Image and video hosting by TinyPic

Ogłupiali mnie długo i - o zgrozo - skutecznie. Jestem idiotą!

4 stycznia 2013 - 20:35


Głupieję z każdym dniem. Wybaczcie mi, że będę uogólniał, ale celowo napiszę w imieniu szerokiej rzeszy osób - codziennie głupiejemy. W dużym towarzystwie będę czuł się ze swoją głupotą bardziej komfortowo, może ją trochę oswoję. Jeśli uznam ją za całkiem powszechną, wówczas głupota stanie się normą, a być normalnym to przecież żaden wstyd.

No to - głupieję i wy głupiejecie też, tak zakładam.

Wczoraj sobie uświadomiłem, że na skutek odbieranych informacji staję się zwykłym, zaściankowym tumanem - i mniemam, że nie tylko ja. Doszedłem do takiego przykrego wniosku, oglądając jakąś migawkę na temat sytuacji w Izraelu. Alarmująca myśl - nie wiem, kto jest premierem Izraela, czyli nie wiem, kto za moment będzie mógł wcisnąć magiczny czerwony przycisk i zapoczątkować sporą jatkę. Kiedyś wiedziałem, teraz nie. Mogę sprawdzić, ale to już nie to samo. Wiem natomiast, że "Perfekcyjna pani domu" - taka MILF z niezłymi piersiami i zachrypniętym głosem - właśnie bierze rozwód. Kurwa, to jest niedorzeczne, wiem o rozwodzie babki, która zakłada białą rękawiczkę i wyciera kurz, a nie wiem, kto tak naprawdę decyduje o losach świata, bo przecież konflikt Izraela z Syrią to rzecz bardzo poważna. Oczywiście, w dużej mierze wynika to z moich zaniedbań, mojego lenistwa, moich błędów przy selekcjonowaniu źródeł informacji.

Wiem, że Anna Mucha jeździ mercedesem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że Doda rozstała się z chłopakiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że Włodarczyk jest z Krawczykiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że matka Madzi tańczyła na rurze, a nie wiem, kto rzadzi Izraelem.
Wiem, że młoda Kwaśniewska wzięła ślub, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.
Wiem, że pies Kory zamówił sobie marychę, a nie wiem, kto rządzi Izraelem.

Jestem idiotą.

Wiem, że Ewa Farna tyje, ale nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że nowi iPhone jest dłuższy niż stary, a nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że Depardieu został obywatelem Rosji, a nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że jak wygląda Marta Grycan, a nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że Krzysztof Ibisz napisał książkę, a nie wiem, kto rządzi Chinami.
Wiem, że dziewczyna Lewandowskiego trenuje karate, a nie wiem, kto rządzi Chinami.

To długa lista. Nie wiem też, kto rządzi Brazylią, Indiami, Iranem, czy Australią, nie wymienię pięciu amerykańskich aktywnych polityków, ostatnio czytałem coś o jakiejś babce z francuskiej polityki (była minister sprawiedliwości), ale tylko dlatego, że się pruła na potęgę i nie wie, z kim ma dziecko.

Za to z polskiej telewizji dowiedziałem się, że Marek Siwiec odsunął się od SLD i teraz bliżej mu do Palikota. Było to wydarzenie dnia, wypowiadały się mądre głowy - że szok i niedowierzanie, że przełom, rozłam i symbol. Oglądałem z zainteresowaniem, ponieważ z synem Siwca chodziłem kiedyś do jednego liceum. Później jednak przeszło mi przez myśl: "przecież Siwiec nie ma nie tylko żadnego wpływu na losy Europy, ale też żadnego wpływu na losy Polski, ani też żadnego na losy jakiekolwiek miejscowości w tym kraju". Oglądam więc ten "transfer", a równie dobrze telewizja mogłaby informować, że mój kolega pracował w Samsungu, ale rzucił i zmienia na Sony. Karmiono mnie przynajmniej przez jeden dzień informacją tak zbyteczną, jak aktualny poziom wody w Kazimierzu nad Wisłą.

Czytam, że ktoś kogoś uderzył w Zakopanem i ten drugi ktoś zmarł. No, wprost niesamowite, jest to historia, którą ewidentnie żyć powinniśmy przez cały tydzień. Kiedy gdzieś na Bliskich Wschodzie powoli wybuchać będzie III Wojna Światowa, będziemy najszczęśliwszym narodem świata. Jako jedyni zajmować będziemy się tym, że samochód wjechał w dom w Radomiu, albo tym, że pijany rolnik obsikał sąsiadowi płot. No i do tego, oczywiście stały zestaw: Tusk, Kaczyński, Palikot, Siwiec, Kwaśniewski, Kalisz, Kłopotek, Kurski, Ziobro, Nowak, Sikorski, Macierewicz, Boni, Arłukowicz, Wróbel… O wszystkim tym bardzo mądrze opowie Miecugow czy troszkę bardziej prześmiewczo Kuźniar.

Za dziesięć lat nie wiedzieć będziemy, co to Bliski Wschód, a za trzydzieści - dlaczego ma być III Wojna Światowa i kiedy były poprzednie dwie?

Mam pretensje do mediów, bo wydaje mi się, że szkołę ukończyłem jako osoba o trochę większej wiedzy o świecie. Odkąd zdałem się na zawodowych dziennikarzy, by mi tę wiedzę dostarczali, odtąd idiocieję. Moim zdaniem dzisiaj przeciętny Polak prawie nic nie wie o Polsce i ZUPEŁNIE NIC o świecie. Poważne tematy nakrywane są telewizyjną papką z gówna, i gówno na sam koniec w mojej (waszej?) głowie zostaje.

Nie wierzę jednak w teorie spiskowe. Nie wierzę, że ktoś idiotę robi ze mnie celowo. Ot, idioci dla idiotów. Im naprawdę wydaje się, że Siwiec (nie Natalia, tylko Marek, chociaż Natalia w Polsce przegrywa tylko z Barackiem Obamą, a i to niekoniecznie) popierający Palikota jest istotny i że mnie naprawdę powinno interesować, że w Sylwestra ktoś kogoś jebnął gałęzią. Pracując w gazetach, tych niby poważnych, napatrzyłem się na osoby, które wierzą, że podobnymi dyrdymałami naprawiają świat.

Niczego nie naprawili.

Po prostu teraz już nie umiem sobie poradzić bez wikipedii. Jak padną jej serwery, zostanę półgłówkiem z zalążkiem wiedzy na temat władz w Polskim Stronnictwie Ludowym czy w innej niepotrzebnej do niczego partii, z olbrzymią wiedzą na temat cycków w show-biznesie i rozwodów wśród aktorów, ale za to bez podstawowych informacji na temat świata.

Kiedyś leciałem do Korei, tam panowała epidemia SARS. Franek Smuda powiedział mi wówczas, tak z dobrego serca: - Uważaj, żebyś tylko nie przywiózł tego… no… esemesa!

Już mnie to nie śmieszy. Mam zatruty mózg. Będę taki sam.

stan


KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ DRUGI ARTYKUŁ NA TEN TEMAT (UZUPEŁNIAJĄCY)








Graj bez ryzyka w Betclic - 200 zł CASHBACK




Tagi: ,

Komentarze

  • ~rts gównem jest (31.12.2013 13:21:51)
    (L)owicz zawsze z Legią!

  • ~tss (19.04.2013 11:41:11)
    Ciąg dalszy - http://www.stachurska.eu/?p=13254 i komentarze.

  • ~@dndslk (05.03.2013 03:49:36)
    zmiażdżyłeś mnie tym komentarzem

  • ~dndslk (20.02.2013 23:52:43)
    już niedługo artykuł "namawiali mnie długo i o zgrozo - skutecznie. Jestem pedałem"

  • ~mayamyu (18.02.2013 00:34:28)
    Ja nie oglądam od dawna tv, nie wiem nic z tych faktów wyżej podanych (plotkarskich) a żyję, więc chyba warto posłuchać dobrej muzyki, poczytać dobrą książkę, pokochać się, iść na spacer, niż pozwalać się karmić bezproduktywną papką oddalającą nas od raju :-)

  • ~Pasior (26.01.2013 22:53:42)
    Fakt, masz racje. Dziennikarze tez nad tym boleja. O tym co jest pokazywane czy drukowane decyduja wydawcy a nimi steruja mocodawcy i prezesi. A nimi tzw. byznes i polytyka. Bo byznes to polytyka a polytyka to byznes. Dlatego odchodze z tzw. newsow i bede robil filmy o mrowkach i motylkach w Afryce. Az mnie zezra aligatory albo jaki pyton. Hej

  • ~TM (24.01.2013 09:09:46)
    Jak ktoś chce czytać o bzdurach i zagląda na bzdurne portale i na bzdurne to potem posiada idiotyczną wiedzę, która jest kompletnie niepotrzebna.

  • ~rozbawiony (19.01.2013 13:49:38)
    No, jesteś idiotą i co? Dziennikarze sportowi to z reguły tępawe młoty więc bez napinki. Ale idioci też są potrzebni. Jak to mawiał dobry wojak Szejk "na świecie nie mogą być sami mądrzy, bo gdyby na świecie byli sami mądrzy, to byłoby tyle mądrości, że można by od tego zgłupieć"

  • ~tss (18.01.2013 15:27:20)
    A to polecam Tomasza Ciborowskiego: Raport płacowy 2013 - http://www.stachurska.eu/?p=12027 .

  • ~Justyna (17.01.2013 14:23:57)
    Nie jest tak źle. Nawet w tej głupiej sieci są jeszcze ludzie, którym się chce i można trafić na perełki. Ja na przykład dwa dni temu odkryłam rewelacyjny blog i czytam aż mi się uszy trzęsą :-) http://kompromitacje.blogspot.com Ale to tylko dla ambitnych. Tam nie ma nic o perfekcyjnej pani domu i Ani Musze. Chociaż jest o Wojewódzkim...

  • ~Ja (17.01.2013 09:18:21)
    Nie szukajmy sztucznych problemów. Większość społeczeństwa, nie tylko polskiego składa się z idiotów. To na ich potrzeby produkują mass media. Ludzie, którzy za idiotów nie chcą uchodzić, bez trudu odnajdą wartościowe informacje a pominą śmiecie. Nawet w takim bagnie jak wp.pl.

  • ~a (16.01.2013 21:36:51)
    Proponuję słuchać radia TOK FM jest tam sporo treści nie pokrytej subiektywnym poglądem

  • ~gosc (14.01.2013 23:31:47)
    ten co potrzebuje ambitnych tresci i robi takie gowno jak wyszlo.com jestes zenujacym idiota

  • ~Małgorzata (14.01.2013 19:09:12)
    popieram ~MIMO WSZYSTKO ŻYCZLIWY, Autor jest idiotą . Narzekać jest łatwo, ale choć dobrze i szybko ogląda się tvn24, to oglądam max jedna emisję ich wiadomości dziennie dla rozeznania, inne wiadomości tez - zupełnie co innego jest np w TV1. A poza tym, by mi fale mózgowe nie zanikły chodzę na dodatkowe zajęcia (nie potrzebne praktycznie), czytam literaturę faktu, prasę fachową, tzn zgodną z moimi zainteresowaniami. Pracuję i prowadzę dom normalnie i czasu mam naprawdę duzo. Nie wiem kto z kim i po co, na pudelku nie byłam nigdy :-)

  • ~Mielonka (14.01.2013 13:50:41)
    Otwierajcie oczy ludowi - bo potem nie będzie już komu! http://zyciejestzabojcze.bloog.pl/id,332925900,title,W-oparach-niewiedzy,index.html

  • ~Mielonka (14.01.2013 13:49:13)
    Mnie to też przeraża. Prawdziwych dziennikarzy już nie ma. Są sępy i lemingi zainteresowane tylko tym, żeby utrzymać swoją posadkę. http://zyciejestzabojcze.bloog.pl/

  • ~blabla (13.01.2013 20:26:19)
    prawda

  • ~k (12.01.2013 16:57:25)
    Stany wód rzek Polski są dla niektórych informacją istotną i nie stawiałbym ich obok cycków Dody.

  • ~do Stana i reszty świata:) (12.01.2013 13:58:59)
    "Max Igan" is the name of the game:)to też Ci złamie zasady cenzorze/cenzurko:)? przynajmniej sam/sama sobie zobacz , to dla Ciebie jak najbardziej filmik, zrozumiesz i poczujesz:)

  • ~do Syana i reszty świat:) (12.01.2013 13:40:54)
    w poprzednim pości zjadłao pewnie celowo całość linka do filmu który wszystkim do zobaczenia i udostępniania zalecam, a red Stanowskiemu szczególnie:) po słowie embedded trzeba dopisać to :

  • ~do Stana i reszty świata:) (12.01.2013 13:20:15)
    a to bardzo a propos komentarza @pjl - posłuchaj uważnie i udostepniaj ten spokojny dyskurs - film baaaaaardzo potrzebny WSZYSTKIM, i złym i dobrym obywatelom , złotoustym naprawiaczom i typom uczciwie głoszącym zachowawczość i wszeteczność:) https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

  • ~chwwwd (12.01.2013 12:56:31)
    MÓW QRWA STANO IDIOTO ZA SIEBIE. JA Z TEJ LISTY WIEM TYLKO, DEPARD. ZOSTAŁ OBYWATELEM ROSJI.

  • ~M. (11.01.2013 21:58:30)
    W sumie też wiem te wszystkie pierdolety (psss, podobno Włodarczyk wyprowadziła się od Krawczyka), ale Netanjahu znam, podobnie jak Ahmadineżada z Iranu - takie rzeczy to jednak wypada:>

  • ~Panie Stanie (11.01.2013 21:12:36)
    Na prawde lubie ciebie czytac i słuchac tak jak Korwina, Cejrosia i śp porucznika Columbo ehhhh szkoda ze tylu idiotów chodzi po tym świecie ps. Zarzeczny może za tobą buty nosić

  • ~Pedro (11.01.2013 18:30:43)
    Czytając wpisy tego pana na temat Barcelony, to widać, że jest idiotą.

  • ~kutas 1 (11.01.2013 17:46:42)
    Proponuję ostracyzm wobec informatorów typu ,,tabloid gorszego gatunku" t.j. TVN . Szkoda mi tylko Miecugowa .

  • ~Grand (11.01.2013 16:56:59)
    Zgadzam sie oczywiscie z Twoja teza Stan!Dziennikarze tworza debili,bo jada na minimalizmie.Lepiej zaprosic `wiecznie mowiace glowy`niz usiasc na pare dni nad tematem i stworzyc wartosciowy program.Ostatnio odpalilem TVP Info by zobaczyc, czy dobrze chodzi mi budzik.Zaciekawilo mnie to ze pokazywali Dakar.Pozniej sie okazalo ze Holek mial wypadek!Ma zlamane zebra,ale za dwa dni wyjdzie.Nawet chcial jechac dalej...i sie zaczelo:).Ogladalem z godzine-ten jego byly pilot Wieslawski-Holek wracaj do zdrowia.Byles faworytem do wygrania tego Dakaru!!!Tak,jasne:)Paru kolesi pokazalo sie w studio i gadali o Holku jak gdyby zginal,ale gdyby nie ten wypadek to narodzilby sie nam nowy mistrz swiata nad swiatami:)Ja pierdole:)I to ludzie ogladaja 365 dni w roku:)

  • ~echolaliak@gmail.com (11.01.2013 15:59:31)
    człowieku, wyślij mi swój adres, mam ochotę kupić Ci z dostawą do domu pół litra za ten tekst

  • Grand (11.01.2013 15:25:35)
    Najlepsze jest to ze praktycznie nie ogladam TV od paru lat i nie czytam Faktow i reszte tego gowna ,a wiedzialem ze Praktyczna Pani sie rozwodzi.Wiem kim jest przywodca Chin bo czytalem ciekawy artykul o tym `malolacie`.Takie rodzinne powstanie z popiolow.Ale nazwiska nie znam ,bo i pewnie trudno zapamietac?Przywodce Izraela znam bo moj konik to Palestyna.Gdyby za zbrodnie przeciwko ludzkosci NAPRAWDE karano to Izrael przestalby istniec.

  • pan_żabka (11.01.2013 11:33:27)
    http://kwejk.pl/obrazek/1616982/jestem-idiota.html

  • ~Ann (11.01.2013 10:12:48)
    Tez mam takie odczucia, myślałam, ze jestem w tym odosobniona ! Pozdrawiam autora !

  • ~Dagmara (11.01.2013 03:18:00)
    to chodziłes do tego samego liceum co ja :P

  • ~mirek (10.01.2013 21:57:10)
    Teraz sobie uświadomiłem ze w necie sledzę ostatnio głownie losy 30 letniego prawiczka (http://www.30letniprawiczek.vxm.pl/) - jestem idiotą

  • ~Stanowski bez zakol (10.01.2013 19:50:43)
    http://img717.imageshack.us/img717/2411/41646451680781835960719.jpg

  • ~hahaha (10.01.2013 15:37:45)
    "Założyciel Weszło przyznaje: - Jestem idiotą".

  • ~szoł (10.01.2013 15:27:36)
    nie oglądać wiadomości. faktów i innych bzdur....

  • ~peres (10.01.2013 12:09:02)
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

  • ~peres (10.01.2013 12:09:01)
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

  • ~peres (10.01.2013 12:09:01)
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

  • ~Mariusz (10.01.2013 10:41:18)
    Dobry tekst, czekamy na kolejne.

  • ~Kolega Maupa (09.01.2013 23:45:34)
    Sugeruję śledzić wiadomości przy pomocy czytnika RSS - pomaga odsiewać głupoty. Dzięki temu nie wiem nic na temat większości "łamiących wiadomości", które wymieniłeś.

  • ~Jakub (09.01.2013 19:14:26)
    Poproś Pana Boga o opiekę na sobą.

  • ~lol (09.01.2013 17:53:22)
    stano czytaj wsieci a nie gw

  • ~Beniamin Netaniahu (09.01.2013 17:03:23)
    Wiem kto to jest Stanowski a nie wiem kto rządzi Syrią. Jestem idiotą.

  • ~Ilo (09.01.2013 17:01:56)
    Stano to czytaj Wyborcza a nie Fakt.

  • ~Benjamin Netanyahu (09.01.2013 16:51:46)
    לאכול בצואה שלי

  • ~edfr (09.01.2013 15:46:55)
    swietny artykul... co do ludzi to juz teraz nie wiedza co to Bliski Wschod i kiedy byla II wojna ... popytaj mlodych...

  • ~Mr. kartofel (09.01.2013 09:42:21)
    Tak jesteś idiotą bo to kupujesz.

  • ~M (08.01.2013 23:10:12)
    Ach, jak większość bezmyślnie przyklaskuje autorowi! Jacy wszyscy zniesmaczeni Dodami, Siwcowymi itp. wręcz ZMUSZENI, by nie wiedzieć, kto rządzi Chinami czy Izraelem. A czemu nie wiecie? Bo macie to w dupach głęboko, i tylko wam się WYDAJE, że prezentujecie wyższy stan świadomości Tak na prawdę 80% społeczeństwa jest na poziomie pudelka, pomponika, więc dobór ilość i częstotliwość treści jest dobrana właściwie. Ku rozpaczy 10% intelektualistów właściwych i uciesze pozostałych 10% - bo mogą cały ten motłoch i intelektualną mniejszość mieć w garści i robić z nami co chcą.

  • ~El Paw (08.01.2013 21:06:23)
    ale czy pani domu jest do wziecia? skoro sie rozwodzi?

  • ~bolcinho (08.01.2013 19:41:09)
    Kilka komentarzów nawet pod tym tekstem pokazuje iż, wielu zwykłych ludzi bardziej interesuje życie jakiejś sztucznie stworzonej Siwiec czy co się dzieje z gwiazdami z tańca na lodzie. I to niestety wykorzystują polskie media i karmą obywateli tym, co obywatele chcą jeśc. Wiadomo dla tej mądrzejszej częsci to są wiadomości odpadowe, odpadowe w znaczeniu że nikomu one nie są potrzebne, bo są w praktyce bezużyteczne, ale to tylko dla ludzi inteligentnych. A jak wiadomo mądrych ludzi nie ma za wielu u nas. Niestety przeciętnego kowalskiego bardziej interesuje co się dzieje z Cyckami Siwiec, czy co porabia Ciuchopek niż poważne sprawy, które mogą wpłynąc na losy świata w najbliższym czasie. Tekst mimo wszystko dobry i się podpisuję obiema łapkami

  • ~bolcinho (08.01.2013 19:40:49)
    Kilka komentarzów nawet pod tym tekstem pokazuje iż, wielu zwykłych ludzi bardziej interesuje życie jakiejś sztucznie stworzonej Siwiec czy co się dzieje z gwiazdami z tańca na lodzie. I to niestety wykorzystują polskie media i karmą obywateli tym, co obywatele chcą jeśc. Wiadomo dla tej mądrzejszej częsci to są wiadomości odpadowe, odpadowe w znaczeniu że nikomu one nie są potrzebne, bo są w praktyce bezużyteczne, ale to tylko dla ludzi inteligentnych. A jak wiadomo mądrych ludzi nie ma za wielu u nas. Niestety przeciętnego kowalskiego bardziej interesuje co się dzieje z Cyckami Siwiec, czy co porabia Ciuchopek niż poważne sprawy, które mogą wpłynąc na losy świata w najbliższym czasie. Tekst mimo wszystko dobry i się podpisuję obiema łapkami

  • ~ewa (08.01.2013 19:33:23)
    Lionel Messi uderzył wścibskiego fotografa!!!! Zobacz co za to mu grozi: http://daa.pl/messiphotoes

  • ~@Krzysztof (08.01.2013 19:22:08)
    Co ty żeś się tej Siwcowej tak uczepił? Że ma większe cycki od Marty? Że figurę ma lepszą, a twoja żona ma kozią dupę? No trudno. Ale po kiego chuja nazywasz ją glonojadem? Przypomnieć artykuły, w którym prezes Warty i Siwcową nazwałeś glonojadami? Jakieś kompleksy?

  • ~zabrzańskikot (08.01.2013 18:22:51)
    dużo prawdy w tym, polityka srolityka, gwiazdy z dupy i MAŁA MADZIUNIA, którą kraj żył przez cały kurwa rok, ile dziennie dzieci ginie w tajemniczych okolicznościach. to ukazuje słabość mediów, a TVN 24 na okrągło o tym trąbiło, najgorsza tv informacyjna.

  • ~aii (08.01.2013 17:45:16)
    polecam wolnemedia.net ciekawe artykuły z wielu dziedzin życia

  • ~ostatnia (08.01.2013 17:40:07)
    Prawda, cholerna i bolesna prawda ALE najważniejsze mieć tego świadomość i wyłączyć gadające głowy-bo na to mamy wpływ i to my sami wybieramy co chcemy słyszeć, czytać czy oglądać! Dzięki, artykuł świetny!

  • ~d8w (08.01.2013 17:38:14)
    Świetny artykuł!

  • ~! (08.01.2013 17:34:36)
    Wiecie co dzisiaj waznego sie wydarzylo? http://www.youtube.com/watch?v=Eh818AYWcIQ

  • ~Frędzel (08.01.2013 17:21:15)
    Patrzę i przecieram oczy ze zdumienia. Nie dowierzam, że mozna napisac tyle tekstu na temat aktualnego stanu "dziennikarstwa" i ani razu nie użyć żadnego z kwiecistych epitetów. Sukces?! ^^

  • الجهاد (08.01.2013 16:33:07)
    http://www.youtube.com/watch?v=OGYm3lrpSu4 - oni ośmieszyli mainstreamowe media a konkretnie TVN. :)Pamiętajcie, nie ma Polonii w Warszawie.

  • ~asff (08.01.2013 16:32:27)
    http://www.uniface.pl/Wyjatkowo-seksowne-koszulki-s4244 o mój boże zobaczcie sami!

  • ~lemming anty pis (08.01.2013 16:08:11)
    nic bardziej nie ogłupia niż polityka naczelne ogłupiacze debile z pisu po palikoty sld i inne chuje

  • ~gazeta.pl (08.01.2013 15:59:42)
    Znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski drapie sie po zakolach [GALERIA]

  • ~realista (08.01.2013 15:23:43)
    komunistyczne myslenie, bo cos mi sie nalezy. nic ci sie nie nalezy. nawet dobra informacja. informacja to towar. dziennikarze to sprzedawcy. im tansi tym lepsi. plotki, afery i glupie informacje najlepiej sie sprzedaja. tak bylo jest i bedzie. gazety z madrymi i dobrymi wiadomosciami zawsze mialy problemy ze sprzedaza. potrzebujesz dobrej informacji poszukaj gleboko. napewno nie na pierwszej stronie portali informacyjnych. nie zidiociales do reszty. bo madry wie , ze moze byc glupi a glupi tego nie wie

  • ~do Admina (08.01.2013 15:23:09)
    NEW WORLD ORDER ! To nie zadna teoria spiskowa tylko fakt

  • ~magazynier (08.01.2013 15:09:06)
    najsmaczniejsze są komentarze zarzucające Redachtorowi nieumiejętność korzystania.Z czegokolwiek.Jakież to polskie i piękne! Niestety.Jaka piękna katastrofa....

