Image and video hosting by TinyPic

Weszło wybiera, czyli... najlepsi lewi obrońcy Ekstraklasy 2012/13

22 czerwca 2013 - 20:03


Czas na najsłabiej obsadzoną kategorię w naszym plebiscycie, czyli lewych obrońców. Tak naprawdę o niewielu z nominowanych można powiedzieć, że zagrali dobry sezon w całości. Tym razem pierwsze miejsce zajął zawodnik Lecha...



1. LUIS HENRIQUEZ

Piłkarz, którego tak na oko szanuje 3% ligi, 97% uważa go za symulanta, ale większość wolałaby mieć po swojej stronie. Bo Henriquez to człowiek, który potrafi zirytować przeciwnika pod każdym względem. Albo wymusi faul, wykłóci się z arbitrem, rozpłacze przy faulu albo zwyzywa trenera rywali. Z drugiej strony – będzie harował przez 90 minut od jednego pola karnego do drugiego, by na końcu popisać się niezłą wrzutką albo – od święta – „centrostrzałem”. Jeszcze trzy sezony temu Luisa postrzegano jako typowy szrot wciśnięty nie wiadomo jaką drogą do Poznania, ale po odejściu Seweryna Gancarczyka rozkwitł i doszedł do życiowej dyspozycji. W przyszłym sezonie raczej jednak ustąpi miejsca młodszemu o osiem lat Barry’emu Douglasowi.




2. JAKUB WAWRZYNIAK

Największy beneficjent upadku polskiej piłki. Na tę chwilę Wawrzyniak jest najlepszym polskim lewym obrońcą, co niestety nie świadczy najlepiej o naszej piłce. Śmiemy twierdzić, że gdyby trafił do nieco słabszego towarzystwa, to zjechałby do poziomu – hmm – Pietruszki, a może nawet Piotra Brożka. „Rumiany” nigdy nie był wybitnym piłkarzem, ale – w przeciwieństwie do kolegów grających na tej samej pozycji – miał to szczęście, że trafił do Legii. Tam trochę się podciągnął – to raz, a dwa – w silnej drużynie jego wady nie są aż tak widoczne. Ale cała Polska już wie, że „Wawrzyn” to ten od „aśwyebaem” i „grajcie na Wawrzyniaka, bo jest cienki”. Cóż, no wybitny nie jest. W żadnym aspekcie.




3. RAFAŁ KOSZNIK

Czy Kosznik ma za sobą rundę życia, której już nigdy nie powtórzy, czy rzeczywiście jest całkiem niezły, a jak na warunki naszej ligi - wręcz dobry? Z jednej strony ma już 30 lat, więc trudno wiązać z nim nadzieje na przyszłość. Z drugiej jednak trochę to dziwne, że ktoś, kto potrafi przyjąć piłkę, przebiec z nią kilkanaście metrów, nie wybiegając przy tym za linię boczną, jest lewonożny i często udaje mu się celnie dokopać w pole karne, wcześniej w Ekstraklasie był nikim, a w międzyczasie dostał kosza na Cyprze. Zwróciliśmy też uwagę na pewną zależność: jesienią tak sobie w słabej Warcie, natomiast wiosną "fajnie, naprawdę fajnie" w Ekstraklasie. Kosznik, Bartłomiej Pawłowski...




4. TOMASZ LISOWSKI

Największa jego wada polega na tym, że gra w słabym klubie. Oglądając mecze Korony, nieraz zastanawiamy się, dlaczego Lisowskiemu nigdy nie udało się wybić poziom wyżej. To naprawdę dobry piłkarz – mocno zbudowany, z ciągiem na bramkę i potężnym strzałem zza pola karnego (inna sprawa, że nad celnością mógłby popracować). Można zaryzykować stwierdzenie, że gdyby grał w takim klubie jak Lech czy Legia, to rozważano by jego kandydaturę – w dużej mierze z braku laku pod kątem reprezentacji. „Lisu” chyba jednak świetnie się czuje w Kielcach, gdzie do miejscowej „bandyterki” pasuje charakterem idealnie. Ale większość trenerów w Ekstraklasie chciałaby mieć w kadrze takiego zawodnika.




