Kowalczyka-podoba mi się jego agresywny styl. Reszta może im jaja polerować.

  • ~kurczok (01.03.2012 14:21:44)
    Najlepszym komentatorem jest Jacek Jońca. Dzięki niemu zawsze ma sie wrażenie że ogląda sie szachy! Fenomen. Komentatorska perfekcja.

  • ~bill hicks (01.03.2012 14:19:25)
    Jeśli "robieniem atmosfery" przez komentatora, nazywacie 90 minut BITEJ PAPLANINY BEZ SEKUNDY PRZERWY i "oddechu" dla widza to ja dziękuję. Może kiedyś Szpak był dobry i robił atmosferę. Teraz po prostu gada jak najęty. Coś na wzór komentarzy F1, gdzie jakiś debil tyle gada, że nawet odgłosów silników nie słychać.

  • ~January (01.03.2012 14:18:35)
    Szpaku musi być ! a wy przeproście Obraniaka

  • ~mw (01.03.2012 14:17:46)
    ładnie napisane.

  • ~seba (01.03.2012 14:17:02)
    szczeka wroc,tygodnik kibica wroc

  • ~lovetofuck (01.03.2012 14:15:51)
    Pisze i gadam ze wszystkimi o tym Szpaku od lat. Wciaz bez skutku. Nic sie nie zmienia. TVP ma coraz mniej meczy. Coraz rzadziej pokazuje coś wartościowego wiec i coraz mniej przykladają wagi do tak ważnego elementu jak komentarz czy grafika przed meczem i w trakcie (widzieliscie kurwa te wykresy chyba sprzed 12 lat??). Szpak jest dla totalnych laików. Kogo obchodzi, ze Sow tam nie gra? Kogo obchodzi, ze z Rybusem nie tylko wygrywamy? Na pewno nie tych, ktorzy ogladaja pilke od swieta. A tych wlasnie na TVP jest najwiecej. Dobra pilka jest gdzie indziej, Polsat, Cyfra, nawet N (chociaz tam komentatorzy bardzo ssą). Ale rzeczywiscie - w obliczu ERUO, ktore niestety bedzie w TVP trzeba cos z tym Szpakiem zrobic. No bo dla mnie, ktory kojarzy kto to jest Sow, jak gra Jelen na co dzien w klubie (badz nie gra), jak wyglada Grosicki a jak Mierzejewski itd. - zbiera się na ostry wkurw kiedy slucham tego jego szycia. Do tego dorzuca te wstawki klepane tak samo i w kazdej sytuacji od stu lat: "zagrał na pamięć", "muszą dłużej grać piłką", "teraz będą szanować piłkę" itd... niezaleznie od sytuacji i od tego kto gra. Dla gospodyń domowych - świetny komentarz. PS. Ja bym przy okazji prosił, zeby w nowej wersji WESZLO, pojawiła sie opcja pozwalająca oceniać komentarze, gzdie dwa najwyzej oceniane zawsze byłyby na poczatku artykułu. Świetne rzeczy czasem ludzie piszą i warto to wyłuszczyć :) Dziekuje, skonczyłem.

  • ~marjan (01.03.2012 14:14:42)
    Ogladam mecze bez dzwieku. Mam malego syna, ktory spi w czasie transmisji i nie chce zeby sie stresowal i uczyl prymitywnego jezyka w stylu Szpaka. Polecam! Szkoda, ze z mlodszych komentatorow poziom trzymaja tylko Ci z C i Polsatu (Smokowski, Borek itp.)

  • ~zenon (01.03.2012 14:14:37)
    co do cytatow ze szpaka , to dla mnie najlepszy byl przy wjesciu boenischa ,na kilka sekund po jego wejsciu, ze po przebiezkach widac,ze dobrze przepracowal te 14 miesiecy. normalnie masakra jakas

  • ~adamek (01.03.2012 14:14:09)
    Sposób PZPN aby wzrosła sprzedaż biletów? Dać Szpaka na komentarz. Ludzie uciekną na stadion, żeby mecz obejrzeć i jego nie słuchać.

  • ~as (01.03.2012 14:12:17)
    Inny przykład z wczoraj. Pomylił Grosickiego z Mierzejewskim (przy którymś z rajdów), kiedy było widać nawet nazwisko na koszulce w TV... Pewnie po fryzurze nie poznał...

  • ~as (01.03.2012 14:10:38)
    Najlepsze bylo to jak pilke mial Grosicki a ten wyjezdza ze Mierzejewski wtedy Grosicki podaje do Mierzejewskiego i wtedy cisza myslalem ze boki pozrywam

  • ~NOREK (01.03.2012 14:10:29)
    http://www.youtube.com/watch?v=vr58vjM_ypA

  • ~zenon (01.03.2012 14:09:07)
    ja bym ogolnie dodal ,ze to tvp sportowe jest mega skostniale. ciagle ten spakowski z saranowiczem , plus engel , szczeplek i inne zapyziale przydupasy w studio. jeszcze brakuje tam tylko dowbor do kompletu i mamy ,w komplecie, towarzystwo wzajemnej adoracji.