  • ~@Tomek @ntq (08.01.2013 15:09:01)
    macie racje w 100% :)

  • ~ntq (08.01.2013 14:11:32)
    A mnie ten artykul czegos nauczyl: Weszlam na wikipedie, i okazalo sie ze Izraelem rzadzi Simon Peres ktory urodzil sie w bylym terytorium Polski i nazywal sie Szymon. To byl artykul ktory warto bylo przeczytac :)

  • ~nawiązując_do_tematu (08.01.2013 13:57:20)
    1. Wydaje mi się, że artykuł był inspirowany opisem mediów w epizodzie Pana Leopolda w filmie Woody Allena "Zakochani w Rzymie", albo ten właśnie epizod filmowy jest świetną ilustracją działania współczesnych mediów. 2. Jestem skłonny zgodzić się z tymi opiniami, które stwierdzają, że ogłupianie medialne, religijne, marketingowe a także i wszelkie inne, nie wynika z chaosu w środowisku, w którym powstaje, lecz jest elementem działania dającym twórcom ogłupiania, jako jednej z profesjonalnych metod, określone korzyści. Korzyści są oczywiste: w mediach – wzrost lub utrzymanie wielkości sprzedaży wydawnictw lub odbioru emisji, w religii – bogacenie się „kapłanów”, w marketingu handlowym bogacenie się producentów i pośredników w sprzedaży (farmaceutyków, kosmetyków, żywności, ciuchów itp.). Nie trzeba głosu „Wielkiego Brata” – Ogłupiajcie! System działa. Czy ktoś chce go zmienić? Ogłupiający – na pewno nie. Ogłupieni – na pewno nie. Ogłupiani jeszcze świadomi – może tak, ale czy jeszcze im się chce? Oczywista oczywistość kropka.

  • ~grzech (08.01.2013 13:50:30)
    dla czego przecietny? bardzo dobry tekst. ja polecam: the independent. pozdr

  • ~MIMO WSZYSTKO ŻYCZLIWY (08.01.2013 13:14:03)
    Dla mnie tekst Stanowskiego jest bardzo naiwny. Bo jeżeli Stanowski żali się, że media go ogłupiają, a jednocześnie przyznaje się, że ogląda TVN24, to odpowiadam, że ogłupiają Cię, bo sam tego chcesz. Mieć pretensje do TVN24, że ogłupia, to jak wziąć za żonę dziewczynę z agencji i mieć pretensje, że nie była dziewicą. To Ty Stanowski nie wiesz, że w TVN24 pracują ludzie, którzy ogłupiali naród w stanie wojennym??? Nie wiesz tego??? KRZYSZTOFIE STANOWSKI, A MIAŁBYŚ PRETENSJE DO TELEWIZJI PUTINOWSKIEJ W ROSJI, ŻE KŁAMIE??? PRZECIEŻ TE STACJE TV PO TO POWSTAŁY!!! Stanowski, nie jest prawdą, że nie ma w Polsce dziennikarzy uprawiających rzetelne i obiektywne dziennikarstwo, ale ich felietonów nie usłyszysz na TVN24. I to wcale nie jest kwestia braku czasu, bo oglądając taką platformianą szczekaczkę, jak TVN24, czasu marnujesz o wiele więcej, niż gdybyś kliknął w necie na odpowiednią stronę. STANOWSKI, W TYM KRAJU RZETELNE I OBIEKTYWNE INFORMACJE SĄ DOSTĘPNE TYLKO W DRUGIM OBIEGU. JA TAM NIE MAM DO NIKOGO PRETENSJI, ŻE MNIE OGŁUPIA, BO NIE OGLĄDAM MEDIÓW MAINSTEAMOWYCH. A JUŻ OGLĄDANIE TVN24 ŚWIADCZY O TWOJEJ WYJĄTKOWEJ GŁUPOCIE, PANIE STANOWSKI. To tak samo, jakbyś kupił samochód od handlarza i miał do niego pretensje, że licznik jest dwa razy cofnięty i poduszki powietrzne powyciągane. Przecież każdy w tym kraju wie, że tak właśnie postępują handlarze samochodów. Więc do kogo pretensje i o co????

  • ~Mag (08.01.2013 12:38:19)
    A już myślałam, że tylko ja mam wrażenie że w TV nie ma czego oglądać- wiadomości- przegląd katastrof, a w prasie i necie czytać- info pokroju Plotka i pomponów... Co słychac w polityce nam nie powiedzą, trzeba samemu szukać nad czym pracuje rząd, jakie projekty są na tapecie itd. a kluczowe sprawy są załatwiane po cichu lub pod przykrywką jakieś pomniejszej "afery". Jego nieudolne projekty jak NFZ spotykamy codziennie. Ja juz kilka lat udowadniam że moje dziecko ma niedobór wzrostu co widzi każdy na ulicy gołym okiem. Cóż NFZ ma swoje ramki i spoza nich nic nie widzi. Żaden Polak nie skrzyknie narodu jak w Grecji i nie wyjdzie powiedzieć głośno NIE. Czytamy sobie o dużej pupie Kardashian i zarobkach KAsi Tusk

  • ~chyba Pan żartuje! (08.01.2013 12:16:59)
    To jest kwestia tego, co się czyta - czy pierwszą stronę wp, gazety czy onetu czy choćby kliknie w zakładki Wiadomości, Biznes, Wiedza itp. Poza tym książki należy czytać! Jakie trzy ostatnio Pan przeczytał?

  • ~Tomek (08.01.2013 11:15:20)
    Z jednej strony masz rację, ale z drugiej...po co Ci wiedza, o której piszesz? Załóżmy, że wiesz, kto jest premierem Izraela i bardzo dobrze orientujesz się w aktualnej sytuacji politycznej w tamtym rejonie. Niestety sytuacja się zaognia i wybucha wojna, która dociera do Europy. Co w takiej sytuacji da Ci wiedza, którą posiadasz? Jak Ci bomba spadnie na dom, to będzie tak samo bezużyteczna jak wiedza o rozwodzie perfekcyjnej pani domu. Jest jeszcze trzeci aspekt tej sprawy. Płaczesz nad jakością mediów (a Internet jest jednym z nich, a sam właśnie obwieściłeś światu, że wiesz, że nic nie wiesz. Poświęciłeś na to, powiedzmy 20 minut i poświęcisz o wiele więcej na czytanie i odpowiadanie na komentarze. Tymczasem poświęcając około godziny mogłeś zebrać wiarygodne informacje o aktualnej sytuacji politycznej na bliskim wschodzie i napisać artykuł zawierający Twoje przemyślenia na ten temat. Ale nie, nie zrobiłeś tego. Dlaczego? Bo wolałeś zaserwować tekst o niczym, bo to gwarantuje Ci dużą ilość czytelników i komentujących. Artykułem o wojnie pewnie niewiele osób okazałoby zainteresowanie. Taki jest smutny morał - z jednej strony usiłujesz pokazać, że oto właśnie zdałeś sobie sprawę z własnej ułomności (zapewne w celu zademonstrowania własnego indywidualnego przebudzenia), a z drugiej strony robisz to za pomocą baaaardzo pustego monologu. Jeśli czujesz się ogłupiany, to po prostu nie oglądaj TV. Szukaj informacji, których potrzebujesz, we właściwych źródłach. Wtedy nie będziesz musiał tracić cennego czasu na dochodzenie do wniosku "wiem, że nic nie wiem".

  • ~Tomek (08.01.2013 11:14:17)
    Z jednej strony masz rację, ale z drugiej...po co Ci wiedza, o której piszesz? Załóżmy, że wiesz, kto jest premierem Izraela i bardzo dobrze orientujesz się w aktualnej sytuacji politycznej w tamtym rejonie. Niestety sytuacja się zaognia i wybucha wojna, która dociera do Europy. Co w takiej sytuacji da Ci wiedza, którą posiadasz? Jak Ci bomba spadnie na dom, to będzie tak samo bezużyteczna jak wiedza o rozwodzie perfekcyjnej pani domu. Jest jeszcze trzeci aspekt tej sprawy. Płaczesz nad jakością mediów (a Internet jest jednym z nich, a sam właśnie obwieściłeś światu, że wiesz, że nic nie wiesz. Poświęciłeś na to, powiedzmy 20 minut i poświęcisz o wiele więcej na czytanie i odpowiadanie na komentarze. Tymczasem poświęcając około godziny mogłeś zebrać wiarygodne informacje o aktualnej sytuacji politycznej na bliskim wschodzie i napisać artykuł zawierający Twoje przemyślenia na ten temat. Ale nie, nie zrobiłeś tego. Dlaczego? Bo wolałeś zaserwować tekst o niczym, bo to gwarantuje Ci dużą ilość czytelników i komentujących. Artykułem o wojnie pewnie niewiele osób okazałoby zainteresowanie. Taki jest smutny morał - z jednej strony usiłujesz pokazać, że oto właśnie zdałeś sobie sprawę z własnej ułomności (zapewne w celu zademonstrowania własnego indywidualnego przebudzenia), a z drugiej strony robisz to za pomocą baaaardzo pustego monologu. Jeśli czujesz się ogłupiany, to po prostu nie oglądaj TV. Szukaj informacji, których potrzebujesz, we właściwych źródłach. Wtedy nie będziesz musiał tracić cennego czasu na dochodzenie do jałowego wniosku "wiem, że nic nie wiem".

  • ~100% poparcia (08.01.2013 11:07:08)
    i 100% prawdy

  • ~Kaneda (08.01.2013 10:48:18)
    Panie Redaktorze, dziękuję za dobry i ważny tekst. Cieszę sie również, że jest takie grono użytkowników, które odczytało go poprawnie i nie czepia się rzeczy podanych tylko jako przykład. Jest szansa przed tym krajem jeśli szerzyć będziemy zdrowy rozsądek!

  • ~nie-idiota (08.01.2013 10:02:11)
    Zgadzam się z Autorem tekstu - zidiocenie obecnych polskich mediów jest GIGANTYCZNE. Często korzystam z obcojęzycznych serwisów informacyjnych i niestety w tym zestawieniu, np. TVN24 wygląda żenująco. U nas raczej nie słyszy się dyskusji o realnych problemach, a raczej typu: Pan X powiedział o Panu, że jest Pan głupi. Co Pan na to? Albo: Pan Y powiedział, że Pana formacji bliżej do partii Pana Z. Czy Pan się z tym zgodzi? Już nie wspomnę o wielce interesujących opowieściach o celebrytach, o tym, że w zoo w Singapurze urodził się mały tygrys, albo (to prawdziwy hit!) poranne TVNowskie relacje z polskich skrzyżowań, z których można się dowiedzieć z materiału na żywo, czy dzisiaj w Bydgoszczy na rondzie jest też sześć samochodów, tak jak wczoraj, czy może o jeden samochód więcej, albo o dwa mniej. Już nie mówię o BBC, CNN, bo od nich TVN dzielą lata świetlne, ale nawet rosyjskojęzyczny kanał Rossija24 jest sto razy ciekawszy. Bardzo dużo w nim reportaży ze świata, materiałów o wydarzeniach kulturalnych, plus informacje ze świata. Ja już od kilku lat czerpię wiedzę o świecie z serwisów anglojęzycznych. Polskie media są przede wszystkim dla idiotów, więc nie czuję, żeby ich przekaz był kierowany do mnie.

  • ~sie obudziles (z reka w nocniku) ? (08.01.2013 09:32:27)
    1. od lat wiadomo, ze czyta sie lub oglada tylko wiarygodne zrodla informacji ... reszta to papka dla bezmozgowcow 2. zamiast biadolic przez tyle czasu o "pani domu", to w tym czasie mogles przynajmniej z 4 razy sprawdzic kto jest premierem Izraelu czy kto rzadzi Chinami ...

  • ~cywil (08.01.2013 09:29:56)
    weź się odpierdol od PSL-u!

  • ~chochlik (08.01.2013 09:22:09)
    Jeżeli już się zorientowałeś to idziesz w dobrym kierunku. Powodzenia!

  • ~Ryszard Krezel (08.01.2013 09:15:15)
    Coz ci moge powiedziec? Chyba to co mi kiedyś powiedzial pewien bardzo madry ksiadz..." PanieRyszardzie nikt pana nie oglopi jak pansie sam nie oglopi".. Prasa i telewizja i szeroko pojete tzw.masmedia odpowiadaja na zapotrzebowanie spoleczne. Widoczniw ma Pan taka potrzebe by wiedziec ile utyla jakas tam pani a nie kto rzadzi Chinami. Wie Pan jaki ostatni serjal ja obeyrzalem? .... Niesmiertelna Izaure. A telewizor zepsolem jakies 8-10 lat temu i to byla najlepszarzecz jaka w zyciu uczynilem. Tak ze prosze nie miec pretensji do swiata a do siebie

  • ~niewiedział (08.01.2013 08:43:46)
    K...a. teraz już wiem czym jeździ Mucha a zapomniałem kto rządzi Burkina Faso ...

  • ~trójka (08.01.2013 07:58:43)
    w takim razie polecam Raport o stanie świata. Cykliczna audycja Rosiaka w PR3, w soboty o 12, ale jest dostępna również na stronach trójki:)Jest jakość.

  • ~Szu (08.01.2013 07:01:03)
    A co nas obchodzi Izrael czy Chiny?

  • ~am (08.01.2013 04:28:59)
    Stano, 100% poparcia

  • ~SLK do Stano (08.01.2013 02:46:27)
    Bardzo dobry i przewrotny tekst Stano, dzięki. A media które żywią się na sensacji jak hieny (jak nawet gazeta.pl), olewaj ciepłym moczem :)

  • ~tak to jest (08.01.2013 01:47:27)
    karmią nas gównem i na siłę wmawiają że to smaczne, OGŁUPIANIE SPOŁECZEŃSTWA taka ot psychologia nowoczesna, im mniej myślisz i wiesz tym lepiej

  • ~dominik S (08.01.2013 01:28:48)
    Artkul dosc mocny ale w mojej opinii jak najbardziej prawdziwy. Tekst daje do myslnia i zmusz do refleksji. Z bolem stwierdzam ze ja rowniez nie wiem kto jest premierem Izreala i przywodca Chin. Mimo ze czlowiek XXI wieku jest zalewany ogromna iloscia informacji kazdego dnia to tak naprwde nie wile wie. Teza postawiona przez autora tekstu ze jest to w duzej mierze wina mediów, jest jak najbardziej słuszna i mej opini uzasadniona.

  • ~Wladziu (08.01.2013 01:15:29)
    No i Stan troche się wylansowałeś. Kosecki udaje transwestytę a Ty in intelektualistę sorry ale na jedno wychodzi. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13152944,Stanowski__Wiem__ze_Anna_Mucha_jezdzi_mercedesem_.html#Cuk

  • ~msvdrh (08.01.2013 00:42:14)
    Problem też jest w tym, że o dziwo dziedzina, którą zajmuje się pan Krzysztof Stanowski, jakby się dobrze zastanowić, też nie ma większego znaczenia dla naszego prawdziwego życia. Tak naprawdę liczy się tylko ten sport który sami uprawiamy, a nie ten, który celebryci sportowi za kosmiczne pieniądze uprawiają na pokaz niewiele się różniąc od wspomnianej Anny Muchy czy Ewy Farnej...to tylko nieco inny obszar celebryctwa, może nieco bardziej skrojony dla mężczyzn.

  • ~Sebsonik (07.01.2013 23:49:29)
    Chciałbym, żeby Tusk się odnalazł w Maryji i odszukał w świecie Bożym i powiedział Światu ,, Chodźcie ! Budujemy w Polsce Venus Project !!!

  • ~Sebsonik (07.01.2013 23:43:37)
    Paprykarz-> zielonowyspowiec.

  • ~Ed de Chuj (07.01.2013 23:38:51)
    Pamiętam Krzychu jak kiedyś -gdzieś tak 10-15 lat temu uważałem ludzi mieszkających w europie zachodniej z którymi nie raz miałem styczność za totalnych głąbów w kwestiach polityki i życia codziennego-typowe narody konsumpcyjne.Minęło kilka lat i to samo mamy w Polsce.

  • ~obcykany (07.01.2013 23:16:50)
    sorry stary,ale jeżeli czytasz i oglądasz same pierdoły to się nie dziw że jesteś idiotą,ja tam nie mam problemu z powiedzeniem kto rządzi Izraelem ale może dlatego że nie czytam tylko kronik towarzyskich

  • ~ZL (07.01.2013 22:56:42)
    fragment dotyczący francuskiej minister ZAJEBISTY...z tego samego powodu pamiętam jej historię. Co do dylematy autora...przestałem oglądac telewizję(tvp, tvn, polsat brrr) teraz poświęcam czas discovery, national geog. to mi wystarcza...informacje z gazet...czytam tylko nagłówki, chyba, że sprawa dotyczy poważnej dziedziny, np. Izraela i bliskiego wschodu.

  • ~poljan (07.01.2013 22:53:01)
    Ty głupiejesz, ja nie....od 2 lat nie mam i nie oglądam TV Mądrzeje - polecam

  • ~krążąca zmora nocnikarzy (07.01.2013 21:57:15)
    Niby racja, ale weszło pod tym względem wcale lepsze nie jest. Wiem, że Wojciechowskiego bolał ząb w 1979, a nie wiem ile razy mistrzem Niemiec był Werder Brema. Wiem, że Nakoulma dostał koguta, a nie wiem kto jest prezesem Stoke City. Sam fakt, że artykuły na temat inny niż piłka (wliczając cotygodniowe mity Grubasa) zdobywają tu największą popularność, niezbyt dobrze świadczy o poziomie merytorycznym portalu. Wiem, że nie jest to publiczna telewizja i nie ma obowiązku przekazywania istotnych informacji, ale jak już pojawia się tutaj taki artykuł, to jednak wypadałoby uniknąć hipokryzji i przynajmniej wprowadzić nutkę profesjonalizmu, powstrzymując się chociażby od "mam to w dupie" w stosunku do nieudanego wywiadu z piłkarzem. Bo całkowitego odejścia od Waszego stylu z pewnością bym nie chciał. Wy na pewno też - głupoty przyciągają tłumy i kasa wpada do kieszeni. Dobrze o tym wiecie. Niestety, taka prawda i takie czasy.

  • ~Pedro (07.01.2013 21:50:12)
    No Stano ale jak się promuje takie rzeczy jak Janek Tomaszewski, Najman, Greń etc. to się nie dziw, że pudelek pisze czym jeździ Mucha.

  • ~Kowall (07.01.2013 21:44:27)
    Si senior, aaaale ameryki nie odkryłeś :] 5!

  • ~Qmkwatson (07.01.2013 21:39:04)
    Po prostu usuń pudelka z ulubionych, w przerwie meczów ligi angielskiej odpal bbc news czy inny cnn zamiast tvn style/24 i może będzie coraz lepiej. A z tą III wojną aż tak bym nie przesadzał, a Syria to takie zadupie, które nie ma nawet tyle ropy, żeby "wyzwoliły" ją Stany Zjednoczone i wprowadziły "demokrację".

  • ~D. (07.01.2013 21:35:51)
    Wczoraj (niedziela, 06.01) na TVP2 leciał ciekawy film sf - "Żołnierze kosmosu". Nakręcony chyba w 1997 roku, pomijając fabułę, pokazuje dokładnie to, o czym Stano napisał: dramatyczną tabloidyzację mediów, serwujących durną papkę dla kretynów... Rewelacyjny był kawałek, gdy w ramach propagowania słusznych postaw społecznych dzieci rezdeptywały robaki... 15 lat temu, a jak trafnie przewidzieli naszą obecną rzeczywistość... Co będzie dalej? Aż strach pomyśleć...

  • Christofor (07.01.2013 21:23:39)
    Stano, powiem tak - to tylko Twój wybór, jak się ogląda za dużo telewizji i czyta jakieś pudelki to tak potem jest. Na szczęście nie wiem w ogóle co to za program ta "Pani domu", jak w ogóle wygląda dziewczyna Lewego i inne te bzdury wypisywane tu przez Ciebie. Wolę poczytać o ponownym wprowadzeniu podatku progresywnego na Słowacji, czy też o planowanych reformach kapitalistycznych w Rosji. A info o Depardieu jest istotne.

  • ~Normalny antyfootbalfan (07.01.2013 21:07:26)
    Kim jest Stan? Nie znam człowieka, trafiłem tu po linku znajomych, ma coś wspólnego z tą grą pt. piłka nożna? :-(

  • ~Zalewski (07.01.2013 20:59:15)
    Ok, mogą powiedzieć w TV kto ma władzę i kontrolę nad tym "czerwonym przyciskiem". I będziesz wtedy wiedział to, czego teraz Ci tak brak. Ale co to zmieni? Ta informacja ma jeszcze mniejszy wpływ na losy świata niż nasza lokalna papka polityczna. Dla nas ten przycisk i tak nie ma żadnego znaczenia. Ważne tylko, by w miarę szybko dowiedzieć się o tym, że został on wciśnięty, gdy to już nastąpi.

  • ~nieIdiota (07.01.2013 20:58:17)
    idiotą to jesteś Stanu z tego powodu, że narzekarz na media, że jesteś idiotą. Jak jesteś w sklepie, to też narzekarz, że kupujesz colę i czipsy, skoro chciałeś mleko i pomidory? Twój świat kreują media? To źle, zmień to i weź się do roboty, nikt Cię nie ogłupiał, sam się ogłupiłeś, a już nie potrafię ogarnąć jak może to pisać ktoś, kto media kreuje??? idiota doskonały, bo zrzuca obowiązek bycia mądrym na kogoś innego

  • ~matmit (07.01.2013 20:23:11)
    Dołączam się do głosów, że Stanowski to hipokryta. Chyba, że to pierwszy krok do samooczyszczenia. Może przestaniecie pisać o tym co piłkarze napisali na fejsbuku, czy poszli na dziwki i w co się ubierają. Tyle ciekawych postaci do opisania, drużyn, turniejów, a połowa waszych materiałów to piłkarski pudelek.

  • ~folek (07.01.2013 20:19:50)
    walczysz z bylejakością, tylko czemu tyle błędów w twoim artykule? :(

  • ~Jasiek (07.01.2013 20:01:03)
    http://belkotyeti.blogspot.com/2013/01/spowiedz-dziennikarza.html Moje trzy grosze...

  • ~kobieta (07.01.2013 19:53:06)
    Bardzo trafne, nastały czasy triumfu bylejakości. Proszę mi jednak powiedzieć, co oznacza w Pana tekście "MILF", "kurwa", "jebnął", "babka...się pruła na potęgę". Nie chodzi o to, żeby nie mówić potocznie takim językiem, ale żeby NIE PISAĆ i nie mówić w radiu i tv. Coraz mniej siebie rozumiemy przez branżowy czy chamski żargon. I też nie chcę słuchać/oglądać polityków w radiu/tv. Nie potrzebuję recenzji z sytuacji w kraju. Potrzebuję wiedzy i kultury. Proste.

  • ~Karo (07.01.2013 19:50:03)
    Media serwują to na co jest popyt. Nigdy nie było powszechnego zapotrzebowania na informacje trudne. Zresztą po co? Zdecydowanie łatwiej rządzić i manipulować ludźmi, którzy wiedzą, rozumieją, rozróżniają mniej. Poziom wiedzy ogólnej rzeczywiście jest coraz węższy, wynika również ze zmiany systemu edukacji. Poza tym coraz wyraźniejszy jest wtórny analfabetyzm. Jak więc ma się ukształtować to co właściwe jest w życiu najważniejsze, czyli świadomość. Świadomość własnego istnienia, otaczającego świata i wszelkich uwarunkowań, które nas otaczają. Ta świadomość popycha do wybierania, wyszukiwania informacji, ale też pozwala spokojnie przyjąć, że nie wszystko jest dostępne naszej wiedzy, że właściwie równie ważne jest wiedzieć, czego się nie wie, i ewentualnie móc, chcieć to korygować. Świadomość tego, że jest się ogłupionym? Brawo, niewielki odsetek ludzi może się tym - paradoksalnie- pochwalić!

  • ~johny (07.01.2013 19:36:51)
    głupi jesteś człowieku dalej skoro piszesz że nie wieżysz w teorie spiskowe. A niby kur** kto ma w rękach mass media o ktorych piszesz jeśli własnie nie ŻDYDZI???

  • ~heh (07.01.2013 19:29:02)
    Widać olśniło pismaka od piłki nożnej. Nagle się zreflektował że za dużo plotka czyta. Brawo Krzysiu wskoczyłeś na wyższy poziom inteligencji. Załóż portal kulturalny gdzie będziesz pisał recenzje książek i sztuk teatralnych. Ja jebie.