5. COSTA NHAMOINESU

Idealny i niechlubny dowód na to, co… Lubin robi z piłkarzami. Jeszcze przed dwoma sezonami Costę postrzegano jako najlepszego lewego obrońcę w lidze. Znajdującego się nawet o klasę wyżej od Wawrzyniaka. Potem jednak obywatelowi Zimbabwe zwyczajnie przestało się chcieć i zamiast wywalczyć transfer do czołowego polskiego klubu lub za granicę, po prostu poczekał na wygaśnięcie kontraktu. A szkoda, bo ten 27-latek miał wszystko, by błysnąć na wyższym poziomie – warunki fizyczne, czytanie gry, dośrodkowanie, grę na pograniczu faulu... Lubin, drodzy państwo, Lubin.




6. PAWEŁ OLEKSY

Gdy w sezonie 2011/2012 przebywał na wypożyczeniu z Zagłębia Lubin do Zawiszy Bydgoszcz, komentujący pierwszą ligę Andrzej Iwan polecał go nawet do reprezentacji. Nie do ligowej czołówki, żeby najpierw pokazał się na najwyższym szczeblu w lepszym klubie, ale od razu do kadry. Dlatego kiedy na poprzednie rozgrywki został przechwycony przez Piasta Gliwice, typowaliśmy go na jedno z odkryć, po prostu liczyliśmy, że będzie kluczową postacią drużyny. I teraz mamy zgryz, bo Oleksy najczęściej prezentował się poprawnie, biegał od szesnastki do szesnastki, nieźle dośrodkowywał, ale... zabrakło tego czegoś, co dzieli ważnego zawodnika pierwszego składu od gościa, który gra głównie dlatego, że nie ma konkurencji. To materiał na bardzo dobrego ligowca, tylko musi zacząć dawać z siebie drużynie więcej. I jeszcze więcej.




7. SEWERYN GANCARCZYK

Kiedy cztery lata temu wracał do Polski w glorii czołowego lewego obrońcy silnej przecież ligi ukraińskiej, wydawało się, że to naturalny kandydat nie tylko do miana najlepszego na tej pozycji w Ekstraklasie, ale skorzystać na nim miała również reprezentacja. W minionym sezonie szykowano go do roli zmiennika Mariusza Magiery, jednak ten od kilku miesięcy ze zdrowiem gra w ping-ponga. Co się wyleczy i odbije, to kontuzja wraca i znów musi się nagimnastykować. Dzięki temu Gancarczyk zaliczył aż 25 meczów. Wiadomo, że potrafi dorzucić fajnie dokręconą piłkę, że ma mocne uderzenie z lewej nogi, ale... jakoś niewiele z tego wynikało. Zamiast akcentować swoje atuty, często dawał się ogrywać w bocznych sektorach, przygrywając zdecydowaną większość pojedynków szybkościowych. Lepszy (co nie znaczy, że dobry) w rundzie jesiennej.




8. PRZEMYSŁAW PIETRUSZKA

Absolutnie ligowa czołówka wśród lewych obrońców, jeśli chodzi o samą rundę jesienną. Wiosną było już średnio, a najczęściej słabo. Coraz widoczniejsze były jego braki w grze defensywnej. Za to - jako jeden z nielicznych zawodników Pogoni - nieźle odnalazł się w taktyce 3-5-2, w którą swoim piłkarskim profilem wpisuje się bardzo dobrze.




9. ADAM PAZIO

Początek sezonu miał bardzo obiecujący. Wyrósł na jedno z największych odkryć Piotra Stokowca, a Wojtek Kowalczyk „powołał” go nawet do swojej umownej kadry Polski na Euro 2016. Wtedy jeszcze Pazio na prawej obronie. Po przesunięciu na lewą flankę zjechał w naszym rankingu z prędkością nowego Ferrari Błaszczykowskiego. Zawodnik, który uchodził za obiecującego, dziś kojarzy nam się z siermiężnością, kiepskimi decyzjami i ogólną piłkarską nieporadnością. Niewykluczone jednak, że wpływ na jego kiepską formę miała sytuacja finansowa Polonii Warszawa. To jednak żadna przyjemność zarabiać kilka tysięcy miesięcznie i… nie widzieć ich na koncie. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Pazio poradzi sobie w Lechii i – przede wszystkim – na jakiej pozycji będzie go tam wystawiał Michał Probierz.




