Nie ma czasu budować? Nie ma czasu nie budować!

16 sierpnia 2012 - 00:28


No niestety, zagrali. Jeszcze do godziny dwudziestej można było mieć nadzieję na jakąś niespodziewaną burzę, na awarię oświetlenia, na zmasowany atak kretów, na zatrucie Salmonellą, na koniec świata chociażby. Ale nie, nic z tego – zagrali. Parodyści wyszli na plac i pieprzony mecz się odbył. Przez dwie godziny taplaliśmy się w rzygach, zwanych futbolem reprezentacyjnym w wykonaniu PZPN. Drużyna utrzymuje formę z Euro 2012, co oznacza, że jest i śmiesznie, i strasznie zarazem. Strasznie dla tych, którzy się jeszcze przejmują, śmiesznie dla normalnych, którzy wrzucili na luz.

Waldemar Fornalik potrzebował zaledwie jednego meczu, by zapisać się w historii – w końcu nigdy wcześniej PZPN nie przegrał z Estonią. Na szczęście, nowy selekcjoner wygląda na kolejnego, który do perfekcji opanował debilne tłumaczenia, więc zaraz po spotkaniu stwierdził: - Lepiej przegrać w takich okolicznościach sparing niż mecz o punkty… Naszym zdaniem nigdy nie jest dobrze dostać od Estonii, bo to tak jakby przegrać przez KO z Marcinem Najmanem, albo jak przegrać w szachy z Grzegorzem Latą. W każdym razie jak się przegrywa z Estonią to nie ma żadnego „lepiej”. Jak się przegrywa z Estonią to się wchodzi na najwyższy okoliczny budynek i skacze z dachu.

Ale paradoksalnie ta porażka może wyjść na plus - pod jednym, trudnym do spełnienia warunkiem: musiałaby zapoczątkować rewolucyjne zmiany. Do tej pory obowiązywała koncepcja, że drużyna zbudowana przez Franciszka Smudy jest do czegoś gotowa, a Robert Lewandowski twierdził, że do poprawy są tylko niuanse. Jakby to najprościej ująć – od chuja tych niuansów, drogi Robercie. Nie ma żadnej gotowej drużyny, jest tylko zbieranina, którą leje KAŻDY, kto akurat musi albo chce. Czas najwyższy zmienić obowiązującą śpiewkę, w myśl zasady powtarzanej przez Jana Tomaszewskiego: jak burdel źle przędzie, to nie przestawia się łóżek, tylko zmienia panienki. Pytanie, czy Waldemar Fornalik odważy się budować tę drużynę od podstaw, czy też dalej będzie płynąć z falą, a raczej… pod falą. Panie Waldku, pan się nie boi – chciałoby się zakrzyknąć. Ktoś powie, że nie ma czasu na budowanie nowej drużyny, bo to oznacza przegranie eliminacji do mistrzostw świata. Naszym zdaniem nie ma czasu na niebudowanie nowej drużyny, bo to właśnie oznacza przegranie eliminacji. Bankowe.

Na razie ta nasza kadra to taka spokojna rzeczka, która sobie płynie i płynie i… nic się nie dzieje. Czasami przyjdzie jakiś Estończyk albo Czech i umyje brudne nogi, czasami ktoś do tej rzeczki nasra, ale ekosystemu to nie wzrusza. Chłopaki przez ponad dwa lata grali śmieszne mecze towarzyskie, w którym z reguły nie błyszczeli, potem skompromitowali się na Euro, teraz znowu sparingi i znowu w dupę. Przebija się jednak ten umiarkowany optymizm pod tytułem: już za momencik będzie lepiej. Jak to ujął dzisiaj albo komentator TVP, albo współkomentator Jacek Zieliński – pomysły są dobre, precyzja przyjdzie z czasem. I tak czekamy na tę precyzję ilekroć tylko któryś z pożal się Boże reprezentantów chce kopnąć piłkę… Spokojna rzeczka. Nic się w tej drużynie nie dzieje, w sennym tempie dzisiaj przerżnęła z Estonią, a za chwilę przerżnie równie sennie eliminacje do mundialu. Piłkarze najpierw będą mówili, żeby „dać czas” i „nie ferować wyroków”, potem – jak już będzie naprawdę źle – że „dopóki są matematyczne szanse to trzeba wierzyć”. Niczego nie trzeba, kto chce, niech wierzy, naszym zdaniem wiara tu nie ma nic do rzeczy.

Dzisiaj na specjalne wyróżnienie zasłużył największy kalafior, czyli Robert Lewandowski, który popsuł wszystkie akcje. Dopiero co miał iść do Manchesteru United, a niektóre media nawet poinformowały, ile dokładnie będzie zarabiał (8 milionów euro, to prawie tyle, co ma Messi w Barcelonie). Nieśmiało chcieliśmy zauważyć, że liczby zawarte w kontrakcie może i się zgadzają, tylko nazwisko się nie zgadza – bo umowa była przygotowana, ale dla Robina Van Persiego, który właśnie się zameldował na Old Trafford. W każdym razie niedoszły "Czerwony Diabeł" miał pomóc Fornalikowi w aklimatyzacji i pomógł – pokazał, jaka zwykle atmosfera będzie panować po meczach. Ponadto zdobył się na nową złotą myśl: - To spotkanie pokazało, które ustawienie bardziej pasuje naszej drużynie, ale od taktyki jest trener.

Hmm, Robercie, to coś zupełnie nowego. Dopiero co szmaciłeś Smudę w wywiadach, zdawało nam się wręcz, że skończyłeś kurs trenerski, a tu taka zmiana?













Tagi: , ,

Komentarze

  • ~sssss (22.08.2012 14:05:15)
    lewy uuuuu

  • ~do kyuss (17.08.2012 15:46:06)
    kyuss jak dobra? tego posta piszę dokładnie o godzinie 16:15, a zobacz co się wyswietla

  • ~kyuss (17.08.2012 14:55:49)
    godzina jest dobra wtedy kiedy się post ukazuje.

  • ~... (17.08.2012 13:50:12)
    WYŚWIETLA SIĘ BŁĘDNA GODZINA DODANIA POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYŚWIETLA SIĘ BŁĘDNA GODZINA DODANIA POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYŚWIETLA SIĘ BŁĘDNA GODZINA DODANIA POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYŚWIETLA SIĘ BŁĘDNA GODZINA DODANIA POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYŚWIETLA SIĘ BŁĘDNA GODZINA DODANIA POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYŚWIETLA SIĘ BŁĘDNA GODZINA DODANIA POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYŚWIETLA SIĘ BŁĘDNA GODZINA DODANIA POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYŚWIETLA SIĘ BŁĘDNA GODZINA DODANIA POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYŚWIETLA SIĘ BŁĘDNA GODZINA DODANIA POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ~pep (17.08.2012 13:15:56)
    @abc- i dlatego Fornalik nie zarzadził wyborów kapitana, bo mógł by wygrać starawy i surowy Wasilewski, a wiele na to wskazuje że niedługo nie będzie on już powoływany.

  • ~Nauril (17.08.2012 13:06:01)
    Zajebisty tekst i przenośnie.:)

  • ~pep (17.08.2012 12:57:08)
    zero zero z kubą w montrealu było gorszym występem niż zero jeden w estonii

  • ~Ferdnand Kiepski (17.08.2012 12:11:13)
    Kiedys ogladalismy wspaniale mecze za czasow Kazimierza Gorskiego,obecnie pryszcze i lemingi podniecaja sie myslac,ze "reprezentacja"cos tam w koncu wygra...hehe ja wiem swoje,ze tamte czasy juz nigdy nie wroca,a ogladac porazki z Estonia,Czasrnogora czy innymi ogorkami to zostawiam wlasnie pryszczom i lemingom "nowej ery"...haaaahhaahaaaaaaa

  • ~jarek (17.08.2012 12:00:14)
    Mam dosyć oglądania tych kopaczy. Tak się skompromitować to się w pale nie mieści. Żeby przegrać z Estonią to na prawdę trzeba być niezwykle "utalentowanym". Jak te kuternogi awansują na mistrzostwa świata to pójdę do Częstochowy na kolanach. Mecze Polaków powinny być w programie TV opisywane jako kabareton a na komentatora nadawał by się Jerzy Kryszak albo Marcin Daniec

  • ~Elwe (17.08.2012 09:56:43)
    Ja wierzyłem baaaardzooo długo.Ale już mnie olśniło,nareszcie ! Jeśteśmy w zasadzie jedną z najgorszych reprezentacji,nie licząc oczywiście kadr czysto rekreacyjnych,jak np San Marino.Drużyna nie ma jaj,Smuda za przeproszeniem wypierdolił z drużyny piłkarzy,którym jeszcze się coś chciało i zostawił same panienki albo alkoholików,których przecież chciał się niby pozbyć.Błaszczykowski czy Lewandowski to już "gwiazdeczki".W sumie chuja w tej reprze grają nie licząc pojedynczych epizodów,a zachowują się jakby przez nich Messi w Barcie grzał ławę.Drużyna nie ma charakteru,grają jak łosie i smęcą później do mikrofonu,że im nie wyszło.Tak żałośnie się tłumaczą,że aż się rzygać chce.Kompletne zero jakiejś woli walki,żeby pokazać ! że może coś nie idzie,ale będą się starać,złości po przegranych ! NIE,wychodzą na boisko bez emocji,przegrywają w zasadzie z każdą reprezentacją której piłkarze nie muszą brać wolnego w robocie na mecz i tak samo bez emocji pierdzą po kolejnej przegranej.Niestety lekarstwo jest tylko jedno i jest bolesne.Zmienić piłkarzy i to co najmniej połowę,na takich,dla których orzełek na koszulce będzie bardziej mobilizował do tego żeby chociaż się mocniej postarać.Niechcę tu pisać referatu i paprać się zbyt długo w tym szambie ,ale ostatnie szybkie dwa zdania muszę napisać.Smuda na euro był taki spalony,zdenerwowany,że myślałem,że mu łeb eksploduje.Troszkę wstyd jak patrzyłem na innych trenerów którzy dźwigają ciężar gatunkowy imprezy bez jakichś większych problemów.Pewnie biedak całkiem tam zgłupiał i nie wiedział co ma grać.Dodatkowo chciałbym zaryzykować stwierdzenie,że Obraniak jest najprawdopodobniej najgorszą "dziesiątką" w Europie.Dziękuję,za uwagę.

  • ~seba (17.08.2012 08:35:18)
    jak jest przyzwolenie żeby się chujnia działa, to tak właśnie się dzieje! niestety!

  • ~Polski Żyd (17.08.2012 08:12:35)
    Nie ma takiej drugiej grupy zawodowej (polityków nie liczę), która za tak niewiele pracy i do tego tak kiepskiej jakości zarabiałaby takie krocie jak nasi kopacze. Może jak się im obniży zarobki do średniej krajowej w Mongolii to zaczną uczciwie trenować i grać?!

  • ~~Dej (17.08.2012 05:32:23)
    A ja kiedyś jechałem obok reklamy z Lewandowskim. I co ? Kto jest lepszy ?

  • ~do łobuz (17.08.2012 01:04:16)
    popieram bojkot, szmaty won z kadry

  • ~Saidi Ntibazonkiza (17.08.2012 00:56:27)
    Znowu kurwy z BBC puściły wczoraj program o rasizmie w futbolu, wysłali Murzyna do Polski na derby Krakowa, czyli na mecz podwyższonego ryzyka, pokazując, jaki to u nas nagminny problem. Ale przynajmniej Murzynek przedstawił, że rasizm w dalszym ciągu jest problemem też w angielskim futbolu, sprawa Ferdinanda czy Suareza, a także antysemityzm. Kurwa, jakie to wybiórcze pokazywać całą Polskę przez pryzmat Wisły i Cracovii.

  • ~Abc (17.08.2012 00:49:54)
    O co chodzi z Wasylem? Wszyscy go głaszczą po jajkach a koleś jest tragicznie słaby - jak cała nasza reprezentacja. A jedyny argument za nim to "Wasyl walczy"...No tak. Za walkę to go zawsze chwalą, ale żeby choć w jednym meczu, choć w jednej pozaboiskowej sytuacji zachował się jak facet z jajmi to może miałoby to jakies podstawy. Skończmy już z tym okresem ochronnym na Wasyla, rozpoczęty od tej paskudnej kontuzji.

  • ~swojak (16.08.2012 22:01:49)
    witam, nie ma co wieszac psów na Fornaliku - zrobil moim zdaniem najlepiej jak mogl- wzial towarzystwo po Smudzie aby dokonac przegladu patałachów i nie miec watpliwosci ze sie nie nadają - moim zdaniem trzeba bylo sie upewnic czy "zachodnie gwiazdy" czegos sie jednak po turnieju nauczyly. nie nauczyly sie nic i juz mamy tu jasnosc. Wszyscy bili w Smude ze nie dal szansy Sobiechowi, Mierzejewskiemu, Grosickiemu - Ok dał szanse grali piach podobny jak reszta tego towarzystwa i tez tu juz mamy jasnosc. Formalik to normalny facet w srednim wieku - nie chamidło które bedzie z łąwki rzucalo kurwami i chujami jak niektórzy "wielcy poprzednicy" albo z butną mina prawili dyrdymaly. Jesli ma troche oleju w głowie - to powinien powiedziec - sorry dziekuje za tą robotę, wezcie se innego pajaca. szkoda chłopa w klubie normalnie by sobie pracowal a nie szarpal sie z cwokami. Moim zdaniem na eliminacje szkoda czasu i atlasu - mozna je co najwyzej potraktowac jako sparringi, testowac zawodnikow, ustawienia ale na zasadzie Estonii - i tak chuja ugramy ale cos tam sie uczymy od lepszych i madrzejszych chlopaków.

  • ~Dej (16.08.2012 21:45:16)
    A JA widzialem dzis na ulicy JACKA BEDNARZA z jakas kobieta, ubranego w fajna marynarke. I teraz mi kurwa zacznijcie zazdroscic.

  • ~Alik (16.08.2012 21:37:38)
    Weszlo zyjecie z pierdolenia o polskiej pilce ktora regularnie mieszacie z kałem. To przestancie o niej pisac skoro ten syf was brzydzi zupelnie slusznie zreszta. Piszcie o lidze angielskiej francuskiej brazylijskieaj albo chuj wie jakiej tylko nie badzcie hipokrytami ktorzy rzna w portki i mowia ze smierdzi i z tego biadolenia zbieraja profity. Jest wyjscie wlaczcie jakis pozytywny program w te wasze teksty, rozpocznijcie dyskusje czy mozna rozoierdolic PZPN czy sa to mrzonki, co zrobic zeby dyscyplina wydobyla sie z tego szamba w ktorym tkwi. Macie potencjal dzieki formule tego portalu, mozecie oddac glos ludziom ktorzy bez ogrodek powiedza co da sie zrobic. Ale wy wolicie pierdlolic w tym samym przesmiewczo ironicznym tonie, ktory jest owszem zabawny jak sie czyta od czasu do czasu wasze teksty ale nic a nic nie wnosi do sprawy. W pewnym sensie wasza popularnosc opiera sie na mizerii w polskiej pilce. Zaczynam podejrzewac ze zagospodarowujac zainteresowanie frustratow nie chcecie nic zmieniac (w miare dziennikarskich mozliwosci rzecz jasna).

  • ~Nestor polskich trenerow Antoni P. (16.08.2012 20:47:33)
    Panowie. Dla dobra polskiej pilki szanujmy sie. Apeluje, ze tak powiem o spokoj i rozwage. Jak juz powiedzialem mecz z silnym bylo nie bylo, a nawet powiem wiecej, bardzo silnym choc niedocenianym przeciwnikiem dostarczyl nam materialu do analizy i my w naszym trenerskim gronie taka analize przeprowadzimy. A za wyrazy zaufania dziekuje, ale tak jak juz wspomnialem na razie selekcjonerem pozostaje kol. Fornalik i my wszyscy, cale dobrze zyczace polskiej pilce, powiem wiecej polskiemu sportowi srodowisko powinnismy go wszechstronnie, ze tak powiem na wielu plaszczyznach wspierac.

  • ~Dlatego to czytam (16.08.2012 20:28:30)
    bo jest zawsze Darek i WLodek

  • ~jaku (16.08.2012 20:24:04)
    "zmasowany atak kretów wymiata" :-) z Czarnogórą będzie ciężki wpierdal i dopiero zacznie się żałoba narodowa...

  • ~Weszło! (16.08.2012 20:21:52)
    "~Nestor polskich trenerow Antoni P." - na główną go!

  • ~Bronek Komorowski (16.08.2012 19:47:46)
    Ja i wasz Premier Tuska zapraszamy wszystkich Reprezentantow Pilki Noznej do mojego Palacu,wreczymy wam medale za dzielna walke!Brawo chlopaki!