  • ~Krzysiek (07.01.2013 19:14:06)
    Ale co ponabijałeś sobie wyświetleń to Twoje. Nawet TOK FM o Tobie pisze, wiele innych portali też. Darmowa reklama, brawo.

  • ~gaik (07.01.2013 18:34:01)
    W przeciwieństwie do autora doskonale orientuję się w sprawach, o których on nie ma zielonego pojęcia, natomiast nic nie wiem o dyrdymałach, w których on jest oblatany. Żeby nie być uznanym za idiotę należy koniecznie przyswoić sobie wiedzę, że premierem Izraela jest Nie Ten Jachu a premierem Chin niejaki Ven Mało Jebało. Ciekawostką jest fakt, iż prezydent USA jaja OBA MA.

  • ~kara (07.01.2013 18:29:29)
    No to nie jesteś sam. Kilka lat temu przestałam kupować gazety licząc na to, że internet mi wystarczy. Ale widzę, że selekcja na tym poziomie wychodzi mi kiepsko. Jak kupowałam GW to było tyle co na papierze, owszem reklamy i różne niepotrzebne info, na szczęście nikt nie wpadł na papierowe wydanie Plotka. Tak, to nasza wina, że wiemy o mercedesie Muchy, ale media odpowiednio taką informację eksponują, wyskakuje jak baner. Natomiast, żeby dowiedzieć się, kto rządzi Chinami...trzeba głębiej pogrzebać w serwisach, a najlepiej wskoczyć na strony zagraniczne. Al-Jazeera ma wyższą rzetelność niż niejeden polski serwis informacyjny. Zatem możemy się pocieszyć, że media nas zmanipulowały, a naszym głównym błędem jest poddanie się. Fuck, muszę pozbierać resztki swojej godności i "odidiocieć". Dzięki za ten wpis.

  • ~ehhh (07.01.2013 18:15:59)
    Sam jesteś sobie winien... Po chuj oglądasz ten syf? Wyłącz telewizor, włącz myślenie. Książkę poczytaj. Czasami ludzie szukają nie wiadomo jakich recept na swoje problemy, a tak naprawdę rozwiązania są bardzo proste. Chcesz być szczupły - nie tucz się wpierdalając tłusty syf. Chcesz być mądry - nie ogłupiaj się, wyłącz TV.

  • ~Malgosia (07.01.2013 18:14:14)
    Brawo ,wreszcie ktoś to sformułował ,mnie ten problem dręczy już od dłuższego czasu ,przestałam oglądać TVN24 , pasący nas przez kolejne dni od rana do wieczora tego typu istotnymi informacjami dyskutujący z tabunami ludzi na owe istotne tematy.Dlacvzego rozsądne posunięcie madrego Sędziego jest poddawane wielogodzinnym dyskusjom ,za i przeciw ,rozkręca się jakąs oblędna spiralę w przekonaniu ,ze glupi ludzie to kupią . Przestałam czytać Lisa i innych .BRAWO

  • ~rob (07.01.2013 18:13:12)
    Mam od 10 lat maila na gównianym go2.pl, chcąc nie chcąc wiem, że najważniejsze postacina świecie to siostry Grycan, kurewka Siwiec i cycata Doda.

  • ~Ursan (07.01.2013 18:08:35)
    "Ogłupiali mnie długo i - o zgrozo - skutecznie. Jestem idiotą!" Już nie! Gratulacje.

  • ~I LOVE DRUGS (07.01.2013 18:00:58)
    Nic nie zmienią jakieś artykuły,wykłady czy przemowy do mas. Debile Zrobią debili i tak w kółko, każde następne pokolenie będzie głupsze od drugiego. Najgorsze jest to że nic nie możemy zrobić(my jednostki to nic)

  • ~Antoni Macierewicz (07.01.2013 17:46:56)
    Krzysztof Stanowski już miał przypomnieć sobie kto rządzi Chinami, kiedy przed jego oczami ukazała się naga prawda - został zdradzony o świcie.

  • ~tomasz (07.01.2013 17:44:25)
    Bardzo celnie! Dzięki! O podobnych rzeczach od jakiegoś czasu rozmawiamy w pracy z kolegami. Te same wnioski. Jeśli dzięki temu artykułowi przynajmniej jedna osoba się opamięta to już będzie sukces. Jeszcze wierzę w świat...

  • ~ola (07.01.2013 17:41:38)
    beniamin netaniahu. nie wiesz kto jest premierem izraela, ale juz go oskarzasz o nastepna jatke. a moze nie on wywola jatke, tylko ten drugi, no, jak mu tam?...asad? albo mursi? sa tacy, slowo honoru, trzeba tylko poszukac...

  • ~Zwalniamy Jarosława Kuźniara (07.01.2013 17:38:19)
    @Sebsonik - No akurat z Rybińskiego i jego Eurogeddonu to akurat ekonomiści teraz drą łacha.

  • ~paprykarz (07.01.2013 17:34:22)
    @Sebsonik - człowieku weź się nie ośmieszaj, bo to największy lamus wśród ekonomistów. konsekwentnie tworzy czarne, koszmarne scenariusza dla zatrwożonych prawicowych lemingów, którzy wpatrzeni w niego jak w obrazek zainwestowali w jego fundusz. fundusz miał zarobić na tym, że gospodarka się załamie, niestety nie wyszło bo eurostrefa drgnęła do przodu. i mimo, że Rybiński starał się jak mógł, żeby przedstawić w świat w ekstremalnie czarnych barwach to mu nie wyszło bo jak ktoś się zna na ekonomii to nie uwierzy w takie brednie. on się tak wypowiada jakby na jego oczach mordowano i palono, totalny koszmar, a prawda jest taka, że już każdy się poznał na jego prognozach i funduszu, który stracił ponad 30%. choć on sam pewnie zarobił... widać, że jesteś zwykłym prawicowym lemingiem, który chce wierzyć w nwo, że świat się załamuje, w smoleńsk i w całe to moherowe pierdolenie

  • ~piwo (07.01.2013 17:27:03)
    Panie Stanowski a może to dobry moment, żeby rozszerzyć trochę ofertę weszło? może jakąś podstronę z felietonami ludzi o otwartych umysłach nt. otaczającego nas świata, historii, ekonomii? Weszlo czyta dużo młodych ludzi, często słyszę chłopaków na ulicy jak zaczynają gadkę od "a czytałeś o (tu temat) na weszlo? Może warto stworzyć nowoczesną bezkompromisową stronę nastawioną głównie na piłkę ale z bardziej znaczącym udziałem takiej "ogólno-rozwojówki"?

  • ~Sebsonik (07.01.2013 17:24:42)
    Jestem pewien, że wiekszość z was nie zna nawet Krzysztofa Rybińskiego, mało o nim w mediach publicznych. Mądry ekonomista, który trąbi, że jak sie Polska nie ocknie to sie wszyscy obudzimy z ręką w nocniku. Wierzmy dalej mediom, że żyjemy na zielonej wyspie.

  • ~ku-ba (07.01.2013 17:11:44)
    A po reformie szkolnictwa-to dopiero będzie ogłupianie narodu! I O TO CHODZI!!!!

  • ~Edo (07.01.2013 16:52:00)
    Tak to jest, jak informacje o świecie czerpie się z polskich, niedojebanych mediów.

  • ~krzys (07.01.2013 16:42:55)
    Ryszard Siwiec o nim chyba też już zapomniano. Precz z komuną!

  • ~Zico (07.01.2013 16:40:17)
    Bo już dawno nasze mózgi wypełnione są marią, a Ty Stano słuchaj dalej polskiego hiphopu!

  • ~Rafał G. (07.01.2013 16:32:20)
    Witam, niestety czuję się tak samo. Cieszę się jednak, że kończyłem podstawówkę w starym systemie, a nie gimnazjum. Wtedy wiedziałbym tylko jak obsługiwać mp3 i iPhona.

  • ~paprykarz (07.01.2013 16:29:13)
    hehe, nawet nie zauważyłem tego wpisu, dopiero na gazecie. wpis niby słuszny, ale dyskusja nad nim jest wzięta z dupy. media są chujowe, wasze też, bo się bryndzlujecie racami jak małe dzieci. to, że ludzie nie znają nazwisk tych ludzi dowodzi także innej rzeczy - że nie są one wcale takie ważne ! tak samo jak nazwiska naszych rodzimych tuzów politycznych od lewej do prawej. wolałbym, żeby ludzie wiedzieli więcej o gopsodarce, o podatkach, o społeczeństwie itd więcej konkretnej wiedzy a nie pierdolonego politycznego plotkowania o politykach. chuj mnie obchodzą te nazwiska i dobrze, że ludzie ich nie znają, bo już mam dośc pieprzenia, że ten jest z tej partii, ten z tamtej, ten jest liberałem a ten chuj wie kim, jakimś konserwatystą w USA. chuj z tymi plotkami, nazwiska to tylko plotki i nic więcej ! wykreowane guru. lepiej zacznijmy mówić o społecznych i ekonomicznych konkretach. aha i jestem odwiecznie ciekawy jednej rzeczy, czy Krzysztof Stanowski i jego gimbusy (żeby nie było grupa tworząca prawdopodobnie najlepszy portal w tym kraju z tych bardziej komercyjnych) są zarejestrowani w tym kraju i tu płacą podatki ?

  • ~pierwszy raz (07.01.2013 16:27:39)
    Strzał w 10. Wracam do czytania Forum, wtedy wiedziałem dużo więcej o świecie, a dużo mniej o cyckach Dody.

  • ~vandalia (07.01.2013 16:20:09)
    Podzielam pogląd na spiskową teorię dziejów. Absurdalna jest wizja jakichś "onych", w skali globalnej, którzy jakoś się skrzykują, zbierają, i zastanawiają np. "jak by tu skłócić / ogłupić Polaków". Ktoś prowadzi obrady, zbiera wnioski, pomysły, odbywa się debata, potem zapada decyzja: zrobimy to tak a tak, i podział zadań: ty robisz to, ja robię tamto, i do dzieła! Przecież to myślenie na poziomie "krasnoludki nam szczają do mleka". Spiski jako takie istnieją, ale na poziomie "detalicznym": kilka osób, konkretny cel. Nikt nie spiskuje przeciwko narodom i społeczeństwom w skali globalnej! A reszta to tylko polska megalomania. Nie jesteśmy aż tak ważni dla nikogo, oprócz nas samych, aby montować jakieś akcje przeciwko nam. A już mówić, że media nas ogłupiają w sposób zorganizowany i sterowany - to nonsens. Taki jest mainstream bo widocznie tego chcą odbiorcy.. Kasa rządzi i tyle :)

  • ~Arek (07.01.2013 16:16:45)
    Podczas zadymy smolenskiej wrocilem do zrodel. Odcialem sie od mediow. Zaczalem czytac, czytac i jeszcze raz czytac. Zyjemy we wspanialych czasach. Mimo ze mieszkam za granica, to mam dostep do polskich e-bookow, a reszte przywoze dwa razy do roku. W sieci selekcjonuje dosc brutalnie, np. z wyborczej tylko "swiateczna" w postaci elektronicznej. Nie zasmiecajcie sobie glow smieciami informacyjnymi. Czytajcie madre rzeczy, mozna zaczac od klasycznej literatury.

  • ~amiga (07.01.2013 16:11:10)
    ożeni się pan ze mną?

  • ~SF (07.01.2013 16:11:03)
    Krzysiu, mniej telewizji, więcej mediów papierowych. Tych co będą lada moment upadać:)

  • ~adam (07.01.2013 16:03:21)
    Cóż, może jesteś. Przede wszystkim jednak nie odkryłeś Ameryki. Wśród moich znajomych nie ma ani jednej osoby, która czerpałaby wiedzę z mainstreamowych mediów. Ja przez 7 lat nie miałem nawet telewizora w domu. Kupiłem w końcu, bo mam coraz mniej czasu na kino. Ale nadal nie mam pojęcia kto jest teraz na topie, znam tylko kilka nazwisk z polskiego show - biznesu. W zamian za to pasjonuje mnie geopolityka, makroekonomia, nauki przyrodnicze. Wolny czas spędzam na poznawaniu świata. Czy to w internecie, czy w podróży. I tak mi życia na wszystko nie starczy.

  • ~bravo dla majka (07.01.2013 16:03:02)
    Majka, dokładnie jak piszesz, męczymy się z takimi przemyśleniami i spostrzeżeniami i tracimy znajomych, mam to od małego, tyle że nie idzie tego się pozbyć. Piotr K.

  • ~ktoś (07.01.2013 15:59:56)
    Kolejny filozoffff, nie pasuje do lasu, zbuduj sobie domek z krzaczków i pasuje. Gdzieś ktoś napisał że skoro kojarzysz celebrytów to już jesteś taki sam jak inni. To, że próbujesz tym artykułem też być na tapecie to chyba nikt nie ma wątpliwości. Odpuść sobie takie gó...ne gadanie i interesuj się światem.

  • ~wyrazy szacunku! (07.01.2013 15:59:29)
    Idiotą napewno nie jesteś.Dlatego ze zwracasz na te problemy uwagę.Ale napewno znajdziesz sie teraz pod zajebistą lupą!!!Jesli chodzi o teorie spiskowe,to niby nie ,a jednak tak!!!A twoja odwaga wsadzenia swoistego kija w to mrowisko,nasówa mi sie taki obraz,płonąca łąka,i ptak machający ogronmnymi skrzydłami usiłujący ratowac się z tej sytuacji.Ale czym mocniej macha tym roznieca wieksze płomienie,i pozostaje w miejscu ponieważ jest przywiazany do palika sznurem.

  • ~FFFM (07.01.2013 15:57:36)
    Sory ale wiki również nie jest wolna od cenzury. Miejsce takie jak wiki powinno być wolne od wszelakich poprawności politycznych tym czasem tak nie jest. Ale przyznaje jest to przydatne narzędzie można szybko i łatwo znaleźć jakieś informacje jednak nie wiem czy polityczne i społeczne. Ha śmiem twierdzić że nie można teraz już liczyć na obiektywne media w sprawie polityki...

  • foulandscore (07.01.2013 15:39:33)
    P. Stanowski - 100% racji, doszedłem do identycznego wniosku niedawno - ale znalazłem na to sposób. Po prostu usunąłem z ulubionych gazetę.pl i onet, ograniczyłem oglądanie tvn24 i zainstalowałem sobie widget Al Jazeery (o dziwo najbardziej neutralnej stacji jeśli chodzi o newsy ze świata) do tego BBC i polską Gazetę Prawną. W polskich mediach po prostu nie ma alternatywy dla głupoty - informacje są coraz bardziej miałkie i nieznaczące. "Fakty" to już w ogóle jakieś kuriozum - 25 minut z jednym newsem z krajowego podwórka politycznego, jedną sensacją typu pies pogryzł innego psa i jeden reportaż z idiotycznym morałem reportera na tle ulicy. TVN24 jeśli dostanie newsa w stylu "Pawlak powiedział nie Tuskowi" potrafi tłuc o tym cały dzień, a na koniec skomentuje to dla nich wszechobecny Leszek Miller. Co ciekawe to samo tyczy się prasy i tv sportowej. Wymyślanie newsów, transferów z kosmosu czy kompletnie nietrafione relacje meczowe pisane "z telewizora" to niestety codzienność. Pozdrawiam, jednocześnie prosząc by Weszło nie przyczyniało się do upadku mediów (niektóre artykuły idą w tym kierunku:)

  • ~olcia (07.01.2013 15:37:25)
    Pan Autor sam robi z ludzi idiotów, bo zamiast mówić im, kto rządzi Izraelem czy Chinami, zajmuje się wiadomościami sportowymi, które wnoszą w ludzkie życie tyle samo co informacja o tym, czym jeździ Anna Mucha. Ten tekst to czysta hipokryzja.

  • ako (07.01.2013 15:35:16)
    Stano, wybacz szczerość, ale trochę zalatuje hipokryzją. Niestety ty też podążasz w tym kierunku. Wartościowych artykułów na weszło nie ma dużo. Same informacje, które można do kibla spuścić zaraz po przeczytaniu. Są dobre, ale kompletnie bezwartościowe dla czytelnika. Nie ma nic o trenowaniu (jak, ile, gdzie...), czegoś co zachęciłoby do wyjścia z domu. Nie ma nic o taktyce najlepszych drużyn. Zero edukacji, mało dyskusji na ciekawe i nieoczywiste tematy. Rozumiem, że taki ma być ten portal, ale nie rozumiem dlaczego masz pretensje do innych, jak sam działasz podobnie.

  • ~Czytelnik (07.01.2013 15:24:55)
    Skoro autora tekstu interesuje tylko rynsztok z celebrytami w roli głównej i w dodatku jest leniem, bo nie chce mu się sprawdzić potrzebnych informacji to niech się potem nie dziwi, że idiocieje, na szczęście nie wszyscy tacy są :)

  • ~majka (07.01.2013 15:22:05)
    Zgadzam się z Panem tylko niech Pan zwróci uwagę na jeszcze jedną dziwną rzecz. Jak zaczyna Pan samodzielnie myśleć i szukać informacji i przy okazji umie Pan selekcjonować wiadomości, dzięki czemu wyciąga Pan wnioski z rzeczywistości, staje się Pan przemądrzały i traci Pan przyjaciół bo nie pasuje pan do normalnego społeczeństwa.

  • ~Sebsonik (07.01.2013 15:05:23)
    Zajebisty artykul, w końcu ktoś napisał cos mądręgo jezykiem, który uważam za konieczny w dzisiejszych czasach,bezpośredni i z jajami. Podpisuje sie pod wszystkim. Uważam,że ludzie myslący logicznie, mający coś w głowie powinni sie przebudzić i zobaczyć, że za piękną retoryką ładowane jest nam szambo do głów. Sprawy naprawde istotne są olewane, ale kto z kim sie teraz rucha kazdy musi wiedziec. Dlaczego ludzie z show buiznesu i politycy ktorzy juz dawno powinni byc wyjebani z sejmu są wciąż na pierestale. Ja wiem dlaczego. Polskie media jak cały Polski rząd tak mocno ssaja kutasa Amerykaną, że nawet podobnie jak CNN robią show, zamiast rzetelnego programu informacyjnego.

  • ~MAG (07.01.2013 14:56:09)
    Sprawa jest prosta: nie czytać i nie oglądać wiadomości i bzdurnych programów. Ja tak robię i zdecydowanie lepiej czuję się. A w necie nie ma problemu by znaleźć interesujące materiały.

  • ~ala (07.01.2013 14:47:26)
    Są jeszcze gazety. Forum, Polityka

  • ~piotrek (07.01.2013 14:46:02)
    Niech Pan sobie przeczyta http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13155723,John_Brennan_bedzie_nowym_szefem_CIA.html?lokale=warszawa Żeby nie był Pan zdziwiony później, ogladając perfekcyjną panią domu, że Panu nikt nie powiedział, a Pan będzie sobie zadawał pytania, kto jest nowym szefem CIA?

  • ~RedRafi1910 (07.01.2013 14:45:32)
    To może z panem jest coś nie tak? Nie bronię dziennikarstwa w naszym kraju(bo jest delikatnie mówiąc słabe. Mimo to wiem kto jest premierem Izraela, nawet kto rządzi Palestyną, wiem kto jest prezydentem Brazylii jak i również premierem Australii. Z całym szacunkiem ale takie informacje przewijają się przez główne media dość często.

  • ~mz (07.01.2013 14:43:00)
    Witam w Klubie Pocieszam,nie jest Pan idiotą skoro potrafi pan tak konstruować swoje przemyślenia. Jest Pan raczej "Przebudzonym" i ciekawi mnie co dalej Pan z tym zrobi.

  • ~Gość (07.01.2013 14:40:05)
    http://ipn.gov.pl/publikacje/ksiazki/zalamanie-na-froncie-ideologicznym.-stowarzyszenie-dziennikarzy-polskich-od-sier

  • ~Zbyszek (07.01.2013 14:33:57)
    Ciesze się, że w końcu sami dziennikarze zaczęli zastanawiać się nad wszechogarniającym zidioceniem mediów http://zbigniewpiotrowicz.eu/blog/index.php/2012/02/11/trzecia-prawda/

  • ~Biedronka Basia (07.01.2013 14:32:52)
    Podoba mi sie zdanie "Jancio"

  • ~Fabian (07.01.2013 14:26:21)
    Zgadzam się z autorem i cisze się, że w końcu ktoś zaczyna o tym wszystkim głośno mówić. Druga sprawa jest taka, że obecnie w mediach mamy tysiące informacji drastycznych negatywnych wręcz tragicznych, pełno nagonek, katastrof podkreślania i rozwodzenia się nad tragediami, nie mówi się nic o pozytywach, kreatywnych działach, wydarzeniach które w przeciwieństwie do tragedii coś wniosą do naszego życia pozwolą nam rozwijać poglądy, zainteresowania..

  • ~Biedronka Basia (07.01.2013 14:26:19)
    Witam STAN, Jesli sam Pan oswaja wlasna glupote, to nie jest z Panem jeszcze tak zle. Gorzej z tymi, ktorzy nie zorientowali sie jeszcze w tej materii. Wlasciwie nie wiem, czy pisze Pan, zeby obudzic czujnosc w czlowieku takim jak ja, czy zeby zbesztac odpowiedzialnych za media. Mnie nigdy nie intereesowala, ani Doda, tym bardziej jej rozmiary, ani specjalnie nie staram sie zapamietac nazwiska przywodcow narodow. Wielu waznych rzeczy nie wiem, bo albo zapomnialam, albo wydarzyly sie po okresie edukacji szkolnej. Ale nie moge nad tym ubolewac, bo nie mam na to czasu. Musze poprostu wykonywac to, do czego zostalam stworzona. Musze o to dbac, pielegnowac, bo bez tego uschne szybciej niz przewidzial to dla mnie los. Naturalnie oczekuje od mediow roznorodnosci i mozliwosci wyboru audycji mojej edukacji i mojej rozrywki. Ale na szczescie w tych dziedzinach mozna zdac sie takze na inne zrodla. Problem w tym, ze WYBOR jest zbyt duzy i trudno o dobra selekcje. Lecz w tej dziedzinie takze spodziewam sie postepu. Jesli jest popyt na selekcjonerow medialnych, znajda sie tacy. Wolny rynek. Potrzeba odbiorcy rzadzi biznesem. Sama nie trafilam na panski artykul, podsunieto mi go „pod nos”. Tez sama nie wiem, co zrobilabym dzisiaj bez wikipedii i innych pomocy internetowych. Czuje sie podobnie jak Pan, ale wcale nie dlatego, ze zapatrzylam sie w medialne durnoty. Czlowiek glupieje wtedy, gdy nie potrafi wybrac tego, co dla niego jest NAJWAZNIEJSZE. Uwazam Panski artykul za wazny, bo porusza wspolczesne problemy nie tylko polskiej spolecznosci. Jesli chodzi o polska TV to juz od dawna marzy mi sie wiecej sensu, mniej reklam, wiecej kultury mniej politykarstwa (tak, swiadomie nie mowie „polityki”), zeby nareszcie kazdy dostepnych dla mnie z programow Telewizji polskiej (mieszkam za granica) opowiadal o innych waznych sprawach wydarzeniach, a nie wszystkie o tym samym i to „na okraglo”. Czy moim zmartwieniem powinno byc, ze Zenek lubi Dode... A niech zna jej wymiary na pamiec, jesli to jego swiat. ZOSTAWMY LUDZIOM WOLNY WYBOR, ALE UCZMY WE WLASNYCH DOMACH, W PRZEDSZKOLACH I W SZKOLACH DOKONYWANIA WYBORU. POKAZMY WSZYSTKIE MOZLIWOSCI. TU WAZNE SA SILY PRZYWODCZE i to w KAZDEJ DZIEDZINIE. To moje zdanie. Barbara Baldys (Biedronka Basia)

  • ~Małgorzata (07.01.2013 14:25:28)
    Nie popisał się pan. Wykształcony człowiek powinien umieć wybrać sobie przydatne informacje. Z biblioteki też Pan nie potrafi skorzystać, bo trzeba przedrzeć się przez poczytne romanse? Przykro mi, że wiadomości nie serwują hitów, które zaspokoiłyby właściwy poziom pożądany przez pana żądze. Cóż, nie co dzień wybucha wojna - jak nie 3 światowa, to przynajmniej obejmująca pół kontynentu. nie co dzień wyrzynają pół państwa. Starszanie mi "przykro", że musi się pan zadowolić tym "marnym zabójstwem jednego człowieka", którego pan nie znał i pana nie obchodzi. Kim by musiał być, żeby pana to obeszło - musiałby to by być pana brat? ojciec? Może wystarczyłby zwykły kolega ze szkoły?! Proszę wybaczyć, ale dla mnie jest pan znudzonym mało inteligentnym człowiekiem, skoro źródłem pana wiedzy jest Wikipedia. Oczekującym, że świat zafunduje panu wrażenia w postaci satysfakcjonujących pana relacji w wiadomościach. Proszę sobie znaleźć inne hobby niż mało rozgarnięte pisanie. Wyszywanie, majsterkowanie, fotografowanie i wiele innych rzeczy też jest fajne.