10. PIOTR BROŻEK

W przypadku “gorszego z braci Brożków” zawsze zastanawiało nas jedno – czy wycisnął ze swojej kariery maksa, czy… wręcz przeciwnie i może sobie pluć w brodę. Niewielu polskich piłkarzy może jednak o sobie powiedzieć, że w wieku 30 lat ma na swoim koncie grę w reprezentacji, silnej tureckiej lidze i… pięć mistrzostw. Kolejny dylemat związany z „Pietią” to jego pozycja – wielu ekspertów twierdziło, że Brożek lepiej sprawdzałby się jako skrzydłowy, bo w ofensywie jest bardziej przydatny niż w obronie. Po ostatniej rundzie w jego wykonaniu można mieć jednak wątpliwości, czy przydatny jest… gdziekolwiek. Z Lechii został odpalony bez żalu, ale ze znalezieniem nowego, w miarę poważnego pracodawcy nie powinien mieć problemu. Oby był to tylko chwilowy zjazd, a nie przejście na drugą stronę rzeki i odcinanie kuponów.







Graj bez ryzyka w Betclic - 200 zł CASHBACK




Tagi: ,

Komentarze

  • ~Liroy (24.06.2013 08:24:09)
    Hallllo!! Lubin pierdoli Warszawę.

  • ~prawda ? (23.06.2013 16:48:14)
    Ten portal jest jakiś dziwny . Nie wiem czy redaktorzy tego ów portalu sa tylko kibicami Legii,Wisły czy innych rzadkich klubików . Ciśniecie Zagłębiu ,Bełchatowowi i jak to mówicie " ciągną kase ze skarbu państwa " a tak naprawdę nic o tym nie wiecie bo w takim KGHM nasze skorumpowane państwo ma chuj* do gadania ma tam mało udziałów i mało do powiedzenie tak samo jak PGE . Taka "legia" dostaje kupę kasy od miasta jakim zwie się Warszawa ale nikt o tym nic nie pisze bo po co cisnąć takiemu klubowi . Ciekawe gdzie byłaby legła czy lech gdyby nie pomagało im miasto. WZL

  • ~Virus (23.06.2013 14:12:25)
    Tak mi się skojarzyło patrząc na te zdjęcia - coś w tym jest, że na połowie z nich oni wyrzucają aut. W sumie to jak się popatrzy na naszą ligę i bocznych obrońców, to u większości z nich ofensywa ogranicza się głównie do tego. Brak akcji skrzydłem, brak celnych wrzutek, oni głównie wyrzucają auty.

  • ~Lubin? (23.06.2013 14:11:49)
    A co ma takiego w sobie Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań że nie potrafią awansować do Ligi Mistrzów a z PUEFA mają problemy z awansem z grupy? Jak taki dobry to go sobie weźcie ,tego Costę.

  • ~KOOLEJOOOOOOOOOORZ (23.06.2013 14:11:29)
    wy azjaci z Radomia, KKS MAJSTER

  • ~Wawrzyniak! (23.06.2013 12:55:47)
    Też ich kurwa pojebało! To jest skończona pizda przecież. Jest najgorszy na świecie i do tego cienki!

  • ~Bogusław Cwelodupski i Dominik Ganbange (23.06.2013 12:49:18)
    Korzystając z okazji chcielibyśmy złożyć hołd i najserdeczniejsze pozdrowienia na ręce Pani Prezydent Hani Gronkiewicz- Waltz i Pana Premiera Donalda Tuska. Życzymy wam jeszcze wielu lat udanych rządów- PO i CWKS zawsze razem. A ty Stanoski, nasz nadworny klakierze, nie pajacuj i lepiej dawaj Warzywniaka na pierwsze miejsce, bo inaczej będzie niewesoło. Wiesz co się robi z psem, który przestaje słuchać pana? Usypia się kundla.