  • dr.zygi (16.08.2012 18:50:52)
    @jestem znawcą. Ktoś przede mną już ci naświetlił sprawę z Wolskim, Gargułą czy Mierzejewskim. Co do Majewskiego to faktycznie powinien dostac szansę. I hamuj z tym Wolskim bo chłopak jeszcze nie zrobił nic, zero, a już tacy jak ty robią z niego gwiazdę.

  • ~fan skopanej (16.08.2012 18:13:57)
    ciesze sie ze nie musialem patrzec na to badziewie,jakim byl mecz Estonia-Polska wolalem obejrzec Niemcy-Argentyna,nie bede pisal co i jak bo nie ma sensu-PRZEPASC

  • ~kibic (16.08.2012 16:50:13)
    najważniejsze, że trener sprawdził się w naszej lidze

  • Krystyna Żelardo (16.08.2012 16:24:07)
    Zlewam polska piłkę oldspajsem, ale dwie sprawy: 1. Uważajcie na Grzesia, podobno nieźle wychodzi mu obrona morphyego w partii hiszpańskiej 2. Na kogo chcecie wymienić panienki skoro grają teoretycznie najlepsi? o0

  • ~Nie ważny wynik i styl (16.08.2012 16:21:19)
    Najważniejsze czy Fornalik się zaaklimatyzował w zespole. Miała mu pomóc pani Lewandowska. Być może w trakcie meczy ta pani miała na uwadze bardziej asymilację niż jakieś sytuacje (?) bramkowe

  • ~Podobno to powiedział Engel (16.08.2012 16:17:33)
    " Te dni, które szkoleniowiec i zawodnicy mieli do dyspozycji, na pewno zostały dobrze wykorzystane. Obie strony poznały się, piłkarze mogli się przekonać, jaką filozofię gry ma Fornalik. Budowano wzajemne zaufanie - dodał" . Budowano wzajemne zaufanie, kuźwa, co to jest zespół specjalnej troski ?, grupa myślących inaczej ? Poznawali filozofię nowego trenera. No żesz ty, Ten Fornalik to co, jakiś budda, mnich ? Jak ten Engel pierdoli.

  • ~Nestor polskich trenerow Antoni P. (16.08.2012 15:56:42)
    My jako polscy trenerzy, przyjaciele polskiej pilki po prostu bedziemy mieli po tym meczu obszerny material do analiz. Ale juz widac, ze bylo w nim zarowno wiele pozytywnych negatywow jak i negatywnych pozytywow. I teraz chodzi o to, zeby wyciagnac z nich wnioski. Na wielu plaszczyznach. My trenera Fornalika nie zostwimy samego. Selekcjoner moze liczyc na nasze wszechstronne wsparcie w trudnym procesie selekcji, ze tak powiem materialu ludzkiego do kadry. Tak samo jak na polu taktyki, ze tak powiem. Tu jest wiele do poprawy i my to widzimy. Choc oczywiscie to selekcjoner postawi na wszystkim swoja pieczec i to on ostatecznie bedzie rozliczany z wynikow. Ale apaleje o spokoj. Do wszystkich, kibicow, dziennikarzy itd. Do calego, ze sie tak wyraze srodowiska. Dajmy koledze Fornalikowi czas. On jest jeszcze mlody, przeciez on zbiera dopiero doswiadczenia.

  • ~Gorol (16.08.2012 15:32:42)
    A jo zech mysloł że se pierdolną tiki-takę.

  • ~(the true) Janusz (16.08.2012 15:21:06)
    Także uważam że przez większość czasu graliśmy z Estończykami jak równy z równym. No.

  • ~Ryszard F. zwany fryzjer (16.08.2012 14:53:19)
    do chujca co wy chcecie ? Graliśmy z wyżej notowanym rywalem.W dodatku na wyjeździe.Przegraliśmy tylko 1-0.Nie jest źle.jest zajebiście! Estonia to za wysoka półka dla nas.Jesteśmy na poziomie Wysp Owczych.Trzeba sie pogodzic z tym

  • ~Realista (16.08.2012 14:46:46)
    Graly dwie druzyny z II ligi europejskiej-przy czym jedna Estonia,stoi wyzej.Zatem pisanie,ze przegranie z Estonia to jakby przegrana z Latem jest smieszne.Graly druzyny z dolnych stanow sredniakow europejskich.I taki wynik,jest sukcesem Polski-pipidowy pilkraskiej.

  • ~Jestem ZnaFcą. (16.08.2012 14:20:27)
    Uwaga, dodaję bonusa. Popatrz na ten filmik, a zobaczysz co Wolski zaprezentował przez pół roku. Potrenuj umiejętność analizy. http://www.youtube.com/watch?v=co9uy0k4wG4

  • ~Jestem ZnaFcą. (16.08.2012 14:17:16)
    HEHE, chłopcze. Co Ty mi tu za farmazony gadasz. Wolski nie gra, bo jest kontuzjowany, ile razy mam o tym pisać? Jak wróci to ma pewny podstawowy skład, wygryzie tych ogórków typu Ljuboja, Radović czy Salinas. Nie wiem skąd ta Wasza niechęć do Wolskiego. Zagrał pół sezonu w lidze, na dodatek często wchodząc z ławki, a mimo to strzelił aż 6 goli. Z miejsca stał się najważniejszym i najlepszym piłkarzem Legii. Wspaniała technika, błyskotliwość, świetny drybling, podanie, uderzenie, stały fragment gry. O jego klasie może świadczyć chociażby fakt, że w Legii wykonywał tylko JEDEN rzut wolny w trakcie tego sezonu z okolicy 20 metra i od razu strzelił gola. Do każdego pcha się ten głupi Ljuboja, który 90% wolnych pierdoli 10 metrów obok bramki. Zacznijcie oglądać mecze to przekonacie się, że Rafał to największa gwiazda polskiej piłki. Co do innych piłkarzy. Chłopie, ja nie wiem skąd Ty czerpiesz swoją wiedzę o piłkarzach? Jak ja oglądam mecze Wisły to widzę świetną grę kombinacyjną i wymianę podań między dwoma zawodnikami, Meliksonem i Gargułą. Dajmy Łukaszowi w końcu kredyt zaufania, a zacznie grać jak za dawnych lat przed kontuzją, kiedy był najlepszym rozgrywającym w Polsce. Jeśli chodzi o Majewskiego to nie oglądam spotkań drugiej ligi angielskiej, ale widzę czasami akcje czy skróty meczów w których występuje Radek. Widać, że jego atutem nadal są prostopadłe podania. Dziwi mnie Twoja opinia o Mierzejewskim. Jak możesz wyrobić sobie o nim zdanie, skoro zakładam ze 100% pewnością, że nie oglądasz meczów Trabzonsporu. Jedynym wyznacznikiem może być reprezentacja Polski gdzie Mierzejewski jeśli gra, to same ogony spotkań i niewiele można po tym stwierdzić. Opowiadasz bzdury, bo grając w Polonii Mierzejewski był wielką gwiazdą Ekstraklasy, ciągnął sam Polonię, podobnie jak robił to Wolski w poprzednim sezonie w Legii. Potrafił przebiec pół boiska, kiwnąć 3 rywali i jeszcze świetnie dograć piłkę, ale tak jak mówię, nie oglądam obecnie meczów Trabzonsporu, poza tym Adrian i tak rzadko tam gra, więc nie mogę ocenić jego obecnej dyspozycji. Pozdrawiam i poćwicz.

  • ~kasiarz (16.08.2012 13:45:12)
    Polokupa gówna z domieszką łajna

  • ~Ryszard Ochódzki (16.08.2012 13:41:18)
    Przegrać z Estonią to jak uwierzyć w obietnice Donalda i się nie zawieść.

  • ~Wujek Dobra Rada (16.08.2012 13:40:01)
    A mnie ciekawi co piłkarze ćwiczą na zgrupowaniach? Przecież te zgrupowania nic nie dają. Nasza ekipa to kupa chaotycznie biegających kopaczy.

  • ~oko (16.08.2012 13:35:16)
    Jaka reprezentacja PZPN? co tu ma wspólnego z PZPN chyba tylko tyle, że ząłatwił im za silnego przeciwnika znowu. Niedługo nasz ulubiony przeciwnik do ratowania humory i statystyk Wyspy Owcze będzie dla nas za silny (tylko wyspom nasz gwaizdor Lewandowski strzelił jakies bramki)

  • ~@Jestem ZnaFcą. (16.08.2012 13:28:57)
    Wolski Srolski - pół sezonu w naszej buraczanej lidze gdzie ledwie co pokazał i nawet w swoim śmiesznym klubiku nie ma miejsca w podstawowym składzie przegrywając je z innymi szmaciarzami. Majewski - Kopie sobie w Anglii i należałoby go sprawdzić z tym że to gadanie o jego "atutach" mocno przesadzone. Garguła - Jedna z większych ciot naszej ligi, nie bez powodów kibice Wisły już od ponad roku domagają się wypierdolenia tego lamera. On nie dysponuje kompletnie niczym ani strzałem, ani podaniem, ani stałym fragmentem, NICZYM. Mierzejewski - też ciota, chyba najgorszy i najbardziej przepłacony transfer ligi tureckiej ostatnich lat. Taki drugi Garguła, strzał albo nie dolatuje do bramki albo panu bogu w okno, podania szkoda gadać, stałe fragmenty palce lizać, kibice Polonii liczyli po ilu sf wykonywanych przez tą lebiegę strzelą jakiegoś gola, nigdy do tego nie doszło, odkąd zaczęli liczyć minęło ze 20 meczów i zrobił wypad z ich klubu. W końcu jak ktoś nie ma siły ze stojącej piłki kopnąć jej tak żeby przeszła pierwszego obrońcę to nie ma czego od niego wymagać.

  • ~jacenty (16.08.2012 13:27:19)
    Polska znów zaśpiewała ra ra ra

  • ~xxx (16.08.2012 13:10:02)
    Znam specyfikę pracy selekcjonera i naprawdę nie oceniałbym tego meczu doszukując się jakichś pozytywnych i negatywnych aspektów. Trener Waldemar Fornalik miał bardzo mało czasu na skompletowanie tak naprawdę dwóch drużyn; pierwszej złożonej z najbliższych współpracowników i tej właściwej piłkarskiej reprezentacji - powiedział PAP Engel. - Te dni, które szkoleniowiec i zawodnicy mieli do dyspozycji, na pewno zostały dobrze wykorzystane. Obie strony poznały się, piłkarze mogli się przekonać, jaką filozofię gry ma Fornalik. Budowano wzajemne zaufanie - dodał. Środowe spotkanie biało-czerwoni po raz pierwszy od dłuższego czasu rozpoczęli z dwoma napastnikami. Choć ustawienie 4-4-2 nie przyniosło niczego dobrego, to Engel tej próby nie nazwałby nieudanym eksperymentem. - Rzeczywiście widoczny był brak współpracy między Robertem Lewandowski i Arturem Sobiechem, ale naprawdę próby gry innym ustawieniem nie można oceniać tak szybko. Trzeba czasu, by zawodnicy przyzwyczaili się do innego sposobu poruszania się po boisku - wyjaśnił.

  • ~F.Smuda (16.08.2012 12:53:17)
    ni pretensji nie mają. Szkoda, że tak teraz wyszło, ale nie mam zamiaru odpowiadać, kopać się. Nie ma sensu, zbyt wiele radości daliśmy ludziom tymi trzema meczami, momentami naszej dobrej gry, żeby teraz to wszystko rozwalić. Mam nadzieję, że fani się od tej drużyny nie odwrócą -

  • ~kompresja (16.08.2012 12:48:03)
    piech mimo, ze nie strzelil, to znalazl sie 2x wiecej razy przy okazji do strzelenia w 10 min niz lewy przez caly mecz :) z meczu podobal mi sie jedynie borysiuk, grosicki i piszczek. borysiuk robil swoje, grosik jak byl przy pilce to bylo przynajmniej dynamicznie, a ze nie ma chlopak z kim grac to sie szybko konczylo, piszczek przynajmniej wybiegal... szkoda mi, ze wasilewskiego wstawia sie na taka pozycje, bo bedzie jopy zbieral, ja bym postawil na zewlakowa i celebana w srodku, a co :) a odnosnie tytulu artykulu - wiadomo, ze sie sie MS nie zakwalifikujemy i nie wiem po co durnie w tv pieprza. stad bym smialo pracowal, zmienial, sadzal na lawe (jestem przekonany, ze wiecej pozytku byloby z duetu piech-janoszka niz lewy-sobiech)... przygotowal sie jakos do eliminacji ME, aby bylo kim grac, a tak zajmiemy 4 miejsce w grupie i dalej bedzie pizda na dalsze eliminacje.

  • ~Franciszek Smuda (16.08.2012 12:41:42)
    Ten zespół pokazał że potrafi grać w piłkę.

  • ~lato Grzesiu (16.08.2012 12:40:28)
    Hej frajerzy kupowac karneciki na lige bo nie mamy ze Zdziskiem na dziwki !

  • ~RASSSStamcostam (16.08.2012 12:40:06)
    ale ze jaka nadzieja. Te lamagi przegraly bo byli gorsza druzyna notowana nizej w rankingu o 5 miejsc. Wiec przegrali. Nie podniecajcie sie tez tak 3z Dortmundu bo to zasluga Klopa a nie kopaczy . Tam 3 kolka sa dopasowane idealnie do maszyny ale u nas juz nie pasuja. Szczesny to 22 bramkarz PL jezeli chodzi o skutecznosc interwencji wiec zaraz pewnie na lawce posadzi go zdrowy Fabianski. Bedziemy dostawac wpierdol teraz od kazdego wlacznie z Watykanem i SamoA. I nic tego nie zmieni tak dlugo jak w naszej lidze nie pojawia sie zagraniczni trenerzy ktorzy zaczna sciagac zagranicznych pilkarzy . Jak pierwszego Polaka znajdziemy w 3 lidze to kurwy zaczna myslec o szkoleniu mlodych. Ale tu musze was zmartwic bo chuj z tego bedzie mamy za malo kasy i w dodatku nie lubimy wydawac jej na taki szajs jak kopana.

  • ~brawo brawo (16.08.2012 12:37:52)
    kocham NASZA reprezentacje. pisalem zeby stawiac na rywali, kurs 3.65 na dwa dni przed meczem, a chwile przed, ponad 4 zl

  • ~zółw stanisław (16.08.2012 12:35:34)
    i po kiego chuja się tam Waldek pchałeś? Przecież tam nie masz szans nic zrobić, gwiazdki, gwiazdeczki i reszta gównianego towarzystwa. Zamiast sobie w Ruchu spokojnie pracować, budować zespół to poleciałeś do pzpn za "parę groszy" więcej i teraz całe dobre imię jak psu w dupę-za miesiąc będzie taka jazda po tobie, że szkoda słów. Kurwa!

  • ~Pikt (16.08.2012 12:31:44)
    Momentami graliśmy jak równy z równym, więc myślę, że chłopaki dali z siebie wszystko i trzeba im podziękować za grę. Nic się nie stało!

  • ~Jestem ZnaFcą. || Do dr Zygi. (16.08.2012 12:29:37)
    Chłopcze, Ty masz chyba nierówno pod sufitem. Mila do reprezentacji? To może jeszcze wziąć Tadzia Sochę, Mariuszka Pawelca, Przemka Kaźmierczaka czy Łukaszka Gikiewicza. A co, mistrzowie Polski, należy im się kadra. Pytasz o piłkarzy z prostopadłym podaniem, proszę bardzo. Przede wszystkim Wolski, który nie gra w Legii, bo jest kontuzjowany, jak wróci to podstawowy skład gwarantowany. Inny znakomity kandydat to Radosław Majewski, ten to chyba ma najlepsze prostopadłe podanie od czasów Szymkowiaka, ale selekcjonerzy go notorycznie pomijają przy powołaniach. Nawet, niedoceniany i zapomniany przez ostatnie lata, Łukasz Garguła jest dużo lepszym piłkarzem od Mili, bije go niekonwencjonalnością zagrań i techniką na głowę. Można do tego grona dodać również Mierzejewskiego, który ostatnio jest jednak bez formy, jak zresztą cała reprezentacja. To takie przykłady na szybko. Jakby się dłużej zastanowić to pewnie znalazłbym jeszcze jakiegoś jednego czy dwóch piłkarzy.

  • ~KoL (16.08.2012 12:29:10)
    Z ubawem patrzylem na "gwiazde" Lewandowskiego, ktorego gazety sprzedawaly juz za 40 milionow eu. To by sie Falcao czy van Persil usmiali. A chyba najbardziej inwalidzi czy damski futbol, bo technike przyjecia i dryblingu posiada on niczym kobieta. Najsmieszniejsze jak jest sam w srodku, i zaczyna robic "koleczka", wzglednie robi sztuczki pietka... na rozgrzewce.