  • ~do menciu (01.03.2012 14:07:56)
    pierdolisz jak potłuczony

  • ~menciu (01.03.2012 14:06:34)
    bez urazy ale najlepiej było jak podczas żałoby narodowej nie było komentatorów wcale - proponuje do tego powrócić będzie z korzyścią dla wszystkich - stacja oszczędzi na zarobkach a my będziemy mieli święty spokój nie słuchając kasztanów pokroju Iwańskiego z tvp

  • ~lm (01.03.2012 14:06:22)
    hmm macie rację. lubię szpaka bo ma dobry głos i zbuduje emocje nawet na meczu san marino - wyspy owcze, ale odpierdala nygus jebany. konstruktywny tekst, o taką krytykę chodzi. kto wie, może daro przeczyta i wyciągnie wnioski

  • ~SZPAKOWSKI STOP! MAMY CIĘ DOSYĆ! (01.03.2012 14:05:37)
    ZGADZAM SIĘ!! ZGADZAM SIĘ!!! PO STOKROĆ ZGADZAM SIĘ! UWOLNIJCIE NAS KIBICÓW OD TEGO CZŁOWIEKA!!! JEST TEN CZŁOWIEK MA BYĆ GŁÓWNYM KOMENTATOREM EURO2012 TO JA JUŻ MAM DOŚĆ! Każdy, ktokolwiek, byle nie Szpakowski. Z niego kibice nabijają się już od 20 lat, ale jakoś nikt nie reaguje. Naprawdę zlitujcie się nad polskim kibicem. Polski kibic zasługuje na kogoś 10 razy lepszego, niż Szpakowski.

  • ~Zdzisław Kręcina (01.03.2012 14:05:34)
    Ale sie wczoraj nawalilem! Az spadlem z krzeselka.

  • ~obiektywny (01.03.2012 14:04:39)
    dlugo bedziecie sie po fiutach jeszcze lizac z borkiem? szpakowski sie wypalil, ale nie musicie juz promowac na sile swoich ludzi. w zyciu nie napiszecie zlego slowa o borku

  • ~Marian (01.03.2012 14:03:39)
    Zgadzam się w 100%, tylko że popularny Szpaku ma już swoje lata, a ludzi w tym wieku jest NIESAMOWICIE trudno do czegoś przekonać. Nawet kiedy wiedzą, że nie mają racji nie są w stanie zmienić swojego zachowania. I tak będzie w tym przypadku - nic się nie zmieni.

  • ~pan nazik (01.03.2012 14:03:30)
    jebać szpaka w dupsko!

  • ~Dariusz Szpakowski (01.03.2012 14:03:12)
    Halo Włodku! Halo Warszawa! Wita Państwa Dariusz Ciszewski. Ten sam stadion. 17 dzień października tyle, że siedemnaście lat później.

  • ~pep (01.03.2012 14:01:13)
    sporo racji - ale wykraczając poza sferę piłki to gorszy od Szpakowskiego jest szef Szaranowicz bo głupie błędy robi trzy razy częściej, a jeszcze gorszy jest Jóżwiak.

  • ~ikjyu (01.03.2012 14:00:50)
    Nie przeszkadza mi to, nawet jakby sie mylil jescze 3 razy bardziej to i tak jest dla mnie człowikiem, ktory w magiczny sposob tworzy atmosfere transmisji.

  • ~Przemek (01.03.2012 14:00:48)
    Oj co racja to racja ,przez cały mecz wykrzykiwałem do TV "zamknij sie idioto"!!!Przecież ta łajza myliła nawet Mierzejewskiego I Grosickiego!!!TRAGEDIA!!

  • A. Olejkowska (01.03.2012 14:00:43)
    Towarzystwo wzajemnej adoracji. Lato - Smuda - Szpakowski

  • Adrian696 (01.03.2012 14:00:18)
    lubie to ;)

  • ~garsija (01.03.2012 13:59:45)
    Jak się Rybus rozwija w Czeczenii? Czy Blanco już strzela? To jest interesujące, a nie jakieś wypociny o tym gargamelu.

  • ~nie dla dyzmy i pzpn (01.03.2012 13:59:35)
    jaka tv taki komentator

  • ~garsija (01.03.2012 13:58:22)
    Napiszcie coś o mojej Legii. Tylko to mnie interesuję. A nie o tym łysym pawianie.