  • ~wij (23.06.2013 12:48:16)
    Wybieramy najmniej zjebanych lewych obrońców

  • ~piter1908 (23.06.2013 12:11:45)
    10 lewych obrońców ? WOW szkoda tylko ze żaden z nich nie zbawi reprezentacji ;/

  • ~KOOOOLEJOOOOOOOOOOOOORZ (23.06.2013 12:04:23)
    MAJSTER

  • ~Warzywniak (23.06.2013 11:09:52)
    (Ssie pałkę. Ma zapewnione II miejsce w rankingu Stanowskiego)

  • Daniel (23.06.2013 11:03:38)
    Luis Henriquez... i koniec. Tylko ten zawodnik prezentował się solidnie przez cały rok. Nie był co prawda najlepszy w żadnej rundzie, ale jego rywale nie potrafili utrzymać formy, lub jak Kosznik pojawili się dopiero na wiosnę. A umieszczanie w takim zestawieniu Wawrzyniaka, kopacza na poziomie Pogoni Siedlce, jednoznacznie pokazuje nieobiektywizm i "klapkowatość" Weszło. Gdyby Stevanovic był w Legii, to już byłby przez Weszło wychwalany.

  • ~[b]BOgus[/b] (23.06.2013 10:57:43)
    jem aż mi się naszyjnik trzęsie

  • ~Boguś Leśny (23.06.2013 10:56:53)
    ale wpierdoliłem dzisiaj dobrą zupkę.

  • ~obserwator (23.06.2013 10:46:53)
    (idzie po pocorn z nadzieją że znowu poczyta napinki zjebów z Poznania i Warszawy)

  • ~typowy kibic kuchenkorza (23.06.2013 09:54:14)
    Uważa, że nienormalne jest, że drużyna która wygrała ligę ma najwięcej piłkarzy na pierwszych miejscach w rankingach. Powinni mieć wszyscy po równo!

  • ~Leighton Baines (23.06.2013 09:49:21)
    Według mnie to poza Wawrzyniakiem same biszkopty

  • ~Krzysztof Stanowski (23.06.2013 09:16:30)
    przedstawiamy wam 11 sezonu 2012-2013-naszym zdaniem najlepsi zawodnicy na danych pozycjach- Dusan Kuciak ,Bartosz Bereszyński ,Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak, Ivica Vrdoljak, Daniel Łukasik, Jakub Kosecki, Michał Kucharczyk , Władimir Dwaliszwili, Marek Saganowski

  • ~Osiem (23.06.2013 07:47:15)
    I Wy jesteście poważnym portalem??? Bojąc się opinii antylegijnych debili dajecie Wawrzyna na drugie miejsce żeby mieć tylko spokój na forum... Masakra... Może KURWA na prawą pomoc data jeszcze Lovrencsicsa tchórzliwe bobki.

  • ~Virus (23.06.2013 07:42:12)
    Lisowski to już od dawna powinien być powoływany na kadrę regularnie. Wtedy Wawrzyniak na ławkę albo do domu, a na ławkę jakiś młody jeśli się znajdzie.

  • ~dubniak (23.06.2013 07:14:27)
    LUIS HENRIQUEZ ten rasista wygrał który wyzywa nas od białych kutasików i bije poznańskie dziwki. W przyszłym sezonie wygwizdany będzie na nie jednym stadionie podobnie jak ten drugi czaryny dziwkarz z lecha

  • Tadeq (23.06.2013 05:27:57)
    Brozka to daliscie tutaj chyba tylko zeby pokazac zjazd bo on teraz niestety (a pisze to naprawde z ubolewaniem) to sie chyba nawet do pietnastki nie lapie..

  • ~Ćwiąkanowski (23.06.2013 04:41:26)
    Jest Brożek a nie ma Telichowskiego lub Brzyskiego?

  • ~do pisarza (23.06.2013 02:55:08)
    Od Lubina to ty się kurwo zajebana odpierdol

  • ~@~Polak z ..... (23.06.2013 01:05:54)
    Ty to pewnie za to wyglądasz zajebiście pierdolony pedale. Pewnie chuj co z domu nie wychodzi.

  • ~pep (23.06.2013 00:56:49)
    najlepszym polskim lewym obrońcą jest zdecydowanie Boenisch. W Bayerze nie wpuścili by Wawrzyniaka ani na minute. Natomiast Brzyski zapewne będzie sklasyfikowany wsród bocznych pomocników.

  • ~ja pierdolę, co się dzieje z tym pięknym światem (23.06.2013 00:43:55)
    Nie rozumiem, jak można mieć na nazwisko Pazio. No kurwa po prostu nie rozumiem.