  • ~WLADYSLAW ZMUDA (16.08.2012 12:12:15)
    EEEEEE ZA NASZYCH CZASOW REPREZENTACJA GRALA LEPIEJ.......ROBERT LEWANDOWSKI POWINIEN ZOSTAC GRAJACYM SELEKCJONEREM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ~seastin (16.08.2012 12:09:25)
    przestancie chodzic na mecze, to moze w koncu ktos cos zmieni, a tak bedziemy ciagle sluchac jak to oni graja dla nas. ja juz przestalem!

  • Szuwarek (16.08.2012 12:08:25)
    Teraz zadam pytanie dla włodarzy TVP. GDZIE DO CHUJA WCZORAJ BYŁ HYMN? !!! I wy chcecie zeby ludzie płacili abonament? TAKIEGO CHUJA !!!

  • ~Juliusz Kalodont (16.08.2012 12:02:08)
    co tu pisać? my nie mamy piłkarzy jesteśmy IV ligą Europy dopóki nie bedzie profesjonalnych osrodków szkoleniowych młodzieży dopóty nie bedziemy mieć piłkarzy ! pisałem to juz nieraz WY DZIENNIKARZE powinniście zrobić taką nagonkę w mediach jak kiedyś wybraliście Smude na selekcjonera dziś powinniście pisać po pięc razy dziennie i piętnować tych komunistów z pzpn by wszystkie pieniadze jakie mają nie łądować w ligę reprezentacje czy swój brzuch wątrobę a na młodzież !!!!!!!!

  • ~robtacochceta (16.08.2012 12:02:01)
    Kiedy zaczniecie myśleć gamonie i zrozumiecie, że taki Lewy czy inny kopacz, przyjeżdża na kadrę wyłącznie w celach wypoczynkowych. Nawet Klopp, czy inny sedes, nie musi go ostrzegać przed konsekwencjami kontuzji, bo sam wie, że oznacza to dużo mniejszą kasę. Odwoływanie się do honoru czy patriotyzmu zawodowych kopaczy nie ma żadnego sensu w świecie, opanowanym przez wyścigi szczurów. Jeszcze Fornalik wyglądał na ostatniego romantyka, ale jak już dziś piszą, że walczy o większą kasę dla siebie to znaczy, że koniec, kropka. W tym kraju już nigdy nie będzie poziomu sportu, choćby trochę zbliżonego do czasów komuny.

  • ~Olek (16.08.2012 12:01:24)
    Juz mam tych niezdarnych kopaczy w dupie. Meczu z Estonia nie ogladalem (jak sie okazuje slusznie). Kolejnych meczow taz nie mam zamiaru ogladac bo kadra PZPNu nie jest warta 90 minut mojego czasu. Jak beda dobre wyniki to moze mienie zdanie ale jak na teraz to wszystko jest jasne.

  • ~Stary (16.08.2012 11:56:06)
    Juz dawno polozylem huj jak most Poniatowskiego przez Wisle na ta pierdolona tandetna polska pilke i smiac mi sie chcialo z tych,ktorzy mieli lub maja jakas nadzieje,ze cos sie zmieni na lepsze.Moje pokolenie nie mialo "ajfonow",komputerow,komorek,fur z bajerami i innych tego typu chujostw,mielismy za to okazje spedzania kazdej wolnej chwli na boisku lub kawalku innej wolnej przestrzeni aby kopac szmacianke lub pilke jak takowa sie znalazla.Mielismy okazje podziwiania prawdziwych mistrzow pilki poczawszy od Brychczego,Lubanskiego,Deyne po mlokosa Bonka ...to byly czasy,mecze,emocje,puste ulice polskich miast przy okazji meczow pucharowych Gornika czy Legii lub reprezentacji Sp.Kazimierza Gorskiego tak wiec nie ludzcie sie,ze bedzie lepiej,a emocje to sa jeszcze na torze zuzlowym bo tam przynajmniej walcza...

  • ~Manchester United (16.08.2012 11:49:50)
    Lewandowski jest wart każdych pieniędzy, po wczorajszym meczu w którym zaprezentował mase nietuzinkowych zagrań dajemy 55 mln funtów i zarobki na poziomie 15 baniek za sezon

  • ~pt (16.08.2012 11:49:47)
    "Drużyna jest gotowa" F. Smuda

  • ~Ilo (16.08.2012 11:48:36)
    Ja co prawda meczu nie oglądałem ale pokuszę sie o kilka słów w obronie naszych reprezentantów. Uważam mianowicie ze nie od początku weszli w mecz, brakowało im koncentracji i stąd pewna niedokładnosc w grze. Wymieniali zbyt duzo podan ktore nie otwieraly im drogi do bramki, szwankowalo tez przygotowanie motoryczne co mozna wytlumaczyc tym ze sa jeszcze w trakcie przygotowan do sezonu. Mysle ze z meczu na mecz ich gra powinna sie poprawiac.

  • ~AFC (16.08.2012 11:47:04)
    Trzeba grać krzyżowym diagonalnym, bez tego leżymy! A z tym wygrywamy!

  • ~Gugała (16.08.2012 11:46:06)
    Budowali My i budowali i będziem budować!

  • ~Arek Piech (16.08.2012 11:45:41)
    Jestem prawdziwym goleadorem, w 5 minut dwie szanse, przy czym lewuś w dortmundzie w 90 minut 15 szans i 1 gol

  • ~PeteX (16.08.2012 11:43:53)
    Było Belgia - Holandia oglądać, przynajmniej byłby artykuł o dobrym meczu.

  • ~amen (16.08.2012 11:41:20)
    a wy jak zwykle... jakoś pierwszy mecz benhałera też był chujowy, a potem kadra weszła na wyżysy swoich możliwości. wiem, że wy musicie ujadać, ale bez przesady

  • dr.zygi (16.08.2012 11:40:11)
    @do dr.zygi. Wiedziałem ze ktos się odezwie w kwestii Mili. To moje osobiste zdanie, mozesz mieć inne. Ale wg. mnie to jedyny zawodnik zdolny do prostopadłych, niekonwencjonalnych podań do przodu. Jestes mądrzejszy, to wskaż kogoś innego, tylko błagam nie Wolskiego, bo najpierw niech ten chłopak zacznie się łapać w Legii. Aha i nie Obraniaka, bo swoje pokazał juz na EURO.

  • ~Franek S. (16.08.2012 11:38:37)
    Coście zrobili z moją drużyną?!Taka była ułożona, A teraz to chuj i ja na to sram!

  • ~Oooooh you dont say?!?!?!? (16.08.2012 11:38:31)
    To znaczy ja powiem tak. Artur Lewandowski to piłkarz wypalony w reprezentacji. On dzisiaj cały czas mentalnie machał rękami i robił fohy. Tomasz Błaszczykowski natomiast nie powinien być kapitanem, bo jest za miętki. A Cracovia będzia grać swojo tiki take dopokąd będzie równe boisko. Pojedzie do jakiegoś Olsztyna i trzy czwarte boisk to pastwiska będą i się skończy hehehe. PS Co miał na myśli Wojt mówiąc "esensej they casa"?! Odpowiadać! KURWA ODPOWIADAĆ MI!!1one To ważne!11jeden

  • ~Jacek Jońca (16.08.2012 11:34:14)
    Mexico, RA RA

  • ~Robert Lewandowski (16.08.2012 11:33:42)
    Jutro za 30 milionow przejde do Arsenalu

  • ~Łobuz (16.08.2012 11:33:02)
    Weszło zoorganizujcie bojkot!skrzyknijcie kibiców.nie chodźmy na stadiony nie oglądajmy tych oferm nawet w tv.przecież to jest hańba.przestali cały mecz.z Estonią!!!kurwa mam dość tych wszystkich Fornalików i innych patalachów.Lewandowski ty pojebie zajmij się graniem a nie pierdoleniem o taktyce.kim Ty kurwa jestes?w normalnym kraju ukaraliby go finansowo albo wogóle z kadry wypłoszyli a u nas nic dalej będzie gwiazdorzył.jest dobrym piłkarzem ale w kadrze mu sie nie chce.skoro tak- niech wypierdala!pseudopiłkarze są gwiazdami w mediach pierdolą jakies farmazony a potem huja graja.panienki kurwa.jedyny ktory walczy to Polanski.on jedyny ma jaja.reszta ma w huju kadre i martwi się tylko o klub.NIE OGLĄDAJCIE tych osłów.dziennikarze NIE PISZCIE o nich.BOJKOT!!!!!

  • ~do dr.Zygi (16.08.2012 11:32:06)
    jebłeś Waściu żart wszechczasów...Mila do kadry!!!!Pewnie jajecznicę na śniadanie robisz ...z sześciu truskawek...boś ekspert i w tej materii

  • ~ja (16.08.2012 11:31:16)
    I Lewy teraz do Arsenalu za RvP

  • ~ytio (16.08.2012 11:31:02)
    Latą? Lato? latem?

  • ~Jerzy Engel (16.08.2012 11:29:47)
    Porażka z Estonią jest szalenie ważna, w kontekście dalszego procesu selekcji.

  • ~robercik (16.08.2012 11:29:26)
    Co jest kurwa, dobrze zagraliśmy, trener znakomicie wkomponował się w nasz sposób gry. Wojtek i jego ciosy karate przed polem karnym idealne. Babole obrońców całkiem fajne. i ja 2 razy wolniejszy niż w borussi, gdy tylko miałem piłkę przy nodze, obstawiało mnie 10 piłkarzykow z estonii. Było pięknie ! MŚ 2014 nasze !

  • dr.zygi (16.08.2012 11:25:40)
    Ten mecz charakteryzował się przede wszystkim chaosem, a ten chaos wpływał na zaangażowanie. Ludzie na boisku kompletnie byli pogubieni, gdzie biegał Błaszczykowski? gdzie biegali napastnicy, obaj i Lewandowski i Sobiech nie wiedzieli co maja grać, Rybus jakby zszokowany, gdy nagle obok niego na tej samej stronie stoi Błaszczykowski, Piszczek w szoku, bo przed nim na tym samym skrzydle nie ma nikogo, Ni ładu ni składu z przodu, totalna degrengolada, z tyłu nie lepiej, Perquiz masakra, Wawrzyniak to samo, Wasilewski wolny, bardzo wolny, Piszczek jak to on, zbawcą w defensywie nie będzie, Szczęsny, miał piłkę na dłoni, nie na palcach! ale na dłoni, ale widać słabiutki jest w nadgarstku. Zostali Borysiuk i Polański, jedyne małe plusiki w tej rozpierdusze. Co robić? Nie kombinować przy pozycjach zawodników! To podstawa. Niech trójka z Dortmundu gra kurwa tak jak grają w Dortmundzie, niech Błaszczykowski nie robią tego czego nie potrafią, i nie biegają po całym boisku bez ładu i składu. Wrócić do 1-4-2-3-1, zmian personalnych nie trzeba wiele, Glik za Wasilewskiego, niestety Wawrzyniak musi grać, zamiast drugiego napastnika kogoś kreatywnego, i tu widzę Milę. Skład: Boruc-Piszczek, Glik, Perquiz, Wawrzyniak-Borysiuk, Polański- Błaszczykowski, Mila, Rybus- Lewandowski.

  • ~Jacek Gmoch (16.08.2012 11:24:22)
    Za dużo dośrodkowań lampion chiński jak ja to mówię. Kolejna sytuacja. Wolny, bramkarz – nie wiem – muchy chyba łapie, Pan Ładny to niech sobie chodzi po wybiegach, a nie gra w piłkę. Hehehe...

  • ~Lumumbashi (16.08.2012 11:22:50)
    Polska - 218 sportowców, 10 medali (2-2-6)... Azerbejdżan - 53 sportowców, 10 medali (2-2-6)... Każdy polski medal = c.a. 13,5 mln zł. Piłkarze w łeb, koszykarze w łeb (15.08.)... Panie i Panowie - w Podgoricy mamy jakieś 0:3 (2x Jovetić, 1x Vucinić). A tymczasem... Legia trafia na Rosenborg, a prasa oznajmia: "Jesteśmy faworytami!". Klepmy się dalej po plerach w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. A że to jest nonsens? Owszem, to jest nonsens - ale tylko pozornie! ;-)

  • ~stano (16.08.2012 11:21:11)
    po obejrzeniu meczu repry z Estonią czułem się brudny. Płakałem.

  • ~Waldek King (16.08.2012 11:17:08)
    Koko spoko Mistrzostwa Świata mam w dupie głęboko.

  • ~WD (16.08.2012 11:12:21)
    Kurcze nie oglądałem meczu, bo fajny film leciał w TV ale przegrać 1-0 z Estonią to trzeba przyznać niezły wyczyn ;p

  • ako (16.08.2012 11:12:10)
    Panie Smuda, dziękuję za stworzenie drużyny na eliminacje MŚ2014.

  • ~kibic (16.08.2012 11:10:44)
    W lipcu oglądałem na niemieckiej stacji sparingi Borussi przed nowym sezonem. Byłem zdumiony widząc Lewego, który potrafi grać bez piłki, biega, zmienia pozycje, angażuje obrońców, którzy muszą biegać za nim, wystawia się do podania, a przede wszystkim walczy jeden na jeden wygrywając te pojedynki. W trakcie EURO 2012 oglądałem na boisku znudzoną gwiazdę, która czekała na podanie, dostajnie człapiąc po murawie. Ożywiał się tylko wtedy, kiedy przy piłce był Kuba, lub Piszczek. Innych zawodników nie widział, a jeżeli to bardzo rzadko. Podobnie było wczoraj. Pytam zatem po co taki zawodnik w kadrze? Bo może coś strzeli? Bo nie mamy innego napastnika? Statystyki ma żałosne. 46 występów w reprezentacji i tylko 15 goli. Chyba nieco za mało, jak na napastnika europejskiego formatu, o którego rzekomo upominał się MU. Kiedyś trenerom siatkarzy wydawało się, że kadra nic nie wygra bez Wlazłego. Okazało się, że nie mieli racji. Chwała Fornalikowi za to, że skusił się na Piecha. Chłopak ambitny, a może Lewy czując ławkę wreszcie pokaże prawdziwe zaangażowanie, takie jak w meczach Borussi.

  • ~centertel (16.08.2012 11:10:25)
    @fax No co ty nie powiesz. A wpierdol od owczarzy 0-2 to jaks inna Estonia dostala?

  • ~wyjebac (16.08.2012 11:08:15)
    wyjebac komentatorow z tvp co chwile sie podniecali jakby kurwa polska grala z Brazylia...

  • ~Ohh you dont say?!?!?!? (16.08.2012 11:08:07)
    To znaczy ja powiem tak. Artur Lewandowski to piłkarz wypalony w reprezentacji. On dzisiaj cały czas mentalnie machał rękami i robił fohy. Tomasz Błaszczykowski natomiast nie powinien być kapitanem, bo jest za miętki. A Cracovia będzia grać swojo tiki take dopokąd będzie równe boisko. Pojedzie do jakiegoś Olsztyna i trzy czwarte boisk to pastwiska będą i się skończy hehehe. PS Co miał na myśli Wojt mówiąc "esensej they casa"?! Odpowiadać!

  • ~Jestem ZnaFcą. (16.08.2012 11:07:46)
    HEHE, Borysiuk i Sobiech przeszli koło meczu, jak zawsze. Lewandowski spieprzył kilka akcji, ale to się bierze z jego frustracji, Robert za bardzo chciał. Co chwilę wracał się do pomocy, aby rozegrać jakąś akcję, bo przecież Fornalik wystawił dwóch defensywnych pomocników. Polański na pewno na tę pozycję się nadaje. Natomiast ja od lat zastanawiam się na jakiej pozycji gra Borysiuk. To beztalencie chodzi po tym boisku, zero biegu i wysiłku, zero odbioru, co chwilę głupi i złośliwy faul, ciągle spóźniony. Czasami chwali się go za przerzut, ale na Boga. Przecież widać było, że Polański też potrafi zrobić taki przerzut, a do tego ma niezły odbiór, ambicję i wolę walki. Chyba praktycznie każdy zawodnik potrafi zrobić taki przerzut. Mamy dziesiątki lepszych defensywnych pomocników od tego Borysiuka, że podam tutaj tylko przykład Łukasika. Chłopak nie dość, że ma świetny, czysty odbiór, to jeszcze świetne podanie, przerzut właśnie, podłączenie się do akcji ofensywnej, rozegranie oraz kondycję i wolę walki. Przyszłość środka pomocy w Legii i reprezentacji to Łukasik – Wolski. To kwestia tygodni. Pozdrawiam.