  • ~Mac (07.01.2013 14:20:36)
    " dziewczyna Lewandowskiego trenuje karate" ? O, tego nie wiedzialem ;-) Ale powaznie: faktycznie, ja tez nie wiem, kto rzadzi Chinami, troche glupio.

  • ~james.c (07.01.2013 14:10:52)
    Uwierz robią to celową....bardzo dobry artykuł.Beer for All

  • ~on (07.01.2013 14:00:58)
    Ponieważ głupim narodem łatwiej się steruje!

  • ~Oldpara (07.01.2013 13:56:35)
    Nawet cię lubie Stanowski, chociaż cie nie cierpię :)

  • ~Jozef (07.01.2013 13:39:28)
    Jesli nie wiesz, kto rzadzi Izraelem, to tak, jestes idiota. I jest to twoja wina.

  • ~Muamar kurwa Al Ibn Jajebie (07.01.2013 13:14:39)
    O, jest i spaślak!

  • ~Tomek (07.01.2013 13:14:05)
    Gratuluje trafnej oceny. Czy już dowiedział się Pan, kto rządzi Izraelem i Chinami?:)

  • ~Dharani (07.01.2013 13:08:28)
    W zasadzie zgadzam się z autorem, ale z jednym małym zastrzeżeniem. Istnieje pewna jeśli nie teoria spiskowa, to na pewno psychologicznie opracowana strategia tworzenia newsów. Prezentuje się te treści, które lepiej chwytają i przyciągają widza, a zatem zwiększają oglądalność, a jeszcze dalej windują cenę reklam. Drodzy Państwo, papka którą tworzą dla nas media ma tylko jeden cel: generowanie kasy. Oni chcą mieć dużą oglądalność, by reklamodawcy chcieli płacić. I tym samym dostajemy informacyjny szajs doprawiony kolorowymi opakowaniami niepotrzebnych rzeczy, a wszystko w imię naszych niskich apetytów. Chcemy łatwe i chwytające newsy dostajemy więc to z bonusem w formie zaprogramowania nas na kupowanie bzdetów. Więc jest teoria spiskowa, bo ktoś potrzebuje milionów idiotów by łykali kolejne debilne wiadomości, a potem kupowali niepotrzebne rzeczy. Za to ładne i kolorowe. Powstaje jeszcze tylko pytanie czy oni nas faktycznie ogłupiają tymi newsami, czy może my już jesteśmy tak durni, by tego chcieć? A może tylko zakładają, że mają do czynienia z idiotami więc się dostosowują?

  • ~volksdeutsch (07.01.2013 13:05:17)
    Ja się ogłupiać Weszło nie dam i zawsze będę pamiętał co Boniek obiecał na temat wypłaty!!!

  • ~Muamar kurwa Al Ibn Jajebie (07.01.2013 13:02:15)
    Dawać grubasa!Już 13, gdzie jest świniak?

  • ~J.B. (07.01.2013 12:59:29)
    Artykuł o.k. Dużo lepiej czytało by się go np. w "Na temat". Poważniejszy miałby wydźwięk. I po co te wulgaryzmy??? Bez nich też masz rację.

  • ~Tartarina (07.01.2013 12:27:12)
    Bardzo dobry tekst. Niestety Autor myli się haniebnie co do intencji kolegów redaktorów - g* serwuje się celowo, bo debilami łatwiej sterować. Wtedy tylko już igrzysk i chleba (plus mama Madzi z Sosnowca okraszona Siwiec w panierce z Grycanek)i idelany elektorat gotowy. Polecam Autorowi oraz współczytelnikom film "Idiokracja". Została tam przedstawiona wizja przyszłości tak porażajaco prawdopodobna, że włos się na głowie jeży... Jedyna rada to wyłączyć tivi, otworzyć książkę. Wysilić mózg i zaprząc go do pracy. Pozdrawiam

  • ~ziomek (07.01.2013 12:25:37)
    Dawniej w "Wiadomościach" o 19,30 były wiadomości ze świata,tzn. pokazane były konflikty, zagrożenia mające wpływ na życie danego obszaru czy nawet świata.Dzisiaj "Wiadomości" upodobniły się do "Faktów" i "Wydarzeń", a wiadomości z świata to, "poranne mdłości księżnej Kate", Depardieu przeprowadza się do Belgii itp.To nie jest temat na główne wydanie "Wiadomości".

  • ~ez1 (07.01.2013 12:24:03)
    Sorry ale jesteś zwykłym idiotą czytaj dalej pudelka :D

  • ~ez1 (07.01.2013 12:24:03)
    Sorry ale jesteś zwykłym idiotą czytaj dalej pudelka :D

  • ~smk (07.01.2013 12:22:06)
    Mam to samo. Też mnie to martwi i smuci, ale nie wiem czy chce mi się to zmieniać. To jest dopiero depresyjna myśl.

  • ~KS (07.01.2013 12:12:37)
    [Czytam głównie serwisy gazeta, tvn24] Uderzają mnie ostatnio tytuły artykułów, krzykliwe, absurdalne. Klikam z ciekawości, a w środku "sorry, to nie tak do końca, ale... ". Często też widać, że autor sprawie się głęboko nie przyjrzał. Przykładem może być ostatnio, co widziałam na tvn24.pl: 75% podatek we Francji dla osób zarabiających powyżej miliona! Tylko, że nie było wytłumaczone, że 75% liczone jest od sumy pieniędzy przekraczających milion. System dość skomplikowany, ale po co dziennikarz ma to nam tłumaczyć. Tutaj też powstaje pytanie, czy chciałoby nam się takie tłumaczenie czytać. Jesteśmy leniwi. Obie strony, piszący i czytający. I jak to człowieku zmienić...

  • ~40i4 (07.01.2013 12:07:50)
    Kuzniar wpisem na Cwierkaczu zrobil z siebie idiote a mysli ze jest madry...czyli utwierdzil sie sam w swojej glupocie.

  • ~normalny (07.01.2013 12:02:54)
    Kto to jest Kuźniar??

  • ~jedrus58 (07.01.2013 12:02:20)
    nareszcie!!! znalazł się młody dziennikarz,który skrytykował swoich kolegów po fachu. Mój komentarz jest taki: to rynek (odbiorcy) decydują o tym co chcą i o czym mają pisać dziennikarzyny. SENSACJA, NEWS! jeden z naszych wybitnych psychologów napisał: lubimy podglądać innych i cieszyć się z czyiś niepowodzeń (wpadek). Tak nasza natura.

  • ~Generał Klamot (07.01.2013 12:01:24)
    już któryś raz piszecie o kolesiu nazwiskiem Kuźniar - kto to w ogóle jest? nie mam tv ale domyślam się, ze to jakaś gwiazdka innej części Polski..?

  • ~40i4 (07.01.2013 12:00:33)
    Tylko zeby to wszystko bylo takie proste. Pamietam jak jeszcze 6 lat temu sluchalem namietnie Trojki. Dzien w dzien w pracy po 8 godzin dziennie. Wywiady, audycje i muzyczne i spoleczno-polityczne, poranna audycja itd itd. I wszystko bylo git ale od 2006 roku Trojka stala sie rozglosnia polityczna jaka nigdy nie byla. Pozatrudniali tam karnowskich, Ziemkiewicza i tak upolitycznili ta rozglosnie ze rece mi opadly. Zrobiono z radia polityczna tube. Dlaczego? Bo ktos mial w tym polityczny interes. Albo TVP. Generalnie powinna byc telewizja edukacyjna, z programami na poziomie itd a tymczasem jakis idiota sobie wymyslil, ze TVP pojdzie na wojne z komercyjnymi TV...i sie przepychaja roznymi szolami, jezdza na lodzie, spiewaja itd...Wojne ta oczywiscie TVP przegrala i teraz finansowo sa w dupie. Wszystko dlatego, ze jakis idiota uznal, ze ludzie beda woleli ogladac takie szol zamiast porzadnego dokumentu. Czesto ogladam TV angielska, bo w Anglii wlasnie mieszkam i poziom jaki reprezentuja TV angielska i TVP to0 roznica kolosalna! Wlaczam TV angielska i wieczorem, od godziny 20 az roi sie od ciekawych dokumentow, dobrych filmow itd. Oczywiscie to jest przeplatane rowniez papka ale np. jakis teleturniej durny to leci wtedy, kiedy ludzie wracaja z pracy i chca sie zrelaksowac przy czyms nie wymagajacym wysilku. W TVP rypia seriale, jakies szol z Kurzajewskim zamiast zrobic porzadny dokument...i nie musi on byc od razu o historii Polski bo na swiecie jest wiele innych ciekawych rzeczy o ktorych ludzie nie maja zielonego pojecia a ktore warto by bylo pokazac.

  • ~Ania Bejm (07.01.2013 11:56:01)
    Ciesz się, że wiesz czego nie wiesz :)

  • ~Sentire (07.01.2013 11:51:10)
    Tę oto cząstkę podaję na tacy dla Waszych kobiet. Fryzjerstwo z bliska. http://monsadmirabilis.beskidy.pl/

  • ~Ewa (07.01.2013 11:51:08)
    Wyjął mi Pan to z głowy.Myślę podobnie. Myślę...Myślę,że myślę.Jaka rada? Wyłączyć TV, internet? Może...? Brawo za odwagę.

  • ~Guziec (07.01.2013 11:50:33)
    Stano, kasuj ten tekst! My tu chcemy podszywek, wywoływania knura, a Ty nam tu politykę sprowadzasz! (z tekstem oczywiście się zgadzam)

  • ~no i masz (07.01.2013 11:48:00)
    Właśnie zjechał cie guru tego całego syfu i gówna, czyli niejaki pan Kuźniar... Czujesz się wyróżniony Stano?? Ja bym nie był :-))

  • ~Jeremiasz (07.01.2013 11:46:38)
    Hehehe, od lat mam te same spostrzezenia.... Rozwiazania widze dwa: 1. wywal telewizor i sluchaj radia oraz czytaj neta (naglowki), 2. Wyporwadz sie i czytaj neta. Z zagranicy lepiej sie filtruje poslki syf medialny. Ale nawiazujac do przyczyny - to jest to wina widzow. Media nadaja to co chcemy by bylo ogladane. Jak slupki ogladalnosci beda zerowe kiedy pojawia sie polityk w TV to nie bedzie politykow w TV bo niekt nie zamowi w tym pasmie antenowym reklam.

  • ~nick (07.01.2013 11:41:39)
    Stano, jesteś znany i sławny ;) http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13152944,Stanowski__Wiem__ze_Anna_Mucha_jezdzi_mercedesem_.html#MT

  • ~MB (07.01.2013 11:35:36)
    Od ośmiu lat nie mam telewizora.Z powodów opisanych w artykule. Dziękuję za ten tekst! Skseruję dla swoich uczniów, którzy uważają mnie za dziwaczkę. Z satysfakcją widzę, że nie jestem sama w moich diagnozach.

  • ~Andrzej (07.01.2013 11:32:43)
    Chcieliście kapitalizmu, to go macie...

  • ~Aga (07.01.2013 11:26:09)
    dokładnie... świetny artykuł, kiedyś koleżanka zarzuciła mi, że nie znam polskich i światowych gwiazd i powiedziała, że w towarzystwie nie mam o czym rozmawiać jeśli takowej wiedzy nie posiadam

  • ~kapitan bomba (07.01.2013 11:23:03)
    Stano, Kuzniar juz o Tobie napisal na twiterze :) Jarosław Kuźniar ‏@jarekkuzniar Sieć ma nowego bohatera. Nie wiem kto to jest Krzysztof Stanowski, wiem kto jest premierem Izraela. Z mediów trzeba umieć korzystać. Weszło?

  • ~zorientowany (07.01.2013 11:21:21)
    W Izraelu rządzą Żydzi przecież

  • ~zorientowany (07.01.2013 11:21:21)
    W Izraelu rządzą Żydzi przecież

  • ~Pejot (07.01.2013 11:14:43)
    To nie jest teoria spiskowa, tylko rządy PIENIĄDZA. Teraz liczą się tylko słupki oglądalności, liczby sprzedanych egzemplarz gazet, "klikanie" w newsa. Ile osób zainteresuje dość skomplikowana sytuacja na Bliskim Wschodzi (dopóki nie wybuchną tam bomby, najlepiej w zamieszkałe osiedle, bądź w szkołę podstawową) garstkę. A niewymagająca wysiłku, miałka informacja o bójce sylwestrowej, p. Siwcu (nie zapominajmy, że to już celebryci i dieta Kalisza elektryzuje całą Polskę). Pieniądz powoduję, że wydawca ma wybór pomiędzy informacją o bliskim wschodzie dla trzech osób, bądź o p. Siwcu dla setek i co ma wybrać...?

  • ~DGL (07.01.2013 11:11:37)
    Niestety, prawdziwe...

  • ~R2D2 (07.01.2013 11:05:18)
    Podpisuję się pod tym! racja w 100%. Ogólnie najbardziej interesuję się sportem i cholera mnie bierze, jak przypadkowo dowiaduję się, że mamy mistrza świata w motorach czy paralotnictwie, czy też ostatni rajd dakar w klasie ciężarówek wygrał Polak, który broni obecnie tytułu. Jednak na necie czy w dziennikach wiadomości/fakty/wydarzenia słucham a Małyszu czy innych "celebrytach", którzy dla fanu uprawiają sporty. Pomijam kwestie tak ważne jak polityka wewnętrzna czy zagraniczna - bo tu ... dramat. Często jeżdżę do Niemiec i nic nie wiem co tam się dzieje - kraj ościenny, dzięki któremu (obecnie) mnóstwo Polaków zarabiają na chleb - a mówi się o tym że Andżela z Tuskiem fajnie wyglądają się się lubią - masakra. Najbardziej boli mnie to, że nie wiem gdzie wyczytać istotne informacje o choćby krajach ościennych czy "kto wciśnie jaki guzik". Wszędzie tylko ploty i gołe laski. Ech - mam nadzieję, że z czasem się to zmieni. Pozdrawiam

  • ~Dorota (07.01.2013 11:04:32)
    W samo sedno!

  • ~kAApitan (07.01.2013 11:01:13)
    Przeczytałem i padłem. Odpowiedź jest prosta i zawarta w tekście "Oczywiście, w dużej mierze wynika to z moich zaniedbań, mojego lenistwa, moich błędów przy selekcjonowaniu źródeł informacji." I to się was wszystkich tyczy nic samo nie przyjdzie, może warto wejść na jakiś inny porta niż onet, weszło czy gazetę. Może warto jakiś porządny tygodnik przeczytać, reportaż itp. Wielki lamet się podniósł, wiecie czemu nie ma już świetnego programu "7 dni świat"? Bo go nie oglądaliście. Uczyć się języków, czytać książki i do nauki.

  • ~pfff (07.01.2013 10:57:30)
    No cóż, panie Jiżi Nemecz, karzdemu wedóg poczeb. Ciekawe, czy represjonowany "polaczek", trzymając się pańskiej nomenklatury, byłby równie nieistotny w pana jakże szerokim oglądzie świata.

  • ~40i4 (07.01.2013 10:55:04)
    do as: to wspolczuje bo nie ma nic bardziej manipulatorskiego niz media sakiewicza...Twoja wiedza o polsce sie nie poglebi a stanie sie jednostronna bo informacje dostarczane tobie sa przesiane bardziej niz na TVNie i Polsacie razem wzietych...nawet bardziej niz w PRLu po wyjsciu z pod reki cenzora...

  • ~julkafia (07.01.2013 10:52:32)
    Wciąż aktualne przesłanie: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/ray_bradbury/451_fahrenheita/recenzja

  • ~do MF (07.01.2013 10:50:39)
    Chodzi właśnie o to, że właściwie użyte wulgaryzmy nie tylko ubarwiają treść, ale podkreślają jakąś emocję! Po to właśnie wchodzimy na weszlo.com, żeby czuć się tu swojo, a nie czytać sztucznie napompowane wypociny jakiegoś dziennikarzyny, który tekst pisze, bo musi. Stano 100% normy, co tam, chuj!1000%normy!

  • kosmo5 (07.01.2013 10:49:44)
    proponuje by weszlo stworzylo konkurencje dla ogolnopolskich portali informacyjnych i pisalo tylko o rzeczach istotnych!

  • ~ADPB (07.01.2013 10:48:06)
    Panie Pawle To celowy zabieg. Wąskie grono elit chce ogłupienia obywateli bowiem wówczas łatwiej się nimi steruje. Ludzie pracujący za 1500 zł nie będą robić problemów jak pooglądają seriale typu S jak Sraczka i inne podobne. Ulży im na sercu. Wąska grupa osób będzie czerpała korzyści z transformacji a reszta ludzi ma siedzieć cicho i cieszyć się jak dostanie uścisk dłoni albo kiełbasę na festynie wyborczym. Przykładem grupy społecznej, która nie pozwala się wcisnąć w te ramy są Kibice i wiadomo co władza próbuję tu zrobić. O Piotrze S będą kiedyś pisać w książkach do Historii. To jest więzień polityczny dzisiejszych czasów. Trzeba się kształcić, uczyć języków, dociekać prawdy (nie pisze tu o smoleńsku bo to mnie nie interesuje) i nie oglądać telewizji komercyjnych. Jak będzie gorzej to trzeba będzie pożegnać Bolandę i wysłać kartkę z gestem Kozakiewicza do Donalda, Vincenta, Waldka, Staszka, który chciał się sprawdzić w biznesie i wszystkich innych potrzebnych polityków.

  • ~adam (07.01.2013 10:47:56)
    Możemy się oburzać i ja już od dawna mam podobne zdanie co autor tekstu. Przewaga informacji delikatnie mówiąc nieistotnych na portalach typu Onet czy Gazeta, jest dla mnie PRZERAŻAJĄCA!! Mam jednak dwa "ale" w tej kwestii: 1) Niestety jakość treści jest dostosowywana do większości czytelników. Wystarczy porównać ilość "lajków" przy artykule o tym jakiego bąka puściła jakaś gwiazdka, z tą samą ilością przy artykule na jakiś poważny temat. Dlaczego ilość portali plotkarskich się tak rozrosła i dlaczego mają się coraz lepiej a nie gorzej? Ludzi interesuje ten cały chłam i nic z tym zrobić się nie da. 2) Uważam, że jak ktoś szuka istotnych informacji to je znajdzie. Jak się odświeża tylko bezmyślnie Onet i klika w byle co się pojawi, to ciężko się dziwić, że się chłonie co nam podsuną. Dla mnie akurat informacja, kto rządzi Chinami jest równie zbędna jak nowa fryzura Natalii Siwiec. Oczywiście trochę przesadzam, ale chodzi mi o to, że każdy ma inne ważne informacje w swoim życiu i ja akurat szukam czego innego. Internet to nie tylko Wikipedia, gazeta.pl, WP, Onet, czy Interia. Wystarczy dobrze poszukać i nie trzeba już więcej się karmić ogólnodostępnym syfem. Polecam każdemu trochę się wysilić:)

  • ~cpt. nemo (07.01.2013 10:42:05)
    Ostatni telewizor wywalilem z domu w 2000 roku. Teraz nic nie wiem o cyckach Dody i czyichstam rozwodach :)

  • ~Juri (07.01.2013 10:36:57)
    Stano zostałeś niniejszym gwiazdą na jedynce wyborczej. Gratulacje

  • ~as (07.01.2013 10:34:23)
    ja od dawna oglądam CNN , BBC a od jakiegoś roku jeśli chodzi o polskie media to czytam niezależną, oprócz tego Gazetę Polską. Jak chcę się pośmiać to włączam na you tube klub Ronina. Sam zrozumiałem że telewizja mną manipuluje, i karmi mnie niepotrzebnymi informacjami, albo wręcz straszy (jak co roku próbuje wywołać w nas panikę na gruźlicę). Nie dziwię się że wóz tvn24 został spalony rok temu, to był pewien gest bezsilności na to gówno sączące nam z telewizorów.

  • ~MK (07.01.2013 10:30:44)
    Fajnie że niektórzy mają szeroką wiedzę mimo tego co można przeczytać na portalach "informacyjnych". :) Nigdy nie byłam fanką ploteczek ze świata tzw gwiazd oraz ekscytujących relacji z różnego rodzaju przestępstw jednak teraz nie sposób się od tego opędzić. Uważam, że autor ma dużo racji, bo spłycanie przekazów i bazowanie na tanich sensacjach to koronne zajęcie naszych mediów.

  • ~(L) (07.01.2013 10:28:09)
    Henryk tekst o Trytce i przenoszeniu choinek nie jest w cale taki płytki jakby wskazywał tytuł. Przeczytaj, to zobaczysz

  • ~brulionman (07.01.2013 10:26:46)
    jeszcze nie mylimy Austrii z Australią i Iranu z Irakiem ale perspektywa zniżenia się do poziomu wiedzy o świecie przeciętnego amerykanina nie jest tak odległa jak byśmy sobie tego życzyli...

  • ~Jiżi Nemecz (07.01.2013 10:24:52)
    Autor wyluzuj, może dobrze wiedzieć kto rządzi chinolcami albo żydami, ale jak sie na tym głębiej zastanowić to na cholerę nam i ta informacja? Tak samo nieistotne dla naszego życia jest to, że ktoś kogoś jebnał/obsikał, jak to że jakiś chinol jest represjonowany, albo że izrael odpalił kolejną petardę w kierunku arabów (jakby odpalił w kierunku np. bułgarii to już by było ciekawsze). Natomiast to, że oglądasz telewizję śniadaniową i śledzisz ploty o jakichś paniach domu czy innych półproduktach - to faktycznie od jakiegoś czasu widać w twoich tekstach. Marnowanie czasu samo w sobie nie jest czymś, za co powinniśmy się biczować, każdy ma do tego prawo i taki Einstein czy Newton też przebimbali niejeden dzień, podobnie jak Ibra czy Messi. Ważne aby marnowanie czasu było przyjemne.

  • ~Linux (07.01.2013 10:16:58)
    A nowy Win8 to nie ogłupianie? Ładne kafelki, które trzeba dotykać i nie myśleć. Informuję, że właśnie nastaje era obrazkowa, a kończy się era pisma :(

  • ~Henryk (07.01.2013 10:04:52)
    A Pan autor czasem sam nie ogłupia? Przecież weszlo.com traktuje o takich samych dyrdymałach o jakich jest felieton. Np. "Kontrakty po polsku, czyli Trytko pielęgnuje choinki" Przykład poważnego tematu i wiadomości która jest super ważna. Pozdrawiam.

  • ~MF (07.01.2013 10:01:23)
    Szanowny Panie Redaktorze, ma Pan generalnie rację i choć może nie jest to zupełnie odkrywcze, dobrze, że Pan tak zdecydowanie o tym napisał. Szkoda tylko, że nie zauważa Pan jeszcze jednego zjawiska, któremu Pan też, niestety, ulega: wulgaryzacji języka. Bez tych kilku wulgaryzmów nadal miałby Pan rację, a nawet większą. Nieumiejętność wyrażenia się bez pzreklinania też elelment głupienia i chamienia.

  • ~JH (07.01.2013 09:59:02)
    "Coś jest nie tak z przekazem medialnym"? A może jednak coś jest nie ta z panem Stanowskim i tymi, którzy przyklaskują jego tezie? Od kogo zależy to, co czytam i na co zwracam uwagę? Zawsze myślałem, że głównie jednak ode mnie. Nie mam pojęcia, czym jeździ Mucha - wiem o tej pani tyle, że to aktorka którą widziałem w jednym chyba filmie (no cóż, może akurat gra w tym typie kina, który nie przyciąga mnie przed ekran). Farna? Słyszałem w radiu ze dwie jej piosenki, ale fakt że utyła jakoś umknął mojej uwadze. A może nie umknął, może po prostu nie czytam "Plotka", "Faktu" i innych plotkarskich "mediów"? Za to owszem, wiem kto jest premierem Izraela, wiem kto rządzi w Chinach i co się zmieniło w tym kraju po ostatnim zjeździe KPCh. Wiem też wiele innych rzeczy. A przecież, panie Stanowski, mamy - jak sądzę - dostęp do tych samych informacji, to tych samych mediów, tych samych stron internetowych. Więc jak - czy to wina mediów i dziennikarzy? Czy jednak dokonywanych przez nas każdego dnia wyborów? Innymi słowy - proszę wybaczyć - trudno mi zrozumieć, dlaczego zwala Pan na media i dziennikarzy winę za własną głupotę i za to, że zamiast zainteresować się światem czyta Pan "Pudelki"... A przy okazji: "Pudelki" funkcjonują dlatego, że ludzie chcą je czytać. Nie oszukujmy się: nikt o tyciu młodocianej gwiazdki czy samochodzie znanej aktorki nie pisze "dla idei". Można się oburzać na "płytkie media", ale gdyby nie było ludzi chętnych na tę papkę, to nikt by jej nie produkował. "Z kogo się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!" - że zacytuję klasyka...