  • ~Polak z ..... (23.06.2013 00:21:01)
    ten pietruszka wygląda jak dziecko po progerii na tym zdjęciu, ale nie dziwi mnie to w ogóle bo w skurwiałym szczecinie wszyscy wyglądają jak po progerii albo Heinego-Medinie jebane wodorosty znad ujścia Odry nara lamerzy

  • ~jadut (22.06.2013 23:37:47)
    ćwiąkała, drodzy państwo, ćwiąkała...

  • ~Typowy kibic kuchenkorza (22.06.2013 23:17:46)
    Jak to znowu Zdech najlepszy!? Skandal! Wesz(L)o - portal prolechijny! Stanowski ma układy gejowskie z włodarzami kolejorza! Ładuja go w kolejorza he...he...he...ale jestem błyskotliwy.

  • ~adam (22.06.2013 23:06:40)
    Hm, jest Brożek, a nie ma BRZYSKIEGO. Dziwne, bo facet zjada go na śniadanie, a, że poszedł do Legii na pewną ławę, zamiast być filarem jakiegokolwiek innego klubu, no, poza Lechem? Tylko dlatego go nie umieściliście?

  • linekmks (22.06.2013 22:37:39)
    Niebieskie pionki jesteście amica wronki

  • ~Jakub Wawrzyniak (22.06.2013 22:25:44)
    (Marzy o lidze mistrzów, nie może się doczekać jak niemieccy i angielscy pasterze będą wkręcać go w ziemie)

  • ~andres (22.06.2013 22:18:09)
    Kto mi powie o co do chuja chodzi w zdaniu "Zwróciliśmy też uwagę na pewną zależność: jesienią tak sobie w słabej Warcie pani prezes, natomiast wiosną "fajnie, naprawdę fajnie" w Ekstraklasie. Kosznik, Bartłomiej Pawłowski..."?... Co to za bełkot? Ćwiąki wypiłeś jedno piwo i się najebałeś?

  • ~Lewy Obrońca (22.06.2013 22:08:19)
    No przecież Lisowski zjada na śniadanie Wawrzyniaka. Panowie!

  • ~Weszło (22.06.2013 22:02:13)
    (Budżet uszczuplony wydatkami na tupecik i odsysanie tłuszczu sympatycznego aczkolwiek nieco pulpaśnego redaktora pozwolił portalowi socjalnemu jedynie na zakup zdjęć piłkarzy wyrzucających piłkę z autu)

  • ~Rafał Dutkiewicz (22.06.2013 22:01:10)
    "Nie będę tolerował w moim mieście hołoty!" Nowy zawodnik Śląska poczuł się nieswojo...

  • ~B.Lesniodorski (22.06.2013 21:59:41)
    (przebrany w strój ninji, z nunczako w ręku, puka do drzwi mieszkania Henriqueza. Oj, będzie potrzebna weryfikacja rankingu, oj będzie.)

  • ~typowy kibic Śląska (22.06.2013 21:57:07)
    (walczy z komunizmem i innymi lewackimi ścierwami, żąda by miasto zwiększyło finansowanie dla jego klubu)

  • ~B.Lesniodorski (22.06.2013 21:53:32)
    Zmeczony kawalami na swoj temat i poularnoscia dzwoni do redaktora Stanowskiego i kaze mu by ten w koncu dal medal jakiemus pilkarzowi Lecha, obojetnie jakiemu i z obojetnie jakiego powodu, oczywiscie nie omieszka nadmienic, ze tym razem na drugim miejscu ma byc jego pilkarz....

  • ~wojtek (22.06.2013 21:40:10)
    gdzie w rankingu macie Kowalczyka?

  • Ulaath (22.06.2013 21:38:53)
    Małe sprostowanie a propos Henriqueza. On nie tyle rozkwitł po odejściu Gancarczyka, co już w sezonie 2010/11 wygryzł go brutalnie ze składu i udowodnił, że jest bezsprzecznie lepszym zawodnikiem.