  • ~TP Mazembe (16.08.2012 11:07:08)
    "Im gorzej, tym lepiej, a Stanowski zaciera ręce, bo kaska leci" - tym cytatem pragnę rozpocząć mój skromny wkład w portal "sfrustrowanych ludzi". Kaska leci, i owszem - na konta pseudokopaczy. Za ich brutalne - i w 100% prawdziwe - punktowanie, sfrustrowany Stanowski powinien przytulić c.a. 7 razy więcej kasy niż tuli obecnie. Dziękuję za uwagę.

  • ~... (16.08.2012 11:07:07)
    Jak mozna przegrac z zespole znajdujacym sie nizej w rankingu FIFA niz my???? (nie wiedzialem, ze w ogole to mozliwe, by byc nizej...)

  • jaca911 (16.08.2012 11:06:25)
    Estonia pierwszą połowę zagrała w rezerwowym skłdzie, bo tak należy nazwać brak Vassilieva, Voskoboinikov, Kinka i Saaga. W momencie wejście na plac tych zawodników obraz gry się zmienił i Estonia podobnie jak Czesi na Euro wrzucili na drugi bieg i wygrali. Spotkanie raczej bez historii, bo nie przypominam sobie żadnej konkretnej akcji, w pamięć zapadła mi jedynie Jaskółka Rybusy, którą Jasina nazwał ewidentnym karnym..hmm. Zawiódł też Borysiuk, mało odbiorów, niecelne przerzuty, patrząc na mecz w ogóle o nim zapomniałem...wiadomo wole Ariela niż Obranjaka ale mimo wszystko oczekuję od niego więcej. Z przykrością muszę stwierdzić, że podobnie jak na euro i tutaj najlepszy był Farbowany Ojgen. Ach jedna rzecz mi się spodobała (jasne, że nie z meczu) ale wypowiedź przed meczem Wasyla, który powiedział, że na euro dali dupy i się ośmieszyli, jedyny Wasyl dostrzegł to co 38 milionów Polaków. PS: Na meczu było 5 tys widzów, chodzą słuchy, że 4,5 tysiace z tej ilości to rodzina naszego kapitana.

  • ~Profesor Avenarius (16.08.2012 11:02:57)
    Nie wątpię, że Ćwiąkała to bardzo wierny i karny piesek Stanowskiego, ale do pisania to on się naprawdę nie nadaje.

  • ~Jacek Gmoch (16.08.2012 10:57:28)
    heheheh chyba muszę im narysować odpowiednie schematy jak grać piłką hehehehehhehe

  • ~kibic z g^ó^r^ (16.08.2012 10:57:08)
    FORNALIK !!!!!!!!!!!! co to miało byc taktyka na mecz towarzyski ? obrona Częstochowy !!!!!!!!!!!!! Szczęsny i tak jestśs nikim po tym tekście przy aferze z koszulkami " nie ma zanczenia czy jest z orłem czy bez " ciągnij sie klaunie.

  • ~cris (16.08.2012 10:52:31)
    Tekst Ćwiąkały. Tego żałosnego stylu nie da sie pomylić z nikim innym. Nie masz odwagi się podpisać, gówniarzu? I wcale nie chodzi mi o to, jak zagrała Polska - kadra pokazał dno i trzeba ją za to zjechać. Chodzi mi o styl i poziom - w dawniejszych czasach zawód dziennikarza, który obecnie wykonuję, wiązał sie z jakąś elitarnoscią. Teraz sobie przychodzi taki Ćwiąkałą, z gilem pod nosem, wrzuca bezzasadne przekleństwa do "artykułu", przez 4 akapity tylko pierdolenie o Szopenie, nic konstruktywnego, i uważa się za dziennikarza. Nie, jesteś nikim, a nie dziennikarzem. Dzieciaczkiem, któremu Stanowski, nie wiem czym kierowany, pozwolił w marnym stylu wylewać swoje żale na portaliku (i to z błędami). Do szkoły, chłopczyku, a nie zamęczasz porządnych ludzi swoimi wypocinami. jeśli zeszło upadnie, to nie przez te pseudo-madrości nastoletnich nacjonalistów, a po prostu przez żenujący poziom pisania. Czego sobie i wszystkim życzę, amen.

  • ~Tomek (16.08.2012 10:49:10)
    a w ogóle dawno czegoś takiego nie było, zawsze był problem, że piłkarze nie grają w podstawowych składach swoich drużyn, albo byli za słabi, a teraz to jakiś kabaret, wszyscy grają w miarę dobrych klubach zachodnich (lub wschodnich) prezentują tam przyzwoity poziom, a w reprezentacji CHOOOOJJJJ ! wniosek jest jeden po prostu im się nie chcę i mają to w dupie

  • ~dyz (16.08.2012 10:45:58)
    Jebany portal sfrustrowanych ludzi. Wy się tu KURWA żalicie a gnida stanowski zaciera ręce. Interes się kręci. Najważniejsze "IM GORZEJ TYM LEPIEJ". Kaska się kręci.

  • ~Tomek (16.08.2012 10:44:09)
    co to w ogóle za stwierdzenie że są bez formy, kurwa jak się trenuje codziennie to chyba po to, żeby być w formie. Jak się nie jest to albo się nie trenuje, albo się jest chujowym...

  • ~Po prostu nie mamy pilkarzy na poziomie. (16.08.2012 10:43:17)
    Z gowna bata nie ukrecisz. I zaden trener tutaj nie pomoze. Czy to zagraniczny czy krajowy. Selekcjoner kadry jak sama nazwa wskazuje ma selekcjonowac czyli wybierac a nie ich trenowac.A z czego ma wybierac jak w tej chwili stado bylych reprezentantow nie moze sobie znalesc klubu w Europie - Boruc, Jelen, Boenisch, Dudka itp. Przeciez to sa jakies kpiny i parodia. Z czego ma powstac ta reprezentacja ?

  • ~drogie Weszło!!! (16.08.2012 10:43:09)
    podajcie mi proszę liczbę uderzeń piłki(czymkolwiek)w tym meczu...przez niejakiego Sobiecha...kurwa nie mogę się doliczyć( jakiś mało gramotny jestem obliczeniowo);((

  • ~4naliq (16.08.2012 10:41:37)
    wynik lepszy niż gra

  • ~-olo (16.08.2012 10:37:38)
    Gwiazdor Lewandowski powinien wyleciec z podstawowej 11 za brak zangażowania albo umiejetnosci 30 mle euro za drewniak , i jeszcze wypowiada sie ze on musi szukac pilki no smiech na sali....Kurwa to co one chce stac w polu bramkowym caly czas i czekac az mu pilka spadnie pod nogi , zaraz sie bedzie wypowiadal ze musi sie cofac bo inaczej go lapia na spalonym . Powiniem dostac ze 3 mecze na lawce ja k fornalik ma jaja i nie jest zamieszany w uklady menadzerskie.

  • ~Antoni Pejchniczek (16.08.2012 10:35:28)
    Jestem wybitny od 1979 roku.Proszę o zadawanie pytań.

  • ~ktokolwiek widział... (16.08.2012 10:32:30)
    jak "nasze fajtpipusie"przed meczem zdejmowały górę od dresów na boisku?Rzucali nimi na murawę, a jakieś "kierowniczki drużyny"(czy inne Pany) zbierali je w popłochu...Żenada, niechlujne gwiazdorki, potrzebują niani, aby ta zebrała po nich ciuszki. Jak potem, taki rozwydrzony bękart ma dobrze grać...skoro nie ma mu kto zasznurować butów ...założonych odwrotnie na endoprotezy?

  • ~SOBIECH JEGER MEISTER (16.08.2012 10:32:08)
    Sobiech - przez 2 lata zagrałeś w 11 meczach i strzeliłeś 4 gole. Może zmień zawód?

  • ~waca (16.08.2012 10:28:56)
    Smiało można stawiać handicap 0:1 z Czarnogórą kurs 4,6 . Ludzie korzystać!!!

  • ~Tenhauser (16.08.2012 10:28:12)
    LEWANDOWSKI !! CO !! 12 strat, zero goli !!!!! STENDING OWEJSZYN DLA CIEBIE!!

  • ~do trenera selekcjonera (16.08.2012 10:27:07)
    WALDEK - WYPIERDOL tych patałachów!!! Powołaj młodych z polskiej ligi!

  • Kot_Alik (16.08.2012 10:26:21)
    Teraz Czarnogóra poleci nas na jakieś 5:0 :)))) Ale najważniejsze, że Błaszczykowski dostał wystarczającą liczbę biletów i cała bliższa i dalsza rodzina może zobaczyć jaką jest piłkarską kurwą!

  • ~d (16.08.2012 10:26:05)
    co tu pisać? my nie mamy piłkarzy jesteśmy IV ligą Europy dopóki nie bedzie profesjonalnych osrodków szkoleniowych młodzieży dopóty nie bedziemy mieć piłkarzy ! pisałem to juz nieraz WY DZIENNIKARZE powinniście zrobić taką nagonkę w mediach jak kiedyś wybraliście Smude na selekcjonera dziś powinniście pisać po pięc razy dziennie i piętnować tych komunistów z pzpn by wszystkie pieniadze jakie mają nie łądować w ligę reprezentacje czy swój brzuch wątrobę a na młodzież !!!!!!!!

  • ~Przejrzyjcie na oczy (16.08.2012 10:21:58)
    Ludzie,czy wy naprawdę nie widzicie,że Lewandowski to nie jest żaden piłkarz światowego formatu tylko zwykły ligowy ekstraklasowy drewniak.Nie chodzi mi tylko o mecz z Estonią.Podajcie mi jedną jego ceche,która uprawnia was do mówienia,że Lewandowski to napastnik światowej klasy?Bo ja widzie same jego wady:1.Kompletny brak umiejętności zastawienia piłki,gdy ją próbuje zastawić,od razu ją traci.2.Nie potrafi na siebie kompletnie wziąć ciężaru gry(tak jak to robił Ibrahimovic na euro 2012)3.Bardzo słaby strzał z lewej nogi4.Bardzo słabo gra głową(niech was nie zmyli bramka z grecją)5.No i najważniejsze ogromna nieskuteczność,w Borussi marnuje 95 procent sytuacji które ma,pod względem nieskuteczności,jest chyba rekordzistą w bundeslidze. No i ja się pytam jakim prawem niektórzy dziennikarze porównują jego umiejętności do takich napastników jak Rooney czy Ibrahimovic.

  • ~fax (16.08.2012 10:21:13)
    Czy ktoś w tym całym pierdoleniu raczył zauważyć że Estonia to nie jest jakiś Luksemburg tylko ekipa która grała w barażach?

  • ~Juri (16.08.2012 10:21:08)
    Lewandowski gwiazdeczko wypierdalaj z tej reprezentacji to o tobie i twoich kolegach patałachach z Dortmundu mówił Dziekanowski

  • ~niko mu (16.08.2012 10:19:47)
    pogonic tych lamusow jak najszybciej,wstawic mlodych chlopakow co beda zapierdalac ,a nie lazic jak kurwy pod latarnia

  • ~Jakub Błaszczykowski z Truskolasów w Małopolsce (16.08.2012 10:18:58)
    Aczkolwiek jednakże poniekąd cieszę się, że przed meczem z Estonią udało mi się wynegocjować godziwe startowe niezależne od wyniku, oraz że dostałem zadowalającą liczbę biletów.

  • ~Franciszek Smuda (16.08.2012 10:16:00)
    Wygrana z Estonią jest nadmiernie optymistyczna.

  • ~adam (16.08.2012 10:12:03)
    Mam plan taki, rozpierdolić tę reprę, struktury w drobny mak, olać MS w Brazylii, europejskie puchary klubowe i skupić się na Euro 2016. Na to dziadostwo słów brakuje. Aha. Szczęsny WON na zawsze z kadry, ile to można kompromitować bezkarnie Polskę? Że kiedys coś łapał z Niemcami? No i co z tego, Boruc też łapał, Smolarek mial cudowny mecz z Portugalią, ich już nie ma, Szczęsnego też nie powinno być. Gość jest po prostu dramatycznie slaby.

  • ~zjoms (16.08.2012 10:03:13)
    Cytat z dzisiaj:... KTO TO POWIEDZIAŁ ?? Zawiodłem jako lider, bo nie poprowadziłem drużyny do zwycięstwa i nie byłem wzorem dla innych naszych zawodników. Nie ulega wątpliwości, że tak nie można grać. Występując z orzełkiem na piersiach trzeba dać z siebie wszystko. .....Nie, to nie Kuba "biletejro"

  • ~gwz (16.08.2012 10:00:09)
    gowno moga . popr literowki....walnie sie przecietny czlowiek w kostke to kustyka i do roboty pojdzie bo l4 nie warto ....a taki pol roku w baden baden dochodzi do siebie cwel jeden z drugim,,,wiecie co pilkarzyki ja spokojny jestem ale nie odmowie sobie napluc na was jak ktoregos spotkam gdzies ....a spotkam....i co wtedy zrobicie , mam nadzieje ze uderzycie mnie naprawde hahahahaah, wtedy oddam....w piszczel ;)

  • ~ehhhhhhh (16.08.2012 09:58:57)
    gangrena i grupa nieudaczników, ale żesmy się doczekali zespołu

  • ~emsi (16.08.2012 09:58:30)
    Najlepsi nasi piłkarze to ludzie wychowani na piłce podwórkowej, gdzie grało się 7 dni w tygodniu aż do ciemna, kiedy nie raz dało się komuś po gębie i nikt nie odstawiał nogi. To dało pewne podstawy nieustępliwości, twardej gry - walczenia o swoje stad piłkarze pokroju Hajty, Wałdocha,Krzynówka i innych którzy zrobili jakieś tam kariery na dzień dzisiejszy nawet przyzwoite. Ale kto dziś to pamięta dzisiaj gra się ale na komputerze a na piłkę się jeździ ze 2x w tygodniu. To nie może się udać - trzeba patrzeć na inne systemy szkolenia np Francja, Portugalia - nasz to jedna wielka ściema on nie jest dla młodzieży on istnieje dla działaczy

  • ~Ryszard Forbich (16.08.2012 09:58:09)
    Oglądałem mecz u córki tak jak zawsze. Kurwa mógł się ze mną PZPN skontaktować i byłoby 0:3

  • ~gwz (16.08.2012 09:56:37)
    fornala tez nie szkoda po namysle wiedzial w co brnie....BOJKOT REPREZENTACJI!!! 1 raz nawoluje ja do tego az nie wierze ale to jedyna droga olac mecze smiac sie znich jechac ich na ich twitterach itd non stop niech sie wkurwiaja zaskarzaja a tak naprawde gowno moge , kopiesz takiego w piszczel i ma kape pol roku hahahaha

  • ~gwz (16.08.2012 09:55:21)
    jest smiesznie !!!! leje na polskich pilkarzy to sa cioty a najlepsze jest kreowanie na mega talent robercika L. a jestem fanem united...i wlos mi staje na glowie deba jak slysze gdzie ma isc i za ile ta pieprzona ciota ktora strzela jak mu na leb spadnie plus kilka fuxow..pogadamy o roberciku za 3 lata hehe mega talent hehehe dobre ...o reszcie nie wspominam nawet bo o rzygowinach gadac nie lubie , wiecej zelu , wiecej solarium , wiecej dziwek , mniej treningow , wiecej nowych aut , imprez!!! o czym tu mowa jak na je kto chce jakby malta grala o zycie terz by nas zjadla trzeba to przyjac do glowy i sie smiac znich , naprawde duzo wiecej radosci jest z zycia wtedy i czlowiek wesoly chodzi, zrobmy znich kukly do robienia sobie dobrego humoru poprzez szydzenie z nich niech sie stana kuklami do posmiewiska tak ze nagle przestana chciec na zgrupowania przyjezdzajac wymyslajac sterte tlumaczen z czego tez bysmy sie smiali...smiejmy sie olejmy ich total do tego nawoluje od teraz na kazdym kroku jazda znimi i niewazne z ktorym i czy sie nalezy czy nie ...a nas nalezalo pompowac 4 lata i kazac ogladac to gowno w ich wykonaniu to teraz my jedzmy 4 lata po gnojach bez honoru

  • ~KOWAL (16.08.2012 09:53:04)
    ZNOWU MIAŁ RACJĘ

  • ~Iyen (16.08.2012 09:51:16)
    Waldek Fornalik jest typem trenera który wie co robi i ma nosa do piłkarzy.Ogranicza go jak zwykle PZPN bo to ich kadra.Dajcie Waldkowi 110% swobody a zbuduje kadrę i nie będą to gwiazdy ale pokarzą na pewno charakter i chęć do grania.Można przegrać każdy mecz ale można go przegrać z klasą a nasi kopacze nawet tej klasy nie mają by zejść z boiska z głową w górze.Dają dupy zawsze i wszędzie jak zwykłe k...y

  • jodynaa1 (16.08.2012 09:50:33)
    Zastanawiający był ten pokaz żenady w pierwszej połowie. Czy możliwe jest, by to przejście na 4-4-2 tak się odbiło na grze?