  • ~ag (07.01.2013 09:58:47)
    Benjamin Netanjahu, już po raz drugi.

  • ~marcin (07.01.2013 09:58:23)
    poprostu ludzie byli tak dlugo oglupiani ze teraz nie madrych ludzi , a skoro glupi ludzie sedzia w mediach to musza oglupiac , nie ma innej mozliwosci ,

  • ~cekaem (07.01.2013 09:52:39)
    Nie wyobrażam sobie życia bez informacji, prasy, gazet, internetu, komentarzy. A właściwie nie wyobrażałem... Na 28 urodziny zrobiłem sobie paradoksalny jak na infoholika prezent - przestałem oglądać polskie wiadomości/fakty itd. Co za ulga nie taplać się w bezsensownych, zaściankowych konfliktach i trzeciorzędnych newsach! I do tego oszczędność czasu - można poczytać książkę, popracować, spojrzeć na interesujący magazyn. W Polskich mediach dzieje się to co dotyka media wszędzie na świecie - może jest nieco bardziej przykre, bo okraszone dodatkowo naszą zaściankowością (tzn. bzdurne trzeciorzędne, polityczne reality show, ale jednocześnie powiązane z eliminacją newsów istotnych z perspektywy świata np. dot. powodzi w indonezji - bo to zaściankowego polskiego widza już nie powinno interesować). Pozostaje nam informacyjna selektywność i emigracja - czyli olewanie papki i własnoręczne poszukiwanie dobrych, wartościowych info. W dobie internetu i ze znajomością języków obcych - spokojnie do realizacji. Z perspektywy wspomnianego przez autora odezwy lenistwa, szkoda że nie zrobią tego za nas dziennikarze i koncerny, które posiadają zasoby by się tym sensownie zająć. Wydawać by się mogło, że dziennikarstwo nie polega tylko na tym, by dostarczyć łatwoprzyswajalny produkt, na który jest zapotrzebowanie, ale także czasem powiedzieć też coś wartościowego, istotnego, nieprzyjemnego, niepopularnego, itd. Miejmy nadzieje, że z czasem, w miarę odpływu widzów i budowania większej grupy wymagających odbiorców pojawi się komercyjna szansa realizacji bardziej ambitnych programów i projektów informacyjnych.

  • ~mw (07.01.2013 09:51:22)
    Krzysiek trafił na jedynkę gazeta.pl. Perfekcyjna pani domu już wie kim jest Krzysiek, ale nie kto jest premierem Izraela. Nieźle, będzie wzrost oglądalności.

  • ~Jacek (07.01.2013 09:48:49)
    Pytanie: co jest dla mnie faktycznie ważne? Czy wiedza o konflikcie Izrael-Syria powinna wpłynąć na moje postępowanie? Czy mam wpływ na rządzenie Chinami? Zajmujmy się może tym, na co mamy wpływ - naszymi rodzinami, naszą pracą, naszym zdrowiem. Zmieniajmy świat zmieniając swoje otoczenie. Nie mamy wpływu na nic innego naprawdę...

  • ~burro (07.01.2013 09:44:33)
    A ile to latek liczysz Pan sobie,złociutki, że dopiero teraz - i to będąc właśnie żurnalistą - połapałeś się, że cię ogłupiają?

  • ~Ray Bradbury (07.01.2013 09:41:50)
    Polecam do przeczytania "451 stopni Fahrenheita" może kilku kolejnym osobom otworzą się umysły. Film sobie darujcie, ponieważ właśnie oglądanie tej adaptacji jest zaprzeczeniem przesłania tej książki.

  • ~jo (07.01.2013 09:39:17)
    Na końcu Grzegorz Miecugow powie, tego chcieliście.

  • ~Syczący bez jadu (07.01.2013 09:39:06)
    Ja np. uważam TVN 24 za najbardziej niepotrzebną telewizję świata. Nie oglądam jej, bo tam lansują się właśnie różne Kuźniary, ale informacji się nie podaje. Oglądam CNN i wiem, kto rządzi Izraelem i co dzieje się na Bliskim Wschodzie, a co na Wschodzie Dalekim. Wystarczy zmienić kanał i zestaw przeglądanych stron. Polskie dziennikarstwo to gówno.

  • ~hoolie.g (07.01.2013 09:36:19)
    cudowne :)) świetny język!

  • ~santos (07.01.2013 09:35:46)
    Fajnie, fajnie, ale gdzie jest kurwa wieprzinho?

  • ~wwaldi (07.01.2013 09:30:43)
    ogol przedramiona

  • ~i tyle (07.01.2013 09:28:51)
    http://kapusta666.wrzuta.pl/audio/94UG5vmzDjC/dezerter_-_najprosciej_jest_nie_myslec

  • ~adrian tomczyk (07.01.2013 09:28:20)
    ogłupianie? Bzdura. To dziala od tylu. Dziennikarz pisze co mu kaza na planowce. A prawda jest taka ze miara jakosci mediow jest liczba odslon. Bo zyjemy z reklam. To ludzie wola ogladac slub mlodej Kwasniewskiej niz komentarz do sytuacji politycznej w Izraelu.

  • ~szybki (07.01.2013 09:28:13)
    kurcze aż wstawili to na czołówkę gazeta.pl:)

  • ~Jarosław Kuźniar (07.01.2013 09:26:53)
    jem kupę Tomka Lisa. (je kupę)

  • ~egon (07.01.2013 09:23:54)
    żyjemy na początku epoki totalnego zaciemnienia i wolnego internetu... Beginn der Ära völliger Dunkelheit und kostenfreien Internetzugang ...

  • ~Klara (07.01.2013 09:22:13)
    Coz,mysle ze to nie odkrycie lecz potwierdzenie tego o czym wielku z nas wie... nie ma czego szukac na portalach internetowych, bo nie ma tam nawet co poczytac... poza Doda, Siwiec etc.. informacji zero.. , moze w koncu zebralaby sie grupa ludzi swiatlejszych i stwoerzyla portal internetowy z informacjami o PL i swiecie realnym a nie celebrytach... ?

  • ~Tez tak mam (07.01.2013 09:18:23)
    ciała astralne i kapelusz Katarzyny W. ...

  • ~czytelnik (07.01.2013 09:16:29)
    na podobny temat: http://andrzejtomaszewski.pl/atom.phtml?m=3#navigation

  • ~Franciszek Gej (07.01.2013 09:15:53)
    Oj Stano, http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13152944,Stanowski__Wiem__ze_Anna_Mucha_jezdzi_mercedesem_.html#MT No to się doigrałeś, wybiórcza o Tobie napisała. Teraz wszystkie Lisy, Żakowskie i Kuźniary zobaczą nasze podszywki w komentarzach.

  • ~irena12 (07.01.2013 09:12:33)
    Rozumiem, że to tekst ironiczny i Autor głupi nie jest. Za moich czasów...no właśnie, nie było internetu i człowiek czerpał wiadomości z tego, co było dostępne. Prasa, w której nikt nie donosił o tym, że Doda była gdzieś tam bez majtek, telewizja była bez "gwiazd" typu Wojewódzkiego i tego tam...jak mu...w radiu można było posłuchać pięknej muzyki, nieokraszonej reklamami, "Pod papugami" Niemena na przykład. Nie śmiejcie się...sami prosicie się o sieczkę, to dostajecie. Włącza się radio i słucha bezmyślnie, bez protestu, czyta sie prasę, ogląda tv - i też, ani słowa protestu. Jak sie to połyka bez protestu bo "podają", no to jest, co jest.

  • ~mich (07.01.2013 09:10:22)
    To nie dziennikarze robią z Ciebie idiotę tylko internet. Ja też nie znam nazwiska premiera Izraela i przywódcy Chin ale wiem, że całkiem niedawno oba słyszałem w wiadomościach. Po prostu mając świadomość, że wszystko można łatwo sprawdzić w Wiki nie zapamiętujemy. Wszystko czego nie wiesz było powiedziane w TV i napisane w gazetach albo portalach informacyjnych, ale jeśli tam wolałeś przeczytać informacje o ślubie Kwaśniewskiej zamiast o sytuacji w strefie Gazy albo w Syrii to nie wina dziennikarzy.

  • ~bart (07.01.2013 09:08:20)
    Wielkie dzięki za ten artykuł! Mam nadzieję że zrozumieją przede wszystkim ci do których jest adresowany :-)

  • ~kaz (07.01.2013 09:05:57)
    zidjocenie to proces nieodwracalny, pan panie redaktorku przecież aktywnie brał-bierze udział w ogłupianiu ludzi i bierze za to kasę, na szczęście mamy swój rozum, potrafimy zdobywac wiedzę z innych żródeł, wiemy kto rządzi w Izraelu, Chinach, kopalnią wiedzy prawdziwej, rzetelnej na pewno nie są media

  • ~shsd (07.01.2013 09:00:44)
    Stanowski na głównej gazeta.pl:)

  • ~WTF (07.01.2013 08:58:55)
    Niepokojąco przypomina to pewien felieton Beksińskiego, w cholernie podobnym tonie. Może warto pomyśleć o jakichś antydepresantach?

  • ~ibis (07.01.2013 08:58:02)
    Z pewnoscia sami mamy wplyw na to, co czytamy czy ogladamy - w koncu to od nas zalezy na jaki artykul klikamy i czy potrafimy uzywac z glowa pilota TV. Ale ma Pan duzo racji, ze media, przynajmniej ten glowny nurt, karmia nas bzdurami, tak ustawiaja ramowke, ze rzeczy wazne i powazne migna gdzies tamw tle lub nie pojawia sie wcale... I nie ma Pan racji, ze to nie jest zaden spisek - bo JEST. Wszak idiotami latwiej rzadzic.

  • ~Pedro (07.01.2013 08:52:47)
    Stano jesteś gwiazdą GAZETA.PL twojego ulubionego portalu. P.S. Kiedy napiszecie coś o Jasnej Górze?

  • ~ajpitoajpi12 (07.01.2013 08:52:25)
    Cieszę się, że nie tylko ja mam tak złe zdanie o mediach. Jeśli zauważa to dziennikarz, to mam nadzieję, że niedługo informacje się zmienią i na pierwszej stronie gazety, nie bedziemy czytać o pierwszej kupce córeczki celebrytki, czy napadzie na stragan w USZ, gdzie łupem pada butyelka wody mineralnej, ale znajdziemy informacje rzetelne i istotnie ważne.

  • Paweł Zarzeczny (07.01.2013 08:46:03)
    100% zgody ze Stanowskim.

  • ~... (07.01.2013 08:45:44)
    zacznij kochać, przestań patrzeć na świat przez itelekt. to nie rodzaj informacji, a ciągła potrzeba ich dostarczania cię ogłupia.

  • ~kristof (07.01.2013 08:45:36)
    bardzo dobry tekst Stano.

  • ~o ironio (07.01.2013 08:41:59)
    Fakt faktem, że wokoło nas pełno "papki" medialnej, ale jezeli kogoś interesuje np. kto rządzi Chinami, sam powinien sobie znaleźć i udowodnić sobie, że jest niezłym infobrokerem. Każdy zapamiętuje to, co chce. Eruducja nie polega tylko na znajomości nazwisk rządzących w innych krajch czy nazwiskach sportowców. Wazne są same kwestie problemowe a nie nazwiska. Wydaje, mi się ze pan redaktor chciał na siebie zwrócić uwagę i na swoje nazwisko. Moja prośba do pana redaktora S.: proszę o artykuł nt. kto rządzi w Chinach, a kto w Izrealu. Przeczytam z chęcią. Zacznijmy naprawiać świat od samych siebie a nie krytyką innych!

  • ~haha (07.01.2013 08:37:55)
    Na gazeta.pl trafiłeś. No kurwa nie wyrobie:D

  • ~GW (07.01.2013 08:37:28)
    Wiadomość dnia.

  • ~Jerzy BAKULSKI. (07.01.2013 08:34:54)
    PS.Ja do znajomości z Siwcem,bym się nie przyznawał.Przypomnij sobie,jak ten błazen,naśmiewał się przy wysiadaniu z helikoptera,z Papierza,przy aprobacie Kwaśniewskiego.To ma być ktoś,kogo warto nazywać znajomym,czy przyjacielem?To zwykły karierowicz,i to niskiego lotu.Może rodzina jego jest inna,ale wątpię.

  • ~do Krzysztofa Stanowskiego (07.01.2013 08:31:19)
    Jak ty informacje o świecie czerpiesz z pudelka to się nie dziw, że teraz czujesz się jak idiota.

  • ~Jerzy BAKULSKI. (07.01.2013 08:25:29)
    Nie ma teorii spiskowej.Po prostu,chcą i ogłupiają Naród,co jak sam stwierdziłeś,z Tobą im wychodzi.Za komuny,słuchało się Wolnej Europy,żeby dowiedzieć się prawdy o kraju i świecie,a nie łykać propagandowe brednie.Zrób teraz to samo.Słuchaj,oglądaj i czytaj,wszystkiego co obrzydzają media,a wrócisz do przerażającej prawdy o prawdziwej sytuacji kraju i świata.Albo pozwalaj karmić się mediom dalej,i dołącz do Lemingów,poprawnych politycznie.

  • ~przykre (07.01.2013 07:50:34)
    No niestety 100% racji. Pozytywnym zjawiskiem jest fakt że coraz więcej osób zaczyna to dostrzegać. Media ogłupiają. Dodam takie moje małe spostrzeżenie - 11 listopada czyli w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości- niezwykle ważne dla Polaków święto - cały dzień czekałam na jakiś dokument, reportaż historyczny na ten temat.. i nic. Do obejrzenia zostało oglądanie marszu i głupie komentarze dziennikarzy w studio na ten temat. A o historii nic.

  • ~Ekspert (07.01.2013 07:07:58)
    Ja pierdole, ale ten Stanowski to jednak idiota.

  • ~Me (07.01.2013 05:37:14)
    jak padną serwery wikipedii to są jacyś wariaci co mają kopię zapasową. :P serio, to raczej niemożliwe, żeby ta wiedza padła ot tak.

  • ~Benjamin Netanyahu (07.01.2013 02:06:53)
    Mam czerwony przycisk, a nie wiem kto to Stanowski.

  • ~xxx (07.01.2013 01:36:03)
    Prawda...zgooglowalem co to SARS, a wiedzialem wczesniej:(

  • ~SmutneOczyDrobiu (07.01.2013 00:57:59)
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

  • ~beka (07.01.2013 00:49:15)
    z cyklu - dorosły typ z mentalnością gimbusa rozprawia się z mass mediami.

  • ~polska mnie obchodzi (07.01.2013 00:33:02)
    a ja polecam taki portal Obiektywnie.com.pl. Tam oczywiście nie ma Kuźniarów. Jest za to o czerwonej zarazie. Tylko ignorant nie rozumie, że jest coś takiego jak spisek. Spisek to działalność lgbt i czerwonych, którzy teraz np. tak atakują Kościół. http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/magda-gessler-i-f-castro-prezent-na-swieta-i-sylwestra.html

  • ~Krzysztof Deroń (07.01.2013 00:06:41)
    Jeżeli nie wierzysz w teorie spiskowe to dokładnie zerknij na jednodolarówkę - przeczytaj z niej wszystko - naprawdę megaidioci wierzyli, że nikt tego nie odkryje - a żeby było racjonalnie, to sprawdź dlaczego 1 USD od początku XX wieku nie ma pokrycia w złocie (choć od czasu wprowadzenia dolara miał zawsze), może wtedy zrozumiesz dlaczego przez media czujesz się idiotą ... aha i nie chodzi tu o walutę, ale o jednodolarówkę ... taka tam wiesz z okiem w piramidzie ;P

  • ~http://www.kinomaniak.tv/pp/ronii89 (06.01.2013 23:44:06)
    http://www.kinomaniak.tv/pp/ronii89

  • ~MG44 (06.01.2013 23:41:42)
    http://www.youtube.com/watch?v=H-umBOdafbs IZRAELEM RZADZA ŻYDZI A CHINAMI PARTIA KOMUNISTYCZNA

  • ~Patrick Malecki (06.01.2013 23:35:57)
    Premier Izraela?? A kim ty kurwa jesteś pedale??

  • ~PREMIER IZRAELA (06.01.2013 23:23:42)
    STANO, idź se chłopie zakola zaczesz, a nie w politykę się wpieprzasz. Jak będę chciał to i tak włącze czerwonego guzika i h*ja mi zrobisz!!

  • ~Polacydoboju (06.01.2013 23:18:30)
    Olać ten syf, typu TVN24, GW, Newsweeki, Polityki i Wprosty. Czytajcie nową prasę niezależną. Polecam: W Sieci, nowy tygodnik.

  • ~Pezroon (06.01.2013 23:02:58)
    Kuźwa, połowa z Was nie ma pojęcie widzę o czym jest ten artykuł. Nie chodzi tutaj o konkretne przykłady, które zostały podane. Idźcie troszkę dalej, tak jak na lekcji języka polskiego w szkole - dalej z interpretacją. Chodzi tutaj tylko o to, co nam serwuję kolejne wydania wiadomości, dziennika czy innego ścierwa, kończąc na stronach internetowych. Większość informacji to kompletne bzdury, które nie są nam potrzebne do życia. Nie umilą nam go, ani nie pogorszą. Problem polega na tym, że autor zwraca uwagę na rzeczy ważne i mniej ważne. Ja też otwierając gazetę/stronę www/ czy włączając tv, wolałbym się dowiedzieć chociażby czegoś o Chinach niż, że "pani od białej rękawiczki" się rozwodzi. Problem polega na tym, z posiadania jakiej informacji bylibyśmy bardziej zadowoleni. I w końcu odnośnie stron typu pudelek. Problem polega na tym, że zwykły Kowalki chcialby się dowiedzieć, wlaśnie czegoś pożytecznego włączając pierwsze lepsze wydanie wiadomości, a nie jak jest obecnie, trzeba się naszukać godnego uwagi "przekaźnika informacji" bez dodatkowych bzdur. Pozdrawiam

  • ~Mike (06.01.2013 22:54:13)
    Ja jednak obstaję przy wersji, że winne są nie tylko media, ale i samo społeczeństwo. Niestety ono oczekuje dokładnie tego, co się mu pokazuje. A w kapitalizmie "klient - nasz pan", więc tak musi być. Dopóki ktoś tego chorego systemu nie obali.

  • ~to prawda (06.01.2013 22:45:42)
    to co pisze Redaktor to jest święta prawda, mam jeszcze 15 miesięcy abonament z cyfrowego polsatu i wypierdalam to gówno jak najdalej od siebie. Do niczego nie jest potrzebny ten szit tylko do ogłupiania narodu

  • ~podajdalej11 (06.01.2013 22:41:28)
    --------- Odnosnie w/w artykulu i jego czesci cytuje: " Oczywiście, w dużej mierze wynika to z moich zaniedbań, mojego lenistwa, moich błędów przy selekcjonowaniu źródeł informacji ". --------- Wiem, że Anna Mucha jeździ mercedesem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. Wiem, że Doda rozstała się z chłopakiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. Wiem, że Włodarczyk jest z Krawczykiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. Wiem, że matka Madzi tańczyła na rurze, a nie wiem, kto rzadzi Izraelem. Wiem, że młoda Kwaśniewska wzięła ślub, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. Wiem, że pies Kory zamówił sobie marychę, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. Jestem idiotą. Wiem, że Ewa Farna tyje, ale nie wiem, kto rządzi Chinami. Wiem, że nowi iPhone jest dłuższy niż stary, a nie wiem, kto rządzi Chinami. Wiem, że Depardieu został obywatelem Rosji, a nie wiem, kto rządzi Chinami. Wiem, że jak wygląda Marta Grycan, a nie wiem, kto rządzi Chinami. Wiem, że Krzysztof Ibisz napisał książkę, a nie wiem, kto rządzi Chinami. Wiem, że dziewczyna Lewandowskiego trenuje karate, a nie wiem, kto rządzi Chinami. Jako komentarz dodam to co sie za mlodu dowiedzialem. "Swiatem rzadzilo, rzadzi i bedzie rzadzic wojsko tylko dlatego, ze nie ma od siebie silniejszego". Janwid.

  • ~mądralińska (06.01.2013 22:41:04)
    drogi autorze, coś już zaczyna u ciebie sie rozjaśniać, ale prawdziwe oświecenie nadejdzie dopiero wtedy jak zrozumiesz ze to kto rządzi Chinami i Izraelem nie jest w żaden sposób ważniejsze od tego czy Doda rozstała sie z chłopakiem ;) ważne jest co zjadło na kolację Twoje dziecko, i jak czuje się twoja babcia. a od papki medialnej wbrew pozorom bardzo łatwo sie odciąć. polecam.

  • ~Azzy (06.01.2013 22:36:02)
    Zgadzam się z tobą, jesteś idiotą.

  • ~anonim (06.01.2013 22:31:38)
    Gównem jesteśmy bombardowani z każdej strony. To nie metoda zamknąć się w chatce z drewna na bezludnej wyspie bez telewizora, internetu i gazet, więc Ci którzy tutaj wypisują, że autor sam wybiera sobie takie gówniane informacje jest niedorzeczne. Owszem, my dorośli jeszcze w jakiś sposób możemy selekcjonować te informacje, możemy się zawziąć i omijać to, ale nasze dzieci już nie i są na to narażone.

  • ~Aspilikłeta (06.01.2013 22:27:15)
    Przeciętnemu Stanowskiemu wiedza o wadze Ewy Farnej i nazwisku premiera Izraela jest mniej więcej tak samo przydatna.

  • ~zoś (06.01.2013 22:24:19)
    no to teraz shocik na ochłodę i od jutra zamiast pudelków proszę czytać psz.pl (portal spraw zagranicznych)-ciekawy, konkretny.

  • ~Artur Paprocki (06.01.2013 22:21:21)
    Sugeruje przyłożyć wysiłku do zdobywania wiedzy a nie informacji. Dowiadywać się o rzeczach istotnych. I stary przestań po ludzku czytać i oglądać pierdoły... Ale gwarantuje Ci że sam w tej głupocie z lenistwa nie jesteś.

  • ~Artur Paprocki (06.01.2013 22:21:21)
    Sugeruje przyłożyć wysiłku do zdobywania wiedzy a nie informacji. Dowiadywać się o rzeczach istotnych. I stary przestań po ludzku czytać i oglądać pierdoły... Ale gwarantuje Ci że sam w tej głupocie z lenistwa nie jesteś.

  • ~Paweł Skiba (06.01.2013 22:19:30)
    Wiedza o meandrach współczesnej polityki nie jest do zbawienia koniecznie potrzebna. Nie ma więc co histeryzować. Ważne jest raczej to, aby nie zagłuszyć w sobie wewnętrznego POCIĄGU DO SENSU, i tyle !

  • ~krzychu (06.01.2013 22:18:32)
    Autorze, odnoszę wrażenie, że odrobiłeś wierszówkę. I tylko tyle. Pomysł na chwalenie się wtórnym analfabetyzmem nie zasługuje na taką objętość.

  • ~Ryszard (06.01.2013 22:17:37)
    Sięgaj to co wartościowe. Leżąc w rynsztoku można patrzyć na gwiazdy.

  • ~Maria (06.01.2013 22:15:59)
    To o czym piszesz daje świadectwo tego czym się interesujesz a że interesujesz się głupotami i patrzysz na świat przez cycki to już twoja sprawa

  • ~franc (06.01.2013 22:04:15)
    żyjemy w gównianych czasach

  • ~piękna (06.01.2013 22:03:27)
    a kto Ci każe studiować pudelka zamiast tego co wydaje się być ważne, sam się ogłupiasz Człowieku...

  • ~Anna Seniuk (06.01.2013 21:52:18)
    za długie nie czytałam

  • ~aś (06.01.2013 21:51:00)
    nawet superniania poleca twój tekst :D

  • ~michał (06.01.2013 21:41:42)
    Czy przygotujecie jakąs licytacje na WOŚP ? Przydało by się coś zrobić. Może by wystawic Weszło na licytacje i jakby ITI czy przegląd sportowy więcej zaplacili to by stali się wlascicielami weszlo a pieniadzy poszłyby na Orkiestrę. Możecie pomóc i troche ruszyć swoim sercami.

  • ~mm (06.01.2013 21:23:18)
    Ma rację. Nawet jeśli niektórzy nie chcą się do tego przyznać, to wiedzę na temat obecnej sytuacji na świecie mają małą. Bo jeszcze w informacjach z Polski się orientujemy (co innego ich interpretacja), ale jak czasami przeglądam sobie strony internetowe francuskich czołowych gazet, które również karmią swoich czytelników "nic niewartymi newsami", to jednak sporo jest w nich o obecnych konfliktach światowych. Być może jest tak dlatego, że w ich społeczeństwie jest dużo więcej imigrantów z Afryki czy z Azji, ale my nie możemy zamykać się tylko i wyłącznie na nasze podwórko. I to dosłownie podwórko, bo niektóre informacje to mogę być przekazywane przez ludzi stojących pod sklepem monopolowym, a nie przez media. Myślę, że każdy powinien zrobić sobie pewnego rodzaju rachunek sumienia i przyznać się czy rzeczywiście jesteśmy dobrze zorientowani w bierzących informacjach, ale tych naprawdę ważnych.