  • ~Krzysztof Stanowski (22.06.2013 21:36:12)
    (sympatyczny, aczkolwiek łysiejący i tyjący w zastraszającym tempie redaktor popijając fioletowego Jacka Danielsa z zapartym tchem ogląda relację z wesela Roberta Lewandowskiego, kiedy wśród gości zauważa Cezarego Kucharskiego wpada w szał, wyrywa ze swojej głowy i tak już nieliczne włosy oraz demoluje swój apartament socjalny, zwieracze nie wytrzymują takiego napięcia, po chwili cały w ekskrementach, odór niewyobrażalny, Marta ma już dość pijackich ekscesów męża - wykręca numer pogotowia psychiatrycznego, skandal stał się faktem)

  • ~pyra (22.06.2013 21:33:00)
    WESZLO ZNOWU FAWORYZUJE LEG... a nie. dobra już nic. ALE I TAK WESZ(L)O TO CIOTY!!!111jeden

  • ~Mario - Weszlo (22.06.2013 21:16:11)
    Panie Prezesie Leśnodupski Przepraszamy !!!Wiemy, że nie tak się umawialiśmy, ale ludzi na nas pomstują, więc w ostatniej chwili Wawrzyniaka wrzuciliśmy na drugie miejsce. Jeszcze raz przepraszamy. Jutro Prezesie możesz coś powiedzieć na temat Lecha.

  • ~lukasz pawlik (22.06.2013 21:01:44)
    bycie jebnietym jest takie typowo polskie

  • ~Wwwwww (22.06.2013 20:53:08)
    W tym meczu Pietruszka nie gral z Zaglebiem!!!

  • ~Lubin (22.06.2013 20:50:24)
    odpierdolcie sie w koncu ode mnie, drodzy panstwo

  • ~Omonia Nikozja (22.06.2013 20:43:19)
    (20 krotny mistrz Cyrpu, ale nadal jest tylko cypryjskim słabeuszem)

  • ~Hajto (22.06.2013 20:42:54)
    Jeblo wam z tym Henriquezem, nie bedzie tu mnie Chuj jebany podskakiwal przy lini.Tylko nurkowac sie nauczył .

  • ~administrator domeny legia.net (22.06.2013 20:42:27)
    (już prawie przekierował domenę na weszlo.com, jednak zobaczył henriqueza na pierwszym miejscu rankingu lewych obrońców, następuje konsternacja, a następnie defekacja, legia.net cała w ekskrementach)

  • ~S.Levy (22.06.2013 20:32:07)
    (Gumisiowa Dolina, zamek Drekmore.Książę Zygmunt Igthorn nieustannie próbuje zdobyć recepturę na sok z gumijagód, kiedy po długich latach porażek sytuacja zdaje się być przegrana, jego wierny ogr Toadie donosi, że nieopodal lasu zakwaterował się tajemniczy czarnoksiężnik z dalekiej średniowiecznej krainy zwanej Ołomuńcem. Inicjały S.L wygrawerowane na chatce socjalnej niewiele zdają się mówić przywódcy z zamku Drekmore. Wchodząc do środka odczuwa silny aczkolwiek zachęcający silny zapach myszy, dostrzega również dziesiątki pustych butelek porozrzucanych po podłodze na których osadzone są resztki dziwnej fioletowej substancji. Patrząc na zmęczoną twarz czarnoksiężnika i odrzucający zapach bijący w całej kwaterze zdaje się nie wierzyć, że jest on w stanie posiadać recepturę, którą w gumisiowej dolinie zna jedynie Bunia. W akcie desperacji postanawia spytać jednak czy to możliwe, że to na prawdę słynny sok z gumijagód. Zbulwersowany Czech zaczyna niespodziewanie wygrażać pięścią uznając, że Igthorn próbuje go obrazić. Postanawia podzielić się przepisem w zamian za jakiś sprzęt, który pozwoli mu się przemieszczać, ponieważ pokonywanie wielkich odległości na piechotę jest już dla niego powoli męczące. Zdziwiony Książę zgadza się przypominając sobie, że jego inżynierowie wynaleźli pewien rower o nazwie Romet W. 3. Pewny siebie postanawia najechać wraz ze swoimi ogrami Królestwo Dunwyn i odebrać władzę królowi Gregorowi. Zabiera również czarownika Stanislava. Nadchodzi moment ataku. Przed bramą zamku przybysz z Czech podaje wywar z gumijagód wszystkim ogrom, które po wypiciu niespodziewanie osuwają się na ziemię. Igthorn zdezorientowany, szykuje się do ucieczki. Jednak wtedy Stanislav postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Patrząc na bezwładnie leżące ogry komentując słowami " to nejsou ogry, to sou pozoranty" sam przechyla na raz 5 litrowy baniak z fioletową trucizną i przedziera się przez królewską bramę. Gumisie nie znając strachu piją własny sok z gumijagód dający im wielką moc i ruszają do walki. Dochodzi do nieludzkiej szamotaniny. Kiedy wydaje się, że sytuacja ołomuńskiego księcia jest już przegrana na pomoc przychodzi mu mięsień poprzecznie-prążkowany tzw. zwieracz. W kluczowych momentach nie wytrzymuje, tak też staje się tym razem. Kabi, Sani, Tami, Grafi, Bunia, Zami, Gusto, Król Gregor a nawet Książę Igthorn oraz Gumisiowa Dolina cali w ekskrementach. Odór irracjonalny, sztynks wszechogarniający, Gumisie już nawet nie próbują hamować odruchu wymiotnego, osuwają się na ziemię mdlejąc. Zwycięski Czech ogłasza się samozwańczym królem i dyktatorem Królestwa Dunwyn, przepiłowuje brzeszczotem metalowe części miasta, ładuje przyczepę swojej nowej machiny Romet W. 3 do pełna i odjeżdza w nieznanym kierunku wygrażając bezbronnym, aczkolwiek sympatycznym i przerażonym Gumisiom, że wróci po resztę. Czy jest realnym, historycznym lub bajkowym świecie choć jedna osoba, która będzie w stanie przeciwwstawić się Pijackiemu Terrorowi?)