  • SK (16.08.2012 09:50:04)
    Mamy 2 lata wolnego. Rozpierdolic to towarzystwo i zaczac od nowa. I tak Uefa nie ma nas z czego wykluczac.

  • ~Annex (16.08.2012 09:48:33)
    Kurwa. Jeszcze nidawno jeździliśmy Belgię z Matusiakiem na czele, a teraz Belgia jedzie Holandie 4-2. Z nami to byłaby pewnie dwucyfrówka

  • ~przerzucam sie na Łucznictwo (16.08.2012 09:45:07)
    CO nowy trener to spada z niższego konia....

  • ~kara mustafa (16.08.2012 09:44:46)
    To co wczoraj w pierwszej połowie zagrał Artur Sobiech to była klasa światowa. Nie wdziałem jeszcze zawodnika który by tak uciekał od piłki jak on. A już na plecy wyjebał mnie pan współkomentator "estonia w eliminacjach będzie chłopcem do bicia , my natomiast mamy zupełnie inne cele". Kurwa to mówi ekspert w publicznej telewizji w meczu w którym ten chłopiec do bicia nie daje nam nawet stworzyć pół klarownej akcji a estońscy srzydłowi ruchają jak chcą po prawej stronie naszego asa z dortmundu, a już prawie realu ( po tym meczu zachwyt mourinio nad piszczkiem chyba trochę zmalał). Od dziś przestaje płacić abonament

  • ~Iyen (16.08.2012 09:43:57)
    do ~niebieski z krwi i kości Masz kolego racje bo po wejściu Arka widać było że chce mu się grać i o mało nie doprowadził do remisu.Takich graczy trzeba w reprezentacji a nie tych gwiazdorów którzy się boją o piszczele by ich nie podrapać.Czas podziękować tym pseudo gwiazdom i niech sobie zarabiają tam gdzie grają na codzień ale reprezentacje muszą tworzyć gracze którzy chcą grać dla kraju a nie dla kasy. PozdRo dla noRmalnych.

  • ~trener (16.08.2012 09:42:00)
    Zawodnicy przed ligą mają ciężkie nogi,a lekkie gowy/bo puste/.

  • ~Kurwa mać (16.08.2012 09:40:50)
    Od jak dawna trafnie oceniam Lewego na weszlo?! Od bardzo dawna. Dopiero do tego dochodzicie?! Kabaret! Z drugiej strony wcale się Legii, że go nei wzieli. Patrac na jego gre tez bym go nei wzial.

  • ~A chuj prawda (16.08.2012 09:38:16)
    Ja rzadnych momentow nie widzialem! Jakie mmenty, momenty mieli esonczycy,my mielismy 2 akcje piecha w koncowce.

  • ~niebieski z krwi i kości (16.08.2012 09:36:59)
    nie poznaję kolegów. Widać można napisać normalnie, a nie dop...ć trenerowi, który na razie dał szansę leszczom, ale stopniowo z tych leszczy będzie rezygnował. Ciekawie wyglądało jak na boisko wszedł Piech i zap...ł za dwóch, a obok Robercik Lewandowski sobie spacerował. P...y gwiazdor, niech wy...a z repry. Wolę 100 razy takich Piechów, którzy może piłkarsko słabsi, ale za orzełka będą zap...ć, a nie spacerować. I mam nadzieję, że Waldemar Fornalik też to dostrzega. Nie wystawić Lewego? A za co on ma grać? Za gole dla Borussi i odwalanie klocków w kadrze? Bez jaj.

  • ~uwielbiam te wasze porównania (16.08.2012 09:34:48)
    "Na razie ta nasza kadra to taka spokojna rzeczka, która sobie płynie i płynie i… nic się nie dzieje. Czasami przyjdzie jakiś Estończyk albo Czech i umyje brudne nogi, czasami ktoś do tej rzeczki nasra, ale ekosystemu to nie wzrusza." :-))))

  • Thorgal (16.08.2012 09:33:51)
    szkoda, że kadry nie może już objąć Uday Hussein... on zaprowadziłby tam porządek :)

  • ~Szpaku (16.08.2012 09:33:28)
    Euro wpierdol ciąg dalszy, zaraz zaczynamy światowy wpierdol w najlepszym wydaniu...

  • ~włodek lubański (16.08.2012 09:26:46)
    panowie nie mówcie że było ta źle przecierz podobnie jak na euro "momenty były"

  • ~Andrzej Juskowiak (16.08.2012 09:22:51)
    Ja myślę, że Robet Lewandowski zasługuje na miano piłkarza meczu, poza tym mógł zostać bohaterem, ale nei skoczył wmurze i nad jego glowa pilka poszybowała w okienko.

  • ~Frantz (16.08.2012 09:21:37)
    Jak widać, euro to nie moja wina.

  • ~gracz (16.08.2012 09:21:36)
    ko ko ko kompromitacja przegrała reprezentacja zawsze kiedy w gale gramy wszystko przegrywamy

  • ~aaaa (16.08.2012 09:19:13)
    Chłopaki koszmarnie słabe, ale kim tu zastąpić to towarzystwo?

  • ~THE TRV Vinnie Jones (16.08.2012 09:18:39)
    do: Kapral z Żagania, jako Legionista ci powiem szacun za twój wpis, tym kopaczom bo nie piłkarzom przecież, należałoby cały czas takie przygotowania organizować. Te pizdy wołowe mają więcej wspólnego z zawodem modelki niż piłkarza. Wyjebać trio z Borussii, Wasilewskiego, a stawiać na Polańskiego,Borysiuka, Wolskiego, Łukasika, Boruca,tego typu piłkarzy młodych gniewnych i solidnych w połączeniu z doświadczeniem. Zero startowego jak się nie podoba to wypierdalać z kadry, gra w kadrze ma być zaszczytem i promocją dobrej gry i zaangażowania. tyle, że Fornalik dziecko myśli szkoleniowej Piechniczka i Lenczyka chuj tu zmieni.

  • ~Iyen (16.08.2012 09:17:35)
    Trener reprezentacji powołując tak doświadczonych graczy grających na co dzień w mocnych ligach i dobrych klubach musi jedynie im pomóc się zgrać razem bo przecież nie jest jego zadaniem uczyć ich gry w piłkę a z tego co widzieliśmy to oni nie potrafią grać albo im się nie chce.Nasz gwiazdor nr.1 Lewandowski niech sobie zada to podstawowe pytanie... "czy chce grać" w reprezentacji bo najwidoczniej mu się nie chce. Jest wielu grajków w Polsce którzy grali by nawet za darmo dla dobra kraju ale sztab szkoleniowy stawia stale na tych samych i tą drogą nigdzie nie dojdziemy bo podstawa to kasa a ten co robi coś dla kasy nie zrobi tego nigdy dobrze.

  • ~toko (16.08.2012 09:16:01)
    "jak burdel źle przędzie, to nie przestawia się łóżek, tylko zmienia panienki. Pytanie, czy Waldemar Fornalik odważy się budować tę drużynę od podstaw" I co to ma niby znaczyć? "Budować", pieprzycie jak Kurzajewski... Że co, za Lewandowskiego ma wejść kto? Kucharczyk? Za Obraniaka Cetnarski, a za Piszczka Jędrzejczak? O czym wy pitolicie? Budować od nowa to sobie będzie mogła Brazylia, jak jej nie wyjdzie.

  • ~claudio (16.08.2012 09:15:35)
    psychol -pełne poparcie ,to jest czysty masochizm ,ale Argentyna dojebała helmutom wiec i tak jestem happy.

  • ~Kuba Leszczykowski (16.08.2012 09:15:20)
    No jak ja mam z wami rozmawiać , kurwa ?????????!!!!!!!!!!!

  • ~tomy (16.08.2012 09:07:49)
    Ta zbieranina drewniaków przez 3 lata trenowała tylko grę w dziadka na małej przestrzeni. Tak gadał Lewy i wygląda to na prawdę. Trudno drewnianymi nogam podać czy przyjąć dokładnie. Trzeba im te kolorowe, pedalskie buciki wyposażyć w elektronikę. Albo zacząć od cięzkich, sięgających wysoko ponad kostkę buciorów, w jakich grano jeszcze przez parę lat po wojnie. Liczenie na tych żelów przypomina liczenie, że pospolite ruszenie ślachty obroni łojcyzne.

  • ~pw (16.08.2012 09:06:11)
    very very solić kiper

  • ~psychol (16.08.2012 09:02:37)
    Panowie dobrze wam radzę - olejcie to. Olejcie mecze naszej kadry i naszych ligowych pseudo piłkarzy. Zaoszczędzicie sobie zdrowia, ponadto nie będziecie uczestniczyć (biernie, bo biernie, ale palaczem mozna tez być biernym) w tej patologii zwanej polską piłką. A wy panowie z weszło wstydzcie się ! Chyba z 5 artykułów na temat tego gówna! Powinna być sucha wzmianka o meczu, wyniku, kilka (dosłownie) sarkastycznych stwierdzeń i wszystko w temacie...na szczęście w sobote ruszają normalne ligi, szczególnie angielska, więc jakieś dobre mecze się w końcu poogląda.

  • ~juve (16.08.2012 09:01:28)
    ale to po chuj oglądacie te mecze parodystów, co?? weszło?? skoro to reprezentacja pzpn to chuj was ona obchodzi

  • ~Mariusz Pawełek (16.08.2012 09:01:09)
    Wg mnie Szczęsny zajebał tego gola. Rusza się jak fura gnoju

  • ~Kapitan Bilet (16.08.2012 08:57:02)
    przegraliśmy aczkolwiek zagraliśmy dynamicznie.

  • ~Pan Robert Lewandowski (16.08.2012 08:53:47)
    jutro ide za 500 milionów euro do Barcy a potem z Czarnogórą strzele 6 bramek.

  • Stefan Białas (16.08.2012 08:53:09)
    ja pierdole, odpadliśmy w Pucharze Francji z Estonią.

  • ~Jacek Kurowski (16.08.2012 08:52:20)
    Panowie, podstawowe pytanie to jak trener poradzi sobie z gwiazdami światowej piłki w naszej kadrze.

  • ~Prawdziwy Polak (16.08.2012 08:48:30)
    Nic się nie stało! Polacy nic się nie stało!

  • ~Janysz Wójcik (16.08.2012 08:47:35)
    Zobacz co ten robi idiota w tej bramce, kurwa no co jest... Nie mamy bramkarza kurwa... Gramy bez bramkarza kurwa... Widzialeś, widzialeś co on robi, kurwa, on odbija, siatkówka kurwa...

  • ~Szymon (16.08.2012 08:47:13)
    wszystko ok.ale jakas mala wzmianka o bramce Vassiljeva.bo to nie pierwszy taki jego gol.zobaczcie jaka bramkę strzelil(tą nie z karnego) niemal rok temu w Belfaście z Irlandią Północną.w barazach z Irlandią tez z daleka walnal a Włochami chyba jego strzelal wyplul Storari(wloski gk)i Zenjov dobil.Koleżka naprawde umie z daleka strzelic.od razu wiedzialem,ze jak wolny to bedzie zle.Zieliński myslal,ze Kink bedzie strzelal hehe.

  • ~Patryk Małecki (16.08.2012 08:46:21)
    kim kurwa są te pedały co przestawiają łóżka w burdelu ?

  • ~Szczęsny? (16.08.2012 08:46:19)
    notoryczna malaka

  • ~Tomasz Wróbel (16.08.2012 08:45:28)
    wola przestawiac łóżka w burdelu i czuć sie jak kurwy po gangbangu po każdym meczu

  • ~koles git (16.08.2012 08:44:52)
    Zglaszam wniosek aby rzecznikiem prasowym naszej kadry zostal Grzegorz Skwara. Gosc doskonale wie co powiedziec po takim meczu .

  • ~do majkel (16.08.2012 08:43:51)
    no nie wiem może byłby kolejny wpierdol

  • ~T. Hajto (16.08.2012 08:43:38)
    to są detale

  • ~kamag (16.08.2012 08:42:42)
    Reprezentacja Polski=Zbieranina bez lidera, a pan komentator Zieliński powiedział coś takiego żeby nie oczekiwać cudów w końcu to pierwszy mecz Fornalika...Skoro wygraną z Estonią postrzega się jako cud to o czym tu w ogóle gadać.

  • ~Słabo zorientowany (16.08.2012 08:38:35)
    To, że grają jak ostatnie patałachy może wynikać, RÓWNIEŻ, z podejścia do tematu reprezentacji. Hanys Fornalik ma w dupie barwy, tyle tylko, że rodzina mu mówiła, do twarzy mu w białym. Jeżeli czuje jakąś odpowiedzialność to tylko i wyłącznie za swoją robotę. Do tego dochodzi "afera z orzełkiem", farbowane lisy i podobne jaja. Oni wszyscy nie czują na sobie ciężaru odpowiedzialności za grę w reprezentacji. Tak to jest jest jak z reprezentacji robi się folwark. Z monolitu jakąś mieszankę wybuchową, eksperymenty. Mam wrażenie, że kiedyś jak dostawali wpierdol to przynajmniej zostawiali serce na boisku, a teraz... Szkoda gadać. PS. Kurowski powinien podzielić los Figurskiej... To jest jakiś propagandzista!

  • ~wariat (16.08.2012 08:37:41)
    okazuje sie ,że jednak Smuda czyni cuda bo z tym gównem zremisował z Grecją i Rosją , zgadzam się w 100% z komentarzem majkela i traktuje to całkowicie powaznie bo to naprawdę nie jest śmieszne do kurwy nędzy , banda jebanych pedałów co to do chuja miało być ? Pederaści pierdoleni

  • kogutos (16.08.2012 08:36:18)
    Co ten Lewandowski pierdoli?! Jakie ustawienie pasuje naszej drużynie!? To w którym zebraliśmy oklep od Czechów?! Czy może to w którym zebraliśmy oklep od Greków!? Czy o tych ustawieniach Lewandowski mów1? Ustawienie z dwoma napastnikami jest OK. Tylko trzeba mieć do niego piłkarzy, a przede wszystkim napastników, których jak się okazuje nie mamy.

  • ~Banita (16.08.2012 08:35:49)
    do Weszlo co wy bredzicie : co przypadkowego bylo w tej bramce? to ze chciał zajebac same okienko i zajebal? no przypadkowe trafienie faktycznie...

  • ~bysior do Krytyk (16.08.2012 08:34:48)
    Wygramy z Czarnogórą? Przestań już jarać bo pierdolisz jak potłuczony albo powiedz co jarasz to i mi się będzie tą reprezentację lepiej oglądać :D

  • ~Otik (16.08.2012 08:34:31)
    A pomyśleć że było o włos a zamiast Dyzmy selekcjonerem byłby Kasperczak.Mogło to wyglądać zupełnie inaczej.Pozitiwnie!

  • ~majkel (16.08.2012 08:33:26)
    Czepiacie się naszej reprezentacji, na dzień dobry wrzucono ich na głęboką wodę i się posypali. Pierwszy mecz powinni zagrać z reprezentacją TVN-u lub reprezentacją aktorów pod wodzą Olafa Lubaszenko i wtedy wynik na pewno byłby inny.

  • ~OG (16.08.2012 08:33:10)
    aż ciężko uwierzyć czasem jak bardzo jesteśmy słabi i za jakie pieniądze oni grają. Cały czas mam nadzieję. Wczoraj nie mogłem już na to patrzeć...

  • ~przemo (16.08.2012 08:33:07)
    jak na weszło słaby pojazd a o Fornaliku, dwa trzy zdania xD

  • ~Banita (16.08.2012 08:32:44)
    czyli chyba wszyscy zgodnie zauwazyli ze gwiazdeczki typu 3io z Borussi zagrały na wyjebce bo kalkulują nadchodzące mecze w lidze,no i w ogole tacy zmeczeni byli po Superpucharze, moze fatycznie niech ci panowie siada sobie na lawce i odpoczna. W sparingach ogrywajmy mlodziez. Fajnie ze zagrał Borysiuk, mimo ze wystep nie był rewelacyjny pokazał ze ma potencjał. Czekam na powołania dla Wolskiego Salamona i Krychowiaka, może by sprobować z Kamińskim na lewej obronie zamiast beznadziejnego Wawrzyniaka? no a przede wszystkim powołac Stępińskiego! ma 17 lat a juz strzelił 2 bramki dla u19,niech ma motywacje bo talent wielki.

