Rusza kolejna edycja turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

25 stycznia 2014 - 17:25


20 stycznia ruszyły zapisy do XIV edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Imprezy współorganizowanej przez firmę Tymbark i Polski Związek Piłki Nożnej, w której formule od tego roku - uwaga - nastąpią istotne zmiany. Turniej będzie obejmował kategorie wiekowe U-10 oraz U-12, a najlepsze drużyny z każdego województwa zagrają w finale rozgrywanym na Stadionie Narodowym. Nagrodą główną w poprzedniej edycji był wyjazd na Wembley, na mecz Anglia - Polska. Tym razem najlepsze drużyny dostaną szansę obejrzenia z trybun spotkania reprezentacji Polski w piłce nożnej z Niemcami.

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” organizowany dotychczas dla dzieci do lat 10, był największą piłkarską imprezą w tej kategorii wiekowej w Europie. Do ostatniej XIII edycji zgłoszonych zostało 185 tys. dziewcząt i chłopców. Co drugi dziesięciolatek w Polsce dostał szansę rywalizacji o Puchar Tymbarku. W tym roku Turniej będzie miał nową odsłonę. Otwarcie Turnieju na nowe grupy wiekowe ma na celu zachęcenie do uprawiania sportu jak największej grupy dzieci w wieku szkolnym oraz realizację założeń „Unifikacji organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce”.

- O tym, jak ważne są dla nas nasze pociechy, niech świadczy to, że finał Turnieju odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do tej pory, aby zagrać na tym wspaniałym obiekcie, trzeba było trafić do reprezentacji Polski lub zagrać w finale Pucharu Polski. Teraz jest trzecia droga – zarezerwowana tylko dla najbardziej utalentowanych piłkarsko dzieciaków w naszym kraju, uczestników Wielkiego Finału Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku – mówi prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Jak zgłosić drużynę?

Zapisy potrwają do 21 lutego 2014 roku. Drużyny można zgłaszać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego umieszczonego na oficjalnej stronie turnieju – www.zpodworkanastadion.pl. Rozgrywki przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych. Zespoły mogą być zgłaszane przez nauczycieli i trenerów. Za zgłoszenie każdej drużyny, która weźmie udział w Turnieju, trenerzy otrzymają nagrody w postaci profesjonalnych koszulek sportowych NIKE. Każdy zespół może liczyć od 7 do maksymalnie 12 zawodników.


Harmonogram rozgrywek

Od XIV edycji Turniej będzie rozgrywany w ramach jednego roku szkolnego. W marcu zostanie rozegrany etap powiatowy. Najlepsze drużyny w województwach wyłonione zostaną w kwietniu, a mistrzów Polsku U-10 oraz U-12 poznamy w maju podczas finału.


Nagrody

Na każdym etapie Turnieju dzieci oraz trenerzy otrzymają upominki piłkarskie. Na zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 czeka wyjątkowy Puchar Tymbarku oraz przepełniony atrakcjami wyjazd na mecz Niemcy – Polska w Hamburgu. To już tradycja, że zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili takie stadiony jak: Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam ArenA.

***

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie czternastoletniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, czy Igor Łasicki.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału.

Tagi: ,

Komentarze