  • ~jon de zeuw (06.01.2013 21:13:09)
    taka prawda ludzie są coraz większymi ignorantami nic ich nie obchodzi oprócz tego żeby w miarę tanio zachlać mordę no i dupy oczywiście każdemu w głowie co jakby naturalne

  • ~Robert Karpiuk (06.01.2013 21:09:50)
    Najwyraźniej jest to świetny artykuł w którym autor pokazuje jak bardzo wiara w telewizję zrobiła z niego ignoranta. Nie z powodu braku wiedzy o świecie tylko z powodu świadomego oddania misji edukowania się zawodowym dziennikarzom zamiast edukować się samemu. Gdzieś jest tu błąd w myśleniu, działaniu. Jeśli autor chce żreć nowinki o tym kto jest czyim chłopakiem w rządzie albo która znana gwiazda złożyła projekt ustawy to proszę bardzo. Narzekać tylko na siebie można w tym momencie. Z drugiej strony też nie wiem jak nazywa się przywódca Chin i tak naprawdę nic przez to nie tracę, nie wiem też jaka panuje polityka fiskalna w Argentynie. Wiem za to jaka jest najmniejsza wyobrażalna długość materii i w jakim stosunku pozostaje jądro atomu do jego wielkości. Poziom przydatności takiej wiedzy na poziomie hobbistycznym jest taki sam. Jeśli nie jestem dyplomatą, ani fizykiem to całą tą wiedzę można traktować jako ciekawostki. Wiem z drugiej strony jak sprzedać komuś coś czego nie potrzebuje kupić, wiem jak obsługiwać kasę fiskalną, jak zrobić szafkę z prostych materiałów, jak naprawić komputer, zrobić ramę do obrazu z pleksiglasu, albo jak zbudować nieskomplikowany wzmacniacz. Może to i mało ale ta wiedza sprawia że żyje mi się lepiej, nie nazwisko premiera Izraela.

  • ~paju (06.01.2013 20:56:36)
    Wreszcie ktoś wypowiedział się na ten temat... Najpierw jest otumanianie Polaków idiotyzmami, a potem... eh...

  • ~Olga (06.01.2013 20:40:28)
    Przeczytaj swoje teksty zanim je dodasz, ok? Taaakie literówki, na Boga.

  • ~jaro (06.01.2013 20:20:02)
    Film ktory idealnie wpisuje sie w ten post.... o propagowaniu glupoty...: http://maxvideo.pl/w/iblwehsAFdPBhaDK

  • ~ChRL (06.01.2013 20:16:46)
    Komunistyczna Partia Chin.

  • ~aGa (06.01.2013 20:02:06)
    JA WCALE NIE MAM OCHOTY WIEDZIEĆ KTO RZĄDZI IZRAELEM, CHINAMI CZY NAWET KOSMOSEM :p TO WSZYTSKO MNIE NIE INTERESUJE A O GÓWNIE, KTÓRE ROBI PAPKĘ Z MÓZGU DOWIADUJĘ SIĘ PRZYPADKIEM OGÓLNIE MAM TO WSZYSTKO W DUPIE BO OBCHODZI MNIE TYLKO MOJE WŁASNE KRÓTKIE ŻYCIE I CENNY CZAS, KTÓRY MOGĘ WYKORZYSTAĆ NA WŁASNE POTRZEBY I PRZYJEMNOŚCI ORAZ MOJEGO NAJBLIŻSZEGO OTOCZENIA A NA RESZTĘ ŚWIATA I TAK NIKT NIE MA WPŁYWU WIĘC UWAŻAM,ŻE DO KITU JEST TEN CAŁY TEKST !

  • ~margaret (06.01.2013 19:26:55)
    bo głupie społeczeństwo łatwiej się kontroluje

  • ~idiota (06.01.2013 19:14:02)
    Wiem, że Anna Mucha jeździ mercedesem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. Wiem, że Doda rozstała się z chłopakiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. Wiem, że Włodarczyk jest z Krawczykiem, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. Wiem, że matka Madzi tańczyła na rurze, a nie wiem, kto rzadzi Izraelem. Wiem, że młoda Kwaśniewska wzięła ślub, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. Wiem, że pies Kory zamówił sobie marychę, a nie wiem, kto rządzi Izraelem. WCHODZĘ NA WESZŁO Jestem idiotą.

  • ~oglądacz (06.01.2013 18:58:39)
    Wiem że Stanowski ma zakola ale nie wiem czy premier Izraela je ma.

  • ~wyzbyty (06.01.2013 18:56:45)
    A teraz włącz bloczek reklamowy, i zastanów się co on ci robi.

  • ~~ coshi (06.01.2013 18:46:15)
    A ja idiocieje, bez udziału mediów , nie oglądam TV i rzadko kiedy słucham radia...pozostaje prasa ale z tą raczej tez ostrożnie...jestem kosmitka we własnej czasoprzestrzeni.... i na szczęście nie miałam pojęcia o ani jednym punkcie z tych plotkarskich zagadnień, co nie zmienia faktu ,że też przestałam śledzić na bieżąco politykę...za to mam wpływ na to że chodzę tam gdzie chcę , a nie tam, gdzie wypada się pokazać a mój mózg nie jest zaśmiecony tą gównianą medialna papką , bo świadomie sobie jej nie zapodaje i to sprawia ,ze ludzie traktują mnie jak kosmitkę, na szczęście i to mam ogólnie w nosie.

  • ~k4m (06.01.2013 18:40:20)
    media sa kontrolowane, to co czytasz specjalnie jest puszczane dla ludzi zeby ich oglupiać, a to że rzetelne informacje takie jak wymieniles typu wladze izreala itd. nie są promowane i nigdy juz nie beda, albo beda znikac nagle, poniewaz jest cenzura. tajemnicza. dowód? na onecie był wpis ze hackerzy wkradli sie na serwery greenpeace, wyniki byly zawyzane a wiec globalne ocieplenie to bujda. 6h pozniej news znika ze strony glownej, wyszukiwarka nie wyszukuje go. nieprwadziwa informacja? heheheh nie sadze. raczej osoba ktora to napisała została natychmiast wyrzucona z pracy. lub zastraszona. a spojrzcie dzisiaj. ktos cos mowi o globalnym ociepleniu? chyba nie. o gmo mowi sie najwiecej. wszystko jest wykreowane. caly swiat. przyszlo nam zyc w falszywym swiecie, pod kazdym wzgledem. komus zalezy na sterowaniu glupimi ludzmi. media maja najwiekszy wplyw stosujac urzadzenia takie jak radio, telewizja, obecnie internet. dlaczego chcieli zablokowac internet? bo czlowiek sie moze samodoskonalic dzieki internetowi :P

  • ~jadzia (06.01.2013 18:34:51)
    ktoś ci każe to ogladac? sie nie podoba to kup sobie ksiazke jakiegos powaznego autora i tyle

  • ~leppakaklifoth (06.01.2013 18:33:47)
    Wspaniały artykuł, który mówi nam kim staliśmy się dzięki chorobie zwanej plotkarstwo. Media karmią nas bzdetami, lub półprawdą, bo zależy im tylko na dotacjach rządowych. Aby dowiedzieć się prawdy o świecie zmuszony jestem wertować strony w poszukiwaniu wiarygodnych źródeł. Chcesz prawdy wejdź tutaj - www prisonplanet.com /

  • ~Katarzyna (06.01.2013 17:11:39)
    Dziękuję

  • ~greg (06.01.2013 16:29:57)
    Bardzo dobrze napisane. Absolutnie zaś nie zgadzam się z bakiem celowości tych działań. Oczywiście, ludzie "nie chcą" wiedzieć więcej bo im tak wygodniej ale to maniera nabyta. Ludźmi głupimi łatwiej manipulować i to też się czyni. Człowiek głupi nie zauważy mechanizmów rządzących światem, co więcej - nie sprzeciwi się nim. Jest tępym baranem na pastwisku.

  • ~duduś (06.01.2013 16:13:21)
    @~po prostu ja, a czymże jest trwanie od kilkudziesięciu lat bez mała w stanie wojny (coż, że nie czynnej) jak nie konfliktem? Teren sporny - Wzgórza Golan.

  • ~Johnnyh (06.01.2013 16:10:27)
    Stan, piszesz o rzeczach które każdy w miarę rozgarnięty człowiek wie i dostrzega...Kazik śpiewał "dobre jest to co się sprzeda, chujowe to co sprzedać się nie da"...tak ten świat jest skonstruowany i nic z tym nie zrobisz. Fakt, stworzyłeś portal który przynajmniej o sporcie pisze w sposób wyjątkowy. Pierdolicie czasem (nieuniknione) ale mimo wszystko jest w tym duża wartość. Wiesz, o tym dobrze że jest to ofowa działalność, ciekawy koncept, ale bez szans na to by kiedykolwiek dorównać zakładce sportowej jednego z poczytniejszych portali. Ważne że robisz coś co Cie kręci i robisz to po swojemu...większość dziennikarzy wpasowuje się w zjebany nurt jaki obowiązuje na rynku. Ty nie musisz...i bardzo dobrze...Dlatego nie ma co pierdolić tylko robić swoje...ludziom oczekującym od życia czegoś więcej niż Miecugowa pozostaje wolna wola i zwykła ludzka ciekawość...tępe chuje będą się jarać tym co im powiedzą w wiadomościach czy innych faktach...ludzie ogarnięci będą szukali informacji na własną rękę. Także dość pierdolenia, lecenia Rejtanem polskiego dziennikarstwa...Pozdrawiam

  • ~Jeden mrówek jakich wiele. (06.01.2013 15:53:14)
    Pięknie. I tak nic się nie zmieni. Ale ważne że jesteś - Ty i twoje zdanie. Pozdrawiam.

  • ~alex (06.01.2013 15:37:43)
    lepiej pózno otworzyć oczy ,niz wcale ;) a telewizji zadaniem nie jest pokazywanie prawdy lecz hitu ....a moja mama zawsze w dyskusji uzywa argumentu ,,ja wiem napewno bo słyszałam w telewizji,, dlatego nie ogladam tv a moze nawet wyrzuce telewizor a napewno nie kupię nowego ...

  • ~TBDNS (06.01.2013 14:44:00)
    Polecamy się zatem Autorowi. "To był dzień na świecie" w Polsat News, w dni powszednie 21.15, w weekendy 21.30. Jedyny codzienny program, z którego dowiesz się kto rządzi Izraelem, Chinami, a także parę innych ciekawych spraw. Jedyny codzienny program geopolityczny w polskich telewizjach. Zapraszamy widzów, którzy chcą obejrzeć coś ambitniejszego, niż mercedes Anny Muchy:) jesteśmy też na fb https://www.facebook.com/tobyldziennaswiecie

  • ~pawel l (06.01.2013 14:19:37)
    K.Stanowski-co ty tam wiesz-w nogach śpisz i paznokcie obgryzasz

  • ~ja tez (06.01.2013 14:00:47)
    wiem ze dzieciaki z lecha tanczyly z golymi dupami w internacie a nie wiem kto jest prezydentem czech. Uwazam ze jestescie tacy sami .

  • ~po prostu ja (06.01.2013 13:46:23)
    Witam Szczera prawda. cos z tym trzeba zrobic i to od Was zalezy. Mniej Pudelków wiecej BBC choc nie tylko. Syria nie ma konfliktu z Izraelem tak nawiasem mowiac. Glownym jej problemem OBECNIE jest wojna domowa, konflikt miedzy krwawym rezimem Asada a rebeliantami, powstancami. Do tego dochodzi kwestia stabilnosci w regionie, innych mocarstw (czyt. USA, Rosja, Chiny, izrael itp,) oraz obawa przed zajeciem pustki po rezimie przez fundamentalistow. To skomplikowane. Pudelek i cycki Muchy jedank łatwiejsze :-)

  • ~nerpa@vp.pl (06.01.2013 13:41:31)
    Dodatkowo: Widzę, że po Twoim wystąpieniu było dużo głosów(w tym i mój) a zatem na koniec. Już nie rada a stwierdzenie faktu: Droga do piekieł jest wybrukowana głowami tych co - w 1/3 mieli dobre chęci, 1/3 tych co słuchali dobrych rad i 1/3 tych co byli bezkrytyczni i nie umieli przeprowadzić selekcji odseparowując dobre chęci od chciejstwa a dobre rady od głupich rad.

  • ~nerpa@vp.pl (06.01.2013 13:30:13)
    Masz trochę racji... ale nic straconego, weź się w garść i przestań czytać BZDETY - wtedy starczy Ci czasu na poważne informacje. Ja doszedłem do identycznego wniosku jakiś czs temu i dlatego: Przestaje oglądać telewizor w momencie wejścia reklamy, czyli po pierwszym segmencie załączam na ostatni segment lub wcale. Staram się omijać portale plotkarskie tzn lubię występy Pana Krawczyka ale... z kim On aktualnie żyje i ile ma lat mnie nie obchodzi. Jeżeli w gadających głowach widzę człowieczka typu dużo słów a mało treści, przestaję to oglądać, bo po co? Pisząc co robię podałem Ci kilka przykładów, Ty możesz postąpić jak będziesz uważał chodzi o ideę. PS. W skrócie eliminuje GADAJĄCE GŁOWY i BZDETY. Pozdrawiam.

  • ~Michael30 (06.01.2013 12:47:57)
    Byłem takim samym debile jak ty jeszcze 3 lata temu.. dzisiaj jest juz kompletnie inaczej.. zebys przestal byc takim debilem jakim wciaz jestes, musisz miec istotny punkt zaczepienia.. wiekszosc go nie ma niestety.. a jak jest na drodze, zeby cokolwiek znalezc, to i tak wybiera pornole.

  • ~USrael (06.01.2013 11:04:53)
    a to ciekawe,nie wierzysz w teorie spiskowe? taka papka medialna jest POdawana w jednym celu ogłupiania min:takich jak TY ,wydarzeniem ub roku wg widzów(kretynów) TVN24 była sprawa Madzi ! i o to chodzi a TY dalej nie wiesz jakiemu głównemu pejsowi z Izraela służysz dzień w dzień ! p.s niedługo uwierzysz w teorie ale będzie bolało !

  • ~Vincent Rothfield (06.01.2013 10:59:17)
    TY Stano poczytaj o grupie Bildenberg i NWO a będziesz wiedział wszystko ,szalom

  • ~mnm (06.01.2013 08:26:09)
    No co zrobić... Kiedyś prawica z lewica merytorycznie się spierala na argumenty ..a dziś wyznacznikiem, czy dana osoba będzie dobrym politykiem jest to, czy potrafi sobie wsadzić słuchawkę do ucha albo czy ma żonę lub konto w banku.. PR i tyle..

  • ziom (06.01.2013 03:19:00)
    Dobry tekst Stano, ale z jednym się nie zgodzę. Dlaczego uważasz, że media nie robią tego celowo? Że niechcący robią z ludzi idiotów, nie mając w tym żadnego celu? Przecież wszystkie media są w rękach polityków, tak na dobrą sprawę. To oni wydają koncesje, to oni decydują, kto dostanie miejsce na multipleksie. Na dodatek, wiodące stacji nie dość, że mają właścicieli konfidentów PRLowskich, to też tylko takich zatrudniają, bądź ich potomków. Przypadek? Może. Ja w takie przypadki nie wierzę.

  • ~Węgorz (06.01.2013 02:36:36)
    http://allegro.pl/show_item.php?item=2925989051

  • ~Panie Stanowski (06.01.2013 01:18:14)
    A może mały wykład o tym, jak nie płacić podatków w ojczyźnie?

  • ~kazió (06.01.2013 01:03:06)
    Proste - nie oglądać telewizji, nie czytać onetów, wp i tak dalej. Praktykuję to od roku, dwóch i żyję!!!! (skopiowałem wpisa jednego z poprzedników, ale dokładniej tego oddać nie można co czuje. ludzie, przebudźcie się, ze wszystkich stron jesteśmy ogłupiani i opluwani, a na dodatek okradani. wyjeb dekoder, nie włączaj onetu i wp, nie oglądaj tvn. masz hobby? kontunuuj je ze zdwojoną siłą, wykorzystuj na to czas który zyskasz bez telewizji. sam odbiornik zostawiłem, musze miec na czym odpalać mecze i filmy. bez dekodera: oszczędzasz czas i pieniądze, ale także swój mózg. myślisz... myślisz trzeźwo... i po swojemu.)

  • ~Krzysztof Stanowski (06.01.2013 00:42:43)
    Tak, jesteśmy głupiani, ale kliknijcie w artykuł o soku truskawkowym i dajcie nam sekundę, zrobimy wpis z przypomnieniem, jak Olejkowska jebnęła ortografa na Twitterze. To nas intelektualnie wszystkich wzbogaci. Zaprosimy do częstszego pisania znanego erudytę z Bródna i będzie git, uratujemy cywilizację łacińską.

  • ~Mike (06.01.2013 00:07:05)
    Stan ma rację, tylko problem w tym, że 99% bardzo dobrze się z tym swoim zidioceniem czuje. Ich naprawdę nie interesuje i nigdy nie interesowało, kto jest premierem Izraela. Kiedyś o tym wiedzieli, bo media im to wciskały do głów, a nie mogli przełączyć kanału, bo był tylko jeden. Teraz zamiast merytorycznych programów (jest kilka takich wbrew pozorom, np. na "Tak minął dzień na świecie w Polsat News) wolą oglądać dupę Dody. Tak samo jest np. z kabaretem. Kiedyś ludzie oglądali Kabaret Starszych Panów nie dlatego, że był dobry i elitarny, ale dlatego, że nie mieli wyboru. Teraz wolą oglądać jackassy i inne tego typu wynalazki. To samo dotyczy muzyki, filmów, nawet sportu. Tak jak ktoś niedawno napisał na Weszło - możliwe, że większość Polaków oglądać Borussię niż Real i MU. Rzadko zgadzam się z Zarzecznym, ale co do tych 97% ma rację, niestety.

  • ~dex (05.01.2013 23:46:19)
    Wszystko fajnie, tylko ogłupianie to jednak jest plan, nie żadna tam teoria spiskowa, tylko fakt. pozdrawiam

  • ~khangoor (05.01.2013 23:34:58)
    Stan, pamiętam Cię jeszcze jako gołowąsa pałętającego się gdzieś po redakcji PS (tam gdzie teraz jest klub "Break") i choć legionistą jesteś to zawsze miałem nadzieję, że jakiś w miarę mądry tekst popełnisz. i tak, po dwudziestu latach, stało się. być może będą z Ciebie ludzie...

  • ~wolnemedia.net (05.01.2013 22:22:57)
    stan tak się martwi o jakość informacji i dyskusji w mediach, a sam cenzuruje. hipokryta!

  • ~https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU (05.01.2013 22:17:03)
    https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU

  • ~https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU (05.01.2013 22:17:02)
    https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU https://www.youtube.com/watch?v=tLYR-VDCtLU

  • ~roy (05.01.2013 22:10:05)
    Stan, I raz się z Tobą zgadzam. Wiesz chodziło mi coś po łbie, ale doskonale to ująles w tym artykule. Na moje szczęscie ja jeszcze wiem kto rządzi Izraelem a nie bardzo wiem czym jeżdzi Mucha. Ale wiesz co? To i tak, kurwa niewielka różnica. Beret mam zryty podobnie jak Ty, przez tych debili. Mam już tego dość. I chyba jednak kupię tą działke w górach i wypierdalam z Wrocławia, poczekam tylko aż dzieci pokończą szkoły.

  • ~Nostradamus (05.01.2013 21:48:03)
    Uwaga!Przepowiadam koniec świata!Nastąpi on kiedy żydzi zaczną rozdawać pieniądze.Dziękuję.Dobranoc.

  • ~chwast (05.01.2013 21:36:50)
    Stano, można znaleźć sobie dodatkowe hobby, przeczytać dobrą książkę, nauczyć się obcej mowy, iść na spacer z psem, pogadać ze znajomkami, zamiast psuć sobie wzrok i osobiste IQ oglądaniem TV, a tak nawiasem wiedza kto jest premierem żydków czy chińczyków jest równie istotna dla Twojej inteligencji jak ta z kim obecnie tarmosi się Doda, czy co ma do powiedzenia niejaka Szczuka czy inna Środzina. Pozdrawiam

  • ~jo;;sh (05.01.2013 21:11:30)
    Prawde powiedziewszy to az tak duzo nie tracisz nie znajac przywodcow, czy tez polityki w ogole. Wiecej tracisz bedac obojetnym na swojego sasiada. Politycy sie zmieniaja, sa skorumpowani, itd. Media ogolenie sa prawicowe/lewicowe-znowu polityka. Wyjdz z domu-pogadaj z ludzmi, poswiec sie hobby. To jest droga wyjscia z polgowkowatosci jak sadze. Ja sie tak staram leczyc :) Pozdrawiam

  • ~mądrala (05.01.2013 21:07:07)
    Stano, nie wierzysz w teorie spiskowe mimo tego, że gówno wiesz o świecie? Brzmi logicznie.

  • ~autor (05.01.2013 21:01:03)
    Już od dłużśzego czasu nie oglądam telewizji, bo i po co? Taniec z gwiazdami? Gwiazdy tańczą na lodzie czy może powtóka starego filmu? Mimo, że studiuje prawo nie oglądam ŻADNEGO dziennika telewizyjnego w żadenj stacji, bo to nie ma najmniejszego sensu, wczoraj tematem był hit zespołu weekend. Smutne, ale telewizor idzie do kosza.

  • ~As (05.01.2013 19:05:31)
    Franek Smuda byl telewizyjnym idiota zanim stalo sie to modne. Prawdziwy hipster kurwa.

  • ~Ja też (05.01.2013 18:33:49)
    Wiem że Stanislav Levy jest sympatycznym Czechem a niewiem kto jest prezydentem Czech.

  • ~Ja też (05.01.2013 18:32:12)
    Wiem że Stanislav Levy jest sympatycznym Czechem a niewiem kto jest prezydentem Czech.

  • ~aga (05.01.2013 18:10:04)
    Panie! Zasubskrybuj Pan bbc zamiast tvn.

  • ~etrosa (05.01.2013 18:07:34)
    Wielu nie zrozumiało intencji autora. Racja, coraz więcej idiotów.

  • ~pif paf (05.01.2013 17:59:12)
    stan wody jest w Wiśle jest ważny tumanie, bez tej wiedzy można czasami nie dożyć...

  • ~W piździe byłeś i chuja widziałeś (05.01.2013 17:56:56)
    Tak miało być. Przepraszam.

  • ~Paaanie Krzysztofie (05.01.2013 17:52:45)
    Do III wojny światowej daaaleeka droga, także możesz Pan spać, póki co, spokojnie. Jak się coś będzie poważnego działo, to uwierz mi Pan na słowo, że będą w mediach o tym trąbić. Izrael to jest mały pikuś. Jeżeli wybuchnie wojna, to nie na bliskim, ale na dalekim wschodzie. Pan jesteś oderwany od rzeczywistości i pierdolisz trzy po trzy. Zajmij się Pan lepiej głodującymi dziećmi w Czadzie, Mali, czy Burkina Faso i przelej parę groszy, zamiast pierdolić o końcu świata i o trzeciej wojnie. Albo poczytaj Pan o wojnie domowej w Somalii - tam to się dzieje dopiero! No ale skąd masz to Pan wiedzieć, skoro latasz tylko do Egiptów, Malediwów, czy innych tego typu destynacji. No skąd? Cytując jednego z piłkarzy: -W piździe byłeś i gówno widziałeś. Także, Panie Stanowski, ciesz się Pan, że oglądasz i czytasz o Siwcach, a nie o rodzinie rozstrzelanej w Somalii. Wielki, kurwa, podróżnik który w dupie był i gówno widział, a pierdzieli o trzeciej wojnie. Ech...

  • ~Kruk (05.01.2013 17:45:34)
    Zależy też co się ogląda i słucha. Jeśli Ty Stano słuchasz Kuźniara i Miecugowa, to ja się nie dziwię, że stałeś się idiotą. Tylko nie wiem czy na to wpadłeś, ale zawsze można telewizor, czy TVN24 wyłączyć i poszukać niezależnych informacji. Ale skoro już u siebie zdiagnozowałeś idiotę, to nie jest źle! Jest nadzieja na poprawę! Bo wiesz... debil, nie wie, że jest debil, a mądry to wie, jak to Ci dobrze znany Kazik śpiewał.

  • ~Informacja o Ewie Farnie (05.01.2013 17:19:36)
    Jest ważna!