  • ~dziwne (16.08.2012 08:32:44)
    Co to za parasol ochronny nad zawodnikami powiązanymi z legunią? Gdzie jest kurwa pojazd po Golu i baranie Szczęsnym?

  • ~Elvis Presley (16.08.2012 08:31:24)
    Tej reprezentacji nawet by Mourinho nie pomógł! Ja na miejscu Fornalika po tym co wczoraj zobaczyłem podał bym się do dymisji i wrócił do Ruchu Chorzów. Jak on ma z tymi patałachami pracować?? No jak? Grali bez zaangażowania - no bo po co się angażować skoro to tylko mecz towarzyski a kogo trener powoła jak nie mnie? Wstyd za taką reprezentację ale życzę Fornalikowi jak najlepiej bo na to zasługuje.

  • ~asd (16.08.2012 08:30:38)
    Trzeba zdjąć Orzełka z koszulek, koniec ze szmaceniem godła !!!

  • ~Mózg (16.08.2012 08:29:34)
    Czemu zamiast hymnu oglądaliśmy reklamę jakiegoś gówna !!!!

  • ~WESZLO, co wy bredzicie (16.08.2012 08:29:10)
    W pierwszej połowie Estowie może nas zaskoczyli agresywną grą w meczu towarzyskim. W końcu mecz towarzyski jest tylko szkoleniowy. Ale w drugim połowie pokazaliśmy kilka pięknych akcji kombinacyjnych. Kuba przebiegł pół boiska, minął przy tym obrońcę, okiwał drugiego i wrzucił ostrą piłę. To jest gra, która będzie procentować. Przegraliśmy niezasłużenie po jednej przypadkowej bramce. Ale w piłce tak jest, że są dwie bramki, i raz wpadnie do jednej, raz do drugiej.

  • ~Ława (16.08.2012 08:29:09)
    Piechniczku, gdzie Twoja słynna na cały świat Polska myśl szkoleniowa. Wprowadzić kuratora do PZPN. Do Ligi Mistrzów i tak się nie zakwalifikujemy w następnym roku, a o mundialu w Brazylii też możemy pomarzyć. Kurator i rozgonić to towarzystwo.

  • ~JW OBSTRUCTION (16.08.2012 08:28:40)
    Ostatni raz widziałem wygraną Estonii w 1979

  • ~claudio (16.08.2012 08:28:01)
    I jeszcze jedno - znowu miałem rację ,pisałem po euro ,że najbardziej zawalili kopacze ,smuda tylko swoje dołożył i co - franza nie ma a te chujozy dalej nas kompromitują .

  • F20.0 (16.08.2012 08:25:38)
    Nie lada sukces odniesli wczoraj w Tallinie polscy pilkarze! Niesione zywiolowym dopingiem ultrasow z Oficjalnego Klubu Kibica Reprezentacji Polski Orly Fornalika ulegly zaledwie 0-1 wyzej notowanemu rywalowi, i to na jego terenie! Co prawda jedynym golem, na jaki bylo stac naszych, byl Gol Janusz z Legii, ale swa postawa bialo-czerwoni udowodnili, jak bardzo niesprawiedliwe sa glosy malych ludzi, wypominajacych naszym gwiazdom 5-gwiazdkowe hotele, czarterowe loty czy VIP-owskie szybkie sciezki odpraw na lotniskach. Nie wynik wszak sie liczy, a sportowa rywalizacja. Niech mottem tej reprezentacji stana sie piekne slowa "Gloria victis"!

  • ~claudio (16.08.2012 08:20:52)
    Pieprzone łachmyty ,ZAGRALI 40 RAZY GORZEJ NIŻ NA EURO,całkowita masakra ,można nie potrafić czegoś zrobić ,ale to jest reprezentacja i ambicja, zaangażowanie to obowiązek.na eliminacje z tej kadry zostawiłbym - tytonia ,mimo wszystko perguisa . polańskiego ,borysiuka ,rybusa ,grosickiego .sobotę,kaminskiego ,powołać glika ,pawłowskiego ,wolskiego ,koseckiego ,mierzejewskiego . lewego. .piszczek .błaszczykowski ,szczęsny ,wasilewski- czasowy odpoczynek.sobiech ,piech,gol- aut

  • ~tomasbyd (16.08.2012 08:15:48)
    Spójrzcie na Szwajcarię !!! Kiedyś grali padaczkę i każdy ich ogrywał ale ktoś pierd.... ręką w stół i rozp... towarzystwo i opracowali system szkolenia młodzieży, który na euro 2008 już jakoś wyglądał a teraz... Szwajcaria gra fajną piłkę i są czołówką Europy w piłce młodzieżowej. Jednak Szwajcaria to nie pzpn..

  • ~Józef Wojciechowski (16.08.2012 08:13:52)
    ostatni raz przestawiałem łóżka w burdelu w 79

  • ~tak sobie patrzę na wyniki Estonii (16.08.2012 08:12:55)
    i w zasadzie dostawali w dupsko od każdej lepszej i gorszej drużyny. Jest kwiatek towarzyski i pokonanie np. Urugwaju, ale KURWA MAĆ ONI PRZEGRALI W ELIMINACJACH EURO 2012 Z WYSPAMI OWCZYMI. Dwoma bramkami...

  • Krytyk (16.08.2012 08:12:03)
    Przepiękny tekst, obfitujący w masę przemyślanych eufemizmów, życiowych prawd itp, świadczący o wszechstronnej piłkarskiej wiedzy autora... Szkoda tylko, że brak podpisu, twórcy tak wybitnego dzieła. Dlaczego szkoda? a no dlatego, że za kilka tygodni mamy mecz z Czarnogórą i jeśli tam wygramy pojawi się artykuł opiewający talenty Fornalika, Lewandowskiego i reszty naszych orłów… możliwe, że nawet tego samego autora. Niestety nie będziemy mogli tego zweryfikować...

  • ~wariat (16.08.2012 08:08:02)
    wiedziałem ,że tak kurwa będzie , nie zagrałem bo na betsafe tylko 8,5 kurs na dk wynik i odpuściłem , pozdro dla nienormalnych

  • ~tyle w temacie (16.08.2012 08:05:24)
    Janusz Gol powinien dostać sądowy zakaz gry w piłkę. Piech... Niby był krótko, a jak potrafił wkurwić. Szczęsny niech wypierdala z bramki.

  • ~Banita (16.08.2012 08:04:02)
    a ja miałem wrażenie ze Lewandowski celowo nie podawał do Sobiech bo nie usmiecha mu sie byc tym drugim napastnikiem (podwieszonym), taka gwiazdroska zagrywka

  • ~TORRO (16.08.2012 08:00:58)
    Dalej mnie rozsmieszaja te kurwy przebrane za pilkarzy.Lewandowski do United?Moze Ferguson jest stary ,ale nie jest głupi ,zeby na lawke kupic takie drewno,bo o podstawowym miejscu w kadrze Manchesteru to lepiej milczec.Szczesny nastepny cwel do posadzenia na ławe.Wiem Wojtus ty juz zarobiles i ty masz na wszystko wyjebane ,tak jak ja na ciebie .D R U Ż Y N A C W E L I

  • ~music (16.08.2012 08:00:43)
    Parodia, dostaniemy oklep w Czarnogórze, boje się nawet o następny mecz u siebie. Patologia z poczynań naszych gwiazd aż bije po oczach. Przecież Kuba "dawaj te bilety qrwo" Błaszczykowski to taki kapitan jak z koziej dupy trąba, Lewandowski gwiazdor pieprzony (witają już go w ManU :D ups a jednak nie ;P) poruszał się po boisku jak drewno. Qrwa co się dziej z takim Piszczkiem z Lewym, w klubie grają a w reprezentacji padaka. Tylko nie mówicie, że tu Fornalik a tam "Wychodek", w reprezentacji nie mają ani grama zaciętości - wypierdolić ich jak się nie chce! Ale się wkurwiłem.

  • ~Zieliński (16.08.2012 08:00:21)
    Estonia przecież uczyła się od Holendrów!

  • ~Czas na kwas (16.08.2012 07:58:56)
    Reprezentacja słaba jak "miszcz" Polski. Moim zdaniem powinni jednak zdjąć orzełki z koszulek, bo na noszenie godła trzeba zasługiwać. Bądźmy szczerzy: tym sierotom nie zależy na sukcesach reprezentacji bo pieniądze i tak się na kontach będą zgadzać. Inna sprawa to błazenada ze strony sponsorów: czy dla nich blamaże tej reprezentacji to aby na pewno dobrze przemyślana marketingowo strategia ?

  • ~Kuba Błaszczykowski (16.08.2012 07:57:21)
    Przegraliśmy bo na trybunach nie było mojej rodziny.

  • ~WOJCIECH P. POLIGLOTA (16.08.2012 07:55:25)
    SER ALEX DONT TURN MY GUITAR I DONT GO TO MANCHESTER UNITED, ITS AFTER BIRDS. I FEEL TRAIN TO UDINESE

  • ~Swiety Franciszek (16.08.2012 07:55:10)
    Tak poznaje, przeciez to moja druzyna!

  • ~WESZŁOLEGIO (16.08.2012 07:45:07)
    a Wojtuś Szczesny to niby co ? bez winy ? po chuj on to proboal lapac ?

  • ~kiki (16.08.2012 07:43:38)
    ok 40 min obejrzalem co za strata czasu, lewandowski bardo slaby mecz pozatym kazdy patrzy na niego przez pryzmat gry w klubie a ile tak na prawde mial dobrych meczy w kadrze i jak mozna bylo go nie zmienic juz w 60 minucie?

  • ~podobno... (16.08.2012 07:40:21)
    Podczas meczu od zaprzyjaźnionego znawcy futbolu usłyszałem, że ktoś kiedyś widział jak niedoszła gwiazda Czerwonych diabłów, Robert Lewandowski wygrał pojedynek jeden-na-jeden. Do tej pory jestem w szoku...

  • ~ekspert TVP (16.08.2012 07:36:18)
    Nie ma co się zamartwiać. W rewanżu gramy u siebie i odrobimy stratę.

  • SK (16.08.2012 07:31:57)
    Do wkurwionego- jakim chujem twój wojtus nie miał szans przy bramce? 1- ustawił sie jak cipa bo wszyscy wiedzieliśmy ze będzie strzał nad mur bo wojtus zostawił tyle miejsca.2- kto do chuja wyciąga taka piłkę dwoma rekami? Piłka była do wybicia z palcem w dupie, ale nie, wojtus próbował chyba ja łapać bo innego wytłumaczenia nie widzę dla tej głupoty. Reasumujac wojtus spierdolil, zaraz po tym jak jak spierdolil Janusz faulujac w takim miejscu zaraz po tym jak spierdolila cała reszta grając w tym meczu.

  • ~Babcia Kuby Biletowskiego (16.08.2012 07:23:55)
    Kuba przestań juź te bilety nam załatwiać bo oglądanie tego patologicznego gówna w wykonaniu twoim i twoich kolegów przyprawi mnie kiedyś o zawał i zejde na którymś stadionie.

  • ~Artur Szczecin (16.08.2012 07:23:49)
    I jeszczę napiszę jedno. To co odpierdala TVP woła o pomstę do nieba. Mają ludzi za idiotów czy co??? Po pierwsze reklamy, i znowu nie zdążyli na nasz hymn. Usłyszelismy tylko końcówkę estońskiego. Po drugie- Kurowski. Ja nie rozumiem, dlaczego w polsacie, canal plus, orange sport mają normalnych ludzi a tylko w tvp pracują debile???? Biedny Dziekan już się gotował. TVP wyznaje zasadę, że nie wolno źle mówić, bo się jeszcze kibic zniechęci i na drugi raz telewizora nie włączy. ALe tym właśnie strzelają sobie w stopę. Bo ludzie głupi nie są i nie lubią jak się z nich debili robi. Niech pan Kurwowski mówi szczerze i zadaje normalne pytania. Jak nie potrafi to niech podpatrzy konkurencję z polsatu czy orange lub canal plus. To samo tyczy się innych zjebanych komentatorów i prezenterów tvp. Ech,, normalnie się wkurwiłem....

  • ~Artur Szczecin (16.08.2012 07:17:06)
    Orzeł strasznie się gryzie z tym znaczkiem kutasopodobnym pzpnu. Albo jedno albo drugie. CO za kurestwo!

  • ~Artur Szczecin (16.08.2012 07:14:42)
    napiszcie jeszcze coś o tym kutasopodobnym znaczku pzpn. Wszyscy nabrali wody w usta. Bo szyć całkiem nowe koszulki i wprowadzać do sklepów to byłby ogromny wydatek. Ale nie boli was serce. Gdy ten jebany pzpn-owski znaczek jest na lewej piersi? Tam gdzie zawsze, (prawie zawsze) był orzeł? A prawdziwego orzełka wcisneli na odpierdol w środek, taka zapchajdziura. Wcisnęli w środek, żeby się nie czepiali. A na dresach i wszelkich innych bluzach koszulkach reprezentacji? Jest albo po prawej stronie ( co wygląda jeszcze gorzej) no bo na środku idzie zamek od dresu. Albo w ogóle go nie ma. Fornalik już się raz bez orzełka pokazał. Smuda też, jeszcze na euro. Niby pierdoła a wkurwia mnie to strasznie, że orzeł jest tak poniewierany. Przez to, że naszyli go na odpierdol na ostatnią chwilę, mieliśmy najbrzydsze koszulki na euro. No i jeszcze piłkarze, grają tak, że żygać się chce. PZPN-owskie dno

  • ~Herszt (16.08.2012 07:10:16)
    Cieszyłem się jak dziecko kiedy strzelili nam gola. Na szczęście równolegle na ZDF leciał mecz GER-ARG więc tych naszych parodystów i kałmuków oglądałem może w sumie 25 min.

  • ~gracz (16.08.2012 07:10:00)
    Wieczne stekanie wspierajcie nas kibice w meczach pucharowych, ligowych oraz reprezentacji. A taki chuj - chcialoby sie rzec. Ludzie szkoda czasu i nerwow na kopanine w wykonaniu naszych partaczy. Zapieprzacie ciezko w tygodniu za przyslowiowa miske ryzu ladujac kase w kluby i PZPN (mecze repry), a mowie wam olac to sikiem cieplym prostym. Jak zaczna grac chociaz na poziomie Belgii, Danii, Czech wrocic do tego czasu wydawac kase na wino, kobiety i spiew.

  • ~lolo (16.08.2012 07:09:30)
    Przeciez Fornalik nie poszedl trenowac reprezentacji bo to zaszczyt, czy cos, to byl zwyczajny skok na kase, bo w Ruchu przez 10 lat by tyle nie zarobil co w reprze przez jedne eliminacje

  • PZPN(R)-zmienić na PZPN (16.08.2012 07:05:39)
    ...Strasznie dla tych, którzy się jeszcze przejmują, śmiesznie dla normalnych, którzy wrzucili na luz... ja już dawno wrzuciłem

  • ~co tu kurwa pisać (16.08.2012 07:05:03)
    ta repra to banda niedojebów , a nie piłkarze .Co prawda w przerwie poszedłem spać , bo stwierdziłem że nie ma czego oglądać .

  • ~zygmunt (16.08.2012 06:52:27)
    tu nawet vincente del boske by nie pomógł, z ta banda debili NIKT NIC NIGDY NIE ZROBI, bo im najzwyczajniej w świecie się nie chce, oni powinni bez przygotowania wyjść klepnąć 4 i do domu, ja pierdole ja nawet dokładnie nie wiem gdzie lezy estonia czy ma zawodowa lige piłkarska, z estonii znam tylko levadie talin, bo nas tez zlali. i nie wimcie fornalika bo z ruchem osiągnoł wynik z dużo słabszymi piłkarzami, ale z ta różnicą że tamtym chłopaką się chciało tak na serio .!!!

  • CiasnyWiesiek (16.08.2012 06:52:19)
    koniec! miarka się przebrała! nie oglądam patałachów!

  • ~Łukasz (16.08.2012 06:49:28)
    szkoda tracić czasu na oglądanie tych cip.nikt nie ma jaj w tej drużynie ani w całym pzpn-ie aby coś z tym zrobić.mimo,że eliminacje do 2014 jeszcze się nie zaczęły to bankowo je przerżną...w takim razie proponuje wprowadzić kuratora i roz... pzpn i zacząć budować drużynę na mś w Rosji.

  • ~ja (16.08.2012 06:37:10)
    ja oglądałem Włochy-Polska 1:2. Olisadebe ładną pierdolnął na 2:1. Brawo Orły!