  • ~lolo (22.06.2013 20:30:25)
    A pamiętam jak przed rundą wiosenną niektórzy z obozu Lechii się napalali na Brożka, że jest w życiowej formie, gra jak z innej ligi, zje wszystkich lewych obrońców na śniadanie i będzie grał w kadrze :D Co do Henriqueza - końcówkę miał słabszą, ale przez większość sezonu grał naprawdę bardzo dobrze. Nie "dobrze, bo nikogo lepszego nie ma", a bardzo dobrze, na tyle, że gdyby nie jego wiek, to myślę, że Lech by na nim jeszcze zarobił. Poza tym on jest maszyną, gra w każdym meczu, jedzie na kadrę na drugi koniec świata i dwa dni po powrocie znowu gra w klubie. Możecie go lubić lub nie, ale trzeba docenić.

  • ~Wawrzyniak (22.06.2013 20:29:53)
    Ide na skarge do Prezesa! Jakie kurwa drugie miejsce? Ochujeliscie? To jest Wesz(L)o, nasza klubowa tuba, wiec w chuja nie leccie sobie

  • ~zakompleksiona kurwa z poznania (22.06.2013 20:27:28)
    jeee w koncu cos wygralismy!

  • ~Tomasz Ćwiąkała (w stylu Kołtonia) (22.06.2013 20:26:56)
    BEEEEEREEEEEEESZYYYŃSKI!!!!

  • ~do wszystkich hejterów (22.06.2013 20:25:52)
    Nie pasuje Wam strona ? Wypierdalać nikt was tu nie trzyma.

  • ~prawy (22.06.2013 20:24:32)
    Przypominam, że ten wspaniały Bełchatów który jeśli wierzyć rankingom ma tylu świetnych zawodników boleśnie spierdolił się z ligi, a to ranking sezonu a nie rundy

  • ~Znawca (22.06.2013 20:21:48)
    Jeden musi być nie z Legii, bo by ludzie powiedzieli, że stronniczy ranking i Weszło jest legijnym portalem. Sprytnie Stano, sprytnie.

  • ~Stanislav L. (22.06.2013 20:19:45)
    Patrik Mraz, jest najszybszy na setkę.

  • ~Krzysztof Stanowski (22.06.2013 20:17:42)
    Ćwiąki, dawaj Warzywniaka na jedynkę, bo prezes się zdenerwował.

  • ~asfas (22.06.2013 20:17:04)
    ZA BROŻKA WZIĄŁBYM 5 INNYCH NP tELICHA. Nie podoba mi się ten ranking wydaje mi się , że jest zrobiony na kolanie.Tak od niechcenia bo nie ma co na stronę wrzucić ....

  • ~Witkowski (22.06.2013 20:16:16)
    O, dzięki! Teraz czekam już tylko na pijackie eldorado... :)

  • ~Prezes Leśnodorski (22.06.2013 20:14:35)
    Oj, nie tak się umawialiśmy.

  • ~Witkowski (22.06.2013 20:10:00)
    Raczej gorszego z braci Brożków...