  • ~fl (05.01.2013 16:43:20)
    grajcie w tenisa a jak nie to chciaz ruszajcie sie.to samo zdrowie.wiem cos o tym bo bylem bliski odejscia.a i wasz mozg sie dotlleni.panie krzysztofie zapraszam na kort mam dla pana wiele ciekawych tematow. a telewizje ogladajcie i myslcie to naprawde nie boli.

  • ~empiryk primus (05.01.2013 16:30:52)
    nie martw się Stano. Ruszy na wiosnę TV Republika i będziesz wiedział wszystko co ważne. 5 zł na miesiąc. Stać Cię. Możesz też poczuć się prezesem i kupić sobie akcję. Jedne 5 paczek. Zobaczysz! Wszystko będzie OK!

  • ~wadim88 (05.01.2013 16:19:41)
    Pełna zgoda.To co się dzieje w mediach woła o pomstę do nieba.Ostatnio włączam tvp a tam...Piotr Kupicha śpiewa, a jakieś ładne panie...depilują mu nogi!!!A gawiedź na to patrzy, gawiedź się śmieje.W studiu cała śmietanka, na szczęście nie znam ich wszystkich z imienia i nazwiska, ale ich mordy są wszędzie.Często się we mnie gotuje, gdy widzę jakąkolwiek imprezę masową, gdy widzę ,,naszych".Zapijaczone kaprawe ryje,drą się wniebogłosy mając przekonanie, że są śmieszni, że są cool, na czasie, niesamowicie oryginalni.Często się zastanawiałem, dlaczego tak jest?Czemu My Polacy tacy jesteśmy, czemu 80% NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA TO JANUSZE?I doszedłem do wniosku, że jak ma być inaczej, kiedy sytuacja ekonomiczna mocno nie sprzyja, ludzie mają ciężko, często zapierdalają na dwóch etatach po 12 godz, przychodzą do domu wyczerpani, włączają tv i co dostają?Czym ich media karmią?Co jest ich rozrywką?Doskonałym przykładam, jest organizowanie konkursu przez TVP na piosenkę na Euro.Pamiętacie te żenadę?Te wszystkie hity?Mi szczególnie w pamięci utkwiła, piosenka Bryndala. Nie pamiętam jak ona leciała, nie pamiętam tekstu, ale doskonale pamiętam jak na scenę wychodzili poprzebierani ludzie, wśród nich m.in. Chuck Norris...I to jest poziom rozrywki na jaki nas stać, to jest nasze i niestety nie jest to nasze ostatnie słowo. A to Polska właśnie.

  • ~Patryk (05.01.2013 16:01:16)
    W tej materii dla sfrustrowanych mediami polecam serial The Newsroom, który (w amerykanski sposob) mówi dokładnie o tym samym problemie co ten tekst. Jak widzi się frustracje dziennikarzy (fikcyjnych, bo fikcyjnych) z tego całego infoteinment to się lepiej czlowiekowi robi.

  • Ryszart (05.01.2013 15:45:28)
    Nowyekran.pl, w polityce.pl, Forsal.pl, Bankier.pl i można żyć, choć nawet i na tych portalach zdarza się dużo śmieciowych rzeczy i manipulacji. Nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem w telewizji coś innego niż Polsat Sport lub Ale Kino.

  • Ryszart (05.01.2013 15:41:23)
    No i w końcu coś dobrego od Stana. Co prawda zdarzały się już lepsze teksty w Nie Na Temat, ale ten też jest spoko.

  • ~do stan (05.01.2013 15:29:32) (05.01.2013 15:38:47)
    Mała poprawka - większość ludzi w Polsce JEST idiotami.

  • ~stan (05.01.2013 15:29:32)
    Zajebisty tekst, ale inteligentni ludzie potrafią selekcjonować informacje, internet jest na szczęście kopalnią rółwnież wartościowych rzeczy. Choć faktem jest, że gdyby nie internet to zdecydowana większość ludzi w Polsce byłaby idiotami

  • ~Mika (05.01.2013 15:06:42)
    http://www.youtube.com/watch?v=0hgEtl_lvfU

  • ~dago (05.01.2013 15:00:29)
    Pierwszy stopień twórczości - krytyka za Panem, gratuluję. Teraz czas na następne. Tak na marginesie - jaki wpływ na Pana Życie ma informacja (nie wiedza, informacja), kto jest premierem jakiegoś kraju? Wartościowsze jest nauczyć się robić samemu maślankę i garnek ulepić. Mylę się?

  • ~BK (05.01.2013 14:59:37)
    No to głupieję! Wiem że jakiś Stan zamiast zapisać się na politologię napierdala bzudy w sieci, a nie wiem kto rządzi Izraelem! Głupieję i Wy też głupiejecie :)

  • ~Jancio (05.01.2013 14:58:37)
    Stan, to kogo się wybierze w młodym wieku za mentora(nie mylić z autorytetem, dla mnie nie istnieje ktoś taki) i drogowskaz na przyszłość, tak się ma. Ja, jakieś 20 lat temu, postanowiłem sprawdzić co mają do powiedzenia ludzie uważani w kręgach inteligenckich za najmądrzejszych. Nie na zasadzie przyjmowania jak leci, ale rozważenia tego co mówią. Jeden z największych, Karl Popper - o telewizji wypowiedział się tak(co po przemyśleniu sprawy spowodowało ze odciąłem się od telewizji niemal całkowicie): "Sir Karl Popper: Największym zagrożeniem dla edukacji jest współcześnie telewizja. Jeżeli pozwolimy telewizji robić, co jej się podoba, to wysiłek edukacji młodych pokoleń nie ma sensu. Jest rzeczą niemożliwą, aby wysiłek edukacyjny szkół potrafił zwyciężyć w walce z potężnym wpływem telewizji. Należy uczynić wszystko, aby telewizja uznała, że również przed nią stoi zadanie edukacyjne, znacznie ważniejsze niż tylko rozrywka. Jeżeli to nie nastąpi, nie będziemy mogli mówić o jakiejkolwiek edukacji. Z demokratycznego punktu widzenia telewizję należy kontrolować, ponieważ jej potencjalna siła polityczna jest niemal nieograniczona. Jeżeli ktoś ma władzę nad telewizją, to może robić, co mu się podoba. Dlatego uważam, że należy kontrolować władzę, jaką dysponuje telewizja. Mam propozycję, aby na problem kontroli telewizji spojrzeć w sposób podobny do kontroli ludzi zatrudnionych w służbie zdrowia. Ludzie zatrudnieni w służbach medycznych muszą być kontrolowani i kontrola ta jest dokonywana w znacznej mierze przez nich samych. Muszą mieć m. in. odpowiednie kwalifikacje. To samo dotyczy prawników, którzy także mają organizacje sprawujące nad nimi kontrolę, dzięki czemu nie okradają swoich klientów, tak jak lekarze nie mordują swoich pacjentów. Podobnie należy zorganizować ludzi zatrudnionych w telewizji; aby zostać jej członkiem, musieliby się wykazać odpowiednim wykształceniem, musieliby przejść określone egzaminy dotyczące zadań edukacyjnych i ich odpowiedzialności jako pracowników sieci telewizyjnych. Muszą być świadomi, że ich oddziaływanie jest ogromne i że spoczywa na nich równie wielka odpowiedzialność, odpowiedzialność za losy cywilizacji. Cywilizacja natomiast jest przede wszystkim walką przeciwko przemocy. Na mocy takich zasad, gdy ludzie telewizji wykazywaliby się nieodpowiedzialnością, można by im odbierać licencje. Bez kontroli telewizji zmierzamy w stan chaosu, przemocy i przestępstw." Sam jesteś sobie winien, biblioteki są pełne wartościowych pozycji. Ktoś Ci każe interesować się jakąś Siwiec? Po co te lamenty nad rozlanym mlekiem? Chcesz wiedzy, to po nią sięgnij. Za późno nie jest z całą pewnością.

  • ~Hipster Smuda (05.01.2013 14:53:50)
    Byłem głupkiem zanim to było modne!

  • ~ALEŻ TO KURWA IRONICZNE (05.01.2013 14:53:01)
    http://www.weszlo.com/news/13308-Hiszpanie_maja_powyzej_uszu_Coentrao_i_tworza_okolicznosciowe_slowo

  • ~Lewy (05.01.2013 14:50:37)
    Stano "Osama i tak cie zapierdoli - osama cie zajebie :)"

  • ~Łukasz (05.01.2013 14:42:27)
    Nic w sumie odkrywczego nie przeczytałem. Tak samo się ostatnio zastanawiałem kto z kogo robi idiotę gdy reporter pytał ludzi na ulicy co sądzą o podwyżkach biletów MPK. A co mają do cholery myśleć? Tańczyć ze szczęścia? Niestety TVN24 nie jest dobrym przykładem, bo myślę, że o tej redakcji myślałeś (tzn. Polsat News czy TVP Info też nie są). Bo oni muszą zapełnić czymś antenę przez 18 godzin na dobę. No to rzeźbią. Czasem lekko i przyjemnie, czasem lekko i niesmacznie.

  • ~PanJegomość (05.01.2013 14:28:09)
    Panie redaktorze, otóż rzecz w tym, że telewizor można wyrzucić lub używać tylko w roli kina domowego i oglądać dobre filmy, gazet kupować nie trzeba, a w internecie czytać i oglądać można tylko to, co się chce. NIKT nikogo do niczego nie zmusza, to człowiek decyduje czym chce wypełniać swój umysł. Większość zawsze będzie głupia i w warunkach "liberalnej demokracji" media kierują swój przekaz właśnie do niej, nikt jednak nie musi z tej oferty korzystać. Można żyć bez wiedzy zarówno o cyckach Dody, jak i znajomości imienia izraelskiego szefa rządu. To JEST wiedza zbędna, nie uczyni nikogo lepszym człowiekiem. Problemem nie jest to, że ludzie dostają nieodpowiednie informacje, ale to, że w obecnych warunkach tylko z największym trudem można wykształcić zdolność selektywnego używania własnego umysłu. Paradoks, że ludziom rzekomo wolnym, umknęła gdzieś istota wolnego wyboru. Pewnie, że można robić wszystko na co się ma ochotę (w granicach prawa), rzecz w tym, by podejmować decyzje słuszne. Jeśli jednak nie ma standardów, to skąd czerpać wzorce?

  • ~Rafał (05.01.2013 14:25:33)
    http://www.youtube.com/watch?v=1aEyR0rl5xQ

  • ~lubelak (05.01.2013 14:21:05)
    Też mam zakola jak Stano i ch.. wam do tego internetowe pipy

  • ~Wutang4Eva (05.01.2013 13:23:00)
    Wystarczy nie ogladac debilnej telewizji i problem z glowy. Ja tam nic nie wiem o slubach celebrytow, wiekszosci z nich nawet nie znam i dzieki temu zostaje w glowie miejsce na madrzejsze rzeczy. Tak wiec w Nowym Roku zycze mniej telewizji Stan :)

  • ~..... (05.01.2013 12:44:17)
    wystarczy troszke poszperac po necie poczytac o grupie bilderberg nwo bohemian groove chemtrails chipach rfid komisji trostronnej i wyciagnac wnioski, pomyslec samodzielnie

  • ~pietia89 (05.01.2013 12:35:26)
    stano to nie teorie spiskowe to nwo ale mozna z tym walczyc wystarczy swiadomosc odciecie sie od tego nie ogladanie tv poprostu treba sie obudzic z tego gownianego snu

  • ~guzik (05.01.2013 12:33:59)
    Nie czytam onetu, ani wp czy interii, wyborcza służy mi do rozpalania w piecu, a dla rozrywki zamiast wiadomości tvn, tvp, polsatm, oglądam CartoonNetwork i CommedyCentral. Dzięki temu nie mam takich problemów ^_^

  • ~hehe (05.01.2013 12:22:53)
    Co do testu białej rękawiczki ;) http://jerzyurban.blog.pl/2012/11/17/urban-perfekcyjny-pan-domu/

  • ~ryś (05.01.2013 12:22:06)
    W tej sytuacji trzeba szukać mediów, które dostarczają wartościowe informacje, a nie medialną papkę. Niestety ale większość obecnych głównych graczy karmi nas tego typu informacjami by odwrócić uwagę od naprawdę ważnych spraw dla kraju.

  • ~x (05.01.2013 12:18:15)
    Masz racje Stan z tym że gospdarka wodna chocby w Kazimierz nad Wisła to nie jest temat błachy chcialbym przypomnięc ze woda w kranie to nie Ci..... Nałę..... czy jakaś inna ale własnie ta woda z Kazimierza. A co do Izraela to i tak nie mamy na to wpływu kto tam siedzi i przyciska czerwony guzik Trzeba było w 1947 nad tym myslec

  • mikik41 (05.01.2013 11:34:06)
    PROŚBA!!! Aby ludzie nie byli tacy głupi napiszcie chociaż 1 tekst dziennie o piłce. A poważny. Nie o tym jak ubiera się Levy czy Kosecki. Ale o tym jak gra któraś z drużyn, dlaczego, po co? itd.

  • Arek (05.01.2013 11:02:58)
    Po prostu nie oglądaj telewizji, a zaoszczędzony czas przeznacz na przelecenie po nagłówkach newsów jakiś poważnych serwisów informacyjnych w Internecie. P.S. Kuźniar to dno.

  • ~Legion (05.01.2013 10:44:24)
    do "do Stano": jak Stan tu chciał napisać coś poważniejszego to namawiał do głosowania na palikmiota więc lepiej żeby może nie pisał o poważnych rzeczach...

  • ~do Stano (05.01.2013 10:29:14)
    Zamiast pierdolić w takim razie o Barcelonie czy innym Realu sami na weszlo zaczelibyscie pisac o istotnych sprawach. Sami dokladacie cegielke w oglupianiu.

  • ~Vena (05.01.2013 10:25:34)
    Ze mną jest jeszcze gorzej!!! Nie dosyć, że nie wiem kto jest prezydentem Chin czy Izraela to jeszcze nie wiem nic o Grycankach i nie rozpoznaję twarzy Dody, nie mówiąc o całej reszcie :(.

  • ~idiot (05.01.2013 10:01:10)
    To co czytac jak ja juz zidiocialem

  • ~MG44 (05.01.2013 10:00:44)
    Temat zakoli nakryty papką. Sprytne :)

  • ~mądry (05.01.2013 09:40:05)
    nie wiem kim jest stan, na tę stronę trafiłem przypadkiem.

  • ~Maveric (05.01.2013 09:13:12)
    Proste: głupim nadrodem łatwiej się rządzi i manipuluje.Dlatego są całe stada głupich i rozchichotanych gimbusów.A ci co sa inni (nie upijają się,nie cpaja,i sa np.w Harcerstwie) są outsiderami. wyrzuć telewizor,nie kupuj gazet.a gdy będą ci przekazywać takie rewaluacje o smrDodzie,Matce celebrtce morderczyni,i palikotach i innych mów tak jak ja: a tak, bo coś psy w nocy szczekały :)

  • ~JanStefan (05.01.2013 08:59:43)
    Pomimo tego co napisałeś muszę stwierdzić, iż główna wina spoczywa na Tobie. Dzięki takim ludziom jak Ty - odbiorcą właśnie takich informacji, mamy tyle, a tyle % informacji o matce Madzi itd. Znalazł się duży target - trzeba mu dać tego co chce. Jedynie z czym się zgadzam, a mam wrażenie że przez przypadek o tym wspomniałeś to, to że czym człowiek starszy, a przez to bardziej zaangażowany w pracę tym więcej informacji go omija. Kiedyś byłem bardziej zorientowany z wydarzeń które mają miejsce czy to w Polsce czy na świecie. Teraz tak nie jest, ale pomimo tego nie czuję się głupszy, bowiem realizuje i rozwijam się w pracy. PS Same udowadnianie swojej głupoty jest głupie, nie wiem czy wiedza na temat premiera Austrii, Argentyny jest na tyle istotna, by brakiem tej wiedzy tłumaczyć, iż jest się głupim, a co gorsza, że ludzie są z powodu braku tej wiedzy głupi.

  • ~Virus (05.01.2013 08:26:19)
    Trudno nie zgodzić się z tym tekstem, bo tak wygląda rzeczywistość - jesteśmy coraz głupsi, jedni mniej, drudzy bardziej, ale jednak. Polemizowałbym tylko z fragmentem, że dziennikarze nie robią tego celowo. Na pewno nie wszyscy, jakaś część na pewno ma taki światopogląd, że tak jak napisane w tekście, uważają za interesujące te wszystkie pierdoły. Ale istnieją też sprzedajne mendy, które z premedytacją serwują nam tematy zastępcze, nie zajmując się realnymi problemami. Mimo ogarniającej nas głupoty nikt nie wmówi mi, że pewne przypadki usilnego zajmowania ludzi pierdołami nie mają na celu tuszowania prawdziwych afer, nadużyć itp. Nie w tym kraju. Za dużo istnieje u nas różnego rodzaju powiązań, które co jakiś czas wychodzą na jaw, żebym uwierzył, że to wszystko dzieło przypadku i zwykłej głupoty dziennikarzy.

  • ~Gregor (05.01.2013 08:25:21)
    A Weszło , czy wy nie jesteście tacy sami? Wiem że Krzysztof Król urządza patologię w mieszkaniu ale nie wiem dlaczego Jeleń słabo gra, wiem że Kosecki nosi damską koszulkę ale nie wiem czym różni się Urban od Skorży. Wiem że Stanislav L wygląda jak menel ale nie wiem jaki futbol preferuje Wiem że Błaszczykowski kolekcjonuje bilety ale nie wiem dlaczego nie jest już tak kontuzjogenny jak kiedyś

  • ~dziubuss (05.01.2013 07:31:19)
    panie redaktorze, chyle czoła, choć tekst nie nowy, nie pionierski i deasignerski, to potrzebny, byśmy mogli się na chwile zatrzymać i przypomnieć kto jest premierem Chin

  • ~IronScrew (05.01.2013 03:11:05)
    Ogłupiali mnie długo i - o zgrozo - skutecznie. Jestem idiotą! Ja jeszcze wikększym. Nie oglądam wiadomości (bo pierdolom bez sensu tak jak piszesz) Ale te głupie wiadomości docierają do mnie wszędzie (jadąc samochodem robiąc zakupy (ooooooooooo teraz w tv leci że ...........MARIO kopnoł Kolege..........ale afera) MOIM zdaniem " BĘDZIESZ IDIOTĄ . JESZCZE ŁATWIEJ BĘDZIE CI ZROBIĆ Z PAPKI W GŁOWIE ____WODĘ______ ) i potem nie będziesz sie zastanawiał myślał . BĘDZIESZ WZOROWYM OBYWATELEM

  • ~rysiu (05.01.2013 02:03:49)
    Pozdro dla kumatych - nie dajcie się robić, że w Polsce jest pięknie itd. Obserwujcie, wyciągajcie wnioski i szukajcie szczęścia, bo po to człowiek żyje, a nie tym co mu ktoś próbuje wmówić.

  • ~rysiu (05.01.2013 02:00:39)
    Masz rację Stano to wszystko to zwykłe pierdolenie, że ten poszedł tam a tamten tam. Nie ma to wpływu na nasze życie, dlatego odrzucam telewizor i buszuje w internecie poszukując ciekawych informacji o świecie, rozwijając sie jednocześnie. Żyj swoim życiem, usmiechaj się, nie martw się rzeczami, które nie mają wpływu na nasze życie i szukaj pozytywnych tylko rzeczy. Ja tak robię i jestem szczęśliwy.

  • ~osiem (05.01.2013 01:32:58)
    Widzę Stano, że im mniej włosów tym mniej rozumu...

  • PODOBNY DO NIKOGO (05.01.2013 00:55:57)
    dobrze prawisz Stano. dzisiejsze media głównego nurtu to szambo.

  • ~melonik (05.01.2013 00:33:57)
    Kiedyś się tym interesowałem, jednak od jakichś 2 lat kompletnie nie czytam gazet, portali ani nie oglądam telewizji informacyjnych. Jedynie ciekawe filmy, seriale, lub filmy dokumentalne i popularnonaukowe. Przerzuciłem się na książki. Po prostu, nawet nie wikipedia, ale książki. Czytam koło 5-6 książek miesięcznie i żeby się nie zanudzić to staram się różnicować. Jakąś biografię, coś o kosmosie, o psychologii, socjologii, ekonomiczną jakąś. Oczywiście wiem, kto to Natalia Siwiec, bo takim gównem jesteśmy cały czas bombardowani, że nikt w 100% nie jest w stanie się odciąć, trzeba by się było na Antarktydę wyprowadzić. Jednak, jak ktoś chcę to nie musi dawać się ogłupiać.

  • ~aaa (05.01.2013 00:33:07)
    Panie Krzysztofie, w 1oo% się z Panem zgadzam.

  • moojito (05.01.2013 00:32:34)
    Ostatnio Stan zadał gdzieś pytanie: co zrobić żeby na weszło.com powróciła merytoryczna dyskusja na forum? Myślę, że odpowiedź już jest. Macie duży wpływ na to co ludzie piszą, tym co sami piszecie w artykułach. Poza tym myślę, że w Polsce jest sporo inteligentnych osób, ale jest mało miejsca gdzie mogą się wypowiedzieć. Fajnie, że ten dział trochę został odkurzony, bo w zasadzie tutaj zawsze jest co czytać. pzdr

  • ~Chrisu (05.01.2013 00:11:16)
    To przestań czytać pudelka i onet. Co jak co, ale w wiadomościach jeszcze o Siwiec (Natalii) nie mówią. O Mercu Muchy i chłopaku Lody też nie. Sam wybrałeś te informacje, zaglądając na portale, które je dostarczają. Fakt faktem - współczesne media to chujnia, schlebianie najniższym gustom. Ale tak jak z muzyką - mimo, ze na chujowej esce lecą jeszcze bardziej chujowi didzeje i dupodajki bez talentu, nikt Ci nie broni kupić płyty Blechacza. Sami o sobie decydujemy. Ja sie nie martwie, ze idiocieje, bo wybieram istotne informacje, czytam książki niosące jakieś wartości, oglądam takowe filmy i słucham takiej muzyki. Mnie martwi, że idioci mnie otaczają - np. połowa komentujących, w większości gimbów.

  • ~nick (04.01.2013 23:54:07)
    Twój wybór czego się chcesz dowiedzieć. I tak dobrze, że wiesz o jakimś konflikcie, a to już dużo. A jak już się dowiesz, kto rządzi Izraelem, to będzie Ci lepiej?

  • ~super partia (04.01.2013 23:52:13)
    Czy aby Janusz Korwin-Mikke nie ma racji ze swoim obrzydzeniem d***kracją?

  • ~Czytelnicy Weszło (04.01.2013 23:47:50)
    Wiedzą, kto rządzi Chinami

  • sebbs (04.01.2013 23:46:24)
    Wolnemedia.net - polecam.

  • ~Gringo Brazil (04.01.2013 23:39:44)
    Jesli moge. Nie ogladam dzieki Bogu polskiej TV juz ponad 2 lata. Skad wiem kto rzadzi Izraelem czy Chinami? Najlepsze zrodla informacji OGOLNOSWIATOWEJ to jak dla mnie Huffingtonpost oraz Bloomberg, reuters, bbc i cnn. Zeby wiedziec czym sie Polska jara czasem wejde na internetowa strone Tusk VisioN. To chyba tyle w temacie moi drodzy.

  • ~mw (04.01.2013 23:36:50)
    Trzeba czytać brytyjskie i amerykańskie gazety, tam wszystko jest :) Przy okazji ostatnich wyborów na prezydenta USA w jednym z dużych serwisów facet który podawał się za amerykanistę robił analizy wpadek kandydatów, a przez dwa tygodnie nie napisał nic o programach. Na szczęście jest Guardian (ale też tygodni forum z przedrukami). Z drugiej strony weszlo.pl reprezentuje raczej grupę mediów krytykowanych przez autora (ciekawostki, szyderka, haha, hihi), więc trochę mnie ten wpis, choć oczywiście ciekawy i słuszny, zdziwił. Pzdr.

  • ~SZACUN STANO (04.01.2013 23:36:37)
    Opisałeś w 100% mój punkt widzenia.Zajebiście-dzięki!

  • ~G (04.01.2013 23:35:46)
    czuję się brudny, mam zatruty mózg

  • ~arturo (04.01.2013 23:22:39)
    dokładnie tak. wchodząc na stronę informacyjną atakuje mnie news o rozwodzie/ślubie gwiazdy, nie sposób tego nie zauważyć. Ja idiocieję pod wpływem komentarzy w internecie - zaczynam mieć problemy z ortografią, z którą nigdy nie miałem problemów. Teraz czytając te wypociny analfabetów, sam się zastanawiam czy dobrze napisałem najprostsze słowo.