  • ~ja (16.08.2012 06:35:27)
    ja oglądałem Włochy-Polska 1:2. Olisadebe ładną pierdolną na 2:1. Brawo Orły!

  • ~sama_prawda (16.08.2012 06:34:52)
    Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że w borussi dortmund garają przeciętni piłkarze. Klopp po prostu jest świetnym trenerem i ze średnich graczy stworzył bardzo mocną druyżnę, która jest jednak mocna tylko jako jeden "organizm". Teraz doszedł jeden nieprzeciętny Reus i ja wcale nie jestem pewien czy się tak dobrze wpasuje w zespół. A nasze trio z bvb to już wybitne przeciętniaki. Zreszta to samo mówił sam Jurgen, że Lewandowski w innym klubie nie musiałby wcale grać tak jak u niego.

  • ~Tomasz Wieszczycki (16.08.2012 06:27:20)
    Tzn. jak to sie mowi w pilkarskim zargonie jak ja to mowie.

  • ~Tomasz Wieszczycki (16.08.2012 06:24:30)
    To byla jak to mowie partia pilkarskich szachow.

  • solokks (16.08.2012 06:19:10)
    Nie ma czasu budować ? Nasz zlotousty ex Smuda , twierdzi ze rep. PZPN jest GOTOWA!!! Ta... Gotowa na zebranie wpierdolu od każdego :)

  • ~stefan_king (16.08.2012 06:13:50)
    Mówcie co chcecie, ale z ostatnich 3 selekcjonerów najlepiej grała kadra Stefana. Majewski wróc!

  • ~johny (16.08.2012 05:55:15)
    no ja się śmiałem więc nie jest ze mną źle

  • ~Jacek Gmoch (16.08.2012 05:41:38)
    hehehe

  • ~zyga (16.08.2012 05:20:24)
    Smuda NA TACZKI !

  • ~z kim ja kurwa musze grac (16.08.2012 05:13:30)
    Wiecie co. Wolałem już Kryszałowicza, Saganowskiego, Smolarka niż "gwiazdę europejskiego formatu" jak Lewandowski. Huj mnie obchodzi, że strzela gole dla mistrza Niemiec skoro w meczach reprezentacji biega dostojnie jak panienka, a w wypowiedziach zachowuje się jakby był z zupełnie innej galaktyki niż reszta reprezentacji i jej trener. Wszystko wie najlepiej, tylko jak nie dostanie dobrego podania to sam nie potrafi się urwać nawet jakimś Estońskim pastuchom. No niestety kurwa Robert, musisz się hańbić grą z piłkarzami drugiej kategorii którzy nie dorastają ci do pięt..

  • ~Kotorowski. (16.08.2012 05:10:13)
    Ja powiem tak. Najmniej winilbym siebie.

  • ~Czy Premier Tusk (16.08.2012 05:04:28)
    juz zaprosil pilkarzy by im podziekowac za mecz i "wole walki" ??

  • ~Czy Premier Tusk (16.08.2012 05:04:28)
    juz zaprosil pilkarzy by im podziekowac za mecz i "wole walki" ??

  • ~www.pisemna24.pl/ref/jacob (16.08.2012 04:46:22)
    ta repra to zenada a lewandowski wyrasta na pierwszego oszoloma RP

  • ~do autora (16.08.2012 04:28:06)
    Fornalikowi niestety nie starczy odwagi, tak jak wczoraj nie starczyło mu odwagi, żeby wyjebać po pierwszej połowie (bo pomylić się może każdy) CHUJOWEGO!!!! pod każdym względem Lewandowskiego

  • ~Tomasz Wieszczycki (16.08.2012 04:25:57)
    To byl taki jak ja to mowie typowy mecz walki.

  • zielarz (16.08.2012 03:56:05)
    francja urugwaj skonczylo sie 0 0 ale chodzony to to nie byl Tak na wyczucie wrzucam jedynke zeby zobaczyc wynik pzpnu a tu wolny dla estoni i brameczka dziekuje dobranoc Kurwa jak trzeba byc zdesperowanym zeby pojechac to ogladac z trybun wie tylko ta grupka pajacow co tam byla he he he (moziwe ze sami blaszczykowscy ) co do niusa to tak mozna by z nimi jechac bez konca ale oni sie juz z tym zaaklimatyzowali w pewnym sensie

  • J.P.66 (16.08.2012 03:30:57)
    I jeszcze jedno: gra dwojka napastnikow wymaga wielogodzinnych treningow. Taka dwojka musi sie doskonale rozumiec. Musza wiedziec gdzie, kiedy i jak maja sie ustawic w danej sytuacji. Jezeli jeden idzie srodkiem, to drugi schodzi do bou np. zamykajac akcje i sciagajac na siebie obroñcow rywali itd, itp. Do tego rowniez linia pomocy musi grac inaczej, wiecej skrzydalmi a defensywni pomocnicy musza bardziej podchodzic pod pole karne rywala. Wszystko to musi byc wutrenowane, scalone aby odpowiednio funkcjonowalo. Sobiech byl zagubiony bo nie wiedzial gdzie ma grac - na srodku czy na boku i z Lewandowskim, niestey ale zwyczajnie sie jeszcze nie rozumie. Obaj Ci napastnicy maja podobne cechy pilkarskie, dlatego trudno dzis im sie gralo. Rowniez Blaszczykowski i Rybus nie sa nauczeni takiego systemu. A czasu na takowe treningi raczej nie ma wiec radze Waldkowi do powrotu z gra na jednego napastnika ale tak jak powiedzialem w poprzednim komentarzu...moze warto zaryzykowac i postawic na dobrego technicznie i lubiacego gre kombinacyjna, mlodego Wolskiego ?

  • ~Zieliński (16.08.2012 03:26:45)
    Pomysł był dobry, precyzja przyjdzie z czasem.

  • ~w. (16.08.2012 03:04:21)
    Odpalam telemagazyn, patrze - mecz dziś, ale myślę nie oglądam tej chujni bo jeszcze wjebią 0:1 i się denerwować będę ja, stary facet po 30-ce. Wolę film jakiś. W nocy na sranie mnie bierze, odpalam weszlo na smartfonie a tu patrz, kurwa zgadłem. Było postawić jakie 500 złoty...

  • ~trzeba wypierdolic połowe składu z trojka z dortmundu i szczesnym na czele (16.08.2012 03:01:04)
    dac chłopaków ktorym chce sie grac w reprezentacji....majewskiego, mile i kilku młodych: żyro, wszołka

  • ~sexpert (16.08.2012 02:47:10)
    mnie najbardziej rozbawilo jak chwile przed strata gola jasina wspomnial, ze wyspy owcze stracily w 90 gola z estonia, ale my przeciez... i juz chyba nie zdazyl dokonczyc bo szczesny puscil wolnego.

  • ~Janusz (16.08.2012 02:31:03)
    Nic się nie stało! Przebierać się za klaunów, kupować bilety i na mecz! Bo uboju Polsko!

  • ~czeszka zarzecznego (16.08.2012 02:28:53)
    estoncy wyruchali polakow OD ZADU

  • ~niesiolowski (16.08.2012 02:26:48)
    ta porazka to wynik nikczemnej polityki pisu

  • ~komoruski (16.08.2012 02:26:06)
    Fornalik gdzieś poleci i to się wszystko zmieni

  • ~janusz (16.08.2012 02:23:50)
    nic sie nie stalo polacy nic sie nie stalo

  • ~KOMENTARZ DNIA (16.08.2012 02:20:11)
    ~Smuda,Nikodem (16.08.2012 00:58:27) A mowilem,kurwa,ZADNYCH ZMIAN,BRONIC REMISU!!!!

  • ~WKURWIONY (16.08.2012 02:16:36)
    Kazdy kto podwaza tutaj Szczesnego to skonczony idiota, po pierwsze nie mial ZADNYCH szans przy golu, po drugie jest NUMEREM 1 w ARSENALU. Mecz PZPNU przemilcze bo szkoda nerwow, co mecz to wpierdol, to już kurwa lepiej grać bez tych pierdolonych lisów!! Jebana TVP jak zwykle zadowolone z meczu, parodia. Fornalik ma wejscie z buta do kadry, najpierw daje sobie wejsc tym ofermom na glowe, potem mianuje aczkolwiek w pewnym sensie na kapitana co bylo przeciez oczywiste, a teraz wpierdala mecz z kurwa Pareiką i Purim ktory sie nie lapal w Koronie. NO O CZYM MY DO KURWY ROZMAWIAMY? Lewandowski przyjechal chyba tylko odbebnic ten mecz!! Jebany co pilke dotknal to strata!! A w BVB zaraz bedzie hattricki ladowal. Aczkolwiek w pewnym sensie też dał dupy na maksa po raz kolejny, gowno wynikalo z jego akcji, obrona z Lisem Perkisem katastrofalna, Wasilewski biega jakby mial fortepian na plecach, Sobiech kurwa byl na tym boisku w ogole??? Fatalny wystep pilkarzykow, a TVP dojebala do ognia wlaczajac transmisj PO naszym najkrotszym na swiecie hymnie! kompromitacja wszystkich !!!!!!!!!!!111

  • ~Darek!!!!!!! (16.08.2012 02:09:29)
    Darek daj buziaka... muuuuuuuuuuaaaa:))))

  • ~fu fu (16.08.2012 01:52:47)
    A czemu nasza trójka z Dortmundu nie robi takiego gówna na boisku jak gra w klubie? Bo wszyscy wiedzą gdzie stoi klop.

  • ~FORNALIK WALDEMAR to (16.08.2012 01:50:21)
    Futbolowe Osiągnięcie Rezultatu Niezbyt Akceptowalnego Ludziom Inteligentnym Którzy - Wierzyli Amatorskim Ligowcom Dennej Ekstraklasy Mimo Aktualnej Reputacji

  • ~J.P.66 (16.08.2012 01:47:12)
    Dzis nasi pilkarze zagrali jak...Lepiej sie powstrzymam od uzycia tego slowa. Darek Dziekanowski celnie zauwazyl : brak bylo zaangazowania, jakiejkolwiek checi.Przeciez Ci panowie ( Lewandowski, Blaszczykowski i spolka ) reprezentuja nasze barwy narodowe !!! Jedynym , ktorego mozna uznac za takiego, ktory nie przeszedl obok meczu to Eugen Polañski. Reszta to panienki. Ktos tu napisal,ze kapitanem powinien zostac wlasnie Polañski i ja rowniez popieram te slowa. Obawiam sie,ze Fornalik nie bedzie potrafil wstrzasnac ta ekipa. Rewolucja kadrowa nic tu nie pomoze bo nie mamy zbyt wielu chocby sredniej klasy zawodnikow. Gra dwojka napastnikow to rowniez pomysl niedobry. Osobiscie dalbym szanse gry w podstawowym skladzie Wolskiemu w jesiennych spotkaniach. Trzeba zaryzykowac. On i zaraz przed nim - mimo wszystko - Lewandowski, ktory dzis pokazal jak nalezy nie grac ale to nie swiadczy o tym,ze w ciagu kilku godzin stal sie slabym napastnikiem. W swojej karierze zdobedzie jeszcze wiele bramek...Srodek obrony: Kamil Glik. Wasilewski owszem jest waleczny ale to nie jego pozycja. Moze by tak Piszczka posadzic na lawce a Wasyla ustawic na jego nominalnej pozycji ? Niech rowniez Sebastian Boenisch zacznie w koñcu regularnie grac bo Wawrzyniak to...poziom naszej, miernej Ekstraklasy. I Przemek Tytoñ za Szczesnego. Powolanie powinien rowniez otrzymac Salamon. Niech bedzie chociaz na zgrupowaniach, bo cos mi sie wydaje,ze ten sezon bedzie nalezal do niego. Jego wysokie umiejetnosci techniczne jak rowniez Wolskiego za kilka lat przydadza sie polskiej kadrze...Ale, tak jak napisalem: Czy Waldemar F. bedzie potrafil wstrzasnac tymi niby pilkarzami ??? Moze nalezaloby juz niebawem zatrudnic Piotrka Nowaka ??? Jemu Lewandowski nie musialby pomagac sie zaadoptowywac, heh.

  • ~Włodek (16.08.2012 01:44:29)
    tak Darku! kiedyś w niższych ligach blgijskich grając z moim serdecznym przyjacielem Mortenem Olsenem graliśmy taką padake

  • ~Janusz Wojcik (16.08.2012 01:43:03)
    Tu nie ma co czekac na Czarnogore z zalozonymi rekami, tu trzeba dzwonic!!

  • ~Przytomny (16.08.2012 01:42:25)
    Mądry Obraniak już się po pierwszym treningu po euro zorientował , że gówno z tej kadry będzie i dał nogę w odpowiednim momencie , tylko pogratulowac Ludo , a kadre należy przetrzepać do góry nogami za tą degrengoladę, natychmiast kurwa ino juz !

  • ~zzz (16.08.2012 01:40:59)
    raz "Strasznie dla tych, którzy się jeszcze przejmują, śmiesznie dla normalnych, którzy wrzucili na luz. " dokladnie, wlaczylem ta zenade w 80 minucie z nadzieja ze estonia strzeli bramke i sie nie rozczarowalem :D dwa "Na razie ta nasza kadra to taka spokojna rzeczka, która sobie płynie i płynie i… nic się nie dzieje. Czasami przyjdzie jakiś Estończyk albo Czech i umyje brudne nogi, czasami ktoś do tej rzeczki nasra, ale ekosystemu to nie wzrusza." Piękne :D

  • ~Darek Szpakowski (16.08.2012 01:40:40)
    Włodku, przepraszam że tako bezpośrednio cię zapytam,Ale Włodku czy ty widziałeś kiedyś kurwa coś takiego?Chociażby w niższych ligach belgijskich? Może w duńskich,może gdzieś na świecie? Włodku widziałeś kiedykolwiek taką padakę?

  • ~do ~prawda boli (16.08.2012 01:38:43)
    Smuda napewno tak powie w najbliższym wywiadzie,chyba że to ty panie Franciszku ukrywasz sie pod ty nickiem:)

  • ~123 (16.08.2012 01:34:20)
    a to wszystko dlatego że ORZEŁ jest na mostku,a nie na piersi,jak Bóg przykazał

  • ~prawda boli (16.08.2012 01:31:02)
    weszlo w swoim zywiole , zaraz zaczniecie pisac ze smuda powinien prowadzic zespol do konca roku a potem go przekazac fornalikowi bo tak byloby najlepiej ,byleby tylko zle pisac ,smieszne ludki ;)))))

  • ~abramowicz (16.08.2012 01:30:47)
    NIE MA ZA CO!!!

  • ~fu fu (16.08.2012 01:24:22)
    Ostatnio jet moda na Listy Otwarte. Piszą do siebie politycy różnej maści, artyści, działacze ,partacze i ogólnie kto chce i ma ochotę. Może więc Weszło też napisze list do naszych grajków? Taki w klimacie:Czy wy sobie zdajecie sprawę kogo i jak reprezentujecie? Czy wam się we łbach pojebało? Czy nie macie za grosz sumienia ,ambicji i honoru? Cy zdajecie sobie sprawę że jednak się stało? Potem kto chce podpisze się pod tym listem.Konkretnie mam na myśli kibiców.I może wyślecie albo lepiej przeczytacie na konferencji prasowej ten list i powiecie ilu kibiców się pod nim podpisało.Może to coś zmieni? Może oni załapią że coś jest jednak nie teges ? Bo jak nie zmieni się nic, to trzeba będzie zabić.Siebie lub ich.

  • ~Kuba (ten od biletów) (16.08.2012 01:20:12)
    Póki co pierdole to granie w piłkę, zostanę KANAREM wtedy nazbieram wystarczającą ilość biletów zacznę myśleć tylko o grze i dopiero wtedy wznowie karierę.

  • ~kibic inteligent (16.08.2012 01:20:09)
    Szczęsny do wyjebania w trybie natychmiastowym, Lewandowski jak ma tak grać, to niech spierdala z kadry i nie wraca, lepiej niech zajmie się podpisywaniem kontraktów, Persil juz mu się w jedno miejsce wpierdolił z butami, zaraz uslyszymy pewnie, ze Juve podpisalo i tak dalej.. . Lepiej juz na plac wcisnąć nie wiem... Frankowskiego chociażby. Piszczek, Błaszczykowski. Kurwa. To mają byc nasi najlepsi zawodnicy? Skurwili Euro, kurwią się nadal. Wypierdalać z tymi bileterami. Piech? Ja pierdolę, on dotknął w ogóle piłkę w drugiej połowie? Wasilewski. Czy ten gość potrafi odebrać pilkę bez faulu? Kurwa co za rzeźnik, ja pierdolę. Plus? Jeden jedyny. Polański. To powinien być kapitan kadry, jeśli Fornalik ma jaja powinien go mianować i tyle. A reszta to chuj. Wypierdalać pókim dobry.