  • Chris Waddle (04.01.2013 23:17:00)
    wiki też nie jest taka zupełnie wiarygodna, każdy tam może edytować hasła, patrz Józef Wojciechowski w 79r :D

  • ~piotr (04.01.2013 23:16:52)
    bo wszystko powoli zmierza do sytuacji jak w filmie "Idiocracy" i to mnie przeraza

  • ~Benji (04.01.2013 23:05:06)
    Witam, jestem Benjamin Netanyahoooo! i jestem premierem Izraela.

  • ~Jedyny Słuszny Czytelnik (04.01.2013 23:03:52)
    U mnie na studiach zawsze mówili, że jak ktoś chce korzystać z wikipedii, to równie dobrze może opracowywać dany temat przy pomocy "Baśni z 1000 i jednej nocy" Andersena. Wikipedia jest dla półgłówków, bo półgłówki (internauci) ją tworzą. W każdej chwili każdy debil może napisać coś od siebie na każdy temat, a Ty połykasz tego bakcyla i chełpisz się, że jesteś mądry. Kurwa Stano, no zawiodłem się na Tobie.

  • ~BRAWO STANOWSKI (04.01.2013 22:59:44)
    ŻE DOPIEO TERAZ TO ZAUWAŻYŁEŚ.OD 2007 CZY 8 JEST CORAZ GORZEJ W MEDIACH.

  • ~Jedyny Słuszny Czytelnik (04.01.2013 22:59:28)
    PS: jeżeli uważasz, że wikipedia jest dobrym źródłem wiedzy, to na Twój mózg działa mnożnik debilności M=100. No serio, czytam i ręce mi opadają!

  • ~Tusk (04.01.2013 22:58:28)
    Piszcie co chcecie - tekst jest ważny - ale niekoniecznie cos zmieni.

  • ~Jedyny Słuszny Czytelnik (04.01.2013 22:52:55)
    Nie popadajcie ze skrajności w skrajność - TVN24 to najbardziej profesjonalny kanał informacyjny, chociaż oczywiście także jak wszędzie zajmują się także pierdołami, ale dużo się można dowiedzieć. A tych popierdoleńców pisowskich co kierują się zasadą "nie oglądam tvn, nie czytam wyborczej, co Rydzyk powie to święty, ave Radio Maryja, TV Trwam i te ich popierdolone pisemka" odesłałbym do psychiatryka. Każdy człowiek umie oddzielić manipulację od prawdy, newsy tandetne od ważnych itd. No nie róbcie z siebie debili. Czego można oczekiwać po swojej wiedzy oglądając MTV, dajcie spokój Stano ogarnij się!

  • ~DeSToR (04.01.2013 22:49:45)
    do losterloc: Żaden Basałaj mistrzu, a sam Jan Paweł II jak się dobrze orientuje. I to było zwiazane też z Bońkiem, który prosił go o modlitwe za Juve w czasie finału obecnych rozgrywek o nazwie Liga Mistzrów, czyli Puchar Zdobywców Pucharów. Papież mu odmówił, ale nie skumał, że Juve jest już w samym finale i potem o tym ze śmiechem wspominał, że chętnie by się pomodlił za Włoski team w meczu z Porto (84 rok) Pozdro

  • ~Jedyny słuszny czytelnik (04.01.2013 22:46:20)
    Stano - masz rację - jesteś idiotą. Pozwolę sobie napisać to z caps lockiem, bo jeśli już tak głębokie rozważania prowadziłeś i nie wpadłeś na to, to jest z Tobą źle - czytaj: chorujesz na ciężkie upośledzenie społeczno-informacyjne. Twój mózg nie jest w stanie na bieżąco odróżniać informacji istotnych od tandety, kanałów dla półgłówków od kanałów dla nieco bardziej ogarniętych itd. PO PROSTU NIE MASZ UMIEJĘTNOŚCI SELEKCJI PROGRAMÓW TELEWIZYJNYCH. Zakładam, że jesteś na tyle bogaty, że posiadasz telewizję cyfrową i masz tych kanałów masę, ale oglądasz po prostu ścierwo. Z mojej diagnozy wynika, że oglądasz po prostu MTV zamiast CNN, oglądasz TVN zamiast CNBC Biznes, oglądasz HBO zamiast TVN24, czytasz FAKT zamiast Forbesa, ..., ..., ... . No człowieku, sam się ogłupiasz. Takich dupereli o Dodzie czy Farnie to nawet ja nie wiem, weź Ty się ogarnij, wyjeb MTV w pizdu z kanałów w swojej telewizji i koniec. Zacznij się interesować światem, bo z tego co piszesz to stajesz się debilem (o ile jeszcze nim nie jesteś). To już ostatni dzwonek, masz 30 lat a o świecie wiesz gówno. Sorry za szczerość, ale uważałem Cię za mądrzejszą osobę i mimo pewnej dozy rezerwy to uważałem Cię za dosyć bystrego i nigdy bym nie pomyślał, że masz takie problemy, chyba że się mylę, ale to mnie sprostuj. Pozdro i się ogarnij.

  • ~Posejdon (04.01.2013 22:44:53)
    Obejrzy sobie ten film Stano i sam wyciągnij dalsze wnioski -> http://www.youtube.com/watch?v=Tlb7b3-xzbw

  • ~lol (04.01.2013 22:44:03)
    bla bla bla tabloidyzacja mediów - płytkie to rozważania. zmień źródła, z których czerpiesz informacje, to będziesz wiedział więcej. Proste? proste

  • ~AJ (04.01.2013 22:37:54)
    I na uj czytales ksiazke Mersona ? Myslisz, ze nie ma literatury swiatowej o konflikcie na Bliskich Wschodzie czy wielu innych ciekawych i powaznych pozycji ? Ale ty sam wolales poczytac o kupach robionych pod poduszke, a potem pretensje do swiata.

  • ~AJ (04.01.2013 22:35:05)
    Poza tym to jestes ignorantem, bo i w TVN24 mozesz obejrzec chociazby program "Horyzont" gdzie sa powazne rozmowy o swiecie i stamtad dowiesz sie i jaka jest sytuacja na Bliskim Wschodzie i kto jest tam premierem i wielu innych powaznych rzeczy. Tyle ze ty sam wolisz ogladac cycki Siwiec i naparzanke Brudzinskiego z Palikotem. Srsly pretensje mozesz miec do siebie. A i prace bys jakas porzadna znalazl coby nie miec czasu na ogladanie glupot caly dzien.

  • ~grwz (04.01.2013 22:33:07)
    Tak właśnie jest, dlatego nie czytam/oglądam żadnych wiadomości, pozdro od cioci Wikipedii i wujcia Google.

  • ~AJ (04.01.2013 22:32:49)
    Oj Stano Stano, fajnie, ze jestes samokrytyczny, ale nie mierz innych swoja miara. 10 lat temu nie bylo TVN24 ani innych stacji i wiedziales te rzeczy, wiec do kogo pretensje ? Do siebie, nikt Ci nie kaze ogladac tv i czytac tabloidow o wielorybach w Wisle. Swoja droga mozna tez dorzucic i do twojego ogrodka: wiem komu rozbil butelke na glowie Iwan 20 lat temu, a nie wiem kto jest krolem strzelcow Bundesligi, wiem pod ktorym drzewem sikal Iwan, ale nie wiem kto wygral LE and so on and so on. Sam sie zajmujesz glupotami czy to w ksiazkach czy na stronie, a masz pretensje do innych mediow ? Zacznij robic powazne analizy futbolowe, pelne statystyk i porownan zamiast smiac sie z wygladu Levego czy innych dziwactw, potem obejrzyj wskazniki klikalnosci i sam sobie odpowiedz na pytanie: hej, przeciez ja jestem taki sam tylko jestem zwyklym hipokryta ktory ma pretensje do calego swiata, a w sobie widzi samo dobro.

  • ~sambojs (04.01.2013 22:32:30)
    Stano - jesteś idiotą: Izraelem rządzi kasa a Chinami jakiś żółtek.

  • ~losterloc (04.01.2013 22:32:27)
    Dlatego ja polecam co zrobiłem. Nie mam telewizora. Oczywiście wiadomo, że nie oddzieliłem się od głupkowatych informacji, ba nawet można się samego siebie zapytać, jaką wartość ma interesowanie się piłką? Niby to nasza pasja, jednak jak to ktoś kiedyś powiedział: (nie pamiętam kto, Basałaj?) "futbol to najważniejsza z najmniej ważnych rzeczy na świecie". Z drugiej strony słabe też jest to, że nawet jak wiedziałbyś Stano o tym Izraelu, to i tak na co Ci się to przyda? Jak wybuchnie III WŚ, to nawet nie pierdniesz, a bomba atomowa wyląduje na Twoją głowę. Jednak ja też tęsknię za bardzo ambitnymi mediami. Polecam czytać specjalistyczne gazety. Wiele rzeczy, które wymieniłeś, można regularnie śledzić w The Economist, jeśli znasz angielski. Wychodzi w pdf, mobi, epub, można ściągnąć za darmo skądś jeśli się chce. Tylko uwaga, ten tygodnik ma swoją opinie na pewne tematy i się z tym nie kryje, więc trzeba się zawsze mieć na baczności i traktować to jako zdanie jednej ze stron, nie uznawać za stuprocentowy pewnik.

  • ~dżimmi (04.01.2013 22:31:31)
    A ja czułem że premierem Izraela jest Neteniahu i tak faktycznie jest. Natomiast co do Chin - jakiś Ping-Pong, kto by nazwisko zapamiętał :) Gorzej że nie znałem połowy tego o czym Stanowski wiedział (np. kto to kurwa jest Ewa Farna?) no i mam teraz zagwozdkę...

  • ~sambojs (04.01.2013 22:31:20)
    Stano - jesteś idiotą: Izraelem rządzi kasa a Chinami jakiś żółtek.

  • ~sambojs (04.01.2013 22:30:05)
    Stano - jesteś idiotą: Izraelem rządzi kasa a Chinami jakiś żółtek.

  • ~sambojs (04.01.2013 22:30:00)
    Stano - jesteś idiotą: Izraelem rządzi kasa a Chinami jakiś żółtek.

  • trollinsky (04.01.2013 22:29:08)
    Stano powinieneś przestać oglądać tvn.Prlowska manipulacja.chociaż TVP przejmuje ludzi iti(Tadla,i taki z efektem jojo nie pamietam nazwiska)więc i z publicznej dowiemy się dlaczego kaczyński nie kąpie kota we wtorki tylko w piątki.................jebać politykierow

  • trollinsky (04.01.2013 22:28:45)
    Stano powinieneś przestać oglądać tvn.Prlowska manipulacja.chociaż TVP przejmuje ludzi iti(Tadla,i taki z efektem jojo nie pamietam nazwiska)więc i z publicznej dowiemy się dlaczego kaczyński nie kąpie kota we wtorki tylko w piątki.................jebać politykierow

  • ~DeSToR (04.01.2013 22:27:49)
    Mam to samo Stan tylko, że ja nie oglądam wiadomości, za to wierzę w teorie spiskowe, ale nie Twoich śmiesznych znajomych po fachu z polski, bo Ci dziennikarze z Polski są zaiste śmieszni. Wierzę, że całe światowe korporacje wpływają na media w Polsce i tworzą tychże "idiotów dla idiotów". Jeśli się totalnie mylę i masz konkretne argumenty... to proszę byś mnie jakoś uświadomił, że się mylę. Pozdro

  • ~merry (04.01.2013 22:21:28)
    _mike - właśnie to miałam na myśli

  • ~@Stan (04.01.2013 22:20:41)
    masz rację, ale do momentu: "nie wierzę w teorie spiskowe"

  • ~Krzysiek (04.01.2013 22:20:14)
    Nie wiem tak do końca, co napisać. Bo z jednej strony ogólne odczucie po przeczytaniu tekstu jest takie: "Gość ma rację! Nareszcie ktoś myśli tak, jak ja!". Ale z drugiej - to brednie i usprawiedliwianie się. Piszesz o wiedzy po ukończeniu szkoły - mam kilka lat mniej, ale dokładnie takie same odczucia - po szkole byłem kozak, teraz trochę mniej. Przyczyna jest prosta - trzeba się trochę zainteresować, czytać, być na bieżąco. W czasach szkolnych też nie czytałeś sylwetki premiera Izraela na tvn24, tylko np. przygotowywałeś jakiś referat, esej itp. Teraz tego nie robisz - masz wygodne życie, na co dzień nie czytasz nic aktualnego, tylko albo oderwane od rzeczywistości, megaambitne lektury, albo totalną papkę. Tak myślę, tak jest u mnie. Zatem czas zmienić styl życia, a nie żądać od innych, by zrobili to za Ciebie. Kiedyś może było lepiej w mediach, ale tylko trochę, nie idealizuj. To był taki komentarz w stylu Twojego wpisu. Jutro i tak wstanę przed południem, pogram w grę, a wieczorem gdzieś wyjdę. Premiera Izraela nie poznam. Pozdro, jesteś zajebisty gość, gdzieś z tyłu do czuć.

  • ~_mike (04.01.2013 22:18:26)
    Ilość informacji jaką każdego dnia pozawala nam zdobyć Internet jest zbyt duża, aby jednostka mogła ją przetworzyć i przyswoić. W rezultacie, dla własnej wygody, przestajemy zapamiętywać, to co możemy mieć po dwóch kliknięciach myszką. Trudno powiedzieć czy "idiociejemy", czy to naturalna zmiana ewolucyjna. Pokolenie naszych rodziców miało pęd do wiedzy niejako zakodowany ponieważ informacja często była trudno dostępna, co tym samym powodowało, że stawała się atrakcją, wartością samą w sobie.

  • ~marry (04.01.2013 22:17:30)
    dobry tekst, prawda w czystej postaci, aczkolwiek pozawolę sobie dodać, dla własnego dowartościowania się, że wiedziałam kto jest premierem Izraela, ale poza tym czytałam gdzieś,że skutkiem częstego korzystania z Interentu jest to, że nie zapamietujemy samych informacji, ale to gdzie je znaleźliśmy i jak ponownie do nich trafić, jesli będziemy ich potrzebować, to naprawdę powszechne zjawisko

  • ~sympatico treneiro breslau (04.01.2013 22:16:32)
    tabloidyzacja mediów. wg. mnie dzis chuligani i kibice sa madrzejsi od reszty spoleczenstwa, którzy się takimi pierdołami wyzej wymienionymi interesuja(i jeszcze do galerii na szoping chlopaki ida, do dup nic nie mam - taka ich natura). kibicom szitu nie wmówisz, jak donek lemingom.

  • ~vis (04.01.2013 22:14:48)
    Brawo! Do bólu prawdziwe.

  • ~Ryszard Radzionków (04.01.2013 22:13:39)
    Stan, masz rację niestety. Czasami czuję się podobnie. Wszędzie celebryci i jakieś pierdoły. To nie przypadek. Takie czasy, że największą kasę robi się na pokazywaniu pierdół. Dlatego GW, TVN i Polsat robią wielki hajs. Zresztą co tu mówić o prywatnych stacjach. Ktoś jeszcze wierzy w to, że TVP realizuję jakąś misję publiczną? Niestety społeczeństwo głupieje. Kto nie wysili się i nie zajrzy na portale typowo informacyjne, będzie codziennie dowiadywał się o tym, że Ewa Farna tyje. A po jakimś czasie dojdzie do wniosku, że o świecie nie ma pojęcia. Większość ludzi jest niestety wygodna, obejrzy Fakty czy Wiadomości, bo jest przyzwyczajona, resztę informacji przeczyta na Onecie, bo ma tam pocztę i to wszystko. Zresztą nie dziwię się - uważam się za człowieka, którego w jakimś stopniu najważniejsze wydarzenia na świecie interesują, a teraz coraz rzadziej chce mi się szukać informacji. To jeśli kogoś nigdy nie interesowały ważne wydarzenia, miałby nagle zacząć się interesować? Mało prawdopodobne niestety.

  • jodynaa1 (04.01.2013 22:05:32)
    Ważny, dobry tekst. WIĘCEJ!

  • ~marmolada (04.01.2013 22:00:53)
    Ogłupiali mnie długo i - o zgrozo - skutecznie. Jestem idiotą! - to samo zdanie mogoby wypowiadać 99 % świeżo upieczonych magistrów w tym kraju

  • ~czytelnik Weszło (04.01.2013 21:57:09)
    Jezu Maria! Stanowski napisał tekst! Czas na małe fap fap i potwierdzanie jego znamienitej tezy. Gdyby to samo zrobił Ćwiąkała czy inny gimnazjalista najpewniej dostałby srogi mentalny wpierdol. Krzysiu tłumy Cię kochają. Czas zmieniać świat.Tylko najpierw wyłącz pudelka i zainteresuj się też czymś innym z trochę lepszych źródeł. A zresztą pierdoli mnie to. Pozdrawiam

  • ~krystyna skądinąd (04.01.2013 21:50:23)
    Informując, że nie wiesz, kto jest premierem Izraela i kto rządzi chinami, zrobiłeś z siebie totalnego IGNORANTA, i ŚMIERDZĄCEGO LENIA, bo na pewno nie jesteś ofiarą (uważasz, że media ogłupiają, nie dawaj się więc ogłupiać i nie śledź tych niepoważnych, czytaj poważne gazety, nie tylko znienawidzony PS i wieloryba lolka w Fakcie, z TVN24 przerzuć się na BBC albo Euronews. Rozumiem, że ten izrael i chiny posłużyły ci za przykład, ale strzeliłeś sobie nim w kolano. A tak apropos - rzeczywiście, społeczeństwo idiocieje, a dowodem na to niech będą komentarze pod tym tekstem "masz sto procent racji!" "Stano, prowadź!". Tylko dokąd, jeśli prowadzi człowiek bez podstawowej wiedzy ogólnej i przyznający się bez bicia do erudycji na poziomie młodego człowieczka z gimnazjum?

  • ~Wladziuk (04.01.2013 21:47:02)
    Stan znowu za ambitnie, chłopaku zrozum że tak jak Pączek nie będzie Maradoną ty niczego poważnego sensownie nie napiszesz

  • ~saharek (04.01.2013 21:45:09)
    dobry tekst

  • ~DiStefano (04.01.2013 21:41:30)
    Problem w tym ,ze to takie czasy nastały.Kiedyś na Mtv leciała tylko muzyka.Dziś na tym kanale muzyki nie ma wcale tylko jakieś pojebane programy co panna ultrafioletem sprawdza czy się gościu nie onanizuje za często.Kiedyś nie było tabloidow i plotkarskich portali gdzie można dowiedzieć się tylko kto kogo dmucha bądź zostawił.Świat i media glupieja ,a my razem z nimi.Całe szczęście,że ludzie książki jeszcze czytają

  • ~Legion (04.01.2013 21:37:46)
    To się Stan mylisz, że to nie jest celowe tylko "samo tak wychodzi". To jest właśnie nowy, i dużo lepszy/skuteczniejszy niż kiedyś, rodzaj cenzury. Nie polegający na tym, że się blokuje jakieś informacje, tylko na tym, że się ich wrzuca NADMIAR, z których 99% jest absolutnie niepotrzebna, tak aby ten 1% utonął w tym całym szambie i został przez nie skutecznie przykryty.

  • ~loled (04.01.2013 21:35:28)
    bez kitu, to jest fakt, jak człowiek chodził do szkoły to uczył się o tych wszystkich premierach, o najważniejszych wydarzeniach itp. Nasze dzieciaki w wieku szkolnym będą wiedziały więcej na temat czasów, kiedy ich jeszcze nie było, a w których my żyliśmy - bo będą uczyć się tego z podręczników. Nasza pamięć ograniczy się do basenu narodowego, agenta tomka, dody, nergala i pana trzymającego kredens...

  • ~szymek44 (04.01.2013 21:27:06)
    stan! to samo myślę, każą cieszyć się z byle gówna i płakać z byle gówna

  • ~a (04.01.2013 21:24:27)
    Krzysiu, a jak tam zakola? :P

  • ~esq (04.01.2013 21:14:25)
    geniusz. dzieki stano odmieniles moje zycie

  • ~do K.Stanowskiego (04.01.2013 21:07:45)
    To może nowy portal? Ty, Rudzki i kilka innych osób potrafiących pisać. O wszystkim, ale głównie o sprawach ważnych. Nie o tym że ktoś się najebał a mama Madzi stylizuje się na Angelinę Jolie, raczej o tym co to jest GMO czy kto jest premierme Izraela. Macie pewną markę, myślę ze ludzie by was czytali.

  • ~Propsy (04.01.2013 21:06:42)
    Stan za odkurzenie "nie na temat". Całkiem znośny tekścik ale i tak Zarzeczny>Stanowski do końca świata.

  • Krzysztof (04.01.2013 21:05:36)
    Proste - nie oglądać telewizji, nie czytać onetów, wp i tak dalej. Praktykuję to od roku, dwóch i żyję!

  • ~Zgadzam się ze Stanem (04.01.2013 21:03:59)
    Głównie tvn i GW napierdalają tematami zastępczymi i robią pranie mózgu... Dlatego telewizji prawie w ogóle nie oglądam... Telewizja kłamie!

  • ~BM96 (04.01.2013 21:02:22)
    no brawo Stan, takich dziennikarzy nam trzeba a nie tych żydowskich ITI-ów, TVN-ów, którzy robią z ludzi idiotów

  • ~Profesor (04.01.2013 21:01:02)
    Hu Jintao rządzi już ponad 10 lat Chinami. Izraelem Natanyahu, już drugi raz.

  • ~Vinci (04.01.2013 21:00:50)
    Nic dodać, nic ująć!

  • ~Beniamin Netanjahu (04.01.2013 21:00:33)
    [Nikt w Polsce go nie zna]

  • ~TP (04.01.2013 21:00:10)
    a i jeszcze jedno, odnośnie kretyńskich wiadomości w TV, netcie, czy innych mediach... kiedyś Zarzeczny opowiadał, że ktoś go kiedyś pouczał, że gazeta nie powinna się zajmować plotkami, powinna edukować itd, a on odpowiedział temu gościowi "a patrz, a ja myślałem, że ma się sprzedawać..." i tyle w temacie, po prostu tak działacie, weszło poniekąd też...

  • ~zjb (04.01.2013 20:59:48)
    wychodzi na to, że Franciszek Smuda wyprzedził swoją epokę, został głupkiem zanim było to powszechne.

  • ~xxx (04.01.2013 20:58:05)
    Jak się dużo myśli to się zakola robią ;)

  • ~Stano, oglądałes ostatnio IDIOKRACJĘ? (04.01.2013 20:56:00)
    Stano, oglądałeś ostatnio IDIOKRACJĘ? Zapewne tak ;) No to inni niech oglądną: http://www.kinomaniak.tv/film/Idiokracja/33778

  • kaytek1 (04.01.2013 20:55:57)
    Stan, ale zobacz.. podobne pretensje można by napisać odnośnie Ciebie... że zajmujesz się sportem, a nie czymś ważniejszym. Według mnie dobry tekst, zauważasz bardzo dobry fakt.. ale dobrze wszyscy wiemy, że media po prostu maja się sprzedawać i niestety dają to co ludziami wstrząsie i ich zainteresuje.

  • ~TP (04.01.2013 20:53:41)
    stan, nie przejmuj się, że nie wiesz kto rządzi Izraelem czy Chinami, ja też nie wiem, a za to wiem, że wiem coraz mniej... ale nie przejmuj się, kiedyś pisałeś, że lepiej nie przejmować się, że rzeczami, które nie zmienią bezpośrednio "Twojego" świata i lepiej iść z dziewczyną na spacer, czy coś w tym stylu. Także wyluzuj i idź z żoną na spacer, życie jest zbyt krótkie, żeby się tak wszystkim zamartwiać... pozdro

  • ~papcio (04.01.2013 20:53:33)
    Jeśli ktoś napisze że Stano ma milion procent racji to potwierdzi tylko stan zidiocenia - on ma tylko 100% racji

  • ~justfan (04.01.2013 20:53:27)
    Stano! Ty naprawdę głupiejesz: 1)Nie wiesz, kto rządzi Chinami?! 2)"Wiem, że jak wygląda" - mówić po polskiemu, obywatelu? 3)"Wiem, że dziewczyna Lewandowskiego trenuje karate" - trudno, żebyś nie wiedział, skoro zawodowo zajmujesz się piłką, a to najlepszy z rodzimych kopaczy. Ale z przekazem całego tekstu, niestety, muszę się zgodzić

  • ~edi (04.01.2013 20:48:06)
    Nie ma co pierdolić, masz Stano racje

  • ~Wikipedysta (04.01.2013 20:47:57)
    Wikipedia jest obecnie jedynym dobrym źródłem informacji (obiektywnym), z którego korzystam. Do tego dorzucam stronę internetową BBC... To tyle, wyłapuję pojedyncze informacje z innych stron i telewizji, ale tamte dwie pierwsze to jedyne media, które są pożyteczne. Ps. Stano, piszesz na Wiki?

  • ~pierwszy (04.01.2013 20:45:31)
    wreszcie!