  • ~do ~Kapral z Żagania (16.08.2012 01:19:38)
    tatuaże to im sie porozmazują po takim cyklu:)

  • ~redaktor Kołtoń (16.08.2012 01:18:46)
    Po takim blamażu Dudek może być twarzą kadry ale za minimum 20 tys euro

  • ~643 (16.08.2012 01:17:51)
    Nie wiem co chcecie od Fornalika. Stwierdzenie "lepiej przegrać w meczu towarzyskim niż w meczu o punkty" jest prawdziwe. Nauczcie się wymagać od piłkarzy, a nie od gościa, który stoi z boku. Co niby miał po takim meczu powiedzieć?

  • ~papcio (16.08.2012 01:17:05)
    O ile zakład że Stano ma juz gotowy artykuł o wpierdolu z Czarnogórą? I tylko czeka na publikację

  • ~harsh (16.08.2012 01:15:04)
    @Kapral z Żagania, koment tygodnia:)

  • ~Kapral z Żagania (16.08.2012 01:12:02)
    Jako kibicowi Lecha ciężko mi to mówić ale Staruch miał rację. Ich wszystkich trzeba lać po ryjach. Średnio raz na tydzień. A najlepiej dzień przed meczem. Na zaskok. No bo jak ktoś nie zdaje sobie sprawy z tego że jest wybrańcem narodu ,to trzeba mu to wbić do łba. a nie pierdolić się z tym całym tałatajstwem.Obozy w Alpach im organizować w najlepszych hotelach i ośrodkach. Zgrupowanie w Żaganiu. Na śniadanie konserwa i gorzka herbata.Obiad;mielony,kapusta z basenu i duszone ziemniaki.Kolacja we własnym zakresie,czytaj(coś se wyorasz to się nawpierdalasz,jak nie to huj ci w dupę)Dwa marszobiegi tygodniowo (w pełnym ekwipunku po 30 kilometrów)Zero kontaktów z prasą i TV. Zero masażystów,odnowy biologicznej i całego tego pedalskiego cyrku.Czyli pełen zestaw poborowego w okresie unitarnym. Po przegranym meczu powrót na specjalne docieranie.Gwarantuję wielkie pasmo sukcesów Polskiej piłki. Zero żelu na włosach a tatuaże to se sami pumeksem wydrapią żeby się w oczy nie rzucać.

  • ~papcio (16.08.2012 01:11:49)
    Przegrać z Estonią to jak przegrać z Olejkowską w konkursie ortograficznym

  • ~HALO (16.08.2012 01:10:20)
    HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO HALO zegar źle chodzi :D jest 1:40 :)

  • ~ex(ks)pert (16.08.2012 01:10:16)
    Do połowy boiska atak pozycyjny wyglądał naprawdę dobrze. Później brakowało trochę dokładności ale chłopcy nie grali na świeżości. Myślę że w pełni formy uda się stworzyć jedną a może dwie klarowne sytuacje w trakcie spotkania. Podjęli walkę z Estonią, trzeba pogratulować Waldemarowi. Jestem przekonany, że po manicie 16 października Hodgson będzie pakował manatki.

  • ~123 (16.08.2012 01:09:35)
    ta fajna kadra to zlepek pazernych buzerantów,powinni sobie kupić buty nie czerwone,a w kolorze tęczy,jxbani spedaleni gwiazdorzy taniego pokazu dxiwek na sprzedaż.nie prędko obejrze jakąś kopanine tych śmiecxi!(juz ocenzurowałem nie usuwajcie weszło!)

  • ~zegar źle chodzi (16.08.2012 01:09:29)
    piszę tego posta o 1:39 :)

  • ~sowy (16.08.2012 01:09:28)
    A wiecie dlaczego na meczu bylo az 5000 ludzi? bo Błaszczykowski dostal odpowiednia pule biletow!

  • ~Wpierdol w srodę wpierdol w sobotę (16.08.2012 01:08:34)
    Lotto oficjalnym sponsorem polskiej kadry

  • ~ślina (16.08.2012 01:08:21)
    tyle ludu, taki kraj z historią, powinniśmy być czołówką w Europie, jak ekonomicznie, tak i sporotowo... A tutaj jest jak jest, po prostu ;)

  • ~http://futbolowymasochizm.blog.pl/ (16.08.2012 01:06:54)
    http://futbolowymasochizm.blog.pl/

  • ~Mateusz Klich (16.08.2012 01:06:28)
    He he my tu na zachodzie śmiejemy się z was polaczki, no ale wiadomo gdzie hołota do cywilizacji ma się równać.To takie typowo polskie...

  • Koval90PL (16.08.2012 01:05:40)
    Mecz z Estonią w wykonaniu naszych biedronek, to faktycznie chujoza była. Jednak mimo wszystko nie wyciągałbym daleko idących wniosków. My też w sparingach remisowaliśmy z Portugalią i Niemcami (A dla tych drużyn remis z nami, to jak dla nas remis czy porażka z Estonią), a potem oni grali w półfinale, a my... Dobra nie wracam do tego. Na ocenę przyjdzie czas po meczu z Czarnogórą. Oczywiście nie znaczy, to, że trzeba przejść obok tego blamażu z Operami i Kinkami obojętnie i się uśmiechać, ale nie ma co też wyolbrzmiać. Jaka Polska piłka jest i tak każdy widzi.

  • ~Kazimierz Węgrzyn (16.08.2012 01:05:40)
    Fajny, naprawdę fajny wpierdol.

  • Koval90PL (16.08.2012 01:05:39)
    Mecz z Estonią w wykonaniu naszych biedronek, to faktycznie chujoza była. Jednak mimo wszystko nie wyciągałbym daleko idących wniosków. My też w sparingach remisowaliśmy z Portugalią i Niemcami (A dla tych drużyn remis z nami, to jak dla nas remis czy porażka z Estonią), a potem oni grali w półfinale, a my... Dobra nie wracam do tego. Na ocenę przyjdzie czas po meczu z Czarnogórą. Oczywiście nie znaczy, to, że trzeba przejść obok tego blamażu z Operami i Kinkami obojętnie i się uśmiechać, ale nie ma co też wyolbrzmiać. Jaka Polska piłka jest i tak każdy widzi.

  • ~tralalala (16.08.2012 01:05:29)
    Ciekaw jestem kiedy pęknie bańka pod tytułem Szczęsny to dobry bramkarz. Kto pierwszy wybudzi się ze zbiorowej hipnozy i krzyknie niczym Wójcik "Nie mamy bramkarza, kurwa gramy bez bramkarza"

  • ~Waldemar Fornalik (16.08.2012 01:04:27)
    W dupie mam te wszystkie rankingi!!! A jak mnie Lewy wciagnie,to pojdziemy na dupy!

  • ~Marek Chojnacki (16.08.2012 01:03:23)
    To był mecz bez historii

  • ~Franz Smuda (16.08.2012 01:02:44)
    Moja drużyna! Moja!

  • ememens (16.08.2012 01:01:58)
    dobra ironizuje jak weszło, ale szczerze jestem załamany :( już nic dziś nie pisze, przykre...

  • ~WIECIE CO? (16.08.2012 01:01:43)
    Aż strach w piątek włączać CANAl.:)

  • ~Tory (16.08.2012 01:00:54)
    Jebać prostytutki z kadry Fornalika!

  • ~Mariusz Rumak (16.08.2012 01:00:52)
    MAM POMYSL NA KADRE!!!!

  • ~Andrzej Strejlau (16.08.2012 01:00:41)
    Waldemar Fornalik przegrywając z Estonią, wszedł, bądź co bądź, do historii.

  • ememens (16.08.2012 00:59:28)
    a ja powtarzam "Waldemar Fornalik wszedł do kadry na kolanach", piękny tytuł :(((((

  • ~123 (16.08.2012 00:59:11)
    ta pierdolona kadra to zlepek pazernych buzerantów,powinni sobie kupić buty nie czerwone,a w kolorze tęczy,jebani spedaleni gwiazdorzy taniego pokazu dziwek na sprzedaż.nie prędko obejrze jakąś kopanine tych śmieci!

  • ~Smuda,Nikodem (16.08.2012 00:58:27)
    A mowilem,kurwa,ZADNYCH ZMIAN,BRONIC REMISU!!!!

  • ~poinformowany (16.08.2012 00:58:22)
    sprawa jest bardzo prosta, przegraliśmy przez fatalny scouting, który analizował grę Łotyszy...

  • wszystko o piłce (16.08.2012 00:58:00)
    Najlepiej to niech Fornalik szykuje drużyne na Euro 2016 bo do MŚ 2014 raczej nie ma szans żebysmy awansowali

  • ~adam (16.08.2012 00:57:29)
    Tego kurwa gówniarza jebanego Szczęsnego niech w końcu wypierdolą z kadry bo dojdzie w końcu do tragedii. Ile on musi odjebać farfocli, czy to w kadrze, czy w Arsenalu, żeby ludzie zrozumieli, ze jest bardzo przeciętnym łapaczem. Ręce opadają co za mameja zafajdana.

  • ememens (16.08.2012 00:56:51)
    jest kurwa szalenie wazne, zeby przegrac z estoncami na wyjezdzie tylko 1 do 0

  • ememens (16.08.2012 00:56:50)
    jest kurwa szalenie wazne, zeby przegrac z estoncami na wyjezdzie tylko 1 do 0

  • ~melonik (16.08.2012 00:56:42)
    A już miałem nadzieję, że zrobicie jedyną słuszną rzecz i przemilczycie ten skecz. Niestety, ale ciągle się powtarzacie i to nie z waszej winy.

  • ~Lewandowski (16.08.2012 00:55:19)
    Dobrze wprowadzilem do druzyny Fornalika!! Jeszcze tylko musi postawic wkupne,a potem go zlejemy pasem...

  • ~harsh (16.08.2012 00:55:00)
    Aż podskoczyliśmy z radości po bramce Estończyków przy browarze:). Przed uderzeniem, mówimy fachowo jak powinien uderzyć, jaką częścią stopy i w który róg. I WESZŁO:) HAHAHAHAHAHAHAHAHHA. Zwróćmy jednak uwagę na totalne ogłupianie gawiedzi komentujących, stękających komentatorów. W 2 połowie, Jońca zaczął wychwalać Estonię, stękając, iż oni niedawno przegrali u siebie z Brazylią tylko O:1:)Czyli nie jest źle. Mamy perspektywy,że hohoho. Już za 3 tygodnie się nauczymy grać i pierdolniemy Czarnogórę. Szef Amber Gold to kuzyn Arabskiego. Do widzewa.

  • ememens (16.08.2012 00:54:01)
    mecz nie był zły - czyli o ścianę...

  • ~A na trybunach byo 5 tysiecy.... (16.08.2012 00:52:58)
    ...Ludzi,w wiekszosci rodzina i znajomi Blaszczykowskiego...

  • ememens (16.08.2012 00:52:48)
    bądź co bądź ręką czy o ścianę?

  • ~piotrek (16.08.2012 00:52:39)
    Mecz nie byl taki zly. Nie krytykujcie tak mocno. To przeciez poczatek nowej druzyny.

  • ~kanar (16.08.2012 00:52:06)
    no i koszulki opierdolimy na aukcjach, kasy na napoje nawet brakuje aczkolwiek, w pewnym sensie nie gralismy wcale chujowo

  • ~ortograf (16.08.2012 00:51:36)
    nie pisze się w "KAŻDYM BĄDŹ RAZIE" tylko W "KAŻDYM RAZIE" lub "BĄDŹ CO BĄDŹ"!!!

  • ~Bolo Łącznik (16.08.2012 00:51:08)
    czyli w tych poprzednich meczach z Estonią też grał PZPN a nie Polska? Zaczynacie już się naprawdę gubić w tym pisaniu na siłę o reprezentacji PZPN

  • ememens (16.08.2012 00:50:29)
    chcesz papier, czy ręką i o ścianę?

  • ~niko mu (16.08.2012 00:49:46)
    smuda mowil ze po Leo zastal spalona ziemie,to teraz niech powie sam co ten dyzma zostawil po sobie,zabrac tym lamusom orzelka z koszulek niech same kiszki pzpnu zostana,

  • ~kanar (16.08.2012 00:49:30)
    powiedzcie koledze ze tak sie nie robi, gramy pod za duza presja, a biletow ciagle nie ma; no i premie za ten mecz z estonczykami za niskie ; sami sobie grajta; aczkolwiek w pewnym sensie wydaje mi sie, ze chcem byc kapitanem na tym Titanicu

  • ~F. Smuda (16.08.2012 00:48:48)
    Teraz to sram!

  • ememens (16.08.2012 00:48:13)
    kurwateraz jestem juz najebany i moge pisac bez sensu i nie skladnie ale "Waldemar Fornalik wszedł do kadry na kolanach" no tak kurwa, pieknie za miesiac san marino - polska 1:1 po nie pewnym karnym strzelonym przez bilecika w 95 minecie

  • ~Jur Endżel (16.08.2012 00:46:28)
    Tak Antku, to co mowisz byloby prawdą gdyby nie moj innowacyjny i rewolucyjny system szkolenia mlodzieży dzięki ktoremu już za 2 gora 3 lata będziemy mieć wręcz dream team, czyli raczej to ja jestem wybitny a ty tylko blyskotliwy Antku.

  • ~Taka prawda (16.08.2012 00:46:15)
    Wróćcie do tego co było 2-3 lata temu. Strasznie zjechał Wasz poziom. Myślałem, że to mi się już przejadło, ale poczytałem trochę starszych artykułów i to jednak Wy piszecie "na odpierdol"

  • ~roman (16.08.2012 00:46:01)
    USMY KURWA

  • ~roman (16.08.2012 00:46:01)
    USMY KURWA

  • ~jebać januszów (16.08.2012 00:45:45)
    hehehe zajebiste porownania

  • ememens (16.08.2012 00:45:44)
    Waldemar Fornalik wszedł do kadry na kolanach

  • ~domin (16.08.2012 00:45:18)
    co za kurwa burdel, rzygać się chce na tych pseudo kopaczy, trenerów, działaczy; kolejne 4 lata zmarnowane...

  • ~Paralitycy (16.08.2012 00:45:15)
    aczkolwiek, w pewnym sensie w eliminacjach do mistrzostw europy, moze byc jeszcze chujowiej. Prawie kapitan niech bierze cala pule biletow, bo nikt na nich juz nie chce i nie powinien patrzyc.

  • ~lemontree (16.08.2012 00:44:42)
    UWAGA! Stawiam po piwku dla wszystkich chetnych w Championie, jak wygramy z San Marino.

  • ~Grzegorz L. (16.08.2012 00:44:34)
    gówno graja , gówno gadają i gówno zrobią...

  • ~Antoni Pejchniczek (16.08.2012 00:44:12)
    Przypomnę tylko państwu, że od 1979 roku jestem wybitnym przedstawicielem polskiej myśli szkoleniowej-nieskromnie dodam, że chyba jednym z więszych umyslow wspolczesnej pilki, więc jakakolwiek polemika ze mną nie ma sensu, bo i tak mnie nie zrozumiecie.

  • ~Pawellus (16.08.2012 00:43:41)
    Ah ta nasza reprezentacja. Szczęsny i Lewandowski nie mogą rządzić w reprezentacji, to się źle kończy. Młokosy i niedoświadczone ludziki. Wasyl, masz już swoje lata, mecz Ci nie wyszedł, ale weź ich w troki. Jak Lewy może mówić, że zaaklimatyzuje trenera. Przecież to jego szef, jakby nie patrzeć...

  • ~sssss (16.08.2012 00:43:15)
    "W każdym bądź razie" ?

  • ~joker (16.08.2012 00:42:47)
    na taki wynik liczyłem :*

  • ~Pawlak (16.08.2012 00:42:28)
    Przegrać z Estonią, to jak przegrać konkurs lingwistyczny z Wojciechem Pawłowskim.

  • ~pr05p3r0 (16.08.2012 00:41:58)
    Tacy eksperci, a piszą "w każdym BĄDŹ razie"...

  • ~John Lennon Lescott (16.08.2012 00:40:52)
    Boooyakasha !

  • ~Prawie Detektyw RUTKOWSKI... (16.08.2012 00:39:05)
    pierwsy

  • ~zniesmaczony (16.08.2012 00:38:50)
    polska piłka, łehehehehehehehe :D

  • ~drugi (16.08.2012 00:38:47)
    zawsze KURWA drugi

  • ~Gimbaza A105 (16.08.2012 00:38:27)
    kurewa, dawajcie więcej poradników dla gimbazy!

  • ~w końcu (16.08.2012 00:37:37)
    